پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس دفتر مقام معظم رهبری

تاریخ امریکا مبتنی بر چپاول وغارتگری است سياسي

تاریخ امریکا مبتنی بر چپاول وغارتگری است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز – ایرنا – رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت:اگر به گذشته امریکایی ها بنگرید می بینید که در گذشته یک مشت دزد و غارت گر بودند که از اروپا، انگلستان، فرانسه، اسپانیا و .. در جستجوی طلا به قاره امریکا مهاجرت کردند و با قتل عام و نسل کشی بر صاحبان اصلی آمریکا یعنی سرخ پوستان تسلط یافتند .
به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدی گلپایگانی روز پنج شنبه در آیین تکریم و معارفه نماینده ولی فقیه در خوزستان و امام جمعه اهواز در سالن اجتماعات امام خامنه ای اهواز مطالعه تاریخ آمریکا را به منظور شناخت رفتارهای آن‌ها ضروری دانست و گفت :آمریکا و اروپا با وجود این که سیاه پوست نداشته اما شاهد هستیم که تعدادی زیادی سیاه پوست در آن کشورها زندگی می کنند، یکی از کارهای زشت انها این بود که نوجوانان و جوانان کشورهای افریقایی را شبانه دزدیده و با کشتی به اروپا و امریکا فرستادند که در این میان بسیاری از کشتی ها غرق شدند و آنهایی هم که به سلامت به ساحل رسیدند به عنوان برده در اختیار سرمایه داران قرار می گرفتند.
وی با بیان اینکه ترامپ یک نازی زاده است و اجداد و پدران او کسانی هستند که از آلمان نازی به آمریکا مهاجرت کردند گفت: از تاریخ تشکیل امریکا تاکنون حدود سه قرن می گذرد و در تمام این مدت آنها مشغول جنگ بودند و کارشان چپاول و غارت است ، اما قدرت سپاه پاسداران آنچنان است که در خلیج فارس هر کشتی که بخواهد از ابراهه تنگه هرمز بگذرد باید به پاسداران شجاع ما پاسخ گو باشد وگرنه اجازه تردد نخواهد داشت.
وی گفت: مردم آمریکایی ها را می شناسند و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری انها دوام چندانی نخواهند داشت.
***ندای اختلاف تنها از حلقوم شیطان بیرون می آید
محمدی گلپایگانی ادامه داد: امروز هر حلقومی که ندای اختلاف و صدای اختلاف از ان بیرون بیاید قطعا حلقوم شیطان است، اتحاد باید حفظ شود البته شاید اختلاف سلیقه و مسایل جزیی ایجاد شود ولی باید همه ما یک صدا داشته باشیم چراکه جمهوری اسلامی ایران که امروز نیز پایه های ان محکم شده است بیدی نیست که با این بادها بلرزد.
وی بیان کرد: خوب است گذشته قبل از انقلاب این کشور و جنایاتی که خاندان پهلوی بر کشور روا داشتند مطالعه شود، امام با اتکای به لطف پروردگار و حمایت مردم انقلابی جدید را بنیان گذاشت.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری شناسنامه خوزستان را یکی از افتخارات کل کشور دانست و گفت: جای جای خاک این استان با خون پاک شهیدان عجین شده است لذا شایسته است کسانی که به زیارت شهدای این استان می آیند با وضو وارد شوند و مقاومت و ایثار این شهدا سرلوحه همه کشور باشد.
وی با بیان این که کشور ایران جز و 10 کشور حادثه خیز دنیا است توضیح داد: بلایای طبیعی مانند زلزله ، اتش سوزی، سیل و ... از جمله این بلایا هستند که سیل اخیر گریبان استان خوزستان را گرفت.
محمدی گلپایگانی ادامه داد: ظرفیت ورود آب وبارشها در طول ماه فروردین در خوزستان برابر با چندین سال بوده است اما در این حادثه سیل مردم و ملت در تمام کشور کار به یادماندنی از خود نشان دادند.
وی گفت: اتحاد، برادری، برابری و انسجام زبانزد بود به طوری که همه دنیا شنیدند و دیدند که زن و مرد و پیر و جوان برای یاری رساندن به سیل زدگانی که خانه و کاشانه خود را ازدست دادند از هر چه داشتند دریغ نکردند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری تصریح کرد: مردم نشان دادند که در حوادث طبیعی و غیر طبیعی یک صدا و یک پارچه هستند و با همه سلایق مختلف با هم و کنار هم هستند.
وی گفت: در حادثه سیل پس از فرمان فرمانده معظم کل قوا همه نیروها به استان های خوزستان، لرستان و گلستان شتافتند و آنچه داشتند را در خدمت مردم حادثه دیده قرار دادند.
