پیام خوزستان

آخرين مطالب

بازیکن سابق استقلال خوزستان: سوء مدیریت مدیرعامل سابق از دلایل سقوط تیم است ورزشي

بازیکن سابق استقلال خوزستان: سوء مدیریت مدیرعامل سابق از دلایل سقوط تیم است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - بازیکن سابق استقلال خوزستان با بیان این‌‌که سوء مدیریت سلطانی، مدیرعامل سابق استقلال خوزستان از دلایل اصلی سقوط این تیم به لیگ یک است، گفت: به نظر من فعالیت آقای سلطانی، مدیرعامل سابق استقلال خوزستان به صورتی بود که تمام فوتبال خوزستان را زیر سوال برد. مشکل اساسی این بود که او خوزستانی نبود و همه چیز را در پول می‌دید و تمام برنامه‌ریزی‌های باشگاه را خراب می‌کرد و وعده‌های دروغ می‌داد.
رضا مرادی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در ابتدا در خصوص تیم قعرنشین استقلال خوزستان در لیگ برتر کشور، اظهارکرد: زمانی که خدمت سربازی‌ام در باشگاه فجرسپاسی به پایان رسید، از باشگاه استقلال خوزستان و فولاد پیشنهاد داشتم که در نهایت آقای ویسی باعث شد که استقلال خوزستان را برای فعالیت انتخاب کنم. در خصوص دچار شدن استقلال خوزستان به چنین شرایطی که اکنون گزینه اصلی سقوط به لیگ برتر است نیز باید بگویم یکی از دلایل اصلی این سقوط، مدیریت ضعیف آقای سلطانی مدیریت سابق این باشگاه است.
وی افزود: به نظر من فعالیت آقای سلطانی به صورتی بود که تمام فوتبال خوزستان را زیر سوال برد و مشکل اساسی این بود که آقای سلطانی خوزستانی نبود و همه چیز را هم در پول می‌دید و تمام برنامه‌ریزی‌های باشگاه را خراب می‌کرد و وعده‌های دروغ می‌داد. به نظر من همین سوء مدیریت باعث شد استقلال خوزستان به این حال و روز بیفتد.
این بازیکن فوتبال بیان کرد: به نظرم استقلال خوزستان بازیکنان خیلی خوبی دارد و خوب هم بازی می‌کند ولی باعث و بانی سقوط این تیم به لیگ دسته یک کشور، آقای سلطانی است. در هر صورت او دروغ می‌گفت و با بدترین حالت ممکن با بازیکنان جوان و باتجربه صحبت و آن‌ها را بی‌ارزش می‌کرد و در نهایت همین موارد و این‌که مطالباتم را دریافت نکردم، باعث جدایی‌ام از استقلال خوزستان شد. به هر حال استارت سقوط استقلال خوزستان، عملکرد بسیار ضعیف و سوء مدیریت آقای سلطانی بود و اصلا به این موضوع شک نداشته باشید.
وی که سابقه فعالیت در باشگاه فولاد را نیز دارد درخصوص وضعیت این تیم در لیگ برتر، اظهارکرد: 10 سال در باشگاه فولاد فعالیت داشتم و در واقع در این تیم رشد کردم و همیشه نیز خودم را یک فولادی می‌دانم. به نظرم تیم فولاد اکنون از نظر سازماندهی نسبت به قبل در شرایط بهتری قرار دارد اما متاسفانه از پتانسیل موجود در خوزستان نهایت استفاده را نمی‌برد. به نظرم این باشگاه باید یک مربی شجاع داشته باشد تا بتواند بازیکنان خوب رده‌های پایه را شناسایی کند و در این زمینه می‌طلبد کمیته فنی و استعدادیاب‌ها به خوبی کار کنند تا باشگاه فولاد از پتانسیل‌های خوزستان برای تیم‌های خود استفاده کند و نیازی به بازیکنان غیربومی نداشته باشد.
