پیام خوزستان

آخرين مطالب

فروزان عبداللهی:

لژیونر شدن من را با تجربه‌تر کرد/در خوزستان برای تمرین در جاده مشکل داریم ورزشي

لژیونر شدن من را با تجربه‌تر کرد/در خوزستان برای تمرین در جاده مشکل داریم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دارنده مدال برنز مسابقات دوچرخه سواری کاپ آسیایی تایلند گفت: تقریبا دو سالی است که برای تیم کارامان اسکترین ترکیه رکاب می‌زنم که با عضویت در این تیم در تورهای اروپایی خوبی شرکت می‌کنم که این مهم در بالا رفتن سطح کیفی و تجربه‌ام تاثیرگذار بوده است.
فروزان عبداللهی‌عرب در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص کسب نشان طلا در مسابقات آغاز فصل دوچرخه‌سواری بانوان در رشته اسکراچ، اظهارکرد: مسابقات از سطح بالایی برخوردار بود زیرا کسانی در رشته اسکراچ رکاب زدند که پیش از این در اردوی تیم‌ملی حضور داشتند و پس از این اردو هم راهی مسابقات قهرمانی آسیایی ازبکستان شدند و توانسته بودند بهترین نتایج بانوان در تاریخ دوچرخه‌سواری ایران را کسب کنند که حاصل این مهم، مدال برنز خانم یزدانی بود که خود او نیز در مسابقات کشوری هفته گذشته حضور داشت و طبیعتا با آمادگی خیلی خوبی به رقابت پرداخت و توانست دیگر دوچرخه‌سواران را به چالش بکشاند.
وی ادامه داد: من در فصل بدنسازی هستم و با 50 درصد آمادگی در مسابقات کشوری رکاب زدم و برای ارزیابی از شرایط خودم در این مسابقات حضور پیدا کردم که خدا را شکر نسبت به آن‌چه که انتظار داشتم، نتیجه بسیار خوبی هم کسب کردم و نشان طلای ماده اسکراچ را به دست آوردم.
این بانوی دوچرخه‌سواری در خصوص وضعیت این رشته در خوزستان نیز گفت: سال‌های بسیاری است که برای دوچرخه‌سواری خوزستان پا می‌زنم اما در مقطعی به خاطر یکسری مشکلات و کم‌توجهی‌ها و همچنین ناهماهنگی هیات، از هیات خوزستان دور شدم و برای استان رکاب نمی‌زدم ولی وضعیت فعلی خوب است و هیات تا جایی که توانسته تلاش کرده تا امکانات مورد نیاز را در اختیارمان بگذارد اما باز هم یکسری مشکلات مالی وجود دارد که همین باعث شده که هیات نتواند یکسری امکانات را برای دوچرخه‌سواران فراهم کند.
وی ادامه داد: خود من به شخصه با مشکل دوچرخه مواجه بودم که متاسفانه هیات اعلام کرد که نمی‌تواند در این زمینه کاری برای من انجام دهد زیرا با مشکل بودجه مواجه بود ولی با وجود این مشکلات، هیات نگذاشت به حضورمان در مسابقات قهرمانی کشور لطمه وارد شود و خدا را شکر در پی این اعزام نیز نتایج خیلی خوبی کسب شد و تمام بانوان دوچرخه‌سوار استان موفق به کسب مدال طلا شدند. فکر می‌کنم نتیجه بسیار خوبی برای هیات دوچرخه‌سواری خوزستان باشد و امیدوارم با توجه به این نتیجه حمایت آن‌ها نیز بیشتر شود زیرا واقعا این رشته در خوزستان از پتانسیل خیلی خوبی برخورد است و با توجه بیشتر به رشته و این‌که پیست بسیار خوبی در خوزستان داریم، می‌توانیم نفرات خوبی را در این رشته داشته باشیم.
عبداللهی‌عرب بیان کرد: به هر حال وضعیت فعلی دوچرخه‌سواری خوزستان نسبت به دو سه سال گذشته نسبتا خوب است و جا دارد از آقایان وحدت و لرکی به ترتیب رییس و دبیر هیات استان قدردانی کنم که در مسابقات کشوری نیز تمام تلاش خود را کردند تا تیم به بهترین نحو ممکن به مسابقات اعزام شود که خدا را شکر نتیجه بسیار خوبی هم حاصل شد.
وی در ادامه در خصوص مسابقات قهرمانی آسیا که مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد نیز عنوان کرد: با توجه به نزدیک بودن المپیک 2020 این مسابقات زودتر و در مهرماه برگزار می‌شود که خودم را برای همین مسابقات آماده می‌کنم. البته در حال حاضر اردوهای آمادگی تیم‌ملی آغاز نشده‌اند. امیدوارم با برنامه‌ریزی که مربی‌ام برای من دارد و تلاشی که انجام می‌دهم و فراهم شدن شرایط لازم، بتوانم در این مسابقات نتایج بسیار خوبی کسب کنم.
