پیام خوزستان

آخرين مطالب

آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برپا شد سياسي

آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برپا شد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرهای مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه به تبیین مسایل روز پرداختند.
معلمان سازنده هویت و فرهنگ یک ملت هستند
امام جمعه آبادان با بیان اینکه تمدن نوین به وسیله معلمان پایه گذاری می شود، گفت: معلمان سازنده هویت، تمدن و فرهنگ یک ملت هستند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عادل فریحی در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته در مصلای آبادان اظهار داشت: معلمان در میدان کارزار مبارزه با جهل و بی سوادی مانند انبیا عمل می کنند که با چراغ علم مردم را هدایت می کنند.
وی به ویژگی های خاص معلمان اشاره کرد و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری معلمان پرورش دهنده مهمترین سرمایه یک ملت یعنی سرمایه انسانی هستند، سرمایه انسانی برای یک حرکت انقلابی مهم است که جامعه ما این ثروت را دارد.
حجت الاسلام فریحی با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش قدر خود را بدانند، گفت: همه جامعه نیز باید قدردان معلمان باشند.
امام جمعه موقت آبادان در بخش دیگر سخنانش بر لزوم مطالعه کتب شهید مطهری تاکید کرد و گفت: مطالعه و تدریس کتب شهید مطهری در دانشگاهها مهم و ضروری است.
حجت الاسلام فریحی گفت: شهید مطهری نقش مهمی در تبین تفکر انقلابی و معرفی امام راحل داشت لذا تفکر شهید مطهری در پیشبرد اهداف انقلاب نقش موثری ایفا نمود.
حجت الاسلام فریحی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری روحیه انقلابی به منزله جان و روح این ملت است و تضعیف این روحیه یعنی تضعیف یک ملت است.
وی با اشاره به حادثه سیل گفت: حضور گروه های جهادی از مناطق مختلف در سیل اخیر نشان دهنده یک حرکت عظیم که موجب وحدت و امیدواری ملی شده است.
امام جمعه موقت دزفول : دولت فضای مجازی را کنترل کند
امام جمعه موقت دزفول با اشاره به انتشار شایعات اخیر در فضای مجازی گفت: دولت باید در کنترل و مدیریت فضای مجازی کوشا باشد و اجازه انتشار شایعات این چنینی را ندهد.
به گزارش ایرنا‌ حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) افزود : نباید از شبکه غیرملی برای فضای مجازی استفاده کنیم چرا که دشمن گران ترین و بی کیفیت ترین خدمات را در اختیار ما قرار می دهد و ما را به خودشان وابسته می کند و در همه بخش ها نفوذ می کنند .
وی با اشاره به قتل یک روحانی با انتشار یک شایعه در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: دولت باید مطالبه کند و شبکه ملی اطلاعات را راه بیندازد و فضای مجازی را کنترل کند تا این فضای آلوده موجود پاکسازی شود.
وی ضمن تبریک روز معلم و تجلیل از جایگاه استاد مرتضی مطهری که تمام آثار این ایشان ارزشمند و عالمانه است افزود: معلمان پرورش دهندگان جوانان آینده، پایه ریزان تمدن نوین و جهادگران میدان کارزار جهل هستند که باید انسان هایی پاکدامن، کارآمد و شجاع تربیت کنند.
وی افزود: سند 2030 سندی است که سازمان ملل تصویب کرده و باید زیر نظر یونسکو اجرا شود، این در حالی است که یونسکو زیرنظر نظام سلطه گران است که اگر بنا باشد این سند هم فقط ضرر داشته باشد و از بسیاری از ارزشهای دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی دست بکشیم نباید به آن پایبند بود.
امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این سند مغایر با اهداف دینی و آموزش و پرورش است گفت: باید دید جامعه با حذف متون دینی و اسلامی به چه حالتی در می آید.
حجت الاسلام بیگدلی اظهار داشت: اجرای این سند قبول ذلت و اجرای طرح های دشمن است.