مرادی ادامه داد: باشگاه فولاد با توجه به امکاناتی که دارد می‌تواند آکادمی خیلی بهتری حتی در آسیا داشته باشد. شرایط این باشگاه بسیار ایده‌آل است و می‌تواند خدمات بیشتر از این به فوتبال خوزستان و کشور داشته باشد. به نظرم باشگاه فولاد می‌تواند در شهرستان‌ها پایگاه‌های استعدادیابی داشته باشد و بازیکنان مستعد را شناسایی و جذب کند و همین باعث می‌‌شود که باشگاه فولاد در بحث استعدادیابی پیش بیفتد و حتی می‌تواند این بازیکنان را ترانسفر کند و چرا فولاد چنین کاری را انجام ندهد؟
وی خاطرنشان‌کرد: زمانی که قطبی به عنوان سرمربی فولاد انتخاب شد، برای بازیکنان این تیم تازگی داشت و حس خوبی را به بازیکنان منتقل کرد و همین نیز باعث شد که این تیم چند برد متوالی داشته باشد اما این روند ادامه‌دار نبود زیرا مدت زمان حضور او در فولاد در حدی بود که تنها توانست بازیکنان فولاد را از نظر روحی روانی در شرایط بهتری قرار دهد ولی وقتی بازی‌ها فرسایشی‌تر شد، با توجه به این‌که آقای قطبی زمان لازم برای کار از نظر تاکتیکی را نداشت، همین موجب شد که فولاد از نتایج خوب دور شود. در هر صورت به نظرم اگر قرار است قطبی برای فصل آینده سرمربی فولاد بماند، می‌تواند شرایط را بهتر کند.
این مربی فوتبال همچنین در خصوص سیدکوروش موسوی که در گذشته در باشگاه فولاد نوین مشغول به فعالیت بود، گفت: به نظر من این مربی از نظر فنی یکی از بهترین مربیان خوزستانی است. آقای موسوی یک مربی پاک است و به نظرم فولاد می‌تواند از پتانسیل و ظرفیت این مربی بیشتر از این استفاده کند. در مجموع چرا از چنین مربیانی در پیکره فولاد استفاده نمی‌شود؟ اگر این‌گونه عمل شود، مطمئن باشید با کمترین هزینه و بیشترین کارایی فولاد نتیجه خواهد گرفت. البته منکر این‌که آقای قطبی مربی بزرگ و کاملی است، نمی‌شوم ولی منظورم این است که ما مربیانی را در استان داریم که با کمترین هزینه می‌توانند بهترین شرایط را برای فوتبال خوزستان و فولاد خلق کنند که نباید امثال موسوی‌ها نادیده گرفته شوند.
وی عنوان کرد: به نظر من باشگاه فولاد برای تداوم موفقیتش بهتر است به سمت استفاده از بازیکنان و مربیان بومی برود تا موفقیت‌هایش مقطعی نباشد. زمانی که فولاد نزدیک به 9 بازیکن ملی‌پوش داشت، همگی از بازیکنان خوزستان بودند و آن زمان فولاد جوان‌ترین تیم لیگ برتر بود که مقام قهرمانی را هم به دست آورد. پس چرا باید اکنون از بازیکنانی استفاده کنیم که 34 یا 35 ساله هستند؟ به نظرم بهتر است از این بازیکنان در پیکره تیم استفاده شود. در هر صورت باشگاه‌ها به این موضوع نیز باید توجه کنند که خودشان باید در جذب بازیکن تصمیم بگیرند، نه این‌که هوادار تصمیم بگیرد و در نهایت بازیکنی که کارایی لازم را ندارد در تیم بماند. ما باید به جوانان اهمیت دهیم.