لژیونر دوچرخه‌سواری ایران در خصوص حضور در تیم کارامان اسکترین ترکیه نیز گفت: در سال 96 به کمک مربی‌ام توانستم وارد تیم کارامان اسکترین ترکیه شوم و آن زمان قرار شد یکسری مسابقات را شرکت کنم تا بتوانم نظر مربیان این تیم خارجی را جلب کنم زیرا با توجه به این‌که در سطح تیم‌ملی به مسابقات کمی اعزام می‌شویم، طبیعتا رزومه کمتری نسب به ورزشکاران اروپایی و آسیایی داریم و به همین دلیل این تیم شناختی از من نداشت و قرار شد در یکسری مسابقات حضور پیدا کنم تا مربی تیم ترکیه‌ای نسبت به من شناخت پیدا کند و من را بررسی کند که خدا را شکر خیلی خوب توانستم خودم را نشان دهم و همین باعث شد به عضویت این تیم در بیایم. آن‌ها فکر نمی‌کردند خانم‌های ایرانی با حجاب بتوانند این‌قدر خوب و حتی در رده‌های بالاتر از ورزشکاران خودشان رکاب بزنند.
وی افزود: مربیان تیم کارامان اسکترین ترکیه بعد از مسابقات از من استقبال کردند و همین باعث شد سال 97 نیز در این تیم رکاب بزنم و تقریبا دو سالی است که برای این تیم در مسابقات شرکت می‌کنم. با عضویت در این تیم در تورهای اروپایی خوبی شرکت می‌کنم که این موضوع در بالا رفتن سطح کیفی خودم نیز تاثیرگذار بود، ضمن این‌که لژیونر شدن به پربارتر شدن رزومه ورزشی‌ام نیز بسیار کمک می‌کند و همچنین تجربه من را بالا برده است. دوچرخه‌سواری رشته‌ای است که هر چقدر در مسابقات شرکت کنیم، باز هم کم است زیرا در هر مسابقه یک تجربه جدید به دست می‌آوریم و همه این موارد در پیشرفت دوچرخه‌سوار تاثیر بسزایی دارد.
عبداللهی‌عرب بیان کرد: . نمی‌دانم برای سال 98 با این تیم ترکیه‌ای خواهم بود یا خیر اما به احتمال بسیار باز هم با این تیم همکاری خواهم کرد. در هر صورت فکر می‌کنم حضور در رقابت‌های مختلف باعث می‌شود وقتی در مسابقات آسیایی و سطح‌های بالاتر شرکت کنیم، از نظر تجربه یک پله بالاتر از سایر دوچرخه‌سواران باشیم.
وی همچنین در خصوص مشکلات دوچرخه‌سواران برای تمرین در جاده، گفت: من دانشجو هستم و در تهران تحصیل می‌کنم و به همین دلیل بیشتر تمریناتم در تهران است. رشته استقامت و نیمه‌استقامت به صورتی است که بیشتر تمرینات یک دوچرخه‌سوار در جاده انجام می‌شود که این موضوع خطرات تمرینی را هم در بر دارد، البته در تهران فرهنگ‌سازی بیشتری صورت گرفته است و همین باعث می‌شود دوچرخه‌سواران کمی راحت‌تر در جاده تمرین کنند ولی در استان خوزستان امکان ندارد که یک ورزشکار خانم با دوچرخه و تنهایی بتواند در جاده تمرین کند و حتما باید همراه داشته باشد و این یکی از مشکلات دوچرخه‌سواران خانم و حتی آقا در خوزستان است. امیدوارم در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های بسیار خوبی در خوزستان صورت بگیرد و مردم با این رشته بیشتر آشنا شوند و وقتی یک دوچرخه‌سوار را در یک جاده می‌بینند برای آن‌ها عادی باشد و مشکلاتی برای ورزشکاران ایجاد نکنند. البته در این بین عده‌ای هم هستند که بر خلاف آن‌هایی که مشکلاتی را برای رکاب‌زنان ایجاد می‌کنند، به تشویق دوچرخه‌سواران می‌پردازند و به آن‌ها انگیزه می‌دهند. در هر صورت مشکل اصلی در استان خوزستان، تمرین در جاده است.
این بانوی رکاب‌زن در ادامه نیز بیان کرد: نقطه اوج هر ورزشکاری فکر کردن به المپیک است و همیشه این آرزو را در سر دارد که بتواند در این رویداد بزرگ شرکت کند و اگر به مدال برسد که چه بهتر. من به المپیک 2020 فکر می‌کنم اما متاسفانه هنوز در بخش بانوان نتوانسته‌ایم سهمیه کسب کنیم. امیدوارم این سهمیه کسب شود و آن کسی که لیاقتش را دارد به المپیک 2020 اعزام شود. اگر به این المپیک نرسیدم، در این فکر هستم که برای المپیک 2022 تلاش کنم.
وی در پایان، گفت: دوچرخه‌سواری رشته پرهزینه‌ای است و با توجه به وضعیت اقتصادی فعلی کشور، کار در رشته دوچرخه‌سواری برای ما بسیار سخت‌تر شده است و نیاز به کمک و حمایت مالی داریم و این کمک‌ها می‌توانند از طرف هیات خوزستان، اداره‌کل ورزش و جوانان استان یا اسپانسر باشد. اگر این حمایت صورت بگیرد، مقام‌هایی که کسب می‌کنیم خیلی بیشتر خواهد بود و طبیعتا پیشرفت ما سریعتر حاصل می‌شود. پایه و اساس کار یک دوچرخه‌سوار امکانات است و اگر این امکانات نباشد، تمرینات ورزشکار نیز هیچ معنی ندارد. خواهشم از مسوولان این است که در این زمینه به ما کمک کنند تا عنوان‌های بیشتری را برای خوزستان به دست آوریم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرمربی تیم فوتبال نفت آبادان به التعاون عربستان پیوست

