پیام خوزستان

آخرين مطالب

لیگ برتر فوتبال؛

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم ورزشي

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هشتم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - چهار نماینده فوتبال خوزستان در رقابت های لیگ برتر در هفته بیست و هشتم مسابقات به مصاف حریفان خود می روند.
به گزارش ایرنا هفته بیست و هشتم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی برگزار می شود که تیم های فولاد خوزستان و نفت مسجدسلیمان در خانه و تیم های استقلال خوزستان و نفت آبادان بیرون از خانه برابر رقبای خود به میدان می روند این در حالی است که تیم های نفت مسجدسلیمان و استقلال خوزستان برای بقا در لیگ نیاز مبرمی به برد دارند.
** فولاد - پیکان
در این هفته از رقابت ها تیم های فولاد خوزستان و پیکان در حالی به مصاف یکدیگر می روند که پیروزی فولادی ها در این دیدار تاثیری در جایگاه آنها در جدول رده بندی نخواهد داشت.
فولادی ها در این فصل به همراه افشین قطبی تاکنون چهار شکست تجربه کردند و این موضوع باعث شده فولادی ها کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی در لیگ را از دست دهند؛ شاگردان قطبی در چند بازی گذشته نشان دادند که در بازی های خانگی می توانند برای حریفان مشکل ساز هستند.
افشین قطبی برای نخستین بار در لیگ هجدهم، تقابل با پیکان را تجربه می کند چرا که این مربی در زمان برگزاری بازی رفت 2 تیم، هنوز هدایت فولادی ها را به عهده نگرفته بود. در دیدار رفت پیکان و فولاد، با سر مربیگری عزیز فریسات با نتیجه 2 بر یک به پیروزی رسید.
فولادی ها که در فصل های 84-83 و 93-92 موفق به قهرمانی در لیگ برتر ایران شدند با آمدن قطبی این امیدواری برای آنها به وجود آمد که باز هم شانس قهرمانی در لیگ و یا کسب سهمیه آسیایی را داشته باشند اما شکست مقابل تیم های نساجی، استقلال، سایپا و نفت آبادان موجب شد که این فرصت را از دست بدهند.
حال باید دید افشین قطبی در برابر تیم جوان و جنگنده پیکان که برای بهبود جایگاه خود در جدول نیاز به سه امتیاز بازی دارد چه تفکری در پیش خواهد گرفت تا بتواند علاوه بر کسب یک نتیجه ایده آل، با دست پر از میدان خارج شود. هم اکنون تیم های فولاد و پیکان با نتایج 36 و 31 به ترتیب در رده های ششم و نهم رده بندی هستند.
** استقلال – استقلال خوزستان
استقلال خوزستان که هم اکنون با کسب 3 برد، 9 تساوی و 15 باخت در مکان شانزدهم رده بندی قرار دارد در این هفته به مصاف تیم استقلالی می رود که حال و روز خوبی دارد و با 51 امتیاز در کورس قهرمانی قرار دارد؛ آبی های پایتخت روز گذشته سرمربی آلمانی خود را برکنار کردند و فرهاد مجیدی را جایگزین وی کردند که این موضوع می تواند به نتیجه گرفتن آبی های خوزستانی در این دیدار کمک کند.
استقلال تهران بر خلاف هم نام خوزستانی خود که در قعر جدول قرار دارد اکنون در رده دوم جدول رده بندی جای گرفته است و برد در این دیدار آنها را به رقیب همیشگی شان یعنی تیم پرسپولیس نزدیک تر می کند؛ از سویی استقلالی های خوزستان می توانند با امتیاز گرفتن از این دیدار نسبت به بقا در لیگ امیدوار شوند در غیر این صورت باید با لیگ برترخداحافظی کنند.
آبی های خوزستان هفته گذشته مقابل حریف شمالی خود تیم نساجی مازندران نهمین تساوی خود را در لیگ تجربه کردند؛ باخت استقلال خوزستان به هم نام تهرانی خود در واقع کار استقلال خوزستان را 2 هفته مانده به پایان رقابت ها تمام می کند و این تیم به لیگ یک سقوط خواهد کرد.
تیم استقلال خوزستان به دلیل پرداخت نشدن بدهی دیوید ساکونی بازیکن سابق خود، چندی پیش از سوی فیفا جریمه شد و 6 امتیاز از این تیم جنوبی کسر شد؛ این بدهی هنوز پرداخت نشده و این موضوع می تواند این تیم را وارد بحرانی به مراتب دشوارتر از وضعیت کنونی کند.
