پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس دفتر مقام معظم رهبری:

اتحاد باید حفظ شود/نسبت به نسل جوان حساس باشیم سياسي

اتحاد باید حفظ شود/نسبت به نسل جوان حساس باشیم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس دفتر مقام معظم رهبری با تاکید بر حفظ اتحاد در کشور، گفت: البته برخی مسائل جزئی مانند اختلاف سلیقه پیش می‌آید که مهم نیست و همه ما باید یکپارچه باشیم.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد محمدی‌گلپایگانی در جلسه شورای اداری استان به منظور تکریم و معارفه نماینده ولی‌فقیه در استان که امروز، 12 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار شد، اظهارکرد: خوزستان شناسنامه‌ای دارد که باعث افتخار کل کشور ایران است. جای جای خاک این استان با خون پاک شهیدان بزرگوارمان و هزاران شهید عجین شده و چه خوب و شایسته است کسانی که به زیارت میادین جانبازی و شهادت می‌روند، با وضو بروند و مقاومت و ایثارگری‌شان باید سرلوحه همه ما باشد.
وی در ادامه گفت: کشور ایران یکی از 10 کشور حادثه‌خیز دنیا است که می‌توان به عنوان نمونه به سیل اخیر اشاره کرد و آن‌طور که استاندار خوزستان برای من توضیح داد، ظرفیت ریزش آب در طول یک ماه فروردین برابر چندین سال در طول سال‌های گذشته است ولی در این حادثه سیل، مردم و ملت ما در تمام کشور کاری کردند کارستان و این اتحاد، برابری، برادری و انسجام زبانزد است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: همه دنیا دیدند و شنیدند؛ زن، مرد، پیر و جوان برای یاری رساندن به حادثه‌دیدگان از هر چه داشتند دریغ نکردند. آن‌طور که من از زبان آیت‌الله موسوی جزایری شنیدم، خدا را شکر انبارها از اهدا کمک‌های مردمی مملو است و مردم نشان دادند که در این‌گونه حوادث و حتی حوادث غیرطبیعی با وجود سلایق مختلف، یک‌صدا، یکپارچه، متحد، منسجم و با هم هستند.
وی بیان کرد: در همین حادثه سیل شاهد بودیم که بعد از فرمان فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، همه نیروهایی که می‌توانستند برای کمک و یاری به این استان و همچنین لرستان و گلستان شتافتند. آن‌ها آنچه از امکانات داشتند را در خدمت مردم حادثه‌دیده قرار دادند و هنوز نیز هست و در اظهارات‌شان هم گفتند ما تا پایان خواهیم بود و این نیز جواب دندان‌شکن به آنهایی است که در دنیا دل خوش کرده بودند که این انقلاب و نظام مقدس دیری نخواهد پایید. یکی از آن ابلهان روزگار، از مقامات آمریکایی گفته بود که ایران چهل سالگی خود را نخواهد دید و ما امسال قبل از این‌که این چهل سالگی پایان پیدا کند، در تهران خواهیم بود که در اینجا باید به شعر زیبای "شتر در خواب بیند پنبه دانه، گهی لپ لپ خورد گه دانه دانه" اشاره کنم.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی بیان کرد: آن‌ها خیال کردند که واقعا می‌توانند از عهده این کار برآیند ولی مردم با تمام سلایق و نظرات گوناگون، عشایر، بزرگان، همه احزاب و تمام افراد نشان دادند، آن‌جا که لازم است، پشت سر رهبری‌شان گوش به فرمان ایشان هستند. همچنین این آقای کم‌عقلی که مسوولیت رییس جمهوری آمریکا را بر عهده دارد، اخیرا یکی از اشتباهاتی که داشت، این بود که سپاه پاسداران انقلاب را تروریست خواند. در حالی که خود این‌ها در راس تروریست هستند. زندان گوانتانامو سند رسوایی آن‌ها است؛ جنایت‌هایی که در عراق و عربستان داشتند و همچنان ادامه می‌دهند. همچنین آن‌ها مجلس عروسی را به خاک و خون می‌کشند و کودکان بی‌پناه یمن را قطعه قطعه می‌کنند که این‌ها همگی نشان‌دهنده تروریست بودن آن‌ها است و مگر تروریست چه کسی است؟