مرادی در ادامه نیز با اشاره به صعود تیم پولاد اکسین ایذه به رقابت‌های لیگ جوانان و امید دسته یک کشور، اظهارکرد: سه سالی است که باشگاه پولاد اکسین ایذه را تاسیس کردم و با توجه به این‌که خودم همچنان در لیگ دسته یک کشور مشغول به فعالیت هستم، دوست داشتم خدمتی هم به فوتبال منطقه داشته باشم. به هر حال از پتانسیل منطقه استفاده کردیم و همین باعث شد هم تیم جوانان و هم امید باشگاه به لیگ دسته یک کشور صعود کند. ما کارمان را از لیگ شهرستان، استان و مناطق کشور آغاز کردیم تا توانستیم اکنون به این رده از کشور برسیم. همیشه به دنبال این بودیم که کار بزرگی انجام دهیم و در ابتدا هم بازدهی بازیکنان را مدنظر داشتیم.
وی ادامه داد: در ابتدا امکانات محدودی داشتیم اما تلاش کردیم و با استفاده از تجارب‌مان، خدا را شکر روز به روز شاهد پیشرفت بازیکنان بودیم. باشگاه پولاد اکسین ایذه تاکنون بازیکنان ملی‌پوش و خوبی را به کشور معرفی کرده است که می‌توان به مجتبی حق‌دوست، عارف آغاسی، مصطفی کیانی، رامین داوودی، یوسف کی‌شمس، محمد شمس و عارف غلام‌پور اشاره کرد.
کاپیتان سابق تیم فوتبال فولادنوبن افزود: در مدت نزدیک به 12 سال فعالیتم، توانسته‌ایم 75 بازیکن را به کشور معرفی کنیم که بیش از 30 نفر آن‌ها در سه سال اخیر مطرح شده‌اند و در حال حاضر این بازیکنان در لیگ کشور فعالیت دارند. تمام هزینه‌های تیم را به صورت شخصی پرداخت می‌کنم. ما تلاش کردیم که بازیکنان پیشرفت داشته باشند، ضمن این که بتوانیم نتایج لازم را هم به دست آوریم. من بستر لازم را با هزینه‌های شخصی خودم فراهم کردم و زمانی که با تیم‌هیا لیگ برتری و لیگ یکی قرارداد همکاری می‌بستم، همین پول را صرف تیم پولاد اکسین ایذه و رشد این بازیکنان می‌کردم.
وی خاطرنشان کرد: ادامه فعالیت تیم امید پولاد اکسین ایذه یک جریان بسیار جالب دارد و این تیم یادگار مرحوم سعید شاه‌ولی بازیکن سابقه‌مان است که در ابتدای فصل سال گذشته لیگ امیدهای فوتبال استان متاسفانه فوت شد. قرار نبود به کارمان ادامه دهیم ولی بازیکنانم به عشق این بازیکن به کارشان ادامه دادند و توانستیم قهرمان خوزستان شویم و بعد هم مراحل دیگر را طی کردیم تا امسال به لیگ دسته یک امیدهای کشور راه پیدا کردیم.
این مربی فوتبال بیان کرد: من بیشتر به دنبال این هستم که فعالیت تیم ادامه داشته باشد، زیرا پتانسیل خوبی در منطقه وجود دارد، هر چند متاسفانه اسپانسر نداریم ولی من هدف بزرگی دارم و دوست دارم بازیکنان منطقه راضی باشند.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سخنگوی باشگاه نفت مسجدسلیمان: هیچ گزینه‌ای برای مدیرعاملی مدنظر نیست

