پیام خوزستان

آخرين مطالب

قطبی: فولاد می‌تواند قهرمان آسیا هم شود/ماموریتی فراتر از فوتبال دارم ورزشي

قطبی: فولاد می‌تواند قهرمان آسیا هم شود/ماموریتی فراتر از فوتبال دارم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرمربی تیم فوتبال فولاد با اشاره به استعداد جوانان خوزستانی و ساختار خوب باشگاه فولاد، گفت: شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، افشین قطبی با حضور در برنامه بهار کارون خوزستان با تبریک سال نو و با بیان این‌که ان‌شاءالله با کمک هم بتوانیم خوزستان را سربلند کنیم، اظهارکرد: من یک ایمان بسیار قوی دارم و معتقدم برخی اوقات خدا ما به ما ماموریت‌هایی می‌دهد که به هموطنان‌مان کمک کنیم. خوزستان همیشه برای من جذاب بوده است زیرا زمانی که سرمربی تیم‌ملی ایران بودم، استعدادهای خوبی را از خوزستان می‌دیدم و باشگاه فولاد نیز در تاریخ فوتبال ایران از ساختار خوبی برخوردار است و زمانی‌که هدایت این تیم به من پیشنهاد شد، پس از 9 سال دوری از ایران، دلم برای کشور و خدمت به فوتبال ایران تنگ شد.
وی بیان کرد: ما نسل خیلی خوبی در فوتبال داریم که می‌توانند سطح فوتبال ایران را بالا ببرند و بین‌المللی کنند و من هم می خواستم در این مهم تاثیر داشته باشم و این یکی از دلایل حضورم در خوزستان بود. از خونگرمی خوزستانی‌ها لذت می‌برم. همه می‌دانند 50 در صد DNA من شیرازی است و فکر می‌کنم شیرازی‌ها و خوزستانی‌ها به هم نزدیک هستند.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: من بچه تهران هستم و فوتبال را از خیابان‌های تهران و با توپ پلاستیکی آغاز کردم و فوتبال بسیار عمیق در قلبم بود. پدر و مادر من هر دو معلم بودند و هیچ وقت دلشان نمی‌خواست که من فوتبال بازی کنم ولی من فوتبال را خیلی دوست داشتم. زمانی که در زمین‌های خاکی بازی می کردم آرزویم این بود که کسی من را ببیند و بتوانم در زمین چمن هم بازی کنم. من عاشق فوتبال هستم.
وی در ادامه گفت: صحنه‌های خیلی غمگینی را به واسطه وقوع سیل در شیراز دیدیم که بابت این موضوع متاسف هستم و به کسانی که عزیزان خود را از دست دادند نیز تسلیت می‌گویم. من در اختیار مردم شیراز هستم و از کمک به آن‌‌ها‌ دریغ نمی‌کنم. (در همین لحظه بغض قطبی باعث سد که نتواند صحبت‌های خود را در این زمینه ادامه دهد)
قطبی عنوان کرد:‌ زمانی که خیلی جوان بودم، فوتبال هلند و آلمان را خیلی را دوست داشتم. در دوران کودکی نیز پدرم برای من یک تلویزیون سیاه و سفید خرید و من با دستم آنتن آن را نگه می‌داشتم تا بتوانم بایرن مونیخ و مونشن گلادباخ را نگاه کنم. آن زمان من به خاطر بکن‌بائر و سپ‌مایر با آن دستکش‌های بزرگش، تیم آلمان را بسیار دوست داشتم. زمانی که در کارم پیشرفت کردم با آژاکس و مربیان آن در هلند نیز روابط خیلی خوبی داشتم.
وی بیان کرد: در 9 سالی که از فوتبال ایران دور بودم، در چهار سال ابتدایی در شیمیزو اسپالس ژاپن کار می‌کردم. فوتبال ژاپن نظم بسیاری دارد و بازیکنان آن با تکنیک و پرسرعت هستند و از چهار حضور در این کشور لذت بردم. بعد یک تجربه خیلی کوتاهی در تایلند داشتم و باتوجه به این‌که رییس باشگاه می‌خواست تمام تصمیم‌ها را خودش بگیرد از آن‌جا رفتم. دو سال هم در چین کار کردم که برای من لذت‌بخش بود زیرا سرمایه‌گذاری که اکنون برای فوتبال در این کشور می‌شود، بی‌نظیر است.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان در ادامه درخصوص همسرش نیز گفت: همسر من اهل کشور کره‌جنوبی است ولی در هلند پرورش‌یافته است. او با من در تهران نیز زندگی کرده و هفت زبان دنیا را بلد است و حتی برخی کلمات فارسی را از من هم بهتر بلد است.
