پیام خوزستان

آخرين مطالب

آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برپا شد سياسي

آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه درشهرهای مختلف خوزستان برپا شد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- آیینهای عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرهای مختلف استان خوزستان برگزار شد و ائمه جمعه به تبیین مسایل روز پرداختند.
معلمان سازنده هویت و فرهنگ یک ملت هستند
امام جمعه آبادان با بیان اینکه تمدن نوین به وسیله معلمان پایه گذاری می شود، گفت: معلمان سازنده هویت، تمدن و فرهنگ یک ملت هستند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عادل فریحی در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته در مصلای آبادان اظهار داشت: معلمان در میدان کارزار مبارزه با جهل و بی سوادی مانند انبیا عمل می کنند که با چراغ علم مردم را هدایت می کنند.
وی به ویژگی های خاص معلمان اشاره کرد و گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری معلمان پرورش دهنده مهمترین سرمایه یک ملت یعنی سرمایه انسانی هستند، سرمایه انسانی برای یک حرکت انقلابی مهم است که جامعه ما این ثروت را دارد.
حجت الاسلام فریحی با بیان اینکه مجموعه آموزش و پرورش قدر خود را بدانند، گفت: همه جامعه نیز باید قدردان معلمان باشند.
امام جمعه موقت آبادان در بخش دیگر سخنانش بر لزوم مطالعه کتب شهید مطهری تاکید کرد و گفت: مطالعه و تدریس کتب شهید مطهری در دانشگاهها مهم و ضروری است.
حجت الاسلام فریحی گفت: شهید مطهری نقش مهمی در تبین تفکر انقلابی و معرفی امام راحل داشت لذا تفکر شهید مطهری در پیشبرد اهداف انقلاب نقش موثری ایفا نمود.
حجت الاسلام فریحی افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری روحیه انقلابی به منزله جان و روح این ملت است و تضعیف این روحیه یعنی تضعیف یک ملت است.
وی با اشاره به حادثه سیل گفت: حضور گروه های جهادی از مناطق مختلف در سیل اخیر نشان دهنده یک حرکت عظیم که موجب وحدت و امیدواری ملی شده است.
امام جمعه موقت دزفول : دولت فضای مجازی را کنترل کند
امام جمعه موقت دزفول با اشاره به انتشار شایعات اخیر در فضای مجازی گفت: دولت باید در کنترل و مدیریت فضای مجازی کوشا باشد و اجازه انتشار شایعات این چنینی را ندهد.
به گزارش ایرنا‌ حجت الاسلام مرتضی بیگدلی در خطبه های این هفته نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی (ع) افزود : نباید از شبکه غیرملی برای فضای مجازی استفاده کنیم چرا که دشمن گران ترین و بی کیفیت ترین خدمات را در اختیار ما قرار می دهد و ما را به خودشان وابسته می کند و در همه بخش ها نفوذ می کنند .
وی با اشاره به قتل یک روحانی با انتشار یک شایعه در فضای مجازی اشاره کرد و افزود: دولت باید مطالبه کند و شبکه ملی اطلاعات را راه بیندازد و فضای مجازی را کنترل کند تا این فضای آلوده موجود پاکسازی شود.
وی ضمن تبریک روز معلم و تجلیل از جایگاه استاد مرتضی مطهری که تمام آثار این ایشان ارزشمند و عالمانه است افزود: معلمان پرورش دهندگان جوانان آینده، پایه ریزان تمدن نوین و جهادگران میدان کارزار جهل هستند که باید انسان هایی پاکدامن، کارآمد و شجاع تربیت کنند.
وی افزود: سند 2030 سندی است که سازمان ملل تصویب کرده و باید زیر نظر یونسکو اجرا شود، این در حالی است که یونسکو زیرنظر نظام سلطه گران است که اگر بنا باشد این سند هم فقط ضرر داشته باشد و از بسیاری از ارزشهای دینی، علمی، فرهنگی، اجتماعی دست بکشیم نباید به آن پایبند بود.
امام جمعه موقت دزفول با بیان اینکه این سند مغایر با اهداف دینی و آموزش و پرورش است گفت: باید دید جامعه با حذف متون دینی و اسلامی به چه حالتی در می آید.
حجت الاسلام بیگدلی اظهار داشت: اجرای این سند قبول ذلت و اجرای طرح های دشمن است.
