پیام خوزستان

آخرين مطالب

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور علمي

غفاری تاکید کرد: ضرورت گسترش همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به ضرورت همکاری بین‌بخشی در برپایی هرچه بهتر اردوهای راهیان نور دانشجویی، گفت: راهیان نور دانشجویی حرکتی ملی و عظیم است و پاسخ به این نیاز دانشجویان، نیازمند همکاری بین‌بخشی است.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، دکتر غلامرضا غفاری در جلسه قرارگاه ملی راهیان نور دانشجویی شهید علم‌الهدی که امروز پنجشنبه، 23 اسفندماه در یادمان شهدای هویزه برگزار شد، با اشاره به اهمیت و تاثیرگذاری اردوهای راهیان نور، اظهار کرد: راهیان نور دانشجویی حرکتی گسترده و ملی است و به همین دلیل نیازمند هماهنگی و مدیریت بسیار خوبی است که امسال علی‌رغم مشکلاتی که وجود داشت، سعی و تلاش همه مجموعه‌های مرتبط با این حرکت ملی بر این بوده که اردوهای راهیان نور به نحو احسن برگزار شوند.
وی با اشاره به تلاش همه دانشگاه‌ها برای اعزام دانشجویان به مناطق عملیاتی، افزود: از ناحیه دانشجویان نیز اقبال خوبی صورت گرفت و پاسخ‌گویی به این اقبال دانشجویی، نیازمند کار و اهتمام بیشتری است. تامین برخی امکانات از عهده یک مجموعه به تنهایی برنمی‌آید و لازم است همه دستگاه‌های مرتبط کمک کنند که این کار به خوبی انجام شده است.
غفاری تصریح کرد: جلسات ستادی راهیان نور نیز از مدت‌ها پیش در وزارتخانه برگزار شد و هماهنگی لازم با دانشگاه‌های استان‌های مختلف، به ویژه دانشگاه هایی که واحدهای متعددی در استان‌های کشور دارند، مانند دانشگاه فرهنگیان، پیام نور و علمی کاربردی، انجام شده است و اعزام‌های خوبی را نیز از سوی این دانشگاه‌ها شاهد هستیم.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در بخش آموزش عالی با تنوع در بخش دانشجویی مواجه هستیم، در مدیریت حرکت راهیان نور نیز باید کار متنوع شود و امسال شاهد اتفاقات خوبی در این بخش هستیم.
بر اساس این گزارش، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحسن شفیعی، رییس دفاتر استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های خوزستان نیز در این جلسه اظهار کرد: خرسندیم که این جلسه در ایام با معنویت رجب برگزار می‌شود و این تقارن در لیله‌الرغائب معنویتی کار را دوچندان می‌کند. کار راهیان نور کاری است که مورد توافق همه بوده و هست و کسی نیست که دل در گرو رشادت و بزرگی کار مردانی که تاریخ به آنها افتخار می‌کند، نداشته باشد؛ همه ما به شکلی عواطف و احساسات‌مان با یاد شهدایی که در سخت‌ترین روزگار، این کار بزرگ را رقم زده‌اند، گره خورده است. کافی است از ورودی شهر اهواز به دانشجویان بگوییم که دشمن در اینجا بوده و همه منطقه زیر زنجیر تانک‌های دشمن بوده است و همین آزاد کردن این جغرافیای بزرگ، بیان‌گر عظمت کاری است که انجام شده است. به تعبیر امام خمینی (ره)، در سال‌های دفاع مقدس، اتفاق بزرگ‌تری افتاده است و آن، راه‌یابی به عوالمی است که دستیابی به آنها پیش از این امکان‌پذیر نبود و کوته‌نظری است اگر بگوییم به ازای خون شهدا، تنها خاک‌مان را آزاد کردیم، زیرا آنچه در دفاع مقدس روی داد، فراتر است.
وی افزود: فهم شهادت و شجاعت، درک ایثار و گذشت و بزرگی و از خود گذشتگی مادران و همسران شهدا، دنیای جدیدی است که پیش روی بشریت باز شد. دفاع مقدس میلیون‌ها تصویر و قاب از بزرگی‌ها و رشادت‌ها برای ما به یادگار گذاشت و با وجود افرادی مانند مادران و همسران شهدا، دیگر به استوره‌ها و قهرمانان خیالی نیازی نداریم.