وی افزود: نسب و پدران خود این آقا از کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا مهاجرت کردند. آلمان نازی هم باعث و بانی جنگ جهانی دوم شد و در آن جنگ نیز بیش از 50 میلیون نفر کشته شدند. چقدر خوب است که این مطالب را مطالعه کنیم. آمریکایی‌هایی که الان هستند، اقوام و گذشته‌شان یک مشت دزد و غارتگر بودند که از اروپا، انگلستان، فرانسه و اسپانیا برای این‌که طلا پیدا کنند به قاره آمریکا مهاجرت کردند. در حالی‌که صاحبان اصلی آن‌جا سرخپوستان هستند ولی قتل عام و نسل‌کشی کردند و همه را کشتند و سوزاندند. اکنون نیز ملاحظه می‌کنید در آمریکا و اروپا تعداد زیادی از سیاهان هستند، در حالی‌که اروپا و آمریکا سیاه پوست نداشت و یکی از کارهای زشت آن‌ها این بود که گروه‌هایی را مامور کردند که در قاره آفریقا و کشورهای مختلف، نوجوانان و جوانان خانواده‌های آفریقایی را شبانه بدزدند و بر کشتی سوار کرده و به آمریکا و اروپا ارسال کنند. آن زمان کشتی‌های‌شان که حامل این سیاهان بودند، در اقیانوس اطلس قبل از رسیدن به آمریکا غرق شدند و آنهایی هم که سالم ماندند به عنوان برده در آمریکا در خدمت این سرمایه‌داران بودند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: این سیاهانی که در آمریکا و اروپا می‌بینید، از نسل همان سیاهان ربوده شده هستند و ببینید که این‌ها چه شناسنامه زشتی دارند و چه کارهایی کردند. از عمر حکومت آمریکا از ابتدا تاکنون چیزی نزدیک به سه قرن می‌گذرد و در تمام این مدت این‌ها مشغول جنگ بودند و کارشان جنگیدن و چپاول کردن بوده است. قدرت سپاه پاسداران آن چنان است که در خلیج فارس که این روزها بزرگداشت آن است، هر کشتی که بخواهد از آب‌راه تنگه هرمز بگذرد، پاسداران شجاع ما جلوی آن می‌ایستند و از آن‌ها سوال می‌کنند که از کجا آمده‌اید، به کجا می‌روید و محموله‌ات چه چیزی است و اگر جواب ندهند، نمی‌گذارند که رد شود. بعد آیا این‌ها تروریست هستند؟ مردم هم این‌ها را می‌شناسند و مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات‌شان گفتند که این‌ها چندان دوام نخواهند داشت.
وی با اشاره به سخنرانی روز گذشته مقام معظم رهبری در جلسه با معلمان به مناسبت روز معلم نیز خاطرنشان کرد: از سخنان مقام معظم رهبری در این جلسه می‌توان یک کتاب استخراج کرد. ایشان در این جلسه به اتحاد و انسجام اشاره داشتند و باید بگویم امروز هر حلقومی که از آن ندا و صدای اختلاف بیرون بیاید، حلقوم و صدای شیطان است. اتحاد باید حفظ شود. البته برخی مسائل جزئی مانند اختلاف سلیقه پیش می‌آید که مهم نیست ولی همه ما باید یکپارچه باشیم و جمهوری اسلامی که خدا را شکر امروز پایه هایش محکم شده است، بیدی نیست که با این بادها بلرزد. جمهوری اسلامی، نعمت بزرگی است که خدا عطا فرموده است. آقایان و مسوولان محترم استان، چقدر خوب است که گذشته قبل از انقلاب این کشور و جنایاتی که خاندان پهلوی داشتند را مطالعه کنید. آن موقع ندای ملکوتی امام (ره) بلند شد و با نداشتن عِده و عُده و با اخلاص و اتکا به لطف پرودگار عالم و همچنین با اتکا به حمایت مردم در آن زمان، انقلاب را شر وع کردند و بنایی نو بنیان نهادند.
حجت‌الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی بیان کرد: جمهوری اسلامی نعمت بزرگ خدا است و باید به این موضوع حساسیت داشته باشیم. مخصوصا باید نسبت به نسل جوان حساس باشیم. جوانان آینده سازان کشور هستند و اکنون اوج فعالیت آمریکا این است که نسل جوان را با تبلیغات شیطانی خودشان منحرف کنند. برادران عزیز روحانی، بیشترین خطاب من به شما است، شماهایی که تریبون در دست دارید و می‌توانید صحبت کنید و در هر جمعه نیز، نماز جمعه برپا می کنید؛ باید به فریاد جوانان رسید و این نسل را دریابید. امروزه با تمام تبلیغات مسموم، خدا را شکر نسل جوان ما اکثریت‌شان متدین، با خدا و با اخلاص هستند و این همه پیشرفت که از نظر علمی تاکنون داشته‌ایم، حیرت‌آور بوده است. در حالی که قبل از انقلاب چنین تحولی را در هیچ جای دنیا سراغ نداریم. خوشبختانه جوانان ما متدین هستند و اصلا قبل از انقلاب کسی می‌دانست اعتکاف چیست؟ ولی اکنون شاهد حضور این جوانان در مراسم اعتکاف هستیم و چندصد هزار نفر در نیمه رجب جمع می‌شوند، اشک می‌ریزند، گریه می‌کنند، به خدا التماس می‌کنند و دعا می‌کنند، این‌ها همان نسل جوان هستند و این مهم به کوری چشم دشمن اتفاق افتاده است.
