پیام خوزستان

آخرين مطالب

بازیکن سابق استقلال خوزستان: سوء مدیریت مدیرعامل سابق از دلایل سقوط تیم است ورزشي

بازیکن سابق استقلال خوزستان: سوء مدیریت مدیرعامل سابق از دلایل سقوط تیم است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - بازیکن سابق استقلال خوزستان با بیان این‌‌که سوء مدیریت سلطانی، مدیرعامل سابق استقلال خوزستان از دلایل اصلی سقوط این تیم به لیگ یک است، گفت: به نظر من فعالیت آقای سلطانی، مدیرعامل سابق استقلال خوزستان به صورتی بود که تمام فوتبال خوزستان را زیر سوال برد. مشکل اساسی این بود که او خوزستانی نبود و همه چیز را در پول می‌دید و تمام برنامه‌ریزی‌های باشگاه را خراب می‌کرد و وعده‌های دروغ می‌داد.
رضا مرادی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در ابتدا در خصوص تیم قعرنشین استقلال خوزستان در لیگ برتر کشور، اظهارکرد: زمانی که خدمت سربازی‌ام در باشگاه فجرسپاسی به پایان رسید، از باشگاه استقلال خوزستان و فولاد پیشنهاد داشتم که در نهایت آقای ویسی باعث شد که استقلال خوزستان را برای فعالیت انتخاب کنم. در خصوص دچار شدن استقلال خوزستان به چنین شرایطی که اکنون گزینه اصلی سقوط به لیگ برتر است نیز باید بگویم یکی از دلایل اصلی این سقوط، مدیریت ضعیف آقای سلطانی مدیریت سابق این باشگاه است.
وی افزود: به نظر من فعالیت آقای سلطانی به صورتی بود که تمام فوتبال خوزستان را زیر سوال برد و مشکل اساسی این بود که آقای سلطانی خوزستانی نبود و همه چیز را هم در پول می‌دید و تمام برنامه‌ریزی‌های باشگاه را خراب می‌کرد و وعده‌های دروغ می‌داد. به نظر من همین سوء مدیریت باعث شد استقلال خوزستان به این حال و روز بیفتد.
این بازیکن فوتبال بیان کرد: به نظرم استقلال خوزستان بازیکنان خیلی خوبی دارد و خوب هم بازی می‌کند ولی باعث و بانی سقوط این تیم به لیگ دسته یک کشور، آقای سلطانی است. در هر صورت او دروغ می‌گفت و با بدترین حالت ممکن با بازیکنان جوان و باتجربه صحبت و آن‌ها را بی‌ارزش می‌کرد و در نهایت همین موارد و این‌که مطالباتم را دریافت نکردم، باعث جدایی‌ام از استقلال خوزستان شد. به هر حال استارت سقوط استقلال خوزستان، عملکرد بسیار ضعیف و سوء مدیریت آقای سلطانی بود و اصلا به این موضوع شک نداشته باشید.
وی که سابقه فعالیت در باشگاه فولاد را نیز دارد درخصوص وضعیت این تیم در لیگ برتر، اظهارکرد: 10 سال در باشگاه فولاد فعالیت داشتم و در واقع در این تیم رشد کردم و همیشه نیز خودم را یک فولادی می‌دانم. به نظرم تیم فولاد اکنون از نظر سازماندهی نسبت به قبل در شرایط بهتری قرار دارد اما متاسفانه از پتانسیل موجود در خوزستان نهایت استفاده را نمی‌برد. به نظرم این باشگاه باید یک مربی شجاع داشته باشد تا بتواند بازیکنان خوب رده‌های پایه را شناسایی کند و در این زمینه می‌طلبد کمیته فنی و استعدادیاب‌ها به خوبی کار کنند تا باشگاه فولاد از پتانسیل‌های خوزستان برای تیم‌های خود استفاده کند و نیازی به بازیکنان غیربومی نداشته باشد.
مرادی ادامه داد: باشگاه فولاد با توجه به امکاناتی که دارد می‌تواند آکادمی خیلی بهتری حتی در آسیا داشته باشد. شرایط این باشگاه بسیار ایده‌آل است و می‌تواند خدمات بیشتر از این به فوتبال خوزستان و کشور داشته باشد. به نظرم باشگاه فولاد می‌تواند در شهرستان‌ها پایگاه‌های استعدادیابی داشته باشد و بازیکنان مستعد را شناسایی و جذب کند و همین باعث می‌‌شود که باشگاه فولاد در بحث استعدادیابی پیش بیفتد و حتی می‌تواند این بازیکنان را ترانسفر کند و چرا فولاد چنین کاری را انجام ندهد؟
وی خاطرنشان‌کرد: زمانی که قطبی به عنوان سرمربی فولاد انتخاب شد، برای بازیکنان این تیم تازگی داشت و حس خوبی را به بازیکنان منتقل کرد و همین نیز باعث شد که این تیم چند برد متوالی داشته باشد اما این روند ادامه‌دار نبود زیرا مدت زمان حضور او در فولاد در حدی بود که تنها توانست بازیکنان فولاد را از نظر روحی روانی در شرایط بهتری قرار دهد ولی وقتی بازی‌ها فرسایشی‌تر شد، با توجه به این‌که آقای قطبی زمان لازم برای کار از نظر تاکتیکی را نداشت، همین موجب شد که فولاد از نتایج خوب دور شود. در هر صورت به نظرم اگر قرار است قطبی برای فصل آینده سرمربی فولاد بماند، می‌تواند شرایط را بهتر کند.
