پیام خوزستان

آخرين مطالب

قطبی: فولاد می‌تواند قهرمان آسیا هم شود/ماموریتی فراتر از فوتبال دارم ورزشي

قطبی: فولاد می‌تواند قهرمان آسیا هم شود/ماموریتی فراتر از فوتبال دارم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرمربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به استعداد جوانان خوزستانی و ساختار خوب باشگاه فولاد، گفت: شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، افشین قطبی با حضور در برنامه بهار کارون خوزستان با تبریک سال نو و با بیان این‌که ان‌شاءالله با کمک هم بتوانیم خوزستان را سربلند کنیم، اظهارکرد: من یک ایمان بسیار قوی دارم و معتقدم برخی اوقات خدا ما به ما ماموریت‌هایی می‌دهد که به هموطنان‌مان کمک کنیم. خوزستان همیشه برای من جذاب بوده است زیرا زمانی که سرمربی تیم‌ملی ایران بودم، استعدادهای خوبی را از خوزستان می‌دیدم و باشگاه فولاد نیز در تاریخ فوتبال ایران از ساختار خوبی برخوردار است و زمانی‌که هدایت این تیم به من پیشنهاد شد، پس از 9 سال دوری از ایران، دلم برای کشور و خدمت به فوتبال ایران تنگ شد.
وی بیان کرد: ما نسل خیلی خوبی در فوتبال داریم که می‌توانند سطح فوتبال ایران را بالا ببرند و بین‌المللی کنند و من هم می خواستم در این مهم تاثیر داشته باشم و این یکی از دلایل حضورم در خوزستان بود. از خونگرمی خوزستانی‌ها لذت می‌برم. همه می‌دانند 50 در صد DNA من شیرازی است و فکر می‌کنم شیرازی‌ها و خوزستانی‌ها به هم نزدیک هستند.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: من بچه تهران هستم و فوتبال را از خیابان‌های تهران و با توپ پلاستیکی آغاز کردم و فوتبال بسیار عمیق در قلبم بود. پدر و مادر من هر دو معلم بودند و هیچ وقت دلشان نمی‌خواست که من فوتبال بازی کنم ولی من فوتبال را خیلی دوست داشتم. زمانی که در زمین‌های خاکی بازی می کردم آرزویم این بود که کسی من را ببیند و بتوانم در زمین چمن هم بازی کنم. من عاشق فوتبال هستم.
وی در ادامه گفت: صحنه‌های خیلی غمگینی را به واسطه وقوع سیل در شیراز دیدیم که بابت این موضوع متاسف هستم و به کسانی که عزیزان خود را از دست دادند نیز تسلیت می‌گویم. من در اختیار مردم شیراز هستم و از کمک به آن‌‌ها‌ دریغ نمی‌کنم. (در همین لحظه بغض قطبی باعث سد که نتواند صحبت‌های خود را در این زمینه ادامه دهد)
قطبی عنوان کرد:‌ زمانی که خیلی جوان بودم، فوتبال هلند و آلمان را خیلی را دوست داشتم. در دوران کودکی نیز پدرم برای من یک تلویزیون سیاه و سفید خرید و من با دستم آنتن آن را نگه می‌داشتم تا بتوانم بایرن مونیخ و مونشن گلادباخ را نگاه کنم. آن زمان من به خاطر بکن‌بائر و سپ‌مایر با آن دستکش‌های بزرگش، تیم آلمان را بسیار دوست داشتم. زمانی که در کارم پیشرفت کردم با آژاکس و مربیان آن در هلند نیز روابط خیلی خوبی داشتم.
وی بیان کرد: در 9 سالی که از فوتبال ایران دور بودم، در چهار سال ابتدایی در شیمیزو اسپالس ژاپن کار می‌کردم. فوتبال ژاپن نظم بسیاری دارد و بازیکنان آن با تکنیک و پرسرعت هستند و از چهار حضور در این کشور لذت بردم. بعد یک تجربه خیلی کوتاهی در تایلند داشتم و باتوجه به این‌که رییس باشگاه می‌خواست تمام تصمیم‌ها را خودش بگیرد از آن‌جا رفتم. دو سال هم در چین کار کردم که برای من لذت‌بخش بود زیرا سرمایه‌گذاری که اکنون برای فوتبال در این کشور می‌شود، بی‌نظیر است.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در ادامه درخصوص همسرش نیز گفت: همسر من اهل کشور کره‌جنوبی است ولی در هلند پرورش‌یافته است. او با من در تهران نیز زندگی کرده و هفت زبان دنیا را بلد است و حتی برخی کلمات فارسی را از من هم بهتر بلد است.
