پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه اهواز:

مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به آمریکا بچشاند سياسي

مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به آمریکا بچشاند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - امام جمعه اهواز با بیان اینکه جنس و ذات جنگ، تحمیل اراده است، گفت: مجاهدت، مقاومت، خلاقیت، استقامت و اتحاد و همبستگی می‌تواند مشکلات ما را حل کند.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (20 اردیبهشت‌ماه)، با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: برجسته ترین رزقی که خداوند برای ما در ماه رمضان قرار داده بهره‌مندی از قرآن کریم است؛ تنها کتابی که انسان در عالم، ارتباط مستقیمی با آن برقرار می‌کند و دارای فضایل زیادی است، قرآن کریم است.
وی افزود: تلاوت قرآن موضوعیت دارد؛ تلاوت همراه با آداب ظاهری و باطنی، کلید فهم قرآن کریم است. اگر اینگونه باشد می‌توانیم بهره‌مندی کافی از قرآن را داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد با اشاره به لزوم تلاوت قرآن کریم با خشوع و خضوع تصریح کرد: بزرگان اهل معرفت در جایگاه قرآن پا دراز نمی‌کردند و در آن مکان نمی‌خوابیدند. این مسائل برخی از آداب استفاده و تلاوت قرآن کریم است. همچنین با طهارت بودن، تلاوت قرآن در زمان خاص و با ترتیل اهمیت زیادی دارد. اگر قرآن کریم با ترتیل قرائت شود، مقدمه تفکر و تدبر انسان در قرآن کریم را فراهم می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امیدواریم خداوند هر آنچه در این ماه به بندگان خاص خود عنایت می‌فرماید، به ما نیز عنایت کند.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد ادامه داد: با توجه به اینکه زمان به سرعت می‌گذرد، باید از فرصت‌های ماه مبارک رمضان بهره ببریم. انس با قرآن، ذکر دعا و توبه کردن از فرصت‌های بی‌نظیر این ماه است. همچنین حفظ حرمت ماه مبارک رمضان یک فرصت است؛ یکی از حفظ حرمت‌های این ماه این است که در ملاءعام به روزه‌خواری نپردازیم و اگر کسی از ما با اینگونه حرمت‌شکنی مواجه شد، وظیفه تذکر به زبان را دارد اما مسئولین باید به این موضوع توجه کنند.
امام جمعه اهواز عنوان کرد: امسال در حالی ماه رمضان را آغاز کردیم که دسته قابل توجهی از هم استانی‌های ما درگیر سیل هستند. در حالی که تعداد زیادی از ما در رفاه نسبی بر سر سفره و همراه با خانواده و در منزل خود هستیم، برخی از مردم محصولات کشاورزی و باغی خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به وضعیت منازل در مناطق سیل‌زده افزود: با توجه به اینکه مدت‌های مدیدی آب در ساختمان‌ها بوده، برخی از منازل سیل‌زدگان دیگر قابل استفاده نیست. منازل برخی از آنها نیاز به تعمیر و برخی نیاز به نوسازی دارند که باید به این افراد توجه ویژه‌ای شود.
امام جمعه اهواز تصریح کرد: به تعبیر حضرت آقا بعد از فروکش سیل عمق فاجعه خودش را نشان می‌دهد. یکی از فرصت‌های ویژه ماه رمضان پرداختن به رفع نیازهای نیازمندان و دستگیری از فقرا، یتیمان و سیل‌زدگان است و باید سهمی از داشته‌هایمان را برای این افراد منظور کنیم.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد با تاکید بر لزوم رفع نیازهای مناطق حاشیه‌نشین نیز تصریح کرد: باید به حاشیه‌های شهرها مخصوصا حاشیه شهر اهواز و مناطق محروم توجه شود؛ رفع نیازها، عمران و آبادی برخی مناطق مانند ملاشیه، شلنگ‌آباد، کوی علوی، عین 2، حصیرآباد و منبع آب باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به مسائل اقتصادی و سیاسی عنوان کرد: جنس و ذات جنگ عبارت از تحمیل اراده است؛ این تحمیل در زمان‌ها و قالب‌های گوناگون رخ می‌دهد یعنی ابرجنایت‌کارها در جنگ‌ها تلاش می‌کنند اراده خود را نسبت به ضعفای عالم تحمیل کنند. اگر این کار از طریق نظامی انجام شود، جنگ سخت است. 
وی ادامه داد: اگر این تحمیل اراده از طریق فرهنگی رخ دهد، جنگ نرم است اما اگر از طریق اقتصادی و اجتماعی محقق شود، جنگ نیمه‌سخت رخ داده است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه فرمودند آرایش دشمن آرایشی جنگی است. منظور جنگ نیمه‌سخت یعنی جنگ اقتصادی و اجتماعی است. در مقابله با تحمیل اراده دشمن و اینکه ذات جنگ، تحمیل اراده است؛ چه راهکاری وجود دارد؟
امام جمعه اهواز با اشاره به راهکارهای مقابله با تحمیل اراده دشمن، عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس، با پنج مولفه توانستیم حرف اول را در عالم بزنیم. نخستین مولفه مجاهدت است؛ یعنی دشمنی دشمن خود را باور کنیم و تمام توان را به میدان بیاوریم. چنین اقدامی مجاهدت است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: دومین عنصر مقاومت است؛ مقاومت یعنی از بین بردن موانع. هفدهم اردیبهشت ماه روز بسیج جهاد سازندگی است و مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به کام آمریکا بچشاند.
امام جمعه اهواز گفت: اگر تحریم مانع از رشد باشد و از رسیدن کالای مورد نیاز به دست ما جلوگیری کنند، باید این موانع برداشته شود. همچنین اگر دشمن جهت ناامنی تلاش می‌کند باید بستر به گونه‌ای فراهم شود که موانع برداشته شوند. اگر هجمه فرهنگی ناجوانمردانه خودنمایی می‌کند حوزه و دانشگاه‌ها باید در مقابل انفجار اطلاعات مسموم ایستادگی کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: سومین عنصر خلاقیت است. خلاقیت می‌تواند یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی باشد؛ هیچ نبردی بدون خلاقیت راه به جایی نمی‌برد و در تاریخ این مورد بارها مشاهده شده است. جوانان باهوش و مبتکر باید حمایت شوند، قبل از اینکه دانشگاه‌ها و مراکز علمی اروپا و آمریکا آنها را به سمت و سوی خود بکشانند. 
امام جمعه اهواز عنوان کرد: اراده در جنگ‌ها می‌تواند عامل پیروزی باشد. دین اسلام اراده را تقویت می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد بیان کرد: پنجمین عنصر نیز استقامت و اتحاد و همبستگی است. اگر این پنج عنصر را داشته باشیم، می‌توانیم این موانع را برداریم و مشکلات ما رفع می‌شود.
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود فرمودند، مشکل اصلی کشور مشکلات اقتصادی است، و در توضیح این مشکلات بر سه محور تاکید کردند؛ ارزش پول ملی، قدرت خرید مردم و رونق تولید. با توجه به اهمیت سومین بخش، شعار سال را "رونق تولید" نامگذاری کردند. برای اینکه بتوانیم به این سه محور بپردازیم باید بتوانیم رقبای سرسخت و تنومند تولید را مهار کنیم.
امام جمعه اهواز عنوان کرد: در بحث برجام برخی مسئولین عنوان کردند اروپاییان حتی یک درصد با مسئولین نظام اسلامی همکاری نکردند، یعنی دقیقا همان توصیه رهبر معظم انقلاب که فرمودند در سایه مذاکره از این تنور هیچ چیزی برای ایران گرم نخواهد شد.
وی گفت: پس از اینکه آمریکایی‌ها یکطرفه از برجام خارج شدند، دوباره مقام معظم رهبری فرمودند با سابقه سیاه و تاریک اروپایی‌ها اوضاع اقتصادی کشور را شرطی نکنیم و به آنها وصل نکنیم. امروز در این زمینه و در حمایت از تصمیم انقلابی شورای عالی امنیت ملی کشور در پاسخ به خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان راهپیمایی می‌کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لزوم همکاری دستگاه های متولی در اجرای طرح مدیریت پسماندهای دزفول

انقلابمان را در جنگ تحمیلی به دنیا ثابت کردیم

تیم دختران بسکتبالیست اروند تیم کردستان را مغلوب خود کردند

موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس مدیون حقیقت غدیر است

افتتاح 3 تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک

2 غرق شدگی در خرمشهر به فاصله یک روز

افزایش شرجی هوا در خوزستان

ارزآوری 30 میلیون دلاری گردشگری سلامت در خوزستان

مجموعه بردگوری‌های بردپاره در ایذه ثبت ملی شد

اصلاح‌طلبان بهانه‌تراشی می‌کنند/ جناح‌های موجود پوشش‌دهنده همه مطالبات جامعه نیستند

700 گروه جهادی تهران در زمینه محرومیت زدایی فعالیت می کنند

ساخت و تعمیر 620 واحد مسکونی در دشت آزادگان توسط سپاه تهران

70 سری جهیزیه به زوج های جوان سوسنگرد اهدا شد

دستبند پلیس اهواز بر دستان سارق حرفه ای پمپ های آب

جشنواره صلح و کودک در اندیمشک برگزار شد

به بهتر شدن شرایط استان و کشور کمک کنید

ظریف : هزینه مقاومت را بر مردم تحمیل نکنیم

استاندار خوزستان: باید دنبال خلق ثروت از طریق علم بود

نخبگان ثروت جامعه را رقم می زنند

مشکلات فاضلاب در مناطق نوساز اهواز قابل قبول نیست

باند حرفه ای موبایل قاپ در اهواز به زانو درآمد

وجود 42 هزار اشتراک غیرمجاز آب در شهر اهواز

دمای هوای خوزستان آخر هفته افزایش می یابد

شوش میزبان سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان

دستور ویژه رهبری به رئیس جمهور برای حل مشکل آب اهواز

14 درصد از مشترکین آبفا در اهواز بد مصرف هستند

تیم دختران بسکتبالیست نوجوان اروند بر تیم یزد غلبه کرد

تشکیل کمیته اشتغال ایثارگران در دستگاه های اجرایی خوزستان

6000سگ بی صاحب دراهواز وجود دارد/عدم همکاری نهادها برای جمع آوری

حل مشکل آب و فاضلاب استان نیازمند نگاه ملی است

4 مغازه فلافل فروشی در اهواز دچار حریق شدند

57 درصد مشترکان آب سقف الگوی مصرف را رعایت می کنند

واکنش کواکبیان به سخنان آیت‌الله یزدی

آیت‌الله یزدی: آقای روحانی اگر نمی‌توانی، برو

هیات فرهنگی بصره عراق به منطقه آزاد اروند سفر کرد

عضویت دستگاه نظارتی در کمیته اشتغال ایثارگران برای تحقق سهمیه اشتغال ایثارگران در دستگاه های اجرایی

گزارش تصویری / بازدید استاندار خوزستان از کانال بحره

ساخت 2 هزار و 300 خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد

1950 کارت هوشمند برای معلولان در شادگان صادر شده است

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است/ شفافیت مانع پیوند قدرت و ثروت در کشور می‌شود

آتش این بار در ارتفاعات کوه مناردر بخش چلو اندیکا شعله ور شد

آتش در ارتفاعات اندیکا شعله ور شد

طرح مدیریت پسماند حفاری خوزستان تاییدیه محیط زیست ندارد

پساب صنعتی خورموسی را به جیوه آلوده کرده‌است

پیروزی تیم بانوان بسکتبال جوانان اروند برابر چهارمحال و بختیاری

مردم با گرانی می‌سازند اما با بی‌عدالتی نمی‌سازند

پیش بینی باران در برخی نقاط خوزستان/ شهرهای جنوبی بر مدار شرجی

نظام اسلامی ماشین و خانه های چند میلیاردی مسئولان را برنمی تابد

مشاور رهبری : نباید فضایی درست کنیم که مردم را به جهنم بفرستیم