این مربی فوتبال همچنین در خصوص سیدکوروش موسوی که در گذشته در باشگاه فولاد نوین مشغول به فعالیت بود، گفت: به نظر من این مربی از نظر فنی یکی از بهترین مربیان خوزستانی است. آقای موسوی یک مربی پاک است و به نظرم فولاد می‌تواند از پتانسیل و ظرفیت این مربی بیشتر از این استفاده کند. در مجموع چرا از چنین مربیانی در پیکره فولاد استفاده نمی‌شود؟ اگر این‌گونه عمل شود، مطمئن باشید با کمترین هزینه و بیشترین کارایی فولاد نتیجه خواهد گرفت. البته منکر این‌که آقای قطبی مربی بزرگ و کاملی است، نمی‌شوم ولی منظورم این است که ما مربیانی را در استان داریم که با کمترین هزینه می‌توانند بهترین شرایط را برای فوتبال خوزستان و فولاد خلق کنند که نباید امثال موسوی‌ها نادیده گرفته شوند.
وی عنوان کرد: به نظر من باشگاه فولاد برای تداوم موفقیتش بهتر است به سمت استفاده از بازیکنان و مربیان بومی برود تا موفقیت‌هایش مقطعی نباشد. زمانی که فولاد نزدیک به 9 بازیکن ملی‌پوش داشت، همگی از بازیکنان خوزستان بودند و آن زمان فولاد جوان‌ترین تیم لیگ برتر بود که مقام قهرمانی را هم به دست آورد. پس چرا باید اکنون از بازیکنانی استفاده کنیم که 34 یا 35 ساله هستند؟ به نظرم بهتر است از این بازیکنان در پیکره تیم استفاده شود. در هر صورت باشگاه‌ها به این موضوع نیز باید توجه کنند که خودشان باید در جذب بازیکن تصمیم بگیرند، نه این‌که هوادار تصمیم بگیرد و در نهایت بازیکنی که کارایی لازم را ندارد در تیم بماند. ما باید به جوانان اهمیت دهیم.
مرادی در ادامه نیز با اشاره به صعود تیم پولاد اکسین ایذه به رقابت‌های لیگ جوانان و امید دسته یک کشور، اظهارکرد: سه سالی است که باشگاه پولاد اکسین ایذه را تاسیس کردم و با توجه به این‌که خودم همچنان در لیگ دسته یک کشور مشغول به فعالیت هستم، دوست داشتم خدمتی هم به فوتبال منطقه داشته باشم. به هر حال از پتانسیل منطقه استفاده کردیم و همین باعث شد هم تیم جوانان و هم امید باشگاه به لیگ دسته یک کشور صعود کند. ما کارمان را از لیگ شهرستان، استان و مناطق کشور آغاز کردیم تا توانستیم اکنون به این رده از کشور برسیم. همیشه به دنبال این بودیم که کار بزرگی انجام دهیم و در ابتدا هم بازدهی بازیکنان را مدنظر داشتیم.
وی ادامه داد: در ابتدا امکانات محدودی داشتیم اما تلاش کردیم و با استفاده از تجارب‌مان، خدا را شکر روز به روز شاهد پیشرفت بازیکنان بودیم. باشگاه پولاد اکسین ایذه تاکنون بازیکنان ملی‌پوش و خوبی را به کشور معرفی کرده است که می‌توان به مجتبی حق‌دوست، عارف آغاسی، مصطفی کیانی، رامین داوودی، یوسف کی‌شمس، محمد شمس و عارف غلام‌پور اشاره کرد.
کاپیتان سابق تیم فوتبال فولادنوبن افزود: در مدت نزدیک به 12 سال فعالیتم، توانسته‌ایم 75 بازیکن را به کشور معرفی کنیم که بیش از 30 نفر آن‌ها در سه سال اخیر مطرح شده‌اند و در حال حاضر این بازیکنان در لیگ کشور فعالیت دارند. تمام هزینه‌های تیم را به صورت شخصی پرداخت می‌کنم. ما تلاش کردیم که بازیکنان پیشرفت داشته باشند، ضمن این که بتوانیم نتایج لازم را هم به دست آوریم. من بستر لازم را با هزینه‌های شخصی خودم فراهم کردم و زمانی که با تیم‌هیا لیگ برتری و لیگ یکی قرارداد همکاری می‌بستم، همین پول را صرف تیم پولاد اکسین ایذه و رشد این بازیکنان می‌کردم.
وی خاطرنشان کرد: ادامه فعالیت تیم امید پولاد اکسین ایذه یک جریان بسیار جالب دارد و این تیم یادگار مرحوم سعید شاه‌ولی بازیکن سابقه‌مان است که در ابتدای فصل سال گذشته لیگ امیدهای فوتبال استان متاسفانه فوت شد. قرار نبود به کارمان ادامه دهیم ولی بازیکنانم به عشق این بازیکن به کارشان ادامه دادند و توانستیم قهرمان خوزستان شویم و بعد هم مراحل دیگر را طی کردیم تا امسال به لیگ دسته یک امیدهای کشور راه پیدا کردیم.
این مربی فوتبال بیان کرد: من بیشتر به دنبال این هستم که فعالیت تیم ادامه داشته باشد، زیرا پتانسیل خوبی در منطقه وجود دارد، هر چند متاسفانه اسپانسر نداریم ولی من هدف بزرگی دارم و دوست دارم بازیکنان منطقه راضی باشند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تساوی بدون گل فولاد برابر سایپا