وی درخصوص افتتاح ورزشگاه فولاد هم عنوان کرد: باید شرکت فولاد را تشویق کرد. آقای کشانی، مدیرعامل این شرکت و همچنین آقای محمدی و آقای رضایی سنگ تمام گذاشتند تا این استادیوم به افتتاح برسد. بازی با سپاهان در این ورزشگاه بی‌نظیر و فضایی هیجان‌انگیز بود. این ورزشگاه بهترین استادیوم ایران و یکی از بهترین استادیوم‌های آسیا است و به نظر من این زمینه را فراهم می‌کند که یکی از بهترین تیم‌های آسیا را بسازیم زیرا در این ورزشگاه فاصله هواداران و بازیکنان خیلی کم است و همین ارتباط نزدیک می‌تواند صحنه‌های زیبایی را رقم بزند.
قطبی در پاسخ به این سوال که آیا در فصل بعدی لیگ برتر فولاد می تواند به سهمیه آسیایی برسد؟ گفت: این موضوع به تصمیمات دو ماه آینده شرکت و باشگاه بستگی دارد و این‌که می‌خواهیم چه باشگاهی در اهواز داشته باشیم. اگر سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم، می‌توانیم به هدف برسیم. ما توانسته‌ایم هفت امتیاز از چهار تیم بالایی جدول بگیرم و شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.
وی در خصوص مردم اهواز نیز بیان کرد: تمام زندگی من فوتبال است ولی تلاش می کنم در هرجایی که برای کار رفتم، خودم را در فضای اجتماعی آن‌جا نیز قرار دهم و از مردم آن‌جا چیزهایی را یاد بگیرم. یکی از دلایلی که در هفت کشور کار کردم این است که فوتبال برای من یک وسیله است که بتوانم در جامعه‌های مختلف اثر مثبتی بگذارم و برای همین بسیار دوست دارم در فولاد و خوزستان باشم. من فکر می‌کنم مردم خوزستان سختی‌های بسیاری کشیدند و یاد دارم که خیلی از جوانان برای دفاع از خاک کشور به جنگ عراق رفتند و البته من سه سال قبل از این جنگ از ایران رفته بودم. خیلی از دوستان جان خود را از دست دادند و برای همین احساس می‌کنم که شاید اکنون بتوانم به این مردم خدمات اجتماعی و ماموریتی فراتر از فوتبال داشته باشم.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: مردم اهواز در خیابان‌ها خیلی سختی می‌کشند، در حالی که این خیابان‌ها می‌تواند مدرن باشد و جاده‌هایی باشد که مردم خیلی بیشتر لذت ببرند. احساس می‌کنم مردم خوزستان به حمایت و کمک بیشتری نیاز دارند و اگر در باشگاه فولاد بتوانیم به مردم کمک کنیم، این یکی از خدمات ما خواهد بود. استعداد و هوشی که در جوانان خوزستانی می‌بینم، بی‌نظیر است و تمام آن‌ها برای رسیدن به آرزوهایشان امید دارند. به نظر من باید به این جوانان کمک کنیم.
وی عنوان کرد: زمانی که کارم را در فولاد آغاز کردم، عاشق بازیکنان تیمم شدم. بازیکنانم خونگرم هستند و فوتبال را دوست دارند و می‌خواهند پیشرفت کنند و برای این مهم همدل هستند و تلاش می‌کنند. فکر می‌کنم هواداران نیز این موضوع را در بازی‌ها ما می‌بینند. نژاد بازیکنانم فرقی ندارد و همه آن‌ها فولادی و خوزستانی شده‌اند و بازیکنان خارجی تیم در حال یاد گرفتن زبان فارسی هستند. ما در هر تمرین لذت می‌بریم.
قطبی بیان کرد: جوانان خوزستانی با استعداد هستند و باید آموزش لازم را هم برای پیشرفت در فوتبال ببینند. در فولاد تمام تیم‌های رده‌های سنی مختلف به هم وصل هستند. اگر یکی از بازیکنان فولاد در آینده به باشگاه اروپایی برود، همین به موضوع به هزاران بازیکن جوان امید می‌دهد. من به خاطر ارتباطات بین‌المللی که دارم اگر ببینم که بازیکنی تلاش می‌کند و شخصیت لازم را دارد، فکر می‌کنم بتوانم این کار را انجام دهم. همچنین آن‌چه مهم است، بلد بودن زبان انگلیسی است زیرا اگر بازیکن جوانی به باشگاه اروپایی برود و نتواند انگلیسی صحبت کند برایش سخت است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

