پیام خوزستان

آخرين مطالب

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور علمي

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور دانشجویی، گفت: راهیان نور دانشجویی حرکتی ملی و عظیم است و پاسخ به این نیاز دانشجویان، نیازمند همکاری بین‌بخشی است.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر غلامرضا غفاری در جلسه قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم‌الهدی که امروز پنجشنبه، 23 اسفندماه در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور دانشجویی حرکتی گسترده و ملی است و به همین دلیل نیازمند هماهنگی و مدیریت بسیار خوبی است که امسال علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت، سعی و تلاش همه مجموعه‌های مرتبط با این حرکت ملی بر این بوده که اردوهای راهیان نور به نحو احسن برگزار شوند.
وی با اشاره به تلاش همه دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی، افزود: از ناحیه دانشجویان نیز اقبال خوبی صورت گرفت و پاسخ‌گویی به این اقبال دانشجویی، نیازمند کار و اهتمام بیشتری است. تامین برخی امکانات از عهده یک مجموعه به تنهایی برنمی‌آید و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط کمک کنند که این کار به خوبی انجام شده است.
غفاری تصریح کرد: جلسات ستادی راهیان نور نیز از مدت‌ها پیش در وزارتخانه برگزار شد و هماهنگی لازم با دانشگاه‌های استان‌های مختلف، به ویژه دانشگاه هایی که واحدهای متعددی در استان‌های کشور دارند، مانند دانشگاه فرهنگیان، پیام نور و علمی کاربردی، انجام شده است و اعزام‌های خوبی را نیز از سوی این دانشگاه‌ها شاهد هستیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در بخش آموزش عالی با تنوع در بخش دانشجویی مواجه هستیم، در مدیریت حرکت راهیان نور نیز باید کار متنوع شود و امسال شاهد اتفاقات خوبی در این بخش هستیم.
بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی، رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: خرسندیم که این جلسه در ایام با معنویت رجب برگزار می‌شود و این تقارن در لیله‌الرغائب معنویتی کار را دوچندان می‌کند. کار راهیان نور کاری است که مورد توافق همه بوده و هست و کسی نیست که دل در گرو رشادت و بزرگی کار مردانی که تاریخ به آنها افتخار می‌کند، نداشته باشد؛ همه ما به شکلی عواطف و احساسات‌مان با یاد شهدایی که در سخت‌ترین روزگار، این کار بزرگ را رقم زده‌اند، گره خورده است. کافی است از ورودی شهر اهواز به دانشجویان بگوییم که دشمن در اینجا بوده و همه منطقه زیر زنجیر تانک‌های دشمن بوده است و همین آزاد کردن این جغرافیای بزرگ، بیان‌گر عظمت کاری است که انجام شده است. به تعبیر امام خمینی (ره)، در سال‌های دفاع مقدس، اتفاق بزرگ‌تری افتاده است و آن، راه‌یابی به عوالمی است که دستیابی به آنها پیش از این امکان‌پذیر نبود و کوته‌نظری است اگر بگوییم به ازای خون شهدا، تنها خاک‌مان را آزاد کردیم، زیرا آنچه در دفاع مقدس روی داد، فراتر است.
وی افزود: فهم شهادت و شجاعت، درک ایثار و گذشت و بزرگی و از خود گذشتگی مادران و همسران شهدا، دنیای جدیدی است که پیش روی بشریت باز شد. دفاع مقدس میلیون‌ها تصویر و قاب از بزرگی‌ها و رشادت‌ها برای ما به یادگار گذاشت و با وجود افرادی مانند مادران و همسران شهدا، دیگر به استوره‌ها و قهرمانان خیالی نیازی نداریم.