تمدید قرارداد عباس عسکری با نفت مسجدسلیمان

پیروزی نفت‌مسجدسلیمان برابر تیم محمود فکری

قهرمانی خوزستان در مسابقات هندبال نوجوانان کشور

اعلام رای استیناف فینال حذفی/طالقانی تبرئه شد

بازیکن آکادمی فولاد در نفت آبادان

رقابت اسکیت بازان نوجوان خوزستانی در لیگ برتر کشور

عباس هاشم‌پور، سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی شد

آمریکا در تدارک اسکورت نفتکش‌ها در تنگه هرمز

ضعیف‌ترین هیات شنا خوزستان را داریم/به دنبال تسویه حساب‌ شخصی‌ هستند

قهرمانی استاد فیده خوزستان در مسابقات شطرنج استان

انتخاب گلف‌بازان خوزستانی برای مسابقات پیشکسوتان آسیا

سرمربی تیم فوتسال ملی‌حفاری: غرور کار دست‌مان داد

قطعنامه بازگشت به برجام در کنگره آمریکا

دبیر هیات کاراته خوزستان: به موفقیت در المپیاد کشور خوشبین هستیم

قهرمان شنای جهان: دوست دارم مدالم را به سردار سلیمانی اهدا کنم

پیروزی پرگل اهورا برابر ملی‌حفاری

ثبت رکورد شنا با دستان بسته توسط بانوی خوزستانی

معرفی حریفان نماینده خوزستان در مسابقات فوتبال ساحلی امید کشور

باید به نظر باشگاه‌های خوزستانی برای انتخاب نکونام، تارتار و اسکوچیچ احترام گذاشت

بازیکن خونه‌به‌خونه در نفت‌مسجدسیلمان

بی تحرکی از دلایل اصلی چاقی

بازگشت مجدد مینا بارانی به فوتسال ملی حفاری

پیروزی فولاد برابر گل گهر سیرجان

سرپرست جدید تیم نفت مسجدسلیمان معرفی شد

درخشش خوزستانی‌‌‌ها در انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی امید

خوزستان میزبان مسابقات رنکینگ اسنوکر کشور

آقای فدراسیون ما از شما طلبکار هستیم/صدا و سیما از باشگاه‌ها سو استفاده می‌‌کند

رییس فدراسیون حساب ویژه‌ای روی خوزستان دارد/تلاش‌‌مان رشد وزنه‌برداری بانوان است

وقتی فولاد حرف فدراسیون را آویزه گوش می کند، بالانشینان نه !

اولین مرحله مسابقات دارت قهرمانی خوزستان برگزار شد

فسخ قرارداد مطلق زاده با مسجدسلیمان و پیوستن به نفت آبادان

هاشمی زاده با فولاد تمدید کرد

قهرمانی که از مسابقات جهانی باز ماند

پایان مسابقات کبدی خوزستان

2 طلا و یک برنز دستاورد خوزستانی ها در کشتی فرنگی جوانان آسیا

نفت آبادان در اولین دیداری تدارکاتی محک می خورد

تقابل فولاد و نفت آبادان با پرسپولیس در جام شهدا

قهرمانی امیدیه در مسابقات مچ‌اندازی بانوان خوزستان

هفته اول لیگ وزنه‌برداری نوجوانان خوزستان برگزار شد

آغاز سومین اردوی فولاد از امروز در تهران

مدال‌‌آوری خوزستانی‌ها در مسابقات پاورلیفتینگ کشور

دور اول مسابقات پاکت بیلیارد کشور در اهواز برگزار شد

تارتار: ویلموتس با کی‌روش فرق دارد/ امیدوارم جدیت لیگ برتر در حد شعار نباشد

تساوی نفت‌مسجدسلیمان برابر تیم‌ملی امید درحضور ویلموتس

دو و میدانی خوزستان پس از 27 سال به مدال دهگانه کشور رسید

مهدی مومنی به نفت آبادان پیوست

درخشش بانوان دوچرخه‌سوار خوزستانی در مسابقات کشوری

انصراف ترامپ از تحریم ظریف

نفت‌مسجدسلیمان دو بازیکن جدید جذب کرد