پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرمانده مرزبانی کشور:

اینکه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد اجتماعي

اینکه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - فرمانده مرزبانی کشور با اشاره به اینکه تا به امروز هیچ حمایت، پشتیبانی و همکاری واقعی میدانی از سازمان‌های بین‌المللی درخصوص مبارزه با مواد مخدر با ایران دیده نشده است، گفت: اگر سازمان‌های بین‌المللی واقعا می‌خواهند شعارهای آن‌ها عملی شود، انتظار داریم تجهیزات مورد نیاز ما در بحث در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار مرزبانی جمهوری اسلامی قرار گیرد.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، سردار سرتیپ پاسدار قاسم رضایی در حاشیه مراسم تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی خوزستان که امروز سه‌شنبه (24 اردیبهشت‌ماه) در اهواز برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما یک دشمن داریم که از 22 بهمن 57 به بعد تمام منافع نامشروع آن از بین رفته است و 40 سال است توطئه می‌کند و رجز می‌خواند، البته هرجا به میدان آمده است شکست خورده است و پوزه او به خاک مالیده شده است. نمونه‌های مختلفی از جمله طبس داریم که دشمن تهدید خود را عملی کرد و دیدید که چه اتفاقی افتاد.
وی افزود: دشمن بارها و بارها از این رجزهای بیهوده خوانده است. امروز رجزی که می‌خواند مورد استهزا مردم و ملت ما قرار گرفته است. این حرف‌ها هیچ تاثیری در ملت و مردم ما ندارد و برعکس می‌توان گفت انسجام‌بخش مردم و مسئولین است. ملت جمهوری اسلامی ایران محوری به نام ولایت فقیه دارد.
فرمانده مرزبانی کشور گفت: به تفسیر خود تئوریسین‌های استکباری، جمهوری اسلامی دو بال سبز و سرخ دارد. بال سرخ آن همان شهادت است که از عاشورا گرفته شده است. بال سرخ یعنی از مرگ نمی‌ترسد و خود را برای آن آماده کرده است. بال سبز آن بال انتظار است یعنی همیشه امیدوار و خوشبین است. جمهوری اسلامی یک زره دارد به نام ولایت فقیه و آنقدر اوج گرفته است که هیچگاه تیرها به آن نمی‌رسد. این تفاسیر چیزی است که خود تئوریسین‌ها به آن رسیده‌اند.
رضایی تصریح کرد: اینکه ناوی بیاید یا ناوی برود، تفاوتی برای این ملت ندارد. وقتی دشمنان فشارهای اقتصادی را وارد کردند، فکر می‌کردند به هدف رسیده‌اند. در شهریورماه یا مهرماه بود که کشور از نظر اقتصادی وضعیت مناسبی نداشت لکن رهبری در نشستی که پرسیده شد آیا 22 بهمن کسی بیرون می‌آید؟ رهبری فرمودند، راهپیمایی 22 بهمن 97 تماشایی خواهد بود. این مساله رابطه بین رهبری و مردم را شکست‌ناپذیر کرده است. همه این یاوه گویی‌ها و رجزخوانی‌های بی‌جا، ما را شکست‌ناپذیر کرده است. ممکن است کشورهای دیگر از این مساله احساسی داشته باشند اما برای جمهوری اسلامی و آرمان آن جز انسجام‌بخشی داخلی تاثیری ندارد.
وی در خصوص تحرکات داعش و طالبان در افغانستان گفت: در کشورهای پیرامون ما همه نوع تهدیداتی وجود دارد از جمله تهدیدات تروریستی که دشمن درست می‌کند. دیدید که در سوریه، افغانستان و پاکستان چه می‌کنند. این‌ها طرح‌ها و برنامه‌های استکباری است که خودشان درست می‌کنند. ما هیچ دغدغه‌ای در مزرها نداریم. همه پیش‌بینی‌ها انجام شده، مرزنشین‌ها توجیه شده‌اند و پشتیبان ما هستند. تمام دستگاه‌های امنیتی نیز وضعیت را رصد می‌کنند.