وی با اشاره به پیمان شکنی های فراوان آمریکا گفت: در حالتی که آمریکا به هیچ وعده خود عمل نکرده ما نباید سند حقارت امضا کنیم.
وجه به معیشت معلمان نیز اشاره کرد و گفت: باید این مشکلات در صدر مشکلات قرار گیرد و جلوتر از بقیه موارد به آن توجه شود.
وی در بخش دیگری از خطبه های امروز به تاثیرگذاری فضای مجازی بر مردم نیز اشاره کرد و افزود: نباید از شبکه غیرملی استفاده کنیم چرا که دشمن گران ترین خدمات بی کیفیت را در اختیار ما قرار می دهد و ما را به خودشان وابسته می کند و در همه بخش ها نفوذ می کنند .
وی افزود:دولت باید مطالبه کند و شبکه ملی اطلاعات را راه بیندازد و فضای مجازی را کنترل کند تا این فضای آلوده پاکسازی شود.
امام جمعه موقت دزفول با اشاره به موضوع گرانی بنزین گفت: اگر قرار باشد کمترین حضور و تدبیر در این خصوص باشد مشکل ایجاد می شود، دولت نباید هر چه به صورت عمومی گران می‌شود را به صورت نهادینه گران کند.
حجت الاسلام بیگدلی بیان داشت: امروز بعد از 34 روز پخت غذای گرم برای سیل زدگان در مصلای دزفول به علت بازگشت سیل زدگان به منازل خود پایان یافت.
وی در پایان این خطبه ها از کمک های مردمی و خدمتگزاران به سیل زدگان تقدیر کرد .
انتقاد امام جمعه گتوند ازنصب نشدن دوربین های امنیتی
امام جمعه گتوند با انتقاد ازنصب نشدن دوربین های امنیتی برای پیشگیری از وقوع جرم و دستگیری مجرمان در این شهرستان گفت: مسوولین استانی باید هرچه سریعتر نسبت به تامین اعتبار و نصب این دوربین ها اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل اسدپور در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهرستان گفت: نباید بعد از گذشت هفت ماه از وعده مسوولین استانی، برای نصب چهار دوربین در تریبون نماز جمعه تذکر دهیم.
وی اضافه کرد: مردم شهرستان گتوند غیرت، نجابت و ادب را نشان دادند و با مسوولین همکاری کردند ،ولی نباید کوتاهی صورت گیرد و اگر اتفاق دیگری در شهرستان رخ دهد مسولان مربوطه باید پاسخگو باشند.
حجت الاسلام اسد پور در ادامه توجه به رفع محرومیت های استان خوزستان را ضروری خواند و افزود: خوزستان با داشتن نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر ظرفیت ها محروم مانده است.
وی ادامه داد: استان خوزستان در کشور سربلند بوده است و باید توجهات و اعتبارات خاص برای رفع محرومیت این استان در نظر گرفته شود، استانی که مردم آن دین خود را به فرموده امام امت به اسلام ادا کرده است و دروازه ورود تشیع بوده باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه گتوند در بخش دیگری از سخنان خود به بیش از چهار دهه خدمت آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: وی در ابتدا با هفت طلبه در حوزه علمیه اهواز شروع کرد و بعد از چهار دهه این طلاب به چهار هزار و 700 نفر افزایش یافتند.
حجت الاسلام اسدپور افزود: در استان ما ائمه جمعه و در خارج از استان خوزستان نخبگان و افرادی که برای مجلس خبرگان ثبت نام کردند و قبول شدند از شاگردان وی بودند.
امام جمعه گتوند وحدت بین اقوام ساکن در استان خوزستان، خدمت در دوران دفاع مقدس و مدیریت در حوادث تروریستی ،تحریم ها و ترور ها را از دیگر خدمات آیت الله موسوی جزایری در این مدت برشمرد.
حجت الاسلام اسد پور گفت: حجت الاسلام موسوی فرد نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نیز از نیروهای مردمی، باتجربه و متواضع است و همه ائمه استان نیز سربازی و حمایت از وی را اعلام کردند.
وی درپایان از زحمات شهرداری های پنج شهر شهرستان به جهت اجرای پروژه آسفالت معابر و خیابان ها بویژه درشهر گتوند تشکر و قدردانی کرد و افزود: باید بیشتر از این ها به مردم خدمت کرد و دغدغه های آنان را شنید.
7467 /7278/7100/6002

