پیام خوزستان

آخرين مطالب

گزارشی از جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز اجتماعي

گزارشی از جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - در جلسه تکریم و معارفه مدیرکل حراست شهرداری اهواز، ضمن تجلیل از زحمات حجت اله دهدشتی، فضل اله بهداد به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری اهواز معارفه شد.
به گزارش سایت شهرداری اهواز، در این جلسه که با حضور کتانباف شهردار اهواز، تقوی مدیرکل حراست استان خوزستان، پیرهادی مدیرکل حراست استانداری خوزستان و جمعی از مدیران حراست در معاونت ها، مناطق و سازمانهای شهرداری اهواز تشکیل شد، شهردار اهواز در تشریح شرایط یادآور شد: شهرداری ها نهادی عمومی و غیردولتی هستند که از محل عوارضی که قانون گذار برایشان معین کرده است اداره می شوند.
وی افزود: اصلی ترین منابع درآمدی شهرداری ها حول این چهار محور است که شامل سهم این سازمان از مالیات بر ارزش افزوده(که تجمیع عوارضی است که قبلا از شهرداری دریافت می کرد)، پروانه ساخت و ساز و عوارض کسب پیشه، نوسازی، بهای خدمات و پسماند هستند که همه اینها به نوعی از مردم و شرکتها اخذ می شود و می دانید با توجه به شرایط فعلی به سختی به دست می آید.
منصور کتانباف تصریح کرد: از سوی دیگر مردم شهرداری ها را پیشانی نظام می دانند و توقعات زیادی از این مجموعه دارد. چه این انتظارات در محدوده وظایف شهرداری باشد یا نباشد، از این رو شهرداری هم کوشیده است که در حد توان خود خدمات مد نظر را ارائه دهد و در بحران سیلاب اخیر همگان این موضوع را مشاهده کردند.
وی با اشاره به دلایل عقب ماندگی اهواز نسبت به کلانشهرهای دیگر بیان کرد: طبق مطالعات انجام شده از سوی اساتید دانشگاه شهید چمران، برای جبران عقب ماندگی ها و دستیابی به حداقل استانداردهای یک کلانشهر با احتساب هزینه های جاری (شامل حقوق چندین هزار نفر از پرسنل، هزینه های پسماند و...)، براساس قیمتهای اوایل سال 96 و بدون احتساب تورم شهرداری اهواز باید سالیانه 3 هزار میلیارد تومان بودجه داشته باشد که در عمل بودجه شهرداری حدود یک سوم این مبلغ است. پس این تفاوت فاحش یکی از دلایل توسعه نیافتگی شهر است. این واقعیتی است که باید پذیرفت و در عین اینکه باید در رفع آن بکوشیم، توقعات خود را هم به همین میزان تنظیم کنیم.
شهردار اهواز ادامه داد: در همین شرایط نیز صدها پروژه در زمینه های گوناگون در گوشه و کنار شهر از قبیل تقاطع های غیرهمسطح، سراهای محله، مسیرهای جدید، 14 کیلومتر ساحل سازی، پروژه های بزرگ آسفالت و.. فعال است که اینها همه محصول جانفشانی کارکنان شهرداری است که در این میان نقش حفاظتی و صیانتی مجموعه حراست شهرداری نقش مهم و انکارناپذیری است.
منصور کتانباف با اشاره به برخی سوابق خود بیان کرد: از سال 77 که در دستگاههای مختلف از قبیل وزارت نفت، شرکت ملی نفت، وزارت نیرو، منابع آب کشور، وزارت راه ، شرکت گاز و... خدمت کردم، اما هیچ کدام از آنها دشوارتر و پیچیده تر از شهرداری نبوده است. شهرداری علاوه بر مشکلات بقیه ارگانها دشواری های خاص خود را دارد، به عنوان مثال در شهرداری ها افراد نیز به اندازه سیستم تاثیرگذار هستند. پس به همین نسبت کار حراست نیز در شهرداری سخت تر است.
وی به برخی از اقدامات خود در راستای اصلاح سیستم اشاره کرد و گفت: در دوره قبلی خدمتم در شهرداری اهواز چندین نرم افزار را وارد سیستم کردم که در این دوره مشغول اتصال و شبکه کردن این نرم افزارها به هم هستیم. برای نخستین بار در شهرداری اهواز تراز مالی شهرداری توسط نرم افزار و بدون دخالت دست گرفته شد.
شهردار اهواز ادامه داد: در حوزه املاک، آرشیو الکترونیک، GIS و... کارهای زیرساختی و ماندگار است زحمات و هزینه های زیادی شده و می شود تا همه چیز از حالت دستی و سنتی که امکان خطا و اشتباه در آن زیاد است به سیستمی و نرم افزاری تبدیل شود. این گام مهمی در راستای شفاف سازی است و بی شک نقش مجموعه حراست در این موضوع فوق العاده بوده و هست.
کتانباف با بیان اینکه مهمترین وظیفه حراست صیانت از مجموعه در برابر انواع آسیب هاست، گفت: هر چه اعتمادسازی و ارتباط مناسب در بین حراست و سایر بخش ها گسترش یابد، حراست موفق تر است.
شهردار اهواز در پایان گفت: از زحمات و تلاش های برادر متدین، ارزشی و ایثارگر آقای دهدشتی تشکر می کنم که با همه گرفتاریها در جهت سالم سازی سیستم تلاش کردند.
همچنین مدیرکل پیشین حراست شهرداری اهواز نیز اظهار کرد: خدا را شاکرم که به بنده توفیق داد در سنگر دیگری، افتخار سربازی نظام و ولایت را براساس بضاعت خود داشته باشم.
حجت اله دهدشتی با بیان اینکه قصد ارائه گزارش و بیلان کاری را ندارم، بیان کرد: تلاش شد در راستای وظایف و منشور سازمانی حراست با اولویت صیانت و در مرحله بعدی سپس مبارزه با تخلفات اقداماتی موثر انجام شود.
وی افزود: کارهای عظیمی برای استقرار سیستم های نرم افزاری شهرسازی، مالی، IT و... انجام شد، دهها فرمول و فرآیند درآمدی و..اصلاح شد و خوشبختانه در حال به نتیجه رسیدن است. همه اینها به کمک مجموعه حراست شهرداری اهواز میسر شد که از همه این عزیزان تشکر می کنم.
دهدشتی در پایان گفت: به آقای بهداد نیز خیرمقدم می گویم و موفقیت و سربلندی را در مسئولیت جدید برای ایشان آرزومندم.
در ادامه فضل اله بهداد سرپرست جدید اداره کل حراست شهرداری اهواز در این جلسه اظهار کرد: از حسن اعتماد استاندار خوزستان، مدیرکل حراست خوزستان و مدیرکل حراست استانداری خوزستان تشکر می کنم و از تلاش های جناب آقای دهدشتی تشکر می کنم و آرزوی توفیق در ادامه مسئولیت های بعدی را دارم.
وی ادامه داد: دیدگاه ما کمک به سیستم و حرکت کردن در راستای سیاست های شهرداری (که همانا خدمت به مردم شریف اهواز است) از طریق صیانت، پیشگیری از تخلفات و سالم سازی سیستم است. با سوابق و اطلاعاتی که در زمینه شهرداری دارم و فعالیت در واحدهای مختلفی از قبیل درآمد، نوسازی، قراردادها، مالی و...امیدوارم با کمک همکاران در شهرداری بتوانم خدمتی مناسب را ارائه کنم.
در این جلسه تقوی مدیرحراست کل خوزستان و پیرهادی مدیرکل حراست استانداری خوزستان در سخنانی ضمن تشکر از زحمات حجت اله دهدشتی برای فضل اله بهداد آرزوی موفقیت کردند و آمادگی خود را در راستای کمک به حراست شهرداری اهواز اعلام کردند.
در پایان این مراسم ضمن قرائت حکم فضل اله بهداد به عنوان سرپرست اداره کل حراست شهرداری اهواز، لوح تقدیری به رسم یادبود به حجت اله دهدشتی مدیرکل پیشین این مجموعه اهدا شد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