فرمانده مرزبانی کشور افزود: اگر الان در سوریه و عراق شکست خورده‌اند خبرها این را نشان می‌دهد که گروه داعش را به افغانستان انتقال می‌دهند اما در مرزهای شرقی و غربی ما دغدغه‌ای نداریم. چیزی که الان در مرزها بیشتر با آن درگیر هستیم مساله مواد مخدر است. در افغانستان در حدود 20 سال گذشته کشت و تولید مواد مخدر به بیش از 45 تا 50 برابر رسیده است. اگر در سال 2000 حدود 200 تن کشت و تولید مواد مخدر وجود داشت این مقدار حالا به بیش از 9 هزار تن رسیده است.
رضایی تصریح کرد: امسال در طول یک ماه و خرده‌ای جلوی ورود بیش از 80 تن مواد مخدر در مرز را گرفته‌ایم. این‌ها توطئه‌هایی است که از مرز افغانستان و پاکستان می‌آمد. در توافقی که شده است و با هماهنگی‌های انجام شده با افغانستان، مرزبانی افغانستان به خوبی به صحنه آمده است و هماهنگی و همکاری در حال انجام است. با پاکستان نیز به جهت اینکه این همکاری‌ها تعریف نشده بود، در یکی دو ماه گذشته ارتباطات خوبی برقرار شده است. می‌توان گفت امروز یکی از زمان‌هایی است که بهترین فرصت‌ها برای مرزبانی دو کشور پاکستان و ایران به وجود آمده است.
وی گفت: ما شعارهای سازمان‌های بین‌المللی را در خصوص مبارزه با مواد مخدر می‌بینیم اما تا به امروز هیچ حمایت، پشتیبانی و همکاری واقعی میدانی از سازمان‌های بین‌المللی ندیده‌ایم. در حالی که خود آن‌ها اقرار کرده‌اند که جمهوری اسلامی در خط مقدم مبارزه و مقابله با مواد مخدر است اما در این زمینه ما هیچ پشتیبانی عملی از این سازمان‌ها ندیده‌ایم.
فرمانده مرزبانی کشور تاکید کرد: اگر سازمان‌های بین‌المللی واقعا می‌خواهند شعارهای آن‌ها عملی شود، انتظار داریم تجهیزات مورد نیاز ما در بحث در بحث مبارزه با مواد مخدر در اختیار مرزبانی جمهوری اسلامی قرار گیرد.
رضایی افزود: ما نیروهای مرزبانی کشور را صرفا در حوزه مرزبانان یونیفرم‌پوش نمی‌بینیم. بر اساس آرمان انقلاب اسلامی، عملکرد یونیفرم‌پوش‌های مرزبانی را با عملکرد و همکاری و تعامل مرزنشینیان ارزیابی می‌کنیم. ما مرزنشینیان را مرزبان می‌شناسیم. در این استان همکاری مرزنشینیان با مرزبانان جزو شاخصه‌ها بود. امروز یک نمونه از مرزبانی واقعی یعنی همکاری مرزنشینان در کشور را در خوزستان شاهد هستیم.
وی گفت: خط مرزی خطی است که در دو طرف آن قوانین مختلفی وجود دارد. از مردم به ویژه مرزنشینیان و کسانی که از مرزها تردد می‌کنند درخواست می‌کنم به قوانین و مقرارت مرزی توجه کنند. در یک دهه گذشته به ویژه 5 سال گذشته با مشارکت مرزنشینان تردد غیرمجاز که خود یک جرم محسوب می‌شود به حداقل رسیده است. در خوزستان نیز می‌توان گفت این میزان به کمترین مورد رسیده است اما باز یک مورد نیز شایسته نیست.
فرمانده مرزبانی کشور افزود: در حوزه اروند، قبلا مشکلاتی داشتیم که با هماهنگی و همکاری که با مرزبانی عراق در سال‌های گذشته داشتیم امروز مشکلی در این حوزه نداریم. تمام قوانین و مقرارت اجرایی شده است و حتی با مرزبانی عراق توافق کرده‌ایم که در شرق خط تالوگ که خط مرزی ما است گارد ساحلی ایران و در غرب آن گارد ساحلی عراق گشت همزمان داشته باشند، این مساله این موجب شد حالا اروند یکی از امن‌ترین مناطق مرزی ما در کشور باشد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گرمای 50 درجه در جنوب، رگبار و رعد و برق در شمال خوزستان

