پیام خوزستان

آخرين مطالب

آمریکا محور اصلی خطبه های نماز جمعه استان خوزستان سياسي

آمریکا محور اصلی خطبه های نماز جمعه استان خوزستان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- امامان جمعه در شهرهای مختلف استان خوزستان مهمترین موضوع خطبه های امروز نماز جمعه را به آمریکا اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا امام جمعه دزفول با اشاره به فشارهای دشمنان علیه ایران گفت: روحیه انقلابی ملت ایران تمام توطئه ها و دسیسه های آمریکا را خنثی می کند.
حجت الاسلام سید محمد علی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر افزود: مردم ایران طبق آموزه های قرآن به دشمنان اعتماد نکردند ولی برخی کشورها اعتماد کردند و نتیجه آن را دیدند.
وی با اشاره به آرایش جبهه انقلاب در مقابل آرایش جنگی دشمن گفت: دشمن در فضای مجازی، مسائل اقتصادی و سیاسی آرایش جنگی گرفته است لذا جوانان نیز باید آرایش جنگی بگیرند.
امام جمعه دزفول افزود: ایران گرچه دیر هنگام ولی یک پیام قاطع برجامی بر اساس آموزه های قرآنی به اروپا و آمریکا داد.
وی با بیان اینکه نباید به وعده های دشمنان دل خوش کنیم، اظهار داشت: اروپایی ها و آمریکایی ها یک سیاست را دنبال می کنند و منافع مشترک دارند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: اروپا با مهلت 60 روزه ایران بر سر دوراهی قرار گرفته است که یا باید به تعهدات خود در خصوص برجام عمل کند یا باید از آن خارج شود.
وی تهدید را از ابزارهای دیرینه آمریکا دانست و گفت: اگر اروپایی ها قصد توطئه داشته باشند، ملت ایران برجام را به آتش خواهد کشید.
امام جمعه دزفول با اشاره به اعزام ناو جنگی آمریکا در خلیج فارس افزود: ایران حتی یک گام در مقابل تهدیدات دشمن عقب نمی ایستد و با تمام تجهیزات با آمریکا مقابله می کند.
وی اظهار داشت: موشک های ایران محل امنی برای آمریکایی ها باقی نمی گذارند و اگر آتش جنگی برافروخته شود به طور قطع همه منطقه به آتش کشیده می شود.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به تجاوز اخیر اسراییل به غزه افزود: مقاومت فلسطین با تمام توان موشکی خود به مقابله با اسراییل پرداخت و نتانیاهو را مجبور به پذیرش آتش بس کرد.
وی با اشاره به 10 رمضان سالروز رحلت حضرت خدیجه(س) گفت: این حضرت علاوه بر دادن ثروت خود برای گسترش اسلام، نخستین زنی بود که به اسلام ایمان آورد.
امام جمعه دزفول به دیدار طلاب با مقام معظم رهبری اشاره کرد و اظهار داشت: تحقق عملی معارف دین ضروری است.
وی با بیان اینکه مردم از دین فاصله نگرفته اند، افزود: تشییع جنازه باشکوه طلبه همدانی، حضور پرشور طلاب در کنار مردم سیل زده و حضور جوانان در مجالس و محافل دینی نشان از نزدیکی مردم با دین است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با تاکید بر لزوم کنترل فضای مجازی گفت: بسیاری از ناهنجاری ها و بزهکاری ها از طریق فضای مجازی رخ می دهند و این فضا یکی از عوامل اصلی رعایت نکردن شئونات اسلامی اخلاقی است.
وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر نباید فراموش شود، افزود: سامانه ناظر در نیروی انتظامی پیش بینی شده است که براساس آن مردم می توانند در صورت مواجه شدن با یک منکر نظیر کشف حجاب در خودرو و سگ گردانی از طریق این سامانه در شناسایی افراد متخلف کمک کنند.
وی اجرای قانون را در جلوگیری از بسیاری ناهنجاری ها موثر خواند و اضافه کرد: در صورت شناسایی فرد متخلف، خودوری وی به مدت یک هفته در پارکینگ توقیف می شود.