مسابقات شطرنج ریتد آزاد به میزبانی اهواز برگزار می شود

حسنوند، تنها گزینه مدیرعاملی باشگاه نفت‌‌مسجدسلیمان

چرا سازمان لیگ فوتبال رای تیم شهباز اهواز را اجرا نمی‌‌کند؟

تیرانداز خوزستانی برای حضور در مسابقات جام جهانی انتخاب شد

پایان مسابقات جام رمضان شطرنج خوزستان

مسابقات جام رمضان تیراندازی اهواز برگزار شد

بیانیه آمریکا درباره حمله موشکی در عراق

بقای نافرجام نفت‌ مسجدسلیمان؟

قهرمانی که سقوط کرد و بقای ناپلئونی نفت مسجد سلیمان

رقابت تیرانداز خوزستانی در جام‌جهانی

پیروزی پرگل پولاداکسین ایذه برابر تیم ملی فوتبال جوانان

گردشگر دوچرخه سوار پس از 18 ماه رکاب زنی به خوزستان رسید

80 میلیارد ریال به تکمیل ورزشگاه جهان آرای خرمشهر اختصاص یافت

خوزستان در لیگ دسته یک کشتی فرنگی تیم داری می کند

بانوی خوزستانی درمسابقات بین المللی دوچرخه سواری رکاب می زند

فیروز کریمی در نفت‌مسجدسلیمان چه ماموریتی داشت؟

مسوولیت مدیرعامل سابق استقلال خوزستان در فدراسیون کشتی

رقابت بانوی رکابزن خوزستانی در مسابقات بین‌المللی

اردوی اهواز در سطح کیفی خوبی برگزار شد/در مسابقات جهانی از قرعه بعد هراس نداریم

دعوت فرنگی‌کاران خوزستانی به اردوی تیم‌ملی

10بازیکن بهتر از رافائل در حصیرآباد داریم/مرزبان 20هفته کاری نکرد

مدیرعامل نفت آبادان: برای ادامه همکاری با سرجیو به توافق رسیدیم

آیین تجلیل از کاراته کا عنوان دار خوزستانی برگزار شد

هواداران تیم نفت مسجدسلیمان در ورزشگاه جشن و پایکوبی کردند

سر مربی فولاد خوزستان: هر 2 تیم بازی زیبایی به نمایش گذاشتند

خرمگاه: نتیجه بازی عادلانه بود و به تیم نفت تبریک می گویم

لیکنز: بازی کردن در ورزشگاه فولاد لذت ‌بخش است

مربی نفت مسجدسلیمان: می توانستیم با برد از زمین خارج شویم

لوسیانو پریرا باکسب آقای گلی به کفش طلای فوتبال ایران رسید

دوره دانش افزایی بستکبال در اهواز برگزار می شود

نفت مسجدسلیمان بدترین خط حمله لیگ را به خود اختصاص داد

تیم ملی فوتبال جوانان برابر منتخب خوزستان متوقف شد

وزنه بردار خوزستانی برای حضور در مسابقات جهانی انتخاب شد

مدیرعامل باشگاه نفت مسجدسلیمان از سمت خود استعفا داد

فکر نمی‌کنم میداوودی تصمیمی برای خداحافظی داشته باشد

لیکنز: بدشانسی ما با اتفاقات خاص در بازی با سپیدرود شروع شد

ناظر داوری مقابل منصوریان تلافی کرد

تساوی تیم منتخب جوانان خوزستان برابر تیم ملی فوتبال جوانان

بوکسورهای خوزستانی در اردوی تیم‌ملی

پایان مسابقات تور تنیس‌روی‌میز نونهالان خوزستان

شناخت برترین‌های جام رمضان تنیس اهواز

آغاز تغییرات در باشگاه نفت‌مسجدسلیمان/ مدیرعامل استعفا کرد

قطبی: برای ادامه همکاری به توافق اولیه رسیدیم

استقلال خوزستان رکورددار بیشترین تغییر سرمربی و شکست در لیگ هجدهم

کارشناس فوتبال: تیم‌های خوزستانی انتظارات را برآورده نکردند

دعوت فوتسالیست خوزستانی به اردوی تیم‌ملی زیر 20 سال

انگیزه دارم کار ناتمامم را در فولاد تمام کنم/شاید ویلموتس با ایران بزرگ شود

انتخاب وزنه‌بردار خوزستانی برای مسابقات جوانان جهان

تیم ملی فوتبال جوانان برابر منتخب خوزستان متوقف شد