پیام خوزستان

آخرين مطالب

در جلسه امروز شورا انجام شد

ارائه پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز به 3 سوال عضو شورا اجتماعي

ارائه پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز به 3 سوال عضو شورا

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز در سوالات مطرح شده از سوی محمدهادی قنوات یکی از اعضای شورای شهر اهواز که مدتی پیش مطح شده بود تشریح شد.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، در جلسه امروز شورای شهر اهواز، پاسخ‌های منصور کتانباف شهردار اهواز به سؤالات محمدهادی قنوات عضو شورای اسلامی شهر که 14 اردیبهشت‌ماه مطرح شده بود، به صورت کتبی ارائه شد.
در متن پاسخ‌های شهردار اهواز به این سوالات آمده است:
سوال شماره 1: علت غیرفعال بودن مدیریت بحران در شهرداری و عدم هماهنگی انسجام فعالیت‌ها و عملکرد شهرداری در مواجهه با سیل اخیر و عدم تعیین مدیر بحران شهرداری چه بوده است؟
پاسخ شهردار به سوال شماره 1: لازم به توضیح است در مواقع بحران، رییس دستگاه (شهردار) به عنوان مدیر بحران در حوزه وظایف شهرداری با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و با هماهنگی اداره‌کل مدیریت بحران استان جهت مقابله با بحران وارد عمل می‌شود.
من نیز از آغاز بحران به عنوان مسئول مقابله با بحران از ابتدای اعلام پیش‌بینی بحران وارد عمل شده و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از ورود سیلاب به شهر را بر اساس اخطاریه‌های ابلاغی از سوی اداره‌کل مدیریت بحران استان و با بسیج و سازماندهی کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی شهرداری و همکاری سایر دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران را به صورت شبانه‌روز مدیریت کردم که نتیجه آن نیز جلوگیری از ورود سیلاب به شهر شد که اعضای شورای اسلامی شهر نیز در طول مدت این بحران از نزدیک شاهد این تلاش‌ها و زحمات بی‌وقفه مجموعه شهرداری بوده‌اند.
ضمنا حوزه مقابله با بحران طبق ساختار شهرداری در حوزه معاونت خدمات شهری است که آن معاونت نیز به نحو احسن به وظایف خود در طول مدیریت بحران عمل کرده است.
سؤال شماره 2: علت عدم موفقیت در جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عدم اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری علی‌رغم همراهی و تلاش اعضای شورای شهر و مصوبات هیأت عالی سرمایه‌گذاری و کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی چیست؟
پاسخ شهردار به سؤال شماره 2: در راستای اجرای مصوبات هیأت عالی سرمایه‌گذاری اقداماتی انجام شده است که شرح خلاصه آن تقدیم اعضای شورا می‌شود.
الف) فراخوان عمومی احداث سرویس‌های بهداشتی که در دو مرحله و هر مرحله طی سه نوبت که اولین مرحله آن در تاریخ‌های 20 آذز ماه سال گذشته، 27 آذر ماه و 4 دی ماه سال گذشته انجام و مرحله دوم در تاریخ‌های یکم، هشتم و پانزدهم اسفندماه انجام شد و انجام مرحله سوم آن در حال پیگیری و انجام است.
همچنین فراخوان عمومی احداث شهربازی پارک ربیع که یک مرحله آگهی عمومی جذب سرمایه‌گذار در سه نوبت انجام شد و انجام مرحله دوم آن در حال پیگیری و انجام است. فراخوان عمومی احداث پردیس سلامت که آگهی آن در سه نوبت انجام و مرحله دوم آن در حال پیگیری و انجام است. تهیه کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر اهوا یکی دیگر از اقدامت بوده است.
تهیه و اسناد فراخوان عمومی تکمیل مجتمع اداری – تجاری نهج‌البلاغ، تهیه اسناد فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی – تجاری، ایستگاه سلمان فارسی قطار شهر، تهیه اسناد فراخوان عمومی احداث پروژه مجتمع تفریحی و گردشگری پارک سیاحتی برخی دریگر از اقدامات انجام شده در این زمینه هستند.
