پیام خوزستان

آخرين مطالب

گزارش معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز از آخرین وضعیت پروژه ها و برنامه های سال 98 اجتماعي

گزارش معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز از آخرین وضعیت پروژه ها و برنامه های سال 98

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز آخرین وضعیت پروژه های عمرانی شهرداری و اهم برنامه های سال 98 این سازمان را تشریح کرد .
به گزارش سایت شهرداری اهواز، محمد صفری آمار پروژه های عمرانی شهرداری را 250 پروژه در سال 98 اعلام کرد و گفت: این پروژه ها در 13 بخش انجام می شود و از این تعداد 166 پروژه نیمه تمام و تعداد 84 پروژه جدید پیش بینی شده است که سهم مرکز 143 پروژه و سهم مناطق 107 پروژه است .
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز از پل های رودخانه ای و تقاطع های غیرهمسطح به عنوان بخش اول پروژه های عمرانی نام برد و گفت: از بین پروژه های فعلی، راستگرد غرب به شمال شهید کجباف و راستگرد پل ولایت در مراحل پایانی ساخت بسر می برد و امیدواریم تقاطع غیرهمسطح جانباز و تعریض پل دغاغله نیز در صورت حل شدن مشکل معارضین تا پایان سال به بهره برداری برسد .
صفری ادامه داد: در سال 98 نیز در صورت تامین اعتبار لازم 9 پروژه دیگر کلنگ زنی می شود که از جمله آنها می توان به تقاطع های غیرهمسطح جمهوری و دانشگاه و رمپ و لوپ پل های چهارم، هفتم و هشتم اشاره کرد .
وی در خصوص احداث مسیرهای کمربندی و شریانی اظهار کرد: بخش اول پروژه 15 کیلومتر ساحل سازی از پل نهم تا زرگان که شامل سه مقطع می شود قبل از نوروز آماده آسفالت بود که به دلیل سیلاب پروژه متوقف ماند. ضمن آنکه به دستور شهردار اهواز در حال هماهنگی با سازمان آب و برق برای گرفتن کدهای جدید بلوارهای ساحلی هستیم .
معاون شهردار اهواز ادامه داد: مسیر پل ششم حد فاصل بزرگراه آیت الله بهبهانی و میدان مهدیس نیز روبه پایان است که پس از مقاوم سازی خط آبرسانی فولاد، آسفالت انجام می شود. ضمن آنکه در پروژه احداث مسیر پل ششم حدفاصل میدان فولاد خوزستان و 2000 واحدی مسکن مهر نفت، هنوز شرکت فولاد اکسین تملکهای لازم که متعهد به انجام آن بوده انجام نداده است، بنابراین قصد داریم تا زمان حل مشکل معارضین عملیات از سمت مسکن مهر تا جاده ماهشهر را آغاز کنیم .
صفری در خصوص پروژه های آسفالت خاطرنشان کرد: مرحله دوم پروژه بزرگ آسفالت شهر که یکی از تاکیدات شهردار اهواز است اکنون در چند جبهه آسفالت مناطق زیرسازی شده، مناطق محروم، معابر اصلی، لکه گیری و ترمیم و... در حال انجام است و امیدواریم امسال بتوانیم به رکورد 2 میلیون مترمربع آسفالت در اهواز دست پیدا کنیم .
وی با اشاره به اهتمام ویژه شهردار اهواز به اجرای پروژه های عمرانی بهسازی در مناطق محروم اظهار کرد: در حال حاضر15 پروژه در مناطق کمتر توسعه یافته نظیر عین دو، سیاحی، گلدشت، مهدیس، شهرک اندیشه و... با پیشرفت فیزیکی 15 تا 90درصد داریم و امیدواریم امسال این پروژه ها به اتمام برسد .
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز با اشاره به پروژه های فرهنگی، تفریحی گفت: از 11 پروژه ی قبلی، فاز اول مجتمع فرهنگی ورزشی غدیر آماده بهره برداری است و سرای محله فرهنگیان نیز مراحل پایانی ساخت را پشت سر می گذارد و سایر پروژه ها از قبیل سراهای محله در کوی جمهوری اسلامی، ملاشیه، پردیس و بهسازی پارک بانوان ولیعصر(عج) نیز در صورت تامین منابع لازم، امسال افتتاح می شود. ضمن آنکه برای سال 98 کلنگ زنی 9 پروژه جدید، پیش بینی شده که از مهم ترین آنها می توان به فرهنگسرای بزرگ اهواز اشاره کرد .