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستیاران نکونام معرفی شدند / یک آبادانی مربی فولاد خوزستان شد

گزارش تصویری / جلسه بررسی مشکلات جاده ساسحلی اهواز-ملاثانی با حضور استاندار خوزستان

فولاد آینده درخشانی پیش رو دارد/ به بهترین پیشنهاد پاسخ مثبت دادم

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

سرمربی جدید فولاد خوزستان قرارداد بست

سازمان آب و برق خوزستان به اخطاریه های هواشناسی توجه نکرد

پیشنهادات قطبی بررسی می‌شود/ در فوتبال حرفه‌ای محدودیت وجود ندارد

گزارش تصویری / نشست کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده

انتصاب سرپرست معاونت فرمانداری شهرستان کارون

افشین قطبی از فولاد جدا شد/ حاج باقر: به توافق نرسیدیم

جزییات کاهش ساعت کاری ادارات وسازمان های خوزستان ابلاغ شد

معاون عمرانی استانداری: بازسازی حریم رودخانه ها با کارشناسی انجام شود

معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:دستگاه ها نسبت به تعهد فرهنگی خود اهتمام بیشتری داشته باشند

پیام تبریک استاندار خوزستان به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) و جشن گرگیعان

استاندارخوزستان بر تامین منابع مالی مورد نیاز از منابعی غیر از نفت تاکید کرد

گزارش تصویری / جلسه تنفیذ احکام کار گروه های فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی کمیته نوسازی و بازسازی مناطق سیل زده استان

دستگیری 16 توزیع کننده مواد مخدر در اهواز

همکاری 230نیروی مرکز بهداشت آبادان دراجرای طرح ملی کنترل فشار خون

10 تن سیب زمینی در خرمشهر معدوم شد

عرضه بنزین یورو4 در خوزستان/بنزین سبز در پایتخت نفت ایران

نمایندگان با 2 فوریت طرح تعویق کنکور سراسری مخالفت کردند

2 طرح ایتام در دزفول اجرا می شود

نجات یک فروند شناور سانحه دیده در آبراه اروندرود

نشست مدیریت شهری و روستایی استان خوزستان با حضور معاون عمرانی وزیر کشور / جمالی نژاد: بیش از 68 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیازمند احداث دوباره و بیش از 101 هزار واحد نیازمند تعمیرات است

گزارش تصویری / جلسه اقتصاد مقاومتی با حضور استاندر خوزستان

گزارش تصویری / ستاد برگزاری مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، قیام خونین 15 خرداد و روز جهانی قدس

گزارش تصویری / سومین جلسه کمیته اجتماعی و بهداشت قرارگاه بازسازی و مدیریت جامع بحران سیل

استقرار 100 کانکس برای سیل‌زدگان شوش

محور بستان - چذابه بازگشایی شد

گزارش تصویری / بازدید و بررسی مشکلات وضعیت راههای حمیدیه، دشت آزادگان و چذابه با حضور معاون عمرانی وزیر کشور و مسئولان کشوری

جلسه کمیته زیرساخت اربعین حسینی (ع) استان با حضور جناب آقای دکتر جمالی نژاد معاون محترم عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور

تغییر ساعت کاری در خوزستان از اول خرداد

توقیف دومین محموله قلیان الکترونیکی قاچاق در بندر خرمشهر

دستگیری سارق ادوات ریلی توسط پلیس راه آهن زاگرس

اجرای 43 برنامه به مناسبت سوم خرداد در خرمشهر

تنها یک اردوگاه اضطراری در خوزستان فعال است

پیام استاندار خوزستان به نهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در استان

آسیب حاد اجتماعی در مناطق سیل زده خوزستان به وجود نیامده است

قدردانی معاون عمرانی وزیر کشور از عملکرد مسوولان استان در مدیریت بحران سیل

صادق زیبا کلام : دولت دوازدهم، گلگیر است!!

فقر گلزن در فوتبال ایران/ زنگ خطر برای تیم ملی به صدا درآمد

معاون عمرانی وزیر کشور: طرح جامع مقابله با سیل در خوزستان در حال آماده‌سازی است

فرمانده کل سپاه: به دنبال جنگ نیستیم

استاندار خوزستان: دستگاه های اجرایی برای آماده سازی زمین های کشاورزی آسیب دیده مانند دوران سیل وارد صحنه شوند

نشست هماهنگی لایروبی اروندرود در بندر خرمشهر برگزار شد

شماره 38 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

مدیر کل امور روستایی استانداری خوزستان: 244 روستا و بیش از 200 هزار نفر در خوزستان درگیر سیل شدند

گزارش تصویری / جلسه تقدیر از نیرو های روابط عمومی، حراست، امور بانوان فعال در مهار سیل