حضور 31 امدادگر در مرحله نهایی دوره مربی‌گری کمک‌های اولیه

همه حجاج خوزستانی در سلامت هستند

خوزستان این هفته، شرجی و گرما

تصادف شهری، جان 4 جوان آبادانی را گرفت

فعلا نمی‌توان بارندگی‌های پاییز را پیش‌بینی کرد

راه‌اندازی گشت ساحلی پلیس در دزفول

آتش‌سوزی خودرو در پی برخورد با علمک گاز شهری

مرور کتاب "کارگاه‌های زودبازده در توسعه کارآفرینی در ایران"

پلیس دزفول سارق افراد سالخورده را دستگیر کرد

کشف 38 دستگاه استخراج بیت کوئین در اهواز

دستگیری سارقان کنتور آب در مسجدسلیمان

استقرار و تقویت الگوی تابستانه در خوزستان

6 مصدوم در برخورد پراید و پژو

6 مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

خوزستان از فردا بالای 50 درجه

خسارتی از زلزله‌های اهواز گزارش نشده است

اهواز سه بار لرزید

5 مصدوم حاصل واژگونی پراید در رامهرمز

غربالگری 94 درصدی طرح ملی کنترل فشار خون در خوزستان

دستگیری سارق چاقو به دست در اهواز

اجرای حکم پرونده "36 هزار کولر گازی" متوقف نشده است

آخرین وضعیت پرونده توقیف 36 هزار کولر گازی قاچاق در خوزستان

مدیریت باید با نیاز جامعه اسلامی منعطف باشد / تعامل به معنای سفارش‌پذیری نیست

لزوم استفاده از ظرفیت‌های مدنی در انجام مسئولیت‌های حکومتی

‏تخلیه زباله در تالاب شادگان حیات جانداران را به مخاطره انداخته است

قاچاقچی پرنده شکاری در فرودگاه آبادان به دام افتاد

جوجه آوری گونه کمیاب خروس کولی در تالاب شادگان

خوزستان هفته آینده هم گرمای 50 درجه را تجربه می کند

سال قبل 1500 نفر موفق به ترک اعتیاد در کمپ‌های دزفول شدند

هوای امروز شادگان، "خطرناک" / 12 شهر، "ناسالم" برای گروه‌های حساس

گرما و خاک و شرجی با هم به خوزستان می‌آیند

94 درصد گروه هدف طرح ملی کنترل فشار خون در خوزستان غربالگری شدند

هشدارهای پلیس جهت پیشگیری از کیف‌قاپی

بخشش قاتل با صلح و سازش بین دو طایفه در کارون

گرد و غبار بندر امام و هندیجان٬ 8 برابر حد مجاز

تعیین اجاره‌بها برای اسکان موقت زلزله‌زدگان مسجدسلیمان

بهره‌مندی بیش از 1800 معتاد متجاهر از خدمات بهزیستی خوزستان

مرگ سارق مسلح در نقشه فرار نافرجام همدستانش

خوزستان دوباره بالای 50 می‌رود

پنج شناور صیادی متخلف در آب‌های خوزستان توقیف شدند

جلوگیری از قاچاق یک "دلیجه" در فرودگاه بین‌المللی آبادان

سرعت غیرمجاز در جاده اهواز – اندیمشک حادثه‌ساز شد

دلیل آتش‌سوزی تفرجگاه جاده سد کرخه چه بود؟

سارق طلا در اهواز به دام پلیس افتاد

هشدار پلیس آگاهی خوزستان برای پیشگیری از سرقت خودرو

10 هکتار از جنگل‌های میشداغ طعمه حریق شد

جمع‌آوری سالانه 700 معتاد متجاهر در خوزستان

لزوم راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتیاد اهواز تا مردادماه

وضعیت آب و فاضلاب خوزستان همیشه مشکل‌زا بوده است