وی در ادامه با اشاره به سیل اخیر در خوزستان، گفت: باید از مسوولان استان تشکر کنم. شما مسوولان خوزستان از استاندار تا فرمانداران همگی در سیل اخیر کاری کردید کارستان و خیلی کارها انجام دادید. کار سنگین کمک و مساعدت به سیل‌زدگان به دوش شما بود و نه شب و نه روز داشتید و حتی کسانی را در این استان سراغ دارم که در شبانه روز یک ساعت هم نتوانستند بخوابند و دائما در حال فعالیت بودند. باید بگویم اجر شما با خدا است. این مجاهدت ها و کوشش ها ذخیره آخرت شما است و گره‌گشای روز مبادای شما خواهد بود.
وی خطاب به مسوولان استان نیز خاطرنشان کرد: همیشه نوبت شماها و ماها نیست و یک روز این فرصت از ما گرفته خواهد شد. پس از این فرصت طلایی برای خدمت به مردم استفاده کنید. مخصوصا در خوزستان که در خط اول جبهه بود و هشت سال دفاع مقدس داشت و شهرهایش بمباران شد.
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی همچنین با اشاره به خدمات آیت‌الله موسوی جزایری، گفت: من با توجه به این‌که خدمت مقام معظم رهبری هستم، عنایت‌های خاص ایشان را به این وجود عزیز می‌دانم. این شخصیت والایی که در دوران قبل از انقلاب و بعد از انقلاب و به ویژه در دوران جنگ و بعد از آن همواره در خانه‌اش به روی مردم باز بود و حوزه‌های علمیه را اداره می‌کردند و می‌کنند. از افتخارات ایشان این است که تعدادی را به حوزه علمیه نجف اشرف اعزام کردند و اداره می‌کند که کار بزرگی است. حوزه علمیه نجف نیز نوپا است و از این بابت به آن نوپا می‌گویم که صدام آن را نابود کرد ولی اکنون این حوزه نوپا می‌خواهد از نو تجدید بنا شود و باید افرادی در آنجا باشند که جمهوری اسلامی ایران را بشناسند و بتوانند این مهم را به بقیه طلابی که از کشورهای مختلف در آن‌جا هستند هم بشناسانند. این حوزه از اول باید بنیانش صحیح نهاده شود.
وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در حکم آیت الله موسوی جزایری فرمودند که شما کماکان در اهواز باقی بمانید، البته ایشان هر جا که بروند مشتری دارند اما آقا گفتند که اینجا بمانند و حوزه‌ها را اداره کند و به حوزه علمیه رونق ببخشد، همان کار اساسی که ایشان در این مدت داشتند. رفتن ایشان از امامت جمعه و نمایندگی ولایت فقیه به پیشنهاد خودشان بود که چندین بار صورت گرفت و به آقا فرمودند که کسی دیگر جای من بیاید تا من به کارهای خودم برسم. حتی در مقطعی می‌خواستند به قم تشریف ببرند که مقدماتش نیز فراهم شد که خدا را شکر به امر آقا در همین جا ماندگار شدند. آقا ولایت‌مدار است و مطمئن هستم اگر روزی آقا به آیت‌الله جزایری بفرمایند که لباس تان را از تن درآورید و لباس سربازی به تن کنید و به جبهه بروید، درنگ نخواهد کرد. به هر حال در قسمت دیگر فعالیت‌شان را شروع خواهند کرد.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به انتخاب حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی فرد به عنوان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نیز گفت: بعد از آیت‌الله موسوی جزایری صحبت این بود که چه کسی جایگزین ایشان شود که خیلی ها پیشنهاد شدند که من هم کاملا در جریان بودم و در نهایت قرعه فال به نام حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد زده شد. ایشان چهره شناخته شده‌ای است و همه او را می‌شناسند. فردی خدوم و زحمت کشیده است و هر جایی که باشد پا به رکاب است. سنگری عوض شده است و کسی به جای کسی آمده اما چیزی تغییر نکرده است و مطمئن هستم ایشان در ماموریت جدیدشان که نمایندگی شان در ولی فقیه و امام جمعه شهرستان اهواز است نیز موفق خواهد شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استاندارخوزستان بر تامین منابع مالی مورد نیاز از منابعی غیر از نفت تاکید کرد