محمدی گلپایگانی ادامه داد: این گونه حضور مردم در صحنه یاری رساندن به سیل زدگان جواب دندان شکنی بود به آنهایی که دل خوش کرده بودند که این انقلاب و نظام مقدس دیر نخواهد پایید.
***شتر در خواب بیند پنیه دانه
وی بیان کرد: یکی از ابلهان روزگار و از مقامات آمریکایی است گفته بود ایران 40 سالگی خود را نخواهد دید و ما قبل اینکه چهل سالگی ایران به پایان برسد در تهران خواهیم بود؛ برای همین در وصف این آرزوی آنها تنها باید گفت "شتر در خواب بیند پنیه دانه، گَهی لپ لپ خورد گَه دانه دانه".
رئیس دفتر مقام معظم رهبری افزود: خیال کردند می‌توانند از عهده ایران برآیند اما مردم نشان دادند با همه سلایق و نظرات مختلفی که دارند آنجایی که لازم باشد پشت سر رهبری و گوش به فرمان ایشان هستند.
وی تصریح کرد: آقای کم عقلی که عهده دار ریاست جمهوری آمریکاست ، اخیرا اشتباه مضحک و بزرگی مرتکب شد که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را تروریست خواند در حالی که خود آنها(امریکاییها) در راس تروریسم قرار دارند و میتوان گفت، زندان گوانتانامو، جنایتهایی که در عراق و افغانستان به بار آوردند، به خاک و خون کشیدن مجلس عروسی، قطعه قطعه کردن کودکان بی پناه یمن تنها سندهای کوچکی از رسوایی آنها است.
محمدی گلپایگانی وجود جمهوری اسلامی ایران را نعمتی از سوی خداوند دانست و گفت: امروز باید نسبت به جوانان کشور حساسیت داشته باشیم چراکه آنان آینده سازان کشور هستند، در حال حاضر اوج فعالیت آمریکا این است که نسل جوان ما را با تبلیغات شیطانی و فضای مجازی با ورود به پستوی خانه ها منحرف کند.
وی خطاب به روحانیت و ائمه جمعه گفت: شما و کسانی که تریبون در دست دارند باید به فریاد جوانان برسید و این نسل را دریابید، امروزه با همه تبلیغات مسموم علیه نسل جوان، اکثریت قاطع انها متدین و با اخلاص هستند و دانشمندان جوان بزرگ و متدینی در کشور تربیت شده است.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: مسئولان خوزستان در سیل اخیر تلاش بسیاری کردند و کارشان ستودنی است و بار سنگین کمک و مساعدت به سیل زدگان بر دوش همین مسئولان بود و سراغ دارم کسانی کهدر شبانه روز گاه یک ساعت هم نخوابیدند و دائم در حال فعالیت بودند.
وی خطاب به مدیران کل و فرماندارن و همه مسئون خوزستان افزود: همیشه نوبت شما نیست و روزی این سمتها از همه ما گرفته خواهد شد از این فرصت برای خدمت به مردم استفاده کنید به ویژه در استان خوزستان که در خط اول مقاومت قرار داشت.
محمدی گلپایگانی سپس با اشاره به تودیع نمایندهولی فقیه در خوزستان گفت: آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری جزو شخصیت های والایی است که قبل و پس از انقلاب همیشه درب خانه خود را بر روی مردم باز گذاشته و اداره حوزه های علمیه دراستان نیز از ابتکارات ایشان هستند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: آقای جزایری هر جا برود خواهان دارند اما حضرت آقا خواسته‌اند ایشان در اهواز بمانند و این موضوع خیلی مهم است آیت‌الله جزایری بارها درخواست کردند که دیگر کافی است و پس از اصرارهای زیاد ایشان ، مقام معظم رهبری قبول کردند.
وی ادامه داد: آقای موسوی فرد انسانی عالم، با سوابق مشخص و پا به رکاب است که در همه میدان‌ها پیشتاز و انقلابی حضور دارد چیزی تغییر نکرده است و فقط عزیزی جای خود را به عزیزی دیگر داده است.
در پایان این سخنرانی حکم انتصاب حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد به امضای مقام معظم رهبری از سوی حجت الاسلام و المسلمین گلپایگانی قرائت شد تا وی از این پس وی به عنوان امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در استان خوزستان فعالیت کند.
همچنین از زحمات و تلاش های حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی موسوی جزایری تقدیر به عمل آمد.
مسئول دفتر مقام معظم رهبری به همراه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا علی اکبری، امام جمعه موقت تهران صبح امروز به منظور شرکت در آیین تکریم و معارفه امام جمعه اهواز و نماینده ولی فقیه در خوزستان به این استان سفر کردند.
7164/6002