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه با تبریک انتصاب فرمانده جدید انتظامی دزفول گفت: امید است با همکاری همه عناصر نیروی انتظامی امنیت و نظم در سطح شهرستان برقرار شود.
وی با بیان اینکه هلال احمردر قضیه سیل سنگ تمام گذاشت، افزود: هلال احمر از ظرفیت های بسیار خوب امدادی کشور است و می تواند در حوادث نقش بسیار خوبی داشته باشد.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای گرامیداشت چهارم خرداد روز دزفول گفت: برنامه های متعددی نظیر شب شعر و برپایی نمایشگاه کتاب در کنار همایش چهارم خرداد پیش بینی شده است.
به گزارش ایرنا نمازگزاران جمعه دزفول بعد از اقامه نماز جمعه از مصلای امام علی(ع) تا مسجد حضرت زینب(س) را در راستای حمایت از تصمیم ایران در قبال برجام و بدعهدی های اروپا و آمریکا راهپیمایی کردند.
***امام جمعه موقت شوشتر: مصداق عمل صالح در این زمان ایستادگی و مبارزه با آمریکاست
شوشتر_ ایرنا_ امام جمعه موقت شوشترگفت: این روزها دشمن اسلام و مسلمانان پوست انداخته است یعنی دشمنی که گاهی در استتار خود را نشان می داد الان با تمام قوا علیه اسلام و قرآن به میدان آمده و مصداق عمل صالح در این زمان ایستادگی،مقاومت و مبارزه با استکبار و آمریکای جهانخوار است.
حجت الاسلام ابراهیم ظاهری عبده وند در خطبه های این هفته نماز جمعه شوشتر بیان کرد:اگر امروز کسی بنا دارد که در ردیف بندگان صالح خداوند قرار گیرد شعارش باید مرگ بر آمریکا و اقدامش مقاومت و ستیز با آمریکا باشد.
وی افزود:به تعبیر مقام معظم رهبری ملتی که خداوند متعال به آن نعمتی عنایت کند و قدر آن را نداند،بی شک چوب آن را خواهد خورد و این سرنوشت کشورهایی است که از ابتدا در مقابل یاوه گویی های آمریکا مقاومت نکردند.
امام جمعه موقت شوشتر ادامه داد: ملت شریف ایران ملت عزتمند و شرافتمندی است چرا که رفتار و موضع گیری آنها براساس آیات و روایات اسلامی است و هیچ گاه تسلیم زورگویی های استکبارجهانی نخواهد شد.
وی خطاب به نمازگزاران گفت:نسبت به منکراتی که در جامعه صورت می گیرد بی تفاوت نباشید چرا که امروزه دشمن بنیان خانواده را هدف گرفته و باید مراقب باشیم که اگر جلوی آن را نگیریم دشمن قدم به قدم حرکت خواهد کرد.
امام جمعه موقت شوشترافزود: در فضای مجازی برخی بی خردان و بی سوادان با قیاس های نامتعارف،مطالبی را به هم می بافند و اخلاق جامعه را هدف قرار می دهند و برای برخی افراد که بصیرت ندارند شبهه ایجاد می کنند که نیاز است افرادی که در فضای مجازی فعال هستند جواب آنها را بدهند.
***امام جمعه آبادان: شرط عبور از جنگ اقتصادی داشتن روحیه انقلابی در جامعه است
آبادان - امام جمعه آبادان داشتن روحیه انقلابی و انقلابی گری را باعث حرکت رو به جلو و پیشرفت کشور دانست و گفت:در شرایط فعلی کشور شرط عبور از جنگ اقتصادی داشتن روحیه انقلابی در جامعه است.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام علی ابراهیمی پور در خطبه های نماز آبادان اظهار داشت: به واسطه بیداری و هوشیاری نیروهای نظامی آرایش دشمن علیه کشور آرایش جنگ اقتصادی است و برای مقابله با این توطئه دشمن نیازمند این هستیم که روحیه انقلابی در جامعه ضعیف نشود.
وی لازمه باطل کردن نقشه های شوم آمریکا علیه کشور در جنگ اقتصادی را داشتن روحیه انقلابی و انقلابی گری عنوان کرد و گفت:برای پیشرفت و تعالی کشور نیازمند روحیه انقلابی در همه سطوح هستیم.