** نساجی - نفت آبادان
تیم فوتبال صنعت نفت آبادان هفته گذشته در یک دیدار خانگی برابر تیم نفت مسجدسلیمان به یک پیروزی شیرین رسید و این موضوع باعث شد که برزیلی های فوتبال ایران از منطقه خطر فاصله بگیرند و نسبت به بقا در لیگ امیدوار باشند.
نفتی های آبادان از دوازده بازی انجام شده در نیم فصل دوم 14 امتیاز کسب کرده اند که نتیجه خوبی به نظر نمی رسد و این موضوع اعتراض هواداران آبادانی را به همراه داشته است هر چند تیم نفت آبادان در نیم فصل دوم بازیکنان مطرحی همچون جاسم کرار، بهنام برزای و اکبر ایمانی را از دست داد که این موضوع به خط هافبک این تیم آسیب وارد کرد.
تیم نفت آبادان در این هفته میهمان نساجی مازندران است که هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شد؛ صنعت نفت آبادان پس از گذشت 27 هفته از رقابت ها، 15 مساوی، هفت باخت و پنج برد به دست آورده و در مکان دهم رده بندی قرار دارد. نفت آبادان در این فصل بیشترین تساوی را در بین تیم های لیگ کسب کرده و در بازی های خانگی امتیازات بسیاری از دست داده است. نفتی ها در صورت پیروزی برابر نساجی می توانند 2 پله در جدول صعود کنند.
نساجی ها اگر چه در نیم فصل دوم و با آمدن مجید جلالی نتایج خوبی کسب کردند و موفق به شکست تیم فولاد شدند اما هفته گذشته برابر استقلال خوزستان متوقف شدند و این موضوع باعث تنزل جایگاه این تیم در جدول شد لذا تمام تلاش خود را برای شکست نفت آبادان انجام می دهند.
مصاف تیم های نساجی و نفت آبادان در شرایطی برگزار می شود که بازی رفت 2 تیم در آبادان با تساوی یک بر یک به پایان رسید.
** نفت مسجدسلیمان – سپیدرود
تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل دوم رقابت ها با علیرضا مرزبان نتایج ضعیفی کسب کرد و این موضوع باعث شد تا مسئولان باشگاه فیروز کریمی را جایگزین این مربی کنند. در تعطیلات زمستانی محمد پاپی، محمد شادکام، مهرداد طهماسبی و هیثم هاشمی زاده به تیم نفت مسجدسلیمان اضافه شدند این در حالی است که میلاد فراهانی، پیمان میری و محمود قائد رحمت از جمع بازیکنان این تیم جدا شدند.
وجود مشکلات مالی و حواشی اطراف تیم نفت مسجدسلیمان در نیم فصل اول رقابت ها، آسیب جدی به تیم وارد کرد و این امر موجب شد تا این نماینده خوزستان شرایط نامطلوبی در جدول رده بندی داشته باشد و اکنون برای بقا در لیگ تلاش کند.
زنگ خطر سقوط به لیگ یک برای تیم نفت مسجدسلیمان به صدا درآمده و شاگردان کریمی اگر به دنبال بقا در لیگ هستند باید از سه بازی باقی مانده امتیاز کسب کنند؛ نفتی های مسجدسلیمان در صورت پیروزی در دیدار با تیم سپید رود 23 امتیازی شده و جایگاه خود را در رده چهاردهم تثبیت می کنند.
تیم نفت مسجدسلیمان اگر چه در هفته های انتهایی لیگ چند بازیکن مصدوم دارد اما حضور پرشور هواداران این تیم در بازی مقابل سپیدرود می تواند کمک موثری به نماینده خوزستان کند و باعث ایجاد انگیزه در بین بازیکنان شود.
به گزارش ایرنا تا پایان لیگ، سه هفته باقی مانده و نمایندگان خوزستان می توانند با نتیجه گیری مناسب و برطرف کردن و جلب رضایت خاطر هوادارانشان جایگاهشان را در جدول بهبود دهند.
دیدار نمایندگاه خوزستان در هفته بیست و هشتم لیگ برتر به شرح ذیل است:
چهارشنبه 11 اردیبهشت:
استقلال - استقلال خوزستان (ساعت 20:15 ورزشگاه آزادی)
پنجشنبه 12 اردیبهشت:
فولاد خوزستان - پیکان تهران (ساعت 19:15 ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان)
جمعه 13 اردیبهشت:
نساجی مازندران - نفت آبادان ( ساعت 19 ورزشگاه شهید وطنی)
نفت مسجدسلیمان – سپیدرود (ساعت 19:15 ورزشگاه شهید بهنام محمدی)
9879/ 6037