در خصوص احداث پروژه سرمایه‌گذاری تفریحی – فرهنگی – اقامتی مهرشهر نیز پس از اخذ مجوزات مربوط از شورای محترم اسلامی شهر اهواز ابتدا با صندوق ذخیره بسیجیان کشور توافق‌نامه‌ای برای انجام بعضی اقدامات و مقدمات امر منعقد شد. پس از چند ماه اکنون در حال تکمیل مدارک و تهیه و تنظیم قرارداد اصلی با صندوق است. لازم به ذکر است محدوده زمین پروژه در پلاک ثبتی 6280/1140 بخش سه ثبتی اهواز به مساحت 65000 مترمربع واقع در مهرشهر اهواز است که کاربری‌های آن شامل دریاچه، رستوران، بازارچه خود اشتغالی، پردیس سینمایی، هتل و موارد دیگر برای آن در نظر گرفته شده است.
همچنین در خصوص احداث مجموعه سرمایه‌گذاری هایپرمارکت اهواز ابتدا در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز در مورخه تیرماه سال 1397 تفاهم‌نامه اولیه با شرکت‌ها، هایپرمارکت‌های ماف‌پارس، منعقد شد که از سوی اداره کل راه و شهرسازی مقرر بود با توجه به صورت‌جلسه هیأت عالی سرمایه‌گذاری که به تأیید استانداری خوزستان رسیده بود، 5 هکتار زمین در شهرک پردیس اهواز به پروژه اختصاص داده شود اما علی‌رغم مکاتبات و پیگیری‌های متعدد که انجام یافته اداره کل راه و شهرسازی، زمین مورد نظر را به پروژه اختصاص نداده‌اند، در نتیجه اجرای پروژه متوقف شده است.
در خصوص پروژه سرمایه‌گذاری احداث مجموعه اوشناریوم، نیز علی‌رغم طی مراحل کار (تهیه اسناد فراخوان – تنظیم آگهی و ارائه اسناد سرمایه‌گذاری و اخذ مجوزات، مصوبه شورای اسلامی شهر اهواز و عقد قرارداد کاری) اما در آخرین مرحله یعنی تحویل زمین پروژه، شورای ترافیک استان طی نامه‌ای به شماره 36323/2/4/44 در دهم بهمن ماه سال گذشته مبادرت به ارسال نامه‌ای کرد و طی آن توقف طرح و جلوگیری از انجام آن را به علت ایجاد مشکلات ترافیکی خواستار شد، در نتیجه سرمایه‌گذار بعد از چندین ماه پیگیری و اخذ مجوزات متعدد از انجام پروژه درخواست انصراف کرده است.
همچنین علی‌رغم آگهی‌های انتشار یافته مع‌الوصف با توجه به شرایط عمومی و حال حاضر اقتصادی کشور و وضعیت تورم موجود در بازار کسب و کار و از سوی دیگر نوسانات متعدد ارزها و ... باعث شده که وضعیت تورم در ساخت و ساز و عمران با عدم ثبات قیمت‌ها مواجه شده که سرمایه‌گذاری را با مخاطرات و ریسک فراوان مواجه ساخته که در نتیجه شرکت‌کنندگان آگهی‌های منتشره برای ارائه پیشنهاد اقتصادی اقدام نکرده‌اند، که در بررسی‌های بعدی در نظر است که با تغییراتی در آگهی و اسناد فراخوان و ایجاد مشوق‌هایی قانونی پس از اخذ مجوز از مبادی ذیربط، اقدام لازم برای تجدید آگهی به عمل آید. بنابراین همانگونه که ملاحظه می‌شود مجموعه شهرداری متعاقب مصوبات مأخوذه از هیأت عالی سرمایه‌گذاری اقدام بایسته را معمول کرده است.
سؤال شماره 3: چرا علی‌رغم بند چهار ماده هفت آیین‌نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب 11/01/1378 صورت تأیید شده جامع درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری تاکنون به شورا ارائه نشده و انتشار عمومی نیز نشده است.
پاسخ شهردار به سؤال شماره 3 :با توجه به سیاست‌های شورای شهر جهت شفاف‌سازی در شهرداری بالاخص در حوزه مالی و درآمد، از ابتدای مسئولیتم در راستای تحقق این سیاست یکی از اولویت‌های اینجانب مکانیزه کردن ساختار صدور اسنادی درآمدی و ارائه تراز مالی (دریافت فیش‌های قطعی، مقایسه اطلاعات فیش‌های قطعی، ثبت دریافتی‌های مربوط به اطلاعات فیش‌های قطعی، کانورت اطلاعات و مغایرت‌گیری اسناد ملی و درآمدی و ...) بوده است.
به دلیل اینکه در سنوات گذشته این اقدامات به صورت غیرمکانیزه و غیر سیستمی انجام می‌شد اما با اصرار من بر انجام موضوع فوق‌الذکر و تلاش مجموعه شهرداری باعث شد مغایرت‌گیری به روز اسناد و نیز دریافت به روز اطلاعات درآمدی، نرم‌افزار جامع درآمدی برای اولین بار در این حوزه پیاده‌سازی شود. بنابراین استقرار این سیستم‌ها و تغییر از وضعیت غیرمکانیزه به مکانیزه باعث شد که نتوانیم گزارش شش ماهه را در سال گذشته منتشر کنیم اما اکنون با استقرار سیستم مذکور و اطمینان بالا از شفافیت‌های مالی می‌توانیم گزارش مذکور را منتشر کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