همه بازیکنان استقلال خوزستان سهمیه لیگ برتری هستند

6 دانش آموز خوزستانی در مسابقات نقاشی بلاروس و شطرنج کشور مقام کسب کردند

پایان هفته چهارم لیگ برتر تیراندازی خوزستان

حضور دختران خوزستانی در تیم‌ملی گلف بالای 18 سال

در خشش شطرنج‌باز خوزستانی در مسابقات کشوری

هیات ورزش بیماران خاص خوزستان برای چهارمین سال متوالی برترین هیات کشور شد

زهیوی: دوست دارم مثلث ZBZ دوباره شکل بگیرد/ویسی را فراری دادند

گفت و گو با سه بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان

هیات ورزش بیماران خاص خوزستان بازهم در کشور اول شد

نکونام: جاه طلبم و تنها به موفقیت فولاد فکر می‌کنم

کاپیتان فولاد: امیدواریم امسال با کمک نکونام نتیجه خوبی کسب کنیم

دورقی: تلاش باشگاه برای سهمیه آسیایی یا قهرمانی لیگ است

نکونام: از نظر مالی شرایط رقابت با چند تیم را نداریم/به بازیکن ستاره اعتقاد‌ ندارم

تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان جریمه شد

پایان مسابقات فوتسال محلات خوزستان

7 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال امید

برگزاری کارگاه آموزشی "اوج عملکرد کشتی‌گیر" در اهواز

سه خبر از تیم فوتبال فولاد خوزستان

تمرینات فولاد خوزستان امروز آغاز می شود/ تمدید با 2 بازیکن

چرا افشین نوروزی از ادامه بازی در انتخابی تیم‌ملی انصراف داد؟

جهان‌نژادیان در قعر جدول لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور

میثم دورقی در فولاد ماند

شناخت برترین‌های تیراندازی با کمان خوزستان

کاپیتان فولاد تمدید کرد

بازدید نکونام از امکانات باشگاه فولاد

آغاز تمرینات فولاد از فردا زیر نظر نکونام در اهواز

رقابت کمانداران خوزستانی در مسابقات داخل سالن استان

بازیکن فصل گذشته سپیدرود با تیم فولاد به توافق رسید

پیوستن 2 هافبک به فولاد خوزستان

فولادی‌ها در انتظار جبران خسارت‌های فینال حذفی

مالک باشگاه سپیدرود: «بلبلی» را به استقلال و فولاد نمی‌دهیم

تراکتورسازی رقیب جدید استقلال و فولاد در جذب بازیکن جنجالی

بیت‌سعید با فولاد تمدید کرد

هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان خوزستان به آرامش و ثبات رسیده است

موفقیت جودوکاران خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی جوانان

نصیری خبر داد: برگزاری زودهنگام مجمع انتخاب رییس هیات کاراته خوزستان

بی‌اعتنایی طالقانی به 2 بار احضار کمیته‌ اخلاق فوتبال!

11 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی جوانان

تلاش‌مان توسعه ورزش است/سرمربی تیم فوتبال امید نفت اهواز ابقا شد

برخی اعضای شورای تامین خوزستان مخالف برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد بودند

با وجود مصدومیت در انتخابی تیم‌ملی شرکت می‌کنم/امیدوارم تنیس‌روی‌میز خوزستان به جایگاه اصلی‌اش برگردد

عباس بوعذار به فولادخوزستان پیوست

مدیرعامل فولاد: بلبلی بازیکن ما است/ مذاکره او با استقلال حرفه‌ای نیست

انتخاب فوتبالیست خوزستانی به عنوان استعدادیاب باشگاه سپاهان

بیش از دو هزار تذکر کتبی به روحانی و وزرا

آغاز رقابت نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور از 18 مرداد

دارنده نشان نقره وزنه برداری جهان: انتظار داشتم نشان طلا کسب کنم

عضویت یک خوزستانی در کمیته استعدادیابی فدراسیون بوکس

داور خوزستانی برای حضور در مسابقات فوتبال کاپ آسیا انتخاب شد

حضور 12 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی نوجوانان