شفیعی تصریح کرد: حرکت عظیم راهیان نور نیز با وجود گذشت نزدیک به سه دهه از پایان جنگ تحمیلی، میزان تاثیر آن هنوز دستخوش کهنگی نشده و این به دلیل بزرگی و مظلومیت شهدا است. همه ما با تنگناها و مشکلات اداری و مالی آشنا هستم، ولی نکته‌ای که باید به آن توجه شود، بشارت‌های الهی است و در متن کار موارد زیادی را شاهد بوده‌ایم که در آخرین لحظه و با وجود مشکلات، روزنه‌ای راه را باز می‌کند و در نتیجه به عنایات الهی و شهدا دلخوش هستیم.
وی ادامه داد: در جلسات فرهنگی بسیار از آسیب ها و ناهنجاری‌ها صحبت می‌شود؛ یکی از بهترین نسخه‌هایی که پاسخ داده، همین آمدن جوانان به صحنه‌ها و میدان‌هایی است که روزی هم‌سالان آنها در این مکان‌ها جان‌فشانی کرده‌اند و آثار این حضور، به جامعه بازمی‌گردد.
بر اساس این گزارش، امیر وجدانی‌نیا، معاون فرهنگی بسیج دانشجویی نیز در این جلسه اظهار کرد: جریان راهیان نور با وجود همه مشکلات و موانع اداری و مالی، به برکت خون شهدا همچنان پرشور و پویا در جریان است و این نکته نشان می‌دهد که خون شهدا مشکلات را رفع می‌کند.
وی افزود: جلسات ستادی راهیان نور از سه ماه پیش آغاز شد و به دلیل هماهنگی‌های خوبی که انجام شد، خوشبختانه اردوها به خوبی در حال برگزاری است و برگزارکنندگان و دانشجویان نیز در این مسیر هرچه بیشتر با سختی و دشواری مواجه می‌شوند، مصمم‌تر به راه خود ادامه می‌دهند.
وجدانی‌نیا تصریح کرد: در حال حاضر اردوهای راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی خوزستان استقرار دارند و در بسیاری مکان‌هایی که در گذشته امکان استقرار وجود نداشت نیز امسال شرایط اسکان فراهم شده است. جمعیت اردوهای راهیان نور استان خوزستان نیز نسبت به سال گذشته سه برابر بیشتر شده و اردوهای استان تهران نیز که سال گذشته 6 هزار دانشجو بود، امسال به عدد 8 هزار نفر رسیده است.
وی در خصوص سامانه ثبت‌نام اردوهای دانشجویی نیز گفت: این سامانه در حال استفاده است، ولی عمومی شدن استفاده از آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.
بر اساس این گزارش، محمدهادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این جلسه اظهار کرد: اردوهای دانشجویی راهیان نور به صورت منظم در حال برگزاری است و علی‌رغم مشکلات و موانعی که وجود داشت، خللی در کار ایجاد نشد.
وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های کشور و از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، اعزام‌ها را بسیار پرشور انجام دادند و این نشان می‌دهد کار خالصانه جواب می‌دهد. مجموعه فرهنگی وزارت علوم تجربه سه کار مشترک موفق با مجموعه بسیج دانشجویی را داشت که یکی کنگره شهدای دانشجو بود که بسیار خوب برگزار شد و والدین شهدای دانشجو در همه دانشگاه‌های مادر استان‌ها تقدیر شدند و این کار از افتخارات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است.
عسکری تصریح کرد: کار دیگر حرکت اربعین بود که همکاری خوبی نیز در این خصوص انجام شد و این حرکت عظیم نیز تاثیرات فرهنگی بسیاری دارد. کار دیگر نیز راهیان نور است و در این زمینه نیز لازم است در راستای گفتمان‌سازی این کار بزرگ، تمهیداتی صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، در این جلسه معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

