پیام خوزستان

آخرين مطالب

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی» فرهنگي

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی»

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی» خبر داد.
به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد جوروند با اعلام این خبر گفت: فراخوان دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز برای برگزاری در آبان 98 در پنج بخش منتشر شد.
وی افزود: این جشنواره که با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی شعبه خوزستان به اجرا در می‌آید به منظور توجه جدی به مسئله آب، «دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز» را با شعار «آب طعم زندگی» در آبان ماه ١٣٩٨ در استان خوزستان برگزار می کنند.
جوروند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص محط زیست گفت: رهبر انقلاب در خصوص اهمیت محیط زیست فرمودند: اهمیت مرتع، جنگل، هوا و آب و خاک و دریا را باید روی آن حساس باشیم و حفظ حریم محیط زیست باید جزئی از فرهنگ عمومی بشود.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: جشنواره بین‌الملی تئاتر اهواز، رویداد تاثیرگذاری است که در آن توان فرهنگی و هنری کشور، در عرصه تئاتر به نمایش گذاشته می‌شود و این جشنواره عرصه‌ای برای احیای حیات و زندگی امید بخش انسان و حیاتی از منابع خدادادی است که سال‌های سال از آن غافل شده‌ایم و نیازمند تولید فرهنگی و هنری در این عرصه می‌باشیم.
وی بیان کرد: دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با رویکردی هدفمند در رویش اندیشه و تفکر جامعه برای حفظ منابع طبیعی که خداوند به انسان عطا نموده است، برگزارخواهد شد.
جوروند افزود: جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز می‌تواند راه و مسیر راهبردی صحیح و مناسبی برای نسل جوان و آینده سرزمین ایران اسلامی را نشانه گذاری نماید و این جشنواره با بررسی سلسه چالش های کمبود آب در کشور و ترویج، فرهنگ‌سازی، حفظ منابع طبیعی و استفاده بهینه از آن تلاش خواهد کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به محورهای مورد تأکید در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز گفت: از جمله محورهای این جشنواره می‌توان به توجه خلاقانه به مفهوم شعار سال (رونق تولید) با موضوع جشنواره، نقش آب بر زندگی انسان، پرداختن به تاریخ حیات انسان و تاثیر آب در زندگی جوامع دیروز تا امروز، تاثیر اقلیمی در کمبود و بحران بی‌آبی در آینده، رفتار جامعه ایران با مسئله مهمی به نام آب، سیره عملی پیشوایان در مصرف بهینه آب، سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، بررسی استفاده نادرست از منابع آب در کشور، بررسی پیامدهای زیست محیطی و اثرات روانی آن بر جامعه، ایجاد گفتمان فرهنگی با محوریت موضوع حیاتی و شرایط اقلیمی کشور با تاکید بر موضوع آب برای تولید آثار نمایشی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم استان خوزستان به همراه ارتقاء بینش فرهنگی جامعه اشاره کرد.
وی گفت: دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز در پنج بخش تئاتر صحنه ای ایران، تئاتر صحنه‌ای بین الملل، تئاتر خیابانی و محیطی، تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی، مسابقه طرح و ایده نمایشنامه برگزار می‌شود.
جوروند با اشاره به بخش تئاتر صحنه‌ای خاطرنشان کرد: بخش تئاتر صحنه‌ای تئاتر ایران به صورت رقابتی برگزار می‌شود و سقف پذیرش نهایی آثار در آن هفت نمایش است و آثار متقاضی این بخش می‌بایست با موضوعیت و محوریت «آب» تولید شده باشند که تنها آثاری می‌توانند در این بخش شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار، حداقل پنج اجرای عمومی را پشت سر گذاشته باشند.
دبیر دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز اظهار کرد: در بخش تئاتر صحنه‌ای بین الملل پذیرش آثار به ارتباط با موضوعات فراخوان و کیفیت، تنوع و نوآوری بستگی تام دارد و بیان مسائل زیست محیطی و طرح اندیشه‌های جهان شمول با تکیه بر هویت ملی و بومی از مهم‌ترین شاخصه‌های انتخاب آثار خواهد بود و این بخش به صورت غیررقابتی خواهد بود و سقف پذیرش اثر در این بخش هفت نمایش خواهد بود.
همچنین وی یادآور شد: در بخش تئاتر خیابانی و محیطی، جشنواره میزبان آثار خیابانی و محیطی با نگاهی محتوا محور بر پایه رویکردها و محورهای موضوع فراخوان و ایده های اجرایی خلاقانه است. بخش تئاتر خیابانی به صورت رقابتی و بخش محیطی به صورت غیر رقابتی خواهد بود که سقف پذیرش اثر در این بخش ١٠ نمایش خواهد بود است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی به صورت غیر رقابتی می‌باشد و نمایش های کودک و نوجوان و عروسکی با نگاه بدیع، منطبق بر رویکردها و محورهای موضوعی فراخوان و ایده های اجرایی خلاقانه به صورت صحنه ای مدنظر خواهد بود و آثاری که با شیوه های اجرایی خلاقانه و مبتکرانه تولید شده باشند در اولویت پذیرش خواهند بود که سقف پذیرش اثر در این بخش ٥ نمایش خواهد بود است.
وی افزود: در بخش مسابقه طرح و ایده نمایشنامه، موضوعات این بخش از جشنواره با رویکرد و محوریت موضوع «خاک» به عنوان موضوع دوره بعد جشنواره برگزار می‌شود که با توجه به هدر رفتن و از دست رفتن خاک و موضوع بسیار مهمی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است لذا دبیرخانه جشنواره بین المللی اهواز طبق رسالت فرهنگی و هنری خود برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی موضوع سومین جشنواره خود را «خاک» تعیین کرده است که ایده پردازان و طراحان و نویسندگان نمایشی را در این موضوع به همکاری دعوت می نماید و در این بخش که به صورت رقابتی بوده به سه اثر برتر به ترتیب اولویت جوایزی اهداء خواهد شد.
جوروند افزود: مهلت ارسال متون نمایشی بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران تا ١٠ تیر ٩٨ و ارسال لوح فشرده آثار تا ٣٠ مهر ٩٨ است و مهلت ارسال متون نمایشی بخش تئاتر خیابانی و محیطی تا ٢٠ خرداد ٩٨ و ارسال لوح فشرده آثار تا ٣٠ مهر ٩٨ خواهد بود.
وی همچنین مهلت ارسال لوح فشرده بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی را تا ٣٠ مهر ٩٨ عنوان کرد و افزود: مهلت ارسال طرح و ایده‌های نمایشی نیز تا ١٠مهر ١٣٩٨ خواهد بود.
جوروند خاطرنشان کرد: دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز در خوزستان، اهواز، امانیه، خیابان فلسطین، کدپستی٤٨٣ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، طبقه سوم، دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز قرار دارد و ارتباط با آن از طریق شماره تماس ٠٩١٢٩٥١٤٨٢٠و نمابر ٠٦١٣٣٣٦٤٤١٦ و نشانی الکترونیکی Email: khouz.nama@gmail.com میسر است.
دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز آبان 1398 به دبیری محمد جوروند در استان خوزستان برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