گزارش تصویری / جلسه تنفیذ احکام کار گروه های فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی کمیته نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده استان

دستگیری 16 توزیع کننده مواد مخدر در اهواز

همکاری 230نیروی مرکز بهداشت آبادان دراجرای طرح ملی کنترل فشار خون

10 تن سیب زمینی در خرمشهر معدوم شد

عرضه بنزین یورو4 در خوزستان/بنزین سبز در پایتخت نفت ایران

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

2 طرح ایتام در دزفول اجرا می شود

نجات یک فروند شناور سانحه دیده در آبراه اروندرود

نشست مدیریت شهری و روستایی استان خوزستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور / جمالی نژاد: بیش از 68 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیازمند احداث دوباره و بیش از 101 هزار واحد نیازمند تعمیرات است

گزارش تصویری / جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور استاندر خوزستان

گزارش تصویری / ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین 15 خرداد و روز جهانی قدس

گزارش تصویری / سومین جلسه کمیته اجتماعی و بهداشت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل

استقرار 100 کانکس برای سیل‌زدگان شوش

محور بستان - چذابه بازگشایی شد

گزارش تصویری / بازدید و بررسی مشکلات وضعیت راههای حمیدیه، دشت آزادگان و چذابه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولان کشوری

جلسه کمیته زیرساخت اربعین حسینی (ع) استان با حضور جناب آقای دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور

تغییر ساعت کاری در خوزستان از اول خرداد

توقیف دومین محموله قلیان الکترونیکی قاچاق در بندر خرمشهر

دستگیری سارق ادوات ریلی توسط پلیس راه آهن زاگرس

اجرای 43 برنامه به مناسبت سوم خرداد در خرمشهر

تنها یک اردوگاه اضطراری در خوزستان فعال است

پیام استاندار خوزستان به نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است

قدردانی معاون عمرانی وزیر کشور از عملکرد مسوولان استان در مدیریت بحران سیل

صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!

فقر گلزن در فوتبال ایران/ زنگ خطر برای تیم ملی به صدا درآمد

معاون عمرانی وزیر کشور: طرح جامع مقابله با سیل در خوزستان در حال آماده‌سازی است

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

استاندار خوزستان: دستگاه های اجرایی برای آماده سازی زمین های کشاورزی آسیب دیده مانند دوران سیل وارد صحنه شوند

نشست هماهنگی لایروبی اروندرود در بندر خرمشهر برگزار شد

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند

گزارش تصویری / جلسه تقدیر از نیرو های روابط عمومی، حراست، امور بانوان فعال در مهار سیل

عراق مانع از مرطوب سازی بخشی از هورالعظیم شد

توضیح روابط عمومی استانداری خوزستان در خصوص خبر منتشر شده در خبرگزاری مهر

«اون» به ترامپ اولتیماتوم داد

متهم پرونده پتروشیمی: مرجان معتقد و محجبه بود

وزیر احمدی‌نژاد: مجلس آینده متحول می‌شود

تغییر رویکرد روس‌ها در قبال ایران در سوریه

سردار سلامی: ترامپ هیچ غلطی نمی‌تواند بکند

ادعای حمله اسرائیل به پایگاه ایرانی در سوریه

تاکید نامزد انتخابات آمریکا بر بازگشت به برجام

فریدون به کریمی‌قدوسی: فایل صوتی را منتشر کن

محکومیت دختر خیابان انقلاب به یک سال حبس

عراقچی: پاریس فوراً شفاف‌سازی کند

ترامپ: ما نباشیم، ایران دو هفته‌ای ریاض را می‌گیرد

ظریف: آماده همکاری با فرانسه هستیم

درخواست اعدام مرسی به اتهام جاسوسی برای سپاه

تقاضای وام 18میلیارد دلاری ایران صحت ندارد