وی با اشاره به پیمان شکنی های فراوان آمریکا گفت: در حالتی که آمریکا به هیچ وعده خود عمل نکرده ما نباید سند حقارت امضا کنیم.
وجه به معیشت معلمان نیز اشاره کرد و گفت: باید این مشکلات در صدر مشکلات قرار گیرد و جلوتر از بقیه موارد به آن توجه شود.
وی در بخش دیگری از خطبه های امروز به تاثیرگذاری فضای مجازی بر مردم نیز اشاره کرد و افزود: نباید از شبکه غیرملی استفاده کنیم چرا که دشمن گران ترین خدمات بی کیفیت را در اختیار ما قرار می دهد و ما را به خودشان وابسته می کند و در همه بخش ها نفوذ می کنند .
وی افزود:دولت باید مطالبه کند و شبکه ملی اطلاعات را راه بیندازد و فضای مجازی را کنترل کند تا این فضای آلوده پاکسازی شود.
امام جمعه موقت دزفول با اشاره به موضوع گرانی بنزین گفت: اگر قرار باشد کمترین حضور و تدبیر در این خصوص باشد مشکل ایجاد می شود، دولت نباید هر چه به صورت عمومی گران می‌شود را به صورت نهادینه گران کند.
حجت الاسلام بیگدلی بیان داشت: امروز بعد از 34 روز پخت غذای گرم برای سیل زدگان در مصلای دزفول به علت بازگشت سیل زدگان به منازل خود پایان یافت.
وی در پایان این خطبه ها از کمک های مردمی و خدمتگزاران به سیل زدگان تقدیر کرد .
انتقاد امام جمعه گتوند ازنصب نشدن دوربین های امنیتی
امام جمعه گتوند با انتقاد ازنصب نشدن دوربین های امنیتی برای پیشگیری از وقوع جرم و دستگیری مجرمان در این شهرستان گفت: مسوولین استانی باید هرچه سریعتر نسبت به تامین اعتبار و نصب این دوربین ها اقدام کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام اسماعیل اسدپور در خطبه های نماز جمعه گتوند در مصلای امام خمینی(ره) این شهرستان گفت: نباید بعد از گذشت هفت ماه از وعده مسوولین استانی، برای نصب چهار دوربین در تریبون نماز جمعه تذکر دهیم.
وی اضافه کرد: مردم شهرستان گتوند غیرت، نجابت و ادب را نشان دادند و با مسوولین همکاری کردند ،ولی نباید کوتاهی صورت گیرد و اگر اتفاق دیگری در شهرستان رخ دهد مسولان مربوطه باید پاسخگو باشند.
حجت الاسلام اسد پور در ادامه توجه به رفع محرومیت های استان خوزستان را ضروری خواند و افزود: خوزستان با داشتن نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر ظرفیت ها محروم مانده است.
وی ادامه داد: استان خوزستان در کشور سربلند بوده است و باید توجهات و اعتبارات خاص برای رفع محرومیت این استان در نظر گرفته شود، استانی که مردم آن دین خود را به فرموده امام امت به اسلام ادا کرده است و دروازه ورود تشیع بوده باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
امام جمعه گتوند در بخش دیگری از سخنان خود به بیش از چهار دهه خدمت آیت الله سید محمد علی موسوی جزایری در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: وی در ابتدا با هفت طلبه در حوزه علمیه اهواز شروع کرد و بعد از چهار دهه این طلاب به چهار هزار و 700 نفر افزایش یافتند.
حجت الاسلام اسدپور افزود: در استان ما ائمه جمعه و در خارج از استان خوزستان نخبگان و افرادی که برای مجلس خبرگان ثبت نام کردند و قبول شدند از شاگردان وی بودند.
امام جمعه گتوند وحدت بین اقوام ساکن در استان خوزستان، خدمت در دوران دفاع مقدس و مدیریت در حوادث تروریستی ،تحریم ها و ترور ها را از دیگر خدمات آیت الله موسوی جزایری در این مدت برشمرد.
حجت الاسلام اسد پور گفت: حجت الاسلام موسوی فرد نماینده جدید ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز نیز از نیروهای مردمی، باتجربه و متواضع است و همه ائمه استان نیز سربازی و حمایت از وی را اعلام کردند.
وی درپایان از زحمات شهرداری های پنج شهر شهرستان به جهت اجرای پروژه آسفالت معابر و خیابان ها بویژه درشهر گتوند تشکر و قدردانی کرد و افزود: باید بیشتر از این ها به مردم خدمت کرد و دغدغه های آنان را شنید.
7467 /7278/7100/6002