حجت الاسلام ابراهیمی پور گفت:آمریکا با ایجاد فشار اقتصادی به کشور قصد بهره برداری سیاسی دارد و برای مقابل با جنگی اقتصادی دشمن باید آرایش اقتصادی داشته باشیم.
وی افزود:متاسفانه برخی در کشور تحریم های دشمن را بزرگنمایی می کنند و با تبلیغات رسانه ای و بهره گیری از فضای مجازی فضای جامعه را ملتهب می کنند.
امام جمعه آبادان بر مقابله و مبارزه با گرانی ها در کشور و داشتن برنامه ی مدون و سازماندهی شده با گرانی و گران فروشی در کشور تاکید کرد و اظهار داشت:با مخلان اقتصادی باید برخورد شدید شود.
وی از مواضع دولت و شورای امنیت ملی در خصوص برجام تقدیر کرد و افزود:این اقدام باید زودتر از این اتفاق می افتاد و نیاید به اروپایی ها که دنباله روی آمریکا هستند اعتماد کنیم.
حجت الاسلام ابراهیمی پور توسعه اقدامات هسته ای را پاسخ محکمی به غربی های بد عهد در برجام دانست و گفت:برجام تجربه ای شکست خورده است و باید از آن درس گرفت.
وی افزود:بعد از خروج یکجانبه آمریکا از برجام به انتظار و پایبندی اروپایی‌ها ماندیم اما وعده های اروپایی ها نیز ثمری برای کشور نداشت.
به گزارش ایرنا مردم مؤمن، خداجوی و روزه دار آبادان بعد از برگزاری نماز جمعه در راهپیمایی حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی و مقابله به مثل حداقلی در برابر نقض عهد و بدقولی‌های طرفین مذاکره کنند در برجام شرکت کردند.
*** خروج ایران از برجام برکات زیادی برای کشور به دنبال دارد
ماهشهر- امام جمعه بندرماهشهر گفت: در مقابل بدعهدی آمریکا و کشورهای اروپایی، ایران تمامی موارد عهدنامه برجام را عملیاتی کرد اما در پایان طبق بیانات مقام معظم رهبری بدعهدی آمریکا و هم پیمانانش بر همگان ثابت شد و بدون شک خروج ما از برجام برکات زیادی برای کشور به دنبال خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر به تصمیم به جا و شایسته شورای امنیت ملی برای خروج از برجام اشاره کرد و گفت: کشورهای طرف برجام هیچ گاه ایران را کشور همتای خود نمی دانند، چون خوی استکبار دارند، حرف هایشان از روی امر و نهی است، هر چند در مذاکرات صحبت های دیپلماسی دارند، آمریکا که از همان ابتدا از این تعهد خارج شد، کشورهای اروپایی نیز به تدریج به بدعهدی به این پیمان روی آوردند.
وی افزود: این صهیونیست ها هستند که برای آمریکا و کشورهای اروپایی تصمیم می گیرند و هربار بهانه ای برای نپذیرفتن مواد عهدنامه داشتند، این اخلاق یک مستکبر است.
حجت الاسلام و المسلمین غبیشاوی در فراز دیگری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: یکی از فرصت های این ماه عزیز افطاری دادن است.
وی گفت: عبور از پل صراط یکی از پراسترس ترین مراحل پس از مرگ است که بنا به بیانات رسول اکرم (ص)، افطاری دادن با نیت رضایت خداوند به فقرا و مستعضفین به سهولت عبور از این پل کمک می کند.
خطیب جمعه بندرماهشهر در ادامه خاطرنشان کرد: انتظار داریم ماموران نیروی انتظامی و اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ایام ماه مبارک رمضان برخورد جدی تری با روزه خواری علنی داشته باشند.
امام جمعه بندرماهشهر در پایان با اشاره به افت فشار آب در بعضی از نقاط شهرستان خاطرنشان کرد: معضل افت فشار آب در ایام ماه مبارک رمضان یک مشکلی است که هر سال علی رغم گلایه مندی های مکرر شهروندان، تکرار می شود و همچنان این مشکل وجود دارد در صورتی که مسئولان آبفا می توانند با یک تدبیری در ساعات استراحت مردم به قطع و یا افت فشار آب اقدام کنند.
9858/3015/3022/6064/7159