شفیعی تصریح کرد: حرکت عظیم راهیان نور نیز با وجود گذشت نزدیک به سه دهه از پایان جنگ تحمیلی، میزان تاثیر آن هنوز دستخوش کهنگی نشده و این به دلیل بزرگی و مظلومیت شهدا است. همه ما با تنگناها و مشکلات اداری و مالی آشنا هستم، ولی نکته‌ای که باید به آن توجه شود، بشارت‌های الهی است و در متن کار موارد زیادی را شاهد بوده‌ایم که در آخرین لحظه و با وجود مشکلات، روزنه‌ای راه را باز می‌کند و در نتیجه به عنایات الهی و شهدا دلخوش هستیم.
وی ادامه داد: در جلسات فرهنگی بسیار از آسیب ها و ناهنجاری‌ها صحبت می‌شود؛ یکی از بهترین نسخه‌هایی که پاسخ داده، همین آمدن جوانان به صحنه‌ها و میدان‌هایی است که روزی هم‌سالان آنها در این مکان‌ها جان‌فشانی کرده‌اند و آثار این حضور، به جامعه بازمی‌گردد.
بر اساس این گزارش، امیر وجدانی‌نیا، معاون فرهنگی بسیج دانشجویی نیز در این جلسه اظهار کرد: جریان راهیان نور با وجود همه مشکلات و موانع اداری و مالی، به برکت خون شهدا همچنان پرشور و پویا در جریان است و این نکته نشان می‌دهد که خون شهدا مشکلات را رفع می‌کند.
وی افزود: جلسات ستادی راهیان نور از سه ماه پیش آغاز شد و به دلیل هماهنگی‌های خوبی که انجام شد، خوشبختانه اردوها به خوبی در حال برگزاری است و برگزارکنندگان و دانشجویان نیز در این مسیر هرچه بیشتر با سختی و دشواری مواجه می‌شوند، مصمم‌تر به راه خود ادامه می‌دهند.
وجدانی‌نیا تصریح کرد: در حال حاضر اردوهای راهیان نور دانشجویی در مناطق عملیاتی خوزستان استقرار دارند و در بسیاری مکان‌هایی که در گذشته امکان استقرار وجود نداشت نیز امسال شرایط اسکان فراهم شده است. جمعیت اردوهای راهیان نور استان خوزستان نیز نسبت به سال گذشته سه برابر بیشتر شده و اردوهای استان تهران نیز که سال گذشته 6 هزار دانشجو بود، امسال به عدد 8 هزار نفر رسیده است.
وی در خصوص سامانه ثبت‌نام اردوهای دانشجویی نیز گفت: این سامانه در حال استفاده است، ولی عمومی شدن استفاده از آن نیازمند فرهنگ‌سازی است.
بر اساس این گزارش، محمدهادی عسکری، مدیرکل پشتیبانی امور فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در این جلسه اظهار کرد: اردوهای دانشجویی راهیان نور به صورت منظم در حال برگزاری است و علی‌رغم مشکلات و موانعی که وجود داشت، خللی در کار ایجاد نشد.
وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های کشور و از جمله دانشگاه شهید چمران اهواز، اعزام‌ها را بسیار پرشور انجام دادند و این نشان می‌دهد کار خالصانه جواب می‌دهد. مجموعه فرهنگی وزارت علوم تجربه سه کار مشترک موفق با مجموعه بسیج دانشجویی را داشت که یکی کنگره شهدای دانشجو بود که بسیار خوب برگزار شد و والدین شهدای دانشجو در همه دانشگاه‌های مادر استان‌ها تقدیر شدند و این کار از افتخارات معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم است.
عسکری تصریح کرد: کار دیگر حرکت اربعین بود که همکاری خوبی نیز در این خصوص انجام شد و این حرکت عظیم نیز تاثیرات فرهنگی بسیاری دارد. کار دیگر نیز راهیان نور است و در این زمینه نیز لازم است در راستای گفتمان‌سازی این کار بزرگ، تمهیداتی صورت گیرد.
به گزارش ایسنا، در این جلسه معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی، جهاد دانشگاهی، علوم پزشکی، آزاد اسلامی و فنی و حرفه‌ای حضور داشتند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دیدار معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی با آیت‌الله شفیعی