آغاز ثبت درخواست نقل و انتقال دانشجویان علمی کاربردی

وظیفه نخبگان کارآفرینی و تولید ثروت است

مهار کانون های ریزگرد توسط سیلاب آدرس غلط دادن به مردم است

مدفن پسماند دشت آزادگان یک ماه غرق سیلاب است

بیش از یک هزار بسته فرهنگی به کودکان مناطق سیل‌زده اهدا می‌شود

برگزاری الکترونیکی امتحانات نهایی برای بیش از 45 هزار دانش‌آموز خوزستانی

470 هزار بچه ماهی در تالاب شادگان رها سازی شد

برگزاری دوره‌های کارآموزی برای دانش‌آموزان فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش در تابستان

وجود 140 دانش‌آموز لازم‌التوجه در مدارس ناحیه یک اهواز

راه‌اندازی دومین مرکز اختلالات یادگیری در دزفول

تهیه 20 چادر برای مدارس آسیب‌دیده عشایری خوزستان

گرد و غبار روز سه شنبه خوزستان منشا خارجی دارد

میزان گرد و غبار در حمیدیه به 3.8 برابر حد مجاز رسید

تولید محتوای مجازی برخی دروس در دانشکده علوم پزشکی آبادان

سیل 50 میلیارد ریال به سایت نگهداری گوزن زرد دزفول خسارت زد

آغاز ثبت‌نام نقل و انتقالات دانشجویی دانشگاه آزاد از 18 خرداد

فشار خون سلامت جامعه را تهدید می کند

پذیرفته نیست در رامشیرِ نفتخیز مدارس کانکسی وجود داشته باشد

«دورهمی قرآنی» دانشگاهیان اهواز برگزار می‌شود

کسب رتبه برتر کشوری مسابقه نامه‌نگاری اتحادیه جهانی پستی توسط دانش‌آموز اهوازی

روند تدوین گزارش ملی سیلاب در بخش کسب‌وکار، از زبان مهرعلیزاده

بهره‌برداری از 6 کلاس درس در ماهشهر

فردا آخرین مهلت ثبت‌نام در پذیرش بدون آزمون کارشناسی‌ارشد دانشگاه صنعتی دزفول

بومی‌سازی فناوری‌های نوین با ارائه ایده‌های خلاقانه محقق می‌شود

بومی‌سازی فناوری‌های نوین با ارائه ایده‌های خلاقانه محقق می‌شود

کسب 2 عنوان برتر مسابقات جهانی نقاشی توسط دانش‌آموزان خوزستانی

امکان بهره‌برداری از دانشکده سه‌گوش تا یک سال آینده/نیاز 2 تا 3 میلیارد تومانی برای بازسازی

سه تن پسماند ویژه کشاورزی در شوشتر ز بین برده شد

قرار گرفتن 70 مدرسه خوزستان در طرح ارزیابی برنامه‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی

اعلام نتایج مرحله دوم المپیادهای علمی دانش‌آموزی در اواخر خرداد

برگزاری کنفرانس ملی صنعت، تجارت و علوم دریایی در دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

2 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در خوزستان به بهره برداری رسید

ایذه از دستگاه سنجش آلودگی هوا بهره‌مند شد

برگزاری رویداد پژوهش و فناوری‌های بین رشته‌ای در دانشگاه شهید چمران اهواز

ابلاغ نرخ‌نامه تولیدی‌های تامین پوشاک مدارس تا پایان هفته

1875جلد کتاب کمک آموزشی و کنکوری بین دانش‌آموزان سیل‌زده توزیع می‌شود

عبیات تاکید کرد: ارتباط با دانشگاهیان در پیشبرد امور عمرانی

برنامه‌های هفته خوابگاه‌ها در دانشگاه علوم پزشکی دزفول

راه‌اندازی دو مرکز تحقیقات جدید در دانشگاه آزاد دزفول

حدود 600 دانش‌آموز حمیدیه به طور مستقیم درگیر مساله سیلاب شدند

امشب آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کاردانی به کارشناسی

800 سبد رمضانی بین سیل‌زدگان خوزستانی توزیع شد

جاده سازی در زیستگاه آهوی خوزستان به دستور دادستان متوقف شد

دادستان بهبهان ویلاسازی درمنطقه حفاظت شده خائیز را متوقف کرد

تفاهمنامه همکاری بین منطقه آزاد اروندو فنی وحرفه ای منعقد شد

رعایت اصول صحیح تغذیه فواید روزه داری را مضاعف می کند

آزمایش تشخیص ژنتیک تالاسمی هفته دهم تا 12 بارداری انجام شود

در جریان سیل 730 هزار دانش‌آموز خوزستانی از تحصیل بازماندند

کسب رتبه برتر مسابقات بین‌المللی رباتیک توسط دانش‌آموز خرمشهری

کسب رتبه چهارم دانش‌آموز آبادانی در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی با چرتکه