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت زرد و قرمز مصرف برق در جنوب کشور/ خاموشی در کمین است

گزارش تصویری / بازدید رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام و استاندار خوزستان از مناطق زلزله زده شهرستان مسجدسلیمان

گزارش تصویری / جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان خوزستان در مسجد سلیمان

گزارش تصویری / اهدا دو هزار بسته کالاهای اساسی خانه به آسیب دیدگان توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره)

از سوی ستاد اجرایی فرمان امام خمینی؛110 میلیارد تومان اعتبار به مسجدسلیمان اختصاص یافت

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) درجلسه ستاد بحران مسجدسلیمان: دو هزار بسته کالای خانگی به آسیب دیدگان زلزله مسجدسلیمان اهدا می شود

گرمای 50 درجه در جنوب و رگبار و رعد و برق در شمال خوزستان

قانون شرکت‌های نفتی ضد نوآوری است

آمریکا: برای مذاکره فقط پیام رهبر یا روحانی را می‌پذیریم

مهاجرت بالا از مسجد سلیمان/ 60 درصد لوله‌های آب زیرزمینی شد

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور: مشارکت مردم شرط مهم پیشرفت بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده است

استاندار عنوان کرد:شمارش 950 واحد تخریبی در زلزله مسجدسلیمان، تاکنون

معاون پارلمانی رئیس جمهور:دولت در کنار مردم زلزله‌زده مسجدسلیمان است

استاندار خوزستان: برآورد خسارات زلزله مسجدسلیمان به هیئت دولت می‌رود

بازدید استاندارخوزستان از روستاهای سیل زده بخش شاوور شهرستان شوش

استاندار خوزستان: ارزیابی خسارت‌ مناطق زلزله‌زده شتاب گیرد

برآورد خسارات زلزله مسجدسلیمان به هیئت دولت می‌رود

سپاه پاسداران یک نفتکش انگلیسی را در تنگه هرمز توقیف کرد

38 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در اهواز کشف شد

لزوم تسریع در برآورد خسارات زلزله مسجدسلیمان

آنچه در سفر یک روزه معاون پارلمانی رییس جمهور به مسجدسلیمان گذشت

امام جمعه اهواز: حل مشکل آب و فاضلاب خوزستان نیازمند عزم ملی است

مسئولان کشوری به یاری مسئولان خوزستان بیایند/اهواز همچنان درگیر مشکلات آب است

امیری: با وجود تمام سنگ‌اندازی‌ها، کشور در مسیر توسعه قرار گرفت

مجوز ساخت و ساز روی تپه‌ها و دره‌ها در مسجدسلیمان صادر نشود

دولت کنار مردم مسجدسلیمان قرار دارد

سرپرست جدید جمعیت هلال احمر اندیمشک منصوب شد

لزوم ساماندهی محل پسماند شهری در اندیمشک

مدافع مقاومت تهران به نفت مسجدسلیمان پیوست

ترامپ گوگل را به خیانت متهم کرد

گزارش مناطق زلزله زده مسجدسلیمان به رئیس جمهوری ارائه می شود

معاون رئیس جمهوری :خسارات وارده به زلزله زدگان مسجد سلیمان پرداخت می شود

شمارش 950 واحد تخریبی در زلزله مسجدسلیمان، تاکنون

دولت در کنار مردم زلزله‌زده مسجدسلیمان است

بازیکن تیم‌های پایه فولاد به نفت آبادان پیوست

تغییرات عمده‌ای در 30 سال گذشته در مسجدسلیمان انجام نشده است

895 واحد از مسکن مهر مسجدسلیمان هنوز تکمیل نشده اند

فرسودگی درمسجدسلیمان بالاست/اماکن تاب زلزله 25سانتیمتری رانداشتند

مسجدسلیمان حتی یک طرح جامع شهری هم ندارد

110 میلیارد تومان اعتبار به مسجدسلیمان اختصاص یافت

سانحه رانندگی در مسجدسلیمان 6 مصدوم داشت

راه اندازی گشت ساحلی پلیس در دزفول

نفت آبادان دوشنبه راهی تهران می‌شود

بوستان ساحلی دووه دزفول توسط فعالان محیط زیست پاکسازی شد

معاون پارلمانی رئیس جمهور از شهر مسجدسلیمان دیدن کرد

وجود 950 واحد تخریبی به علت وقوع زلزله در مسجدسلیمان

5 هزار مسکن مهر مسجدسلیمان نه تخریب می‌شوند نه جابه‌جا

باخت با 7 گل به اهورا حقمان بود/ فرهاد توکلی به ما اضافه می‌شود

مشکلات زلزله مسجدسلیمان روز یکشنبه در هیئت‌ دولت مطرح می‌شود

مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان مورد بازدید کارشناسان قرار گرفت