فضای لیگ به شکلی نیست که بتوان به هواداران قول قهرمانی داد

قطبی به ما برنامه نداد/نکونام می‌تواند ساختار جدید فولاد را شکل دهد

فدراسیون فوتبال به باشگاه نفت مسجدسلیمان اخطار داد

پایان مسابقات قهرمانی دارت خوزستان

گزینه اولم برای مربی گری، استقلال خوزستان است

10 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی نوجوانان

دستیاران نکونام در تیم فولاد مشخص شدند

انتقاد بسکتبالیست معلول خوزستانی از کف‌پوش نامناسب سالن تمرینی اهواز

معاون استاندار خبر داد: جا به جایی روستاهای در معرض سیلاب در صورت عدم امکان ایمن سازی

اخطار فدراسیون به نفت‌مسجدسلیمان/نواقص رفع نشود، طبق قانون برخورد می‌شود

دعوت 2 وزنه بردار خوزستانی به اردوی تیم‌ملی برای مسابقات جهانی

مصوبه جدید مالیاتی برای واحدهای صنعتی و معدنی

اخبار ضد و نقیض از نیمکت نفت آبادان/ التعاون رقیب نفتی ها شد

اخبار ضد و نقیض از نیمکت نفت آبادان / سرجیو به عربستان رفت

جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان شد

هاشمی‌نسب دستیار اول نکونام در فولاد/بدنساز از اسپانیا می‌آید

توافق سرمربی برزیلی صنعت نفت با التعاون عربستان

نکونام سرمربی فولاد شد

هیات مدیره باشگاه فولاد برای همکاری با قطبی به جمع بندی نرسید

10مرکز مشاوره ازدواج زیرنظر اداره ورزش وجوانان خوزستان فعالند

سند ملی تندرستی ایرانیان در دست تدوین است

قطبی از فولاد خوزستان جدا شد

برای کسب آقای گلی به خودباوری لازم رسیده بودم

افشین قطبی از فولاد جدا شد

سرپرست جدید هیات هندبال خوزستان معرفی شد

تلاش بانوی خوزستانی برای حضور در مسابقات ووشو جوانان آسیا

وزنه‌بردار خوزستانی در لیست اولیه مسابقات قهرمانی جوانان جهان

استادیوم غدیر به مجموعه‌ای ورزشی، فرهنگی و تفریحی تبدیل می‌شود

سرجیو: بازیکنان ایرانی با امکانات درست، بهترین‌های جهان می‌شوند

سرپرست هیات هندبال خوزستان معرفی شد

سمت یک خوزستانی در سازمان سوپر ساباکی کای‌ کان دو آسیا

تیم ملی فوتبال جوانان برابر منتخب خوزستان شکست خورد

مراسم تجلیل از پیشکسوتان ورزش خوزستان برگزار شد

خوزستان در بحث‌های قهرمانی و اخلاقی سرآمد ورزش کشور است

پیروزی تیم منتخب خوزستان برابر تیم ملی فوتبال جوانان

سخنگوی باشگاه نفت مسجدسلیمان: هیچ گزینه‌ای برای مدیرعاملی مدنظر نیست

مسابقات شطرنج ریتد آزاد به میزبانی اهواز برگزار می شود

حسنوند، تنها گزینه مدیرعاملی باشگاه نفت‌‌مسجدسلیمان

چرا سازمان لیگ فوتبال رای تیم شهباز اهواز را اجرا نمی‌‌کند؟

تیرانداز خوزستانی برای حضور در مسابقات جام جهانی انتخاب شد

پایان مسابقات جام رمضان شطرنج خوزستان

مسابقات جام رمضان تیراندازی اهواز برگزار شد

بیانیه آمریکا درباره حمله موشکی در عراق

بقای نافرجام نفت‌ مسجدسلیمان؟

قهرمانی که سقوط کرد و بقای ناپلئونی نفت مسجد سلیمان

رقابت تیرانداز خوزستانی در جام‌جهانی

پیروزی پرگل پولاداکسین ایذه برابر تیم ملی فوتبال جوانان

گردشگر دوچرخه سوار پس از 18 ماه رکاب زنی به خوزستان رسید

80 میلیارد ریال به تکمیل ورزشگاه جهان آرای خرمشهر اختصاص یافت