ارائه 70 رشته جدید در سال تحصیلی پیش رو/ابطال کد مدرسی 1400 مدرس

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و شرکت فولادخوزستان

نخبگان به دانشگاه شریف اعتبار دادند

موفقیت با بخشنامه به دست نمی آید

کاهش میانگین سنی دانشجویان علمی کاربردی/لزوم ایجاد یک مرکز برای رشته‌های فرهنگی و هنری

رتبه یک گروه ریاضی: فضا برای بروز استعدادهای خوزستان مهیا شود

معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز

عناوین برتر دانش‌آموزان خوزستانی در جشنواره فرهنگی هنری کشور

دانش‌آموزان به جای شرکت در کلاس‌های تقویتی خودشان درس بخوانند

2 رشته جدید به رشته‌های موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان افزوده شد

پذیرش دانشجو در 20 رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان

دانشگاه جندی شاپور دزفول وارد عرصه تولید فناوری شارژ بیسیم شد

تلاش برای خود کنکور باشد نه فکر کردن به نتیجه آن

2 رشته جدید در دانشکده علوم پزشکی شوشتر

2رشته تحصیلی به دانشکده علوم پزشکی شوشتر اضافه شد

چند نکته برای انتخاب رشته کنکور

اختصاص 5 درصد سهمیه مازاد ظرفیت دوره‌های روزانه برای دانش‌آموزان درگیر سیل

اعلام تقویم آموزشی گروه‌های علوم پزشکی و دامپزشکی دانشگاه آزاد

سنجش سلامت بیش از 58 هزار نوآموز خوزستانی تاکنون

کسب رتبه اول جشنواره کشوری نوجوان سالم توسط خوزستان

برگزاری کنفرانس فناوری اطلاعات و کاربردهای هوش مصنوعی در دانشگاه شهید چمران

فعالیت 36 پایگاه انتخاب رشته کنکور در خوزستان

صحبت‌های اخیر رهبر، مسئولیت جهاددانشگاهی را سنگین‌تر کرده است

لزوم استفاده از طرح‌های نخبگان در زمینه کنترل سیل و آلودگی‌های نفتی

تواضع علمی خود را حفظ کنید

خوزستان در کنکور سال آینده دو تا سه رتبه تک رقمی خواهد داشت

تقویم آموزشی دانشگاه پیام‌نور اعلام شد

ایجاد سامانه جامع اطلاعات پژوهشی برای استفاده از طرح‌های نخبگان

نباید فرهنگ "ترک استان به‌خاطر شرایط بهتر"، جا بیفتد

کسب 2 رتبه برتر کنکور سراسری 98 توسط دانش‌آموزان خوزستانی

علوی: دستاوردهای جهاددانشگاهی از مصادیق کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است

دانشگاه شهید چمران مطابق با ظرفیت‌های خوزستان حرکت نکرده است/افتتاح دانشکده نفت تا مهر 99

448 هزار ساعت تدریس رایگان برای دانش‌آموزان لازم‌التوجه خوزستان

تاسیس یک رشته جدید در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

انتخاب امید حاجتی به عنوان حامی برتر جهاد دانشگاهی

برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی با حضور بیش از 6 هزار داوطلب در خوزستان

اگر قصد انتخاب رشته اقتصاد را دارید، بخوانید

بهره‌برداری از دو طرح آموزشی در اندیمشک

جهش تحصیلی و تاثیرات آن بر دانش آموز

علوی: دستاوردهای جهاددانشگاهی از مصادیق کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است

درخشش دانش آموز شوشتری در مسابقات ریاضیات جهانی واترلو

مقام‌آوری دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات قرآن، عترت و نماز

انتصاب کاظمی‌نژاد به عنوان مدیر کارگروه برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی فیزیک

برگزاری همایش "سیلاب اگر تکرار شود" در اهواز

برای جلوگیری از گرمازدگی، آب بنوشید

به کارگیری بیش از یک هزار نفر در آموزش و پرورش خوزستان از طریق آزمون استخدامی

هدایت تحصیلی 5000 دانش آموز ناحیه یک اهواز ادامه دارد

آغاز ثبت‌نام آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم مدارس استعداد درخشان از 12 مرداد