طرح منشاءیابی خارجی ریزگرد کشور سال آینده به اتمام می رسد

100 پروژه عمرانی در روستاهای دزفول در دست اجرا است

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

معدوم‌سازی بیش از 5 هزار کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی در خوزستان

در جنگ و موشک‌باران، زندگی در دزفول جاری بود

کشف 280 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق در بهبهان

کاهش 74 درصدی بارش‌های اردیبهشت‌ماه خوزستان

شاهد شیوع بیماری واگیردار در مناطق درگیر سیل نبوده‌ایم

پیش‌بینی افزایش رطوبت در خوزستان / اهواز 45 درجه‌ای شد

بازاریابی در برخی واحدهای تولیدی مغفول مانده است

اعلام آمادگی جمعی از دانشگاهیان شهید چمران برای کمک به مدیریت شهری اهواز

جامعه امروز ما به عدالت امیرالمومنین(ع) نیاز دارد

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد

اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان

اوج فضیلت ماه رمضان در شب‌های قدر است

پیش‌بینی گرد و خاک موقتی برای روزهای اول هفته خوزستان

باران و خاک، مهمان هفته آینده خوزستان هستند

به خرمشهر نگاه می‌کنم، عشق است

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

کارامدی دفاعی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس به اثبات رسید

شتاب بخشی به بازسازی خرمشهر ضرورت برای پاسداشت مقاومت ها است

روحیه انقلابی رمز پیروزی در جنگ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است

ابر و باد و باران شمال و شرق خوزستان را فرا می گیرد

آسمان آخر هفته خوزستان غبارآلود است

خروجی آب شیرین تالاب شادگان به خلیج فارس مسدود شد

درگیری خانوادگی در الوار گرمسیری اندیمشک یک کشته برجا گذاشت

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

کارمند اداره برق شوش بدلیل برق گرفتگی جان باخت

مرکز نیکوکاری غدیر دهدز افتتاح شد

باند سارقان منزل و مغازه در اهواز متلاشی شد

وزش باد و گرد و غبار برای خوزستان پیش بینی می شود

فشار خون بالا، عامل بسیاری از مرگ‌های زیر 70 سال

خوزستان، شمال ابر، جنوب غبار

فشار خون بالا از مهمترین علل بیماری های ناتوان کننده است

زمین‌لرزه 3.7 ریشتری در سردشت هندیجان

سردشت هندیجان لرزید

برگزاری 2 هزار برنامه به مناسبت روزهای سوم و چهارم خرداد در خوزستان

مردم مراقب کلاهبرداری‌های پیامکی باشند

روستای سیل‌زده "حمدان سلجه"؛ بلاتکلیفی، چادرنشینی، گرما

17مغازه به دلیل رعایت نکردن شئونات اسلامی درآبادان پلمپ شدند

230 تن گندم در اندیمشک طعمه حریق شد

جوان موتورسوار در برخورد با تانکر جان داد

ساعت کاری جدید بانک‌های خوزستان اعلام شد

کمیته امداد دزفول یکهزارو573 دانش آموز و دانشجو زیرپوشش دارد

ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

به من زندگی ببخش ...

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در پی پیش‌بینی وقوع گرد و غبار

بیش از 50 درصد ناوگان تاکسیرانی اهواز فرسوده است

پیش‌بینی باد و‌ خاک برای امروز فردای خوزستان