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ثبت رکورد شنا با دستان بسته توسط بانوی خوزستانی

معرفی حریفان نماینده خوزستان در مسابقات فوتبال ساحلی امید کشور

باید به نظر باشگاه‌های خوزستانی برای انتخاب نکونام، تارتار و اسکوچیچ احترام گذاشت

بازیکن خونه‌به‌خونه در نفت‌مسجدسیلمان

بی تحرکی از دلایل اصلی چاقی

بازگشت مجدد مینا بارانی به فوتسال ملی حفاری

پیروزی فولاد برابر گل گهر سیرجان

سرپرست جدید تیم نفت مسجدسلیمان معرفی شد

درخشش خوزستانی‌‌‌ها در انتخابی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی امید

خوزستان میزبان مسابقات رنکینگ اسنوکر کشور

آقای فدراسیون ما از شما طلبکار هستیم/صدا و سیما از باشگاه‌ها سو استفاده می‌‌کند

رییس فدراسیون حساب ویژه‌ای روی خوزستان دارد/تلاش‌‌مان رشد وزنه‌برداری بانوان است

وقتی فولاد حرف فدراسیون را آویزه گوش می کند، بالانشینان نه !

اولین مرحله مسابقات دارت قهرمانی خوزستان برگزار شد

فسخ قرارداد مطلق زاده با مسجدسلیمان و پیوستن به نفت آبادان

هاشمی زاده با فولاد تمدید کرد

قهرمانی که از مسابقات جهانی باز ماند

پایان مسابقات کبدی خوزستان

2 طلا و یک برنز دستاورد خوزستانی ها در کشتی فرنگی جوانان آسیا

نفت آبادان در اولین دیداری تدارکاتی محک می خورد

تقابل فولاد و نفت آبادان با پرسپولیس در جام شهدا

قهرمانی امیدیه در مسابقات مچ‌اندازی بانوان خوزستان

هفته اول لیگ وزنه‌برداری نوجوانان خوزستان برگزار شد

آغاز سومین اردوی فولاد از امروز در تهران

مدال‌‌آوری خوزستانی‌ها در مسابقات پاورلیفتینگ کشور

دور اول مسابقات پاکت بیلیارد کشور در اهواز برگزار شد

تارتار: ویلموتس با کی‌روش فرق دارد/ امیدوارم جدیت لیگ برتر در حد شعار نباشد

تساوی نفت‌مسجدسلیمان برابر تیم‌ملی امید درحضور ویلموتس

دو و میدانی خوزستان پس از 27 سال به مدال دهگانه کشور رسید

مهدی مومنی به نفت آبادان پیوست

درخشش بانوان دوچرخه‌سوار خوزستانی در مسابقات کشوری

انصراف ترامپ از تحریم ظریف

نفت‌مسجدسلیمان دو بازیکن جدید جذب کرد

سالاری به آبادان برگشت/هافبک 19 ساله در نفت

حیدری خبر داد: رشد 2 برابری سرانه ورزش خوزستان

نصیری: از هیات ورزش کارگری بیشتر حمایت خواهیم کرد

سرمربی تیم فوتسال حفاری: بازیکنانم با تمام توان برابر گیتی‌پسند کار کردند

فرید نمازی: شاهد جوان‌ترین تیم فوتسال ملی‌حفاری در لیگ برتر هستیم

نتیجه عادلانه نبود/در ضربات ایستگاهی افتضاح بودیم

حواشی دیدار تیم‌های ملی‌حفاری و گیتی‌پسند

پیروزی پرگل ملی‌حفاری برابر گیتی‌پسند

مدیرعامل فولاد: مجموعه همدلی داریم

استقبال ایران از نقش‌آفرینی مکرون در مساله برجام

نصیری: خیلی‌ها سعی داشتند در برگزاری مجمع رزمی خوزستان خلل ایجاد کنند

در برخورد با تخلفات ورزشگاه‌ها دیوار کوتاه‌تر از باشگاه‌ها و سازمان لیگ نمی‌بینند

پس از 2 سال رییس هیات رزمی خوزستان انتخاب شد+ حواشی

درخواست حیدری از رییس فدراسیون کاراته: خوزستان را از بلاتکلیفی خارج کنید

بابت تاخیر در برگزاری مجمع عذرخواهی می‌‌کنم/برابر فعالیت سبک‌های غیرقانونی ‌ایستاده‌ایم

پیوستن فرهاد توکلی به تیم نفت الوسط عراق

علیپور، نایب‌قهرمان اسنوکر پیشکسوتان کشور