وی درخصوص افتتاح ورزشگاه فولاد هم عنوان کرد: باید شرکت فولاد را تشویق کرد. آقای کشانی، مدیرعامل این شرکت و همچنین آقای محمدی و آقای رضایی سنگ تمام گذاشتند تا این استادیوم به افتتاح برسد. بازی با سپاهان در این ورزشگاه بی‌نظیر و فضایی هیجان‌انگیز بود. این ورزشگاه بهترین استادیوم ایران و یکی از بهترین استادیوم‌های آسیا است و به نظر من این زمینه را فراهم می‌کند که یکی از بهترین تیم‌های آسیا را بسازیم زیرا در این ورزشگاه فاصله هواداران و بازیکنان خیلی کم است و همین ارتباط نزدیک می‌تواند صحنه‌های زیبایی را رقم بزند.
قطبی در پاسخ به این سوال که آیا در فصل بعدی لیگ برتر فولاد می تواند به سهمیه آسیایی برسد؟ گفت: این موضوع به تصمیمات دو ماه آینده شرکت و باشگاه بستگی دارد و این‌که می‌خواهیم چه باشگاهی در اهواز داشته باشیم. اگر سرمایه‌گذاری لازم را انجام دهیم، می‌توانیم به هدف برسیم. ما توانسته‌ایم هفت امتیاز از چهار تیم بالایی جدول بگیرم و شک ندارم که فولاد نه تنها می‌تواند قهرمان ایران شود، بلکه می‌تواند قهرمان آسیا هم شود.
وی در خصوص مردم اهواز نیز بیان کرد: تمام زندگی من فوتبال است ولی تلاش می کنم در هرجایی که برای کار رفتم، خودم را در فضای اجتماعی آن‌جا نیز قرار دهم و از مردم آن‌جا چیزهایی را یاد بگیرم. یکی از دلایلی که در هفت کشور کار کردم این است که فوتبال برای من یک وسیله است که بتوانم در جامعه‌های مختلف اثر مثبتی بگذارم و برای همین بسیار دوست دارم در فولاد و خوزستان باشم. من فکر می‌کنم مردم خوزستان سختی‌های بسیاری کشیدند و یاد دارم که خیلی از جوانان برای دفاع از خاک کشور به جنگ عراق رفتند و البته من سه سال قبل از این جنگ از ایران رفته بودم. خیلی از دوستان جان خود را از دست دادند و برای همین احساس می‌کنم که شاید اکنون بتوانم به این مردم خدمات اجتماعی و ماموریتی فراتر از فوتبال داشته باشم.
سرمربی تیم فوتبال فولادخوزستان گفت: مردم اهواز در خیابان‌ها خیلی سختی می‌کشند، در حالی که این خیابان‌ها می‌تواند مدرن باشد و جاده‌هایی باشد که مردم خیلی بیشتر لذت ببرند. احساس می‌کنم مردم خوزستان به حمایت و کمک بیشتری نیاز دارند و اگر در باشگاه فولاد بتوانیم به مردم کمک کنیم، این یکی از خدمات ما خواهد بود. استعداد و هوشی که در جوانان خوزستانی می‌بینم، بی‌نظیر است و تمام آن‌ها برای رسیدن به آرزوهایشان امید دارند. به نظر من باید به این جوانان کمک کنیم.
وی عنوان کرد: زمانی که کارم را در فولاد آغاز کردم، عاشق بازیکنان تیمم شدم. بازیکنانم خونگرم هستند و فوتبال را دوست دارند و می‌خواهند پیشرفت کنند و برای این مهم همدل هستند و تلاش می‌کنند. فکر می‌کنم هواداران نیز این موضوع را در بازی‌ها ما می‌بینند. نژاد بازیکنانم فرقی ندارد و همه آن‌ها فولادی و خوزستانی شده‌اند و بازیکنان خارجی تیم در حال یاد گرفتن زبان فارسی هستند. ما در هر تمرین لذت می‌بریم.
قطبی بیان کرد: جوانان خوزستانی با استعداد هستند و باید آموزش لازم را هم برای پیشرفت در فوتبال ببینند. در فولاد تمام تیم‌های رده‌های سنی مختلف به هم وصل هستند. اگر یکی از بازیکنان فولاد در آینده به باشگاه اروپایی برود، همین به موضوع به هزاران بازیکن جوان امید می‌دهد. من به خاطر ارتباطات بین‌المللی که دارم اگر ببینم که بازیکنی تلاش می‌کند و شخصیت لازم را دارد، فکر می‌کنم بتوانم این کار را انجام دهم. همچنین آن‌چه مهم است، بلد بودن زبان انگلیسی است زیرا اگر بازیکن جوانی به باشگاه اروپایی برود و نتواند انگلیسی صحبت کند برایش سخت است.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه ملی حفاری