نشست شورای امنیت، تکراری بی‌حاصل برای آمریکا

اقدام به فرهنگسازی برای کاهش جرائم لازم و مهم است

لزوم برنامه‎ریزی برای حضور تورهای ملی در رویدادها/استفاده از ظرفیت گردشگری روستایی در تابستان

بیمارستان‌های خوزستان با اهمیت توریسم درمانی آشنا شوند

ایجاد «محله های مسجد محور» در خوزستان از اهداف سازمان تبلیغات است

اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران از روز دوشنبه

ترامپ کجایی؟ فریاد مرگ بر آمریکا در مجلس

محوطه‎های تاریخی آسیه آباد و چنیبیه اهواز با پهپاد تعیین حریم می شوند

کشف 2 خمره تاریخی از دوره اشکانی حین عملیات گازکشی در دزفول

جهاد دانشگاهی خوزستان میزبان 4035 داوطلب کنکور سراسری

وزارت خارجه: اجازه تجاوز به حریم ایران را نمی‌دهیم

درخشش هنرمند خوزستانی در جشنواره پوستر و کارتون لهستان

تفاوت پاسخ رهبری به اوباما و ترامپ

17 تیرماه، اعزام نخستین کاروان زائرین خوزستانی تمتع

کیهان: بعد از آمریکا، نوبت امارات و عربستان است!

پشت‌پرده خبرسازی شبانه علیه وزارت نفت و زنگنه

رییس قرارگاه اربعین ناجا: توسعه زیرساخت های چذابه برای میزبانی زایران ضروری است

دستگیری مدیر وزارت نفت در حین خروج از کشور

آمریکا: مین‌هایِ ایرانی، عامل حادثه نفت‌کش‌ها بود

روحانی: ترامپ به اشتباه درباره ایران اعتراف کرد

رونمایی از پوستر فیلم سینمایی «سامی»

واکنش سپاه به ادعای مین‌گذاری ایران در عمان

25 اثر از فرهنگیان خوزستان به جشنواره کشوری الگوهای برترتدریس راه یافت

مرکل: ایران عامل حمله به نفت‌کش‌ها بوده است!

27 مدرسه در شهرستان شادگان در دست احداث است

نماینده‌یِ مخالف زنگنه: منبع خبرم را نمی‌گویم

ساخت چهار مدرسه در بخش شاوور شوش آغاز شد

بخش چغامیش دزفول با 32 هزار نفر جمعیت فاقد کتابخانه است

ساخت محل دائمی نمایشگاه های دزفول آغاز شد

آمریکا هزار نیروی جدید به خاورمیانه اعزام می‌کند

«محمد مرسی» درگذشت

زائران اربعین از روزهای نخست نسبت به دریافت ویزا اقدام کنند

مراسم بزرگداشت سید محمد قاسم غریفی در خرمشهر برگزار شد

زائران اربعین از روزهای نخست نسبت به صدور ویزا اقدام کنند

پیغام مجلس؛ روحانی قید وزارت بازرگانی را بزند

ثروت من شعر من است

توسعه پایدار در فرهنگ رها شده و پریشان اتفاق نمی‌افتد

تاکنون آلبوم موسیقی یا کتابی با موضوع موسیقی عربی خوزستان ارایه نشده است

انجمن خوشنویسان اهواز هنرجو می‌پذیرد

برگزیدگان جشنواره سراسری شعر نخل و کارون یادواره شهدای مدافع حرم شوشتر معرفی شدند

ترامپ از بازگشت جنازه سربازان از ایران می‌ترسد

اعلام مشارکت رسمی اسرائیل در کنفرانس بحرین

مسابقه ملی عکس سیلاب برگزار می‌شود

امام جمعه گتوند: رسانه ها در انتشار اخبار صداقت داشته باشند

اجرای «شوخوس» در بهبهان

اعلام نتایج آزمون پایان دوره انجمن خوشنویسان بندر امام خمینی (ره)

از خانه فرهنگ اهواز چه خبر؟

شایعه خودکشی عبدالرضا داوری در فضای مجازی+ عکس

رهبر انقلاب پس از دیدار با آبه: با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

حضور عکاسان خوزستانی در «خانه‌ای که سیل برد، مهری که سیل آورد»