محد صفری به دیگر سرفصل های عمرانی شهرداری اهواز اشاره کرد و گفت: در زمینه پروژه های احداث مجموعه های ورزشی سه پروژه، در زمینه توسعه ساختمان های اداری فاز دوم ساختمان منطقه هشت و در ردیف پروژه های دیوارهای ساحلی و حائل 5 پروژه در سال جاری تکمیل می شود .
وی ادامه داد : در خصوص پروژه های پیاده روسازی و بدنه سازی معابر شهری 3 پروژه در نهضت آباد و گلستان و در زمینه پروژه های احداث تاسیسات شهری پروژه ایستگاه آتش نشانی سلطانمنش به بهره برداری می رسد. در سال جاری نیز در این زمینه 4 پروژه جدید شامل ایستگاههای آتش نشانی در مهدیس و منطقه شش، مرکز مدیریت بحران در شرق و غرب اهواز کلنگ زنی می شود .
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز تعداد پروژه های نیمه تمام توسعه و بهسازی فضای سبز را 7 پروژه اعلام کرد و گفت: این پروژه ها که شامل پارک های شهرک آغاجاری، منابع طبیعی، گوهر و... هستند از 20 تا 70درصد پیشرفت فیزیکی دارند و امسال آماده می شوند .
صفری با اشاره به احداث مسیرهای اصلی و ارتباطی اذعان کرد: در این حوزه 6 پروژه در حال اجرا است که از آن جمله می توان به تکمیل باند دوم مسیر 300 دستگاه، تکمیل باند دوم خیابان شهید علاف، زیرسازی تا حد لایه اساس، مسیر ارتباطی پشت کوی رسالت و.. با پیشرفت فیزیکی 60 تا90درصد اشاره کرد. ضمن آنکه اخیراً احداث باند دوم جاده دسترسی کوی علی آباد (با مشارکت مجموعه نفت) آغاز شده و با سرعت خوبی در جریان است .
وی تعداد پروژه های مطالعاتی و طراحی شهرداری اهواز را 23 پروژه اعلام کرد و افزود: این پروژه ها در حوزه های مختلف تعریف و برخی از آنها به اتمام رسیده اند که مرحله اول و دوم باغ موزه ایران زمین، جمع آوری آبهای سطحی کوی علوی در منطقه شش، مرحله اول و دوم خانه ریاضی در پارک شهروند، مطالعات و طراحی تقاطع غیر همسطح توحید- چمران از جمله این پروژه ها هستند. ضمن آنکه آغاز 9 پروژه جدید مطالعاتی و طراحی در سال 98 در دستور کار هستند که بیشتر آنها تقاطع های غیرهمسطح هستند .
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز از پروژه های بدنه سازی هسته مرکزی شهر به عنوان یکی از پروژه های مورد تاکید شهردار اهواز نام برد و افزود: یکی از دغدغه های آقای کتانباف شهردار اهواز، موضوع سیما و منظر شهری است که نقش مهمی در حفظ هویت شهر و نیز انبساط خاطر شهروندان دارد. بنابراین 5 پروژه در این زمینه در خیابانهای امام خمینی(ره) و شریعتی و نیز رواق های منتهی به سرای محله معین التجار برای سال جاری پیش بینی شده که یکی از آنها قبل از نوروز 98 آغاز شد .
وی از پروژه های بهسازی مبادی ورودی اهواز به عنوان یکی از پروژه های جدید این دوره مدیریت شهری نام برد و افزود: مقدمات این پروژه پیچیده و چند وجهی در ماههای قبل تا حدی انجام شده و امیدواریم در صورت رفع معارضین و تامین منابع لازم عملیات اجرایی به صورت گسترده در مبادی ورودی اهواز از سمت خرمشهر، حمیدیه، شیبان و اندیمشک آغاز شود .
محمد صفری به نیاز کلانشهر اهواز به پارکینگهای طبقاتی اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های امسال شهرداری اهواز، تکمیل و احداث پارکینگهای طبقاتی در هسته مرکزی شهر با مشارکت بخش خصوصی است .
معاون فنی عمرانی شهرداری اهواز در پایان گفت: شهردار اهواز نگاه ویژه ای به حوزه عمران شهری دارد و امیدواریم شورای اسلامی شهر نیز با حمایت خود اسباب اجرایی شدن این برنامه را فراهم آوردند. همچنین از دولت نیز انتظار داریم با کمک های خود به عمران شهری در اهواز، ما را در کاهش عقب ماندگی ها یاری دهند .