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستیاران نکونام معرفی شدند / یک آبادانی مربی فولاد خوزستان شد

گزارش تصویری / جلسه بررسی مشکلات جاده ساسحلی اهواز-ملاثانی با حضور استاندار خوزستان

فولاد آینده درخشانی پیش رو دارد/ به بهترین پیشنهاد پاسخ مثبت دادم

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

سرمربی جدید فولاد خوزستان قرارداد بست

سازمان آب و برق خوزستان به اخطاریه های هواشناسی توجه نکرد

پیشنهادات قطبی بررسی می‌شود/ در فوتبال حرفه‌ای محدودیت وجود ندارد

گزارش تصویری / نشست کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده

انتصاب سرپرست معاونت فرمانداری شهرستان کارون

افشین قطبی از فولاد جدا شد/ حاج باقر: به توافق نرسیدیم

جزییات کاهش ساعت کاری ادارات وسازمان های خوزستان ابلاغ شد

معاون عمرانی استانداری: بازسازی حریم رودخانه ها با کارشناسی انجام شود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:دستگاه ها نسبت به تعهد فرهنگی خود اهتمام بیشتری داشته باشند

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) و جشن گرگیعان

استاندارخوزستان بر تامین منابع مالی مورد نیاز از منابعی غیر از نفت تاکید کرد

گزارش تصویری / جلسه تنفیذ احکام کار گروه های فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی کمیته نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده استان

دستگیری 16 توزیع کننده مواد مخدر در اهواز

همکاری 230نیروی مرکز بهداشت آبادان دراجرای طرح ملی کنترل فشار خون

10 تن سیب زمینی در خرمشهر معدوم شد

عرضه بنزین یورو4 در خوزستان/بنزین سبز در پایتخت نفت ایران

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

2 طرح ایتام در دزفول اجرا می شود

نجات یک فروند شناور سانحه دیده در آبراه اروندرود

نشست مدیریت شهری و روستایی استان خوزستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور / جمالی نژاد: بیش از 68 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیازمند احداث دوباره و بیش از 101 هزار واحد نیازمند تعمیرات است

گزارش تصویری / جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور استاندر خوزستان

گزارش تصویری / ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین 15 خرداد و روز جهانی قدس

گزارش تصویری / سومین جلسه کمیته اجتماعی و بهداشت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل

استقرار 100 کانکس برای سیل‌زدگان شوش

محور بستان - چذابه بازگشایی شد

گزارش تصویری / بازدید و بررسی مشکلات وضعیت راههای حمیدیه، دشت آزادگان و چذابه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولان کشوری

جلسه کمیته زیرساخت اربعین حسینی (ع) استان با حضور جناب آقای دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور

تغییر ساعت کاری در خوزستان از اول خرداد

توقیف دومین محموله قلیان الکترونیکی قاچاق در بندر خرمشهر

دستگیری سارق ادوات ریلی توسط پلیس راه آهن زاگرس

اجرای 43 برنامه به مناسبت سوم خرداد در خرمشهر

تنها یک اردوگاه اضطراری در خوزستان فعال است

پیام استاندار خوزستان به نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است

قدردانی معاون عمرانی وزیر کشور از عملکرد مسوولان استان در مدیریت بحران سیل

صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!

فقر گلزن در فوتبال ایران/ زنگ خطر برای تیم ملی به صدا درآمد

معاون عمرانی وزیر کشور: طرح جامع مقابله با سیل در خوزستان در حال آماده‌سازی است

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

استاندار خوزستان: دستگاه های اجرایی برای آماده سازی زمین های کشاورزی آسیب دیده مانند دوران سیل وارد صحنه شوند

نشست هماهنگی لایروبی اروندرود در بندر خرمشهر برگزار شد

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند

گزارش تصویری / جلسه تقدیر از نیرو های روابط عمومی، حراست، امور بانوان فعال در مهار سیل