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پیام استاندار خوزستان برای آغاز به کار سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان

انتصابات جدید در استانداری خوزستان

تولیت حوزه علمیه بقیه ا...(عج): مسئولان خوزستان به تعهدات خود نسبت به مردم عمل کنند

نماینده ولی فقیه در خوزستان: شرمنده مردم هستیم

نماینده ولی فقیه در خوزستان: شرمنده مردم هستیم

جزئیات مرگ چهار کارگر خوزستانی اعلام شد

تبیین اقدامات نظام اسلامی بذر امید را در کشور خواهد کاشت

نوسازی ماشین آلات راهداری خوزستان100میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

30 هزار واحد مسکونی در خوزستان شرایط خوبی ندارند

قیام عاشورای حسینی (ع) عامل آزادگی ملت ایران و جهان تشیع است

منطقه آزاد اروند تنها در حد یک نام/مطالبه استقرار گمرک 16 ساله شد

پیشرفت بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان/ بانکهای استان روند پرداخت خسارات سیل را با جدیت پیگیری کنند

استنشاق گاز آمونیاک چهار نفر را در خوزستان کشت

حادثه گازگرفتگی در حوضچه پرورش ماهی 4 فوتی و 6 مصدوم داشت

استنشاق گاز چهار نفر در خوزستان را به کام مرگ کشاند

بازسازی مناطق سیل زده خوزستان 60 درصد پیشرفت داشته است

مسئولان در هفته دولت فعالیت‌های خود را به مردم گزارش دهند

آبادان در بحث عمران به حق خود نرسیده است

پایان کار آسفالت مسکن مهر طی 10 روز آینده

ورزشگاه فولاد بهترین ورزشگاه کشور شد

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

لزوم ترسیم نقشه راه برای بهبود وضعیت آبادان

تخصیص اعتبار 160 میلیون تومانی برای سلامت دانش آموزان خرمشهری

رطوبت در خوزستان به 90 درصد رسید

افزایش عوارض آزاد راه «خرم‌زال» بررسی می‌شود

469 پروژه در هفته دولت در خوزستان به بهره برداری می رسد

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

آزادراه خرم‎زال، گران با خدمات ناچیز

معاون وزیر راه: افزایش عوارض آزاد راه خرم‌زال ناچیز است

133 کیلومتر آزاد راه در کشور به بهره برداری می رسد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

برنامه‌های هفته دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشند

فیلم های خاطر انگیز کودکان در مناطق سیل زده خوزستان اکران می شوند

استاندارخوزستان: 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان داده شود

پیام استاندار خوزستان به مناسبت روز پزشک

پیام استاندار خوزستان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت

20حرفه تاپایان شهریور به طرح اجبار نصب کارت خوان اضافه می شود

خوزستان در وصول مالیات جز دو استان مانده به آخر است

میزان ارزش افزوده در خوزستان شفاف نیست

مرمت مسجد تاریخی ملاحاجی دزفول نیازمند بیش از4میلیارد ریال اعتبار

ماجرای بازداشت دو نماینده مجلس بررسی می‌شود

ظریف : اجازه نمی‌ دهم یک قطره از خزر را از ما بگیرند

فارس، بوشهر و هرمزگان استان های معین خرمشهر برای اربعین شدند

پنج استان و هشت شهرستان معین خرمشهر در اربعین امسال شدند

791 پروژه اجتماعی درمناطق نفتخیز و سیل‎زده درحال اجراست

پیش بینی تردد 2 میلیون زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه

دمای هوای اهواز به 47 درجه رسید

انتصاب سرپرست اداره کل سیاسی،انتخابات وتقسیمات کشوری استانداری

عاملان تیراندازی به ترانس برق در اهواز دستگیر شدند