خوزستان دوباره بالای 50 می‌رود

پنج شناور صیادی متخلف در آب‌های خوزستان توقیف شدند

جلوگیری از قاچاق یک "دلیجه" در فرودگاه بین‌المللی آبادان

سرعت غیرمجاز در جاده اهواز – اندیمشک حادثه‌ساز شد

دلیل آتش‌سوزی تفرجگاه جاده سد کرخه چه بود؟

سارق طلا در اهواز به دام پلیس افتاد

هشدار پلیس آگاهی خوزستان برای پیشگیری از سرقت خودرو

10 هکتار از جنگل‌های میشداغ طعمه حریق شد

جمع‌آوری سالانه 700 معتاد متجاهر در خوزستان

لزوم راه‌اندازی اردوگاه ترک اعتیاد اهواز تا مردادماه

وضعیت آب و فاضلاب خوزستان همیشه مشکل‌زا بوده است

ساماندهی استندهای سیگار در فروشگاه‌های خوزستان به کجا رسید؟

اعلام برنامه زمان‌بندی هرس درختان کنوکارپوس خوزستان

سیستم بهداشت و درمان هنوز از "کنوکارپوس" شاکی است

ارجاع رسیدگی به وضعیت سیگار و قلیان به شورای تامین خوزستان

رودخانه‌های خوزستان در سه ماه امسال 30 قربانی گرفتند

حتی در حوضچه‌های پرورش ماهی، کود شیمیایی می‌ریزند

خوزستان از فردا خاکی است

افزایش تدریجی دما در خوزستان

افتتاح دو پروژه توانبخشی در خوزستان به مناسبت هفته بهزیستی

کشف نزدیک به 40 کیلوگرم انواع مخدر در اهواز

نگرانی از وقوع بارندگی زودهنگام و بروز مشکلات تنفسی در خوزستان

ربیعی: روحانی نشان داد ایران استراتژی دارد

نجات سه کودک محبوس در اتاق خواب

شناسایی 95 کودک کار در دزفول / 46 کودک ساماندهی شدند

توقیف محموله کالای خانگی قاچاق در آب‌های آبادان

یک کشته و 13 زخمی حاصل درگیری طایفه‌ای در شوش

لزوم استقرار تیم‌های بهداشت و درمان در اماکن اسکان اضطراری مسجدسلیمان

در سیل خوزستان خدمات به بهترین نحو ارائه شد

تلاش امدادگران سیل، محدودیت تجهیزات را جبران کرد

گفتن از زیبایی دُراج و قشنگی چشمان گوزن‌های کرخه

357 آتش سوزی بر اثر اتصال برق در اهواز رخ داد

افزایش تردد در محورهای خروجی خوزستان / افزایش تیم‌های گشت نامحسوس در جاده‌ها

انهدام باند سارقان مسلح باغات دزفول در کمتر از 6 ساعت

3500 خانوار دارای معلول دزفول مستمری دریافت می‌کنند

انجام بیش از 2 هزار عملیات فنی برق بدون اعمال خاموشی در اهواز

5 کشته در برخورد تریلر و اسپورتیج

چرا دایک مرزی هورالعظیم پس از سیل خوزستان ترمیم نشد؟

آخرین وضعیت اسکان خانوارهای زلزله‌زده مسجدسلیمان

جدال خوزستان با گرد و خاک و تند باد

دما پایین می‌آید، خاک بلند می‌شود

صلح و سازش دو عشیره در اهواز

برخورد مرگبار سه خودرو در امیدیه

پیش‌بینی گرد و خاک برای اول هفته خوزستان

افزایش یکی دو درجه‌ای دمای خوزستان

جهانگیری: می‌خواستند زنجانی‌سازی راه بیاندازند

پیکر‌ پاک 44 شهید دفاع مقدس به کشور بازگشت

ادامه خدمات‌رسانی به آسیب‌دیدگان زلزله مسجدسلیمان

ریزش سقف منزل مسکونی در کمپلو اهواز

فراخوان هلال احمر خوزستان جهت بازسازی مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان