پیام خوزستان

آخرين مطالب

امام جمعه اهواز:

مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به آمریکا بچشاند سياسي

مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به آمریکا بچشاند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - امام جمعه اهواز با بیان اینکه جنس و ذات جنگ، تحمیل اراده است، گفت: مجاهدت، مقاومت، خلاقیت، استقامت و اتحاد و همبستگی می‌تواند مشکلات ما را حل کند.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعبدالنبی موسوی‌فرد در خطبه‌های نماز جمعه امروز (20 اردیبهشت‌ماه)، با اشاره به فضیلت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: برجسته ترین رزقی که خداوند برای ما در ماه رمضان قرار داده بهره‌مندی از قرآن کریم است؛ تنها کتابی که انسان در عالم، ارتباط مستقیمی با آن برقرار می‌کند و دارای فضایل زیادی است، قرآن کریم است.
وی افزود: تلاوت قرآن موضوعیت دارد؛ تلاوت همراه با آداب ظاهری و باطنی، کلید فهم قرآن کریم است. اگر اینگونه باشد می‌توانیم بهره‌مندی کافی از قرآن را داشته باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد با اشاره به لزوم تلاوت قرآن کریم با خشوع و خضوع تصریح کرد: بزرگان اهل معرفت در جایگاه قرآن پا دراز نمی‌کردند و در آن مکان نمی‌خوابیدند. این مسائل برخی از آداب استفاده و تلاوت قرآن کریم است. همچنین با طهارت بودن، تلاوت قرآن در زمان خاص و با ترتیل اهمیت زیادی دارد. اگر قرآن کریم با ترتیل قرائت شود، مقدمه تفکر و تدبر انسان در قرآن کریم را فراهم می‌کند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان در بخشی دیگر از سخنان خود با توصیه به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: امیدواریم خداوند هر آنچه در این ماه به بندگان خاص خود عنایت می‌فرماید، به ما نیز عنایت کند.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد ادامه داد: با توجه به اینکه زمان به سرعت می‌گذرد، باید از فرصت‌های ماه مبارک رمضان بهره ببریم. انس با قرآن، ذکر دعا و توبه کردن از فرصت‌های بی‌نظیر این ماه است. همچنین حفظ حرمت ماه مبارک رمضان یک فرصت است؛ یکی از حفظ حرمت‌های این ماه این است که در ملاءعام به روزه‌خواری نپردازیم و اگر کسی از ما با اینگونه حرمت‌شکنی مواجه شد، وظیفه تذکر به زبان را دارد اما مسئولین باید به این موضوع توجه کنند.
امام جمعه اهواز عنوان کرد: امسال در حالی ماه رمضان را آغاز کردیم که دسته قابل توجهی از هم استانی‌های ما درگیر سیل هستند. در حالی که تعداد زیادی از ما در رفاه نسبی بر سر سفره و همراه با خانواده و در منزل خود هستیم، برخی از مردم محصولات کشاورزی و باغی خود را از دست داده‌اند.
وی با اشاره به وضعیت منازل در مناطق سیل‌زده افزود: با توجه به اینکه مدت‌های مدیدی آب در ساختمان‌ها بوده، برخی از منازل سیل‌زدگان دیگر قابل استفاده نیست. منازل برخی از آنها نیاز به تعمیر و برخی نیاز به نوسازی دارند که باید به این افراد توجه ویژه‌ای شود.
امام جمعه اهواز تصریح کرد: به تعبیر حضرت آقا بعد از فروکش سیل عمق فاجعه خودش را نشان می‌دهد. یکی از فرصت‌های ویژه ماه رمضان پرداختن به رفع نیازهای نیازمندان و دستگیری از فقرا، یتیمان و سیل‌زدگان است و باید سهمی از داشته‌هایمان را برای این افراد منظور کنیم.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد با تاکید بر لزوم رفع نیازهای مناطق حاشیه‌نشین نیز تصریح کرد: باید به حاشیه‌های شهرها مخصوصا حاشیه شهر اهواز و مناطق محروم توجه شود؛ رفع نیازها، عمران و آبادی برخی مناطق مانند ملاشیه، شلنگ‌آباد، کوی علوی، عین 2، حصیرآباد و منبع آب باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به مسائل اقتصادی و سیاسی عنوان کرد: جنس و ذات جنگ عبارت از تحمیل اراده است؛ این تحمیل در زمان‌ها و قالب‌های گوناگون رخ می‌دهد یعنی ابرجنایت‌کارها در جنگ‌ها تلاش می‌کنند اراده خود را نسبت به ضعفای عالم تحمیل کنند. اگر این کار از طریق نظامی انجام شود، جنگ سخت است. 
وی ادامه داد: اگر این تحمیل اراده از طریق فرهنگی رخ دهد، جنگ نرم است اما اگر از طریق اقتصادی و اجتماعی محقق شود، جنگ نیمه‌سخت رخ داده است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در این زمینه فرمودند آرایش دشمن آرایشی جنگی است. منظور جنگ نیمه‌سخت یعنی جنگ اقتصادی و اجتماعی است. در مقابله با تحمیل اراده دشمن و اینکه ذات جنگ، تحمیل اراده است؛ چه راهکاری وجود دارد؟
امام جمعه اهواز با اشاره به راهکارهای مقابله با تحمیل اراده دشمن، عنوان کرد: در هشت سال دفاع مقدس، با پنج مولفه توانستیم حرف اول را در عالم بزنیم. نخستین مولفه مجاهدت است؛ یعنی دشمنی دشمن خود را باور کنیم و تمام توان را به میدان بیاوریم. چنین اقدامی مجاهدت است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: دومین عنصر مقاومت است؛ مقاومت یعنی از بین بردن موانع. هفدهم اردیبهشت ماه روز بسیج جهاد سازندگی است و مجاهدت مردم در قالب بسیج می‌تواند شکست تاریخی را به کام آمریکا بچشاند.
امام جمعه اهواز گفت: اگر تحریم مانع از رشد باشد و از رسیدن کالای مورد نیاز به دست ما جلوگیری کنند، باید این موانع برداشته شود. همچنین اگر دشمن جهت ناامنی تلاش می‌کند باید بستر به گونه‌ای فراهم شود که موانع برداشته شوند. اگر هجمه فرهنگی ناجوانمردانه خودنمایی می‌کند حوزه و دانشگاه‌ها باید در مقابل انفجار اطلاعات مسموم ایستادگی کنند.
نماینده ولی فقیه در خوزستان عنوان کرد: سومین عنصر خلاقیت است. خلاقیت می‌تواند یکی از مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی باشد؛ هیچ نبردی بدون خلاقیت راه به جایی نمی‌برد و در تاریخ این مورد بارها مشاهده شده است. جوانان باهوش و مبتکر باید حمایت شوند، قبل از اینکه دانشگاه‌ها و مراکز علمی اروپا و آمریکا آنها را به سمت و سوی خود بکشانند. 
امام جمعه اهواز عنوان کرد: اراده در جنگ‌ها می‌تواند عامل پیروزی باشد. دین اسلام اراده را تقویت می‌کند.
حجت‌الاسلام والمسملین موسوی‌فرد بیان کرد: پنجمین عنصر نیز استقامت و اتحاد و همبستگی است. اگر این پنج عنصر را داشته باشیم، می‌توانیم این موانع را برداریم و مشکلات ما رفع می‌شود.
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود فرمودند، مشکل اصلی کشور مشکلات اقتصادی است، و در توضیح این مشکلات بر سه محور تاکید کردند؛ ارزش پول ملی، قدرت خرید مردم و رونق تولید. با توجه به اهمیت سومین بخش، شعار سال را "رونق تولید" نامگذاری کردند. برای اینکه بتوانیم به این سه محور بپردازیم باید بتوانیم رقبای سرسخت و تنومند تولید را مهار کنیم.
امام جمعه اهواز عنوان کرد: در بحث برجام برخی مسئولین عنوان کردند اروپاییان حتی یک درصد با مسئولین نظام اسلامی همکاری نکردند، یعنی دقیقا همان توصیه رهبر معظم انقلاب که فرمودند در سایه مذاکره از این تنور هیچ چیزی برای ایران گرم نخواهد شد.
وی گفت: پس از اینکه آمریکایی‌ها یکطرفه از برجام خارج شدند، دوباره مقام معظم رهبری فرمودند با سابقه سیاه و تاریک اروپایی‌ها اوضاع اقتصادی کشور را شرطی نکنیم و به آنها وصل نکنیم. امروز در این زمینه و در حمایت از تصمیم انقلابی شورای عالی امنیت ملی کشور در پاسخ به خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی کشورهای اروپایی به تعهداتشان راهپیمایی می‌کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

12300 بسته صنایع غذایی برای سیل‌زدگان خوزستان ارسال شد

6 هزار خانواده خوزستانی در سیل وسایل خود را از دست دادند

محل فعلی تامین آب طرح های مقابله با ریزگرد آب شرب پایین دست را با مشکل رو به رو می کند

دمای هوا در اهواز رکورد 30 ساله را شکست

تاکید استاندار خوزستان بر نگهداری نهال های کشت شده در کانون های گردوغبار

مقاومت دکترین اصلی ملت برای رویارویی با دشمن است

گزارش تصویری / آیین غبار روبی شهید گمنام در استانداری خوزستان

رطوبت در جنوب خوزستان افزایش می یابد

گزارش تصویری / همایش فاتحان سوم خرداد در مسجد جامع خرمشهر با حضور استاندار خوزستان

استاندار خوزستان:فتح خرمشهر نقطه عطف اقتدار ایران اسلامی است

سوم خرداد سند کارآمدی گفتمان مقاومت است

جشنواره کتاب‌خوانی فتح خرمشهر از امروز آغازبه کار کرد

تحریم را به رسمیت نمی شناسیم

وحدت و همدلی رمز پیروزی در خرمشهر است

گزارش تصویری / جلسه رفع موانع توسعه صادرات با حضور داستاندار خوزستان

خانه‌های آسمانی میزبان جمع‌خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند

عملیات اجرایی سالن نمایش اندیمشک آغاز شد

پیش بینی وقوع باران و خاک تا اواسط هفته آینده برای خوزستان

سیل همچنان اولویت نخست خوزستان باشد

برای خشکاندن ریشه مفسدان اقتصادی همه دستگاه‌ها به قوه قضاییه کمک کنند

گزارش تصویری / آغاز عملیات اجرایی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان اندیمشک با حضور استاندار خوزستان

گزارش تصویری / حضور استاندار خوزستان در همایش سوم خرداد

گزارش تصویری / دیدار استاندار خوزستان با جمعی از خیرین استان جهت بازسازی روستای سیل زده مگرن 3

گزارش تصویری / دیدار استاندار خوزستان با خانواده معزز شهدای استان

به مناسبت سوم خرداد دیدار استاندار خوزستان با 2 خانواده شهید دفاع مقدس

دیدار استاندار خوزستان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز

تخصیص2500میلیارد برای ساخت30هزار واحد مسکونی در استان‌های سیل زده

استاندار خوزستان: خسارات کشاورزان خوزستان بزودی پرداخت می شود

ملاقات مردمی مسئولان در نماز جمعه اهواز انجام می شود

گلزار شهدای خرمشهر غبارروبی و عطرافشانی شد

194 هکتار از گندمزارهای اندیمشک طعمه حریق شدند

استاندار خوزستان : لایروبی اروند در توسعه و پیشرفت خرمشهر و گسترش تجارت در خوزستان نقش بسزایی دارد

٣٣هزارتن شکر کوبایی وارد بندرامام شد/واردات ٢٧هزار تن روغن خوراکی

موجودی 103 هزار تنی شکر در انبارهای بندر امام خمینی

خبری که قلب جنگ‌زدگان را فتح کرد/ «طعم شیرین شادی» دور از خانه

تاکید بر همکاری های مشترک استانداری و جهاد دانشگاهی خوزستان

فرماندار جدید اندیکا معرفی شد

فراخوان دومین جشنواره ساخت فانوسِ رمضان منتشر شد

نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان برگزار شد

دشمن دنبال ایجاد ناامیدی و وحشت بین مردم است

پیش‌بینی رگبار پراکنده و رعد و برق برای خوزستان

جانشین رئیس قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده: بانک ها موظف به پذیرش تضمین های زنجیره ای از سیل زدگان هستند

کشف مجسمه مومیایی حین معامله غیرمجاز در دزفول

دستگیری سارقی که می‌خواست گانگستر آبادان شود

زمین لرزه در سردشت خوزستان خسارتی نداشت

دستیاران نکونام معرفی شدند / یک آبادانی مربی فولاد خوزستان شد

گزارش تصویری / جلسه بررسی مشکلات جاده ساسحلی اهواز-ملاثانی با حضور استاندار خوزستان

فولاد آینده درخشانی پیش رو دارد/ به بهترین پیشنهاد پاسخ مثبت دادم

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است