قطبی: روی کاغذ شانس آسیایی شدن داریم

شهرآورد فوتبال خوزستان درورزشگاه اختصاصی فولاد برگزار می شود

علوی: هنوز به ماندن استقلال خوزستان در لیگ امیدوارم

2 بازیکن صنعت نفت آبادان برابر پارس جنوبی غایب هستند

قطبی: عکس العمل بازیکنان باید زیبنده آن ها باشد

تیم فولاد پیروز شهرآورد خوزستان شد

برابر پارس جنوبی باید شکارچی لحظه ها باشیم

علوی: مقصر باخت استقلال خوزستان خودم هستم

صنعت نفت آبادان بالاخره پیروز شد

شادی برد صنعت نفت به خیابان های آبادان کشیده شد

پالایش نفت آبادان برابر پتروشیمی بندر امام پیروز شد

فرصت زدن بیش از یک گل به پارس جنوبی را داشتیم

بهتر از تیم صنعت نفت بازی کردیم

پالایش نفت آبادان یک قدم به فینال نزدیک تر شد

بازیکن صنعت نفت آبادان بازی برابر فولاد را از دست داد

فرنگی کاران دزفول در مسابقات بین المللی چهار مدال کسب کردند

پالایش نفت آبادان راهی دیدار پایانی لیگ برتر شد

مدیرعامل استقلال خوزستان: با برگزاری داربی در ورزشگاه فولاد مخالف هستیم

گفته بودم حسرت جدایی مبعلی را می‌خوریم/دومین نامه تهدیدآمیز فیفا رسید

واکنش رییس هیات فوتبال رامهرمز به اظهارات رییس هیات دو و میدانی شهرستان

چرا در پیست دو و میدانی رامهرمز به روی علاقه‌مندان بسته شده است؟

مرزبان فقط قشنگ حرف می‌زند/پایتخت‌نشینان نگاه خوبی به تیم مسجدسلیمان ندارند

پیروزی هم‌تیمی‌های‌قطبی و مبعلی برابر رسانه‌ای‌های خوزستان

توافق نهایی فیروز کریمی و نفت‌مسجدسلیمان/قرارداد امروز امضا می‌شود

پورابوالقاسم: برای برد برابر فولاد قرار می‌گیریم

رییس هیات شطرنج اهواز منصوب شد

بازیکن استقلال خوزستان توبیخ و جریمه شد

تساوی بی‌ارزش قعرنشینان خوزستانی به سود سپیدرود

حضور نادر سلیمانی برای تشویق پالایش نفت در آبادان

نفت آبادان فینالیست لیگ برتر بسکتبال شد/پتروشیمی ناکام بزرگ لیگ

سامری پس از صعود به فینال لیگ برتر بسکتبال: امسال همدلیم

کامبک رویایی نفت آبادان برابر فولاد

حاتمی: پالایش نفت آبادان لیاقت پیروزی را داشت

سرجیو: بازیکنان من لایق بهترین‌ها هستند/ صحبت کردن درباره فصل بعد زود است

قطبی: می‌توانستیم به بازی برگردیم/ مسوولیت باخت گردن من است نه داور

داربی‌های خوزستانی در روزهای بد فوتبالی استان

انعقاد تفاهم‌نامه آموزشی بین جهاد دانشگاهی و اداره‌کل ورزش و جوانان خوزستان

مسوولیت یک خوزستانی در فدراسیون بولینگ و بیلیارد

رشد زیرساخت‌ها ما را به چشم‌انداز توسعه سرانه فضای ورزش خوزستان امیدوار می‌کند

قطبی: همیشه درباره آبادان و شعار "برزیلته" شنیده‌ام/ ورزشگاه فولاد زیباترین بخش اهواز است

رقابت جودوکار خوزستان در مسابقات قهرمانی آسیا

نیمه‌نهایی لیگ برتر بسکتبال/ آبادانی‌ها به فینال نزدیک‌تر شدند

تلاش نفت آبادان برای صعود به لیگ برتر فوتبال جوانان کشور

آغاز رقابت وزنه‌بردار خوزستانی در آسیا از پنجم اردیبهشت

تداوم صدرنشینی حفاری در سوپر لیگ گلف کشور

ادامه حضور بانوی قایقران خوزستانی در اردوی تیم‌ملی آب‌های آرام

مهاجم برزیلی فولاد برترین گلزن 7 فصل اخیر لیگ برتر

محکومیت انضباطی باشگاه نفت آبادان و شهرداری ماهشهر

قطبی بماند، می‌تواند به فوتبال خوزستان کمک کند