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کارمند اداره برق شوش بدلیل برق گرفتگی جان باخت

مرکز نیکوکاری غدیر دهدز افتتاح شد

باند سارقان منزل و مغازه در اهواز متلاشی شد

وزش باد و گرد و غبار برای خوزستان پیش بینی می شود

فشار خون بالا، عامل بسیاری از مرگ‌های زیر 70 سال

خوزستان، شمال ابر، جنوب غبار

فشار خون بالا از مهمترین علل بیماری های ناتوان کننده است

زمین‌لرزه 3.7 ریشتری در سردشت هندیجان

سردشت هندیجان لرزید

برگزاری 2 هزار برنامه به مناسبت روزهای سوم و چهارم خرداد در خوزستان

مردم مراقب کلاهبرداری‌های پیامکی باشند

روستای سیل‌زده "حمدان سلجه"؛ بلاتکلیفی، چادرنشینی، گرما

17مغازه به دلیل رعایت نکردن شئونات اسلامی درآبادان پلمپ شدند

230 تن گندم در اندیمشک طعمه حریق شد

جوان موتورسوار در برخورد با تانکر جان داد

ساعت کاری جدید بانک‌های خوزستان اعلام شد

کمیته امداد دزفول یکهزارو573 دانش آموز و دانشجو زیرپوشش دارد

ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

به من زندگی ببخش ...

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در پی پیش‌بینی وقوع گرد و غبار

بیش از 50 درصد ناوگان تاکسیرانی اهواز فرسوده است

پیش‌بینی باد و‌ خاک برای امروز فردای خوزستان

شهردار جدید زیربار سهم خواهی ها نرود

تصویب 16 لایحه در جلسه امروز شورای شهر اهواز

سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم

روایت هواشناسی خوزستان از خاک و باد و سیل / کارشناسان پیش‌بینی خوزستان بهترینند

2نفر از خطر غرق شدن در رودخانه کارون در اهواز نجات یافتند

2،5 میلیارد ریال کالای قاچاق در آبادان کشف شد

رکورد سالیانه بارش باران در ایذه شکسته شد

خطر "ناگ انسانی" در خوزستان هنوز رفع نشده است

21موردحادثه براثر وقوع طوفان در اهواز رخ داد

شب پر حادثه آتش‌نشانان در پی توپ و تشر طوفان در اهواز

صاعقه جان یک مرد ایذه‌ای را گرفت

وقوع 8 مورد آتش سوزی در پی طوفان دیشب اهواز

مردم با پیکر پیشکسوت تئاتر آبادان وداع کردند

کشف و توقیف 2.5 میلیارد ریال کالای قاچاق در آبادان

اولین جلسه پیگیری عملیات لایروبی اروند خردادماه برگزار می شود

پلمب 30 قهوه‌خانه غیرمجاز در اهواز

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

گرد و خاک هوای آبادان و خرمشهر را آلوده کرد

آذرخش چهار نفر را در ایذه مصدوم کرد

شرایط مسکن مهر آبادان به هیچ وجه در خور شان مردم نیست

تندباد شدید و توده گرد و خاک اهواز را درنوردید

اهواز امشب خاکی است

صاعقه 105 راس دام را در ایذه تلف کرد

سرکرده باند سرقت مسلحانه با 17همدستش در خوزستان دستگیر شد

دستگاه ها نسبت به تعهد فرهنگی خود اهتمام بیشتری داشته باشند

پاکسازی حریم رودخانه ها از سازه های غیرمجاز دولتی آغاز شود

بارش باران مردم ایذه را غافلگیر کرد