پیام خوزستان

آخرين مطالب

در جلسه امروز شورا انجام شد

ارائه پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز به 3 سوال عضو شورا اجتماعي

ارائه پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز به 3 سوال عضو شورا

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - در هفتاد و هشتمین جلسه علنی شورای شهر اهواز پاسخ‌های کتبی شهردار اهواز در سوالات مطرح شده از سوی محمدهادی قنوات یکی از اعضای شورای شهر اهواز که مدتی پیش مطح شده بود تشریح شد.
به گزارش ایسنا – منطقه خوزستان، در جلسه امروز شورای شهر اهواز، پاسخ‌های منصور کتانباف شهردار اهواز به سؤالات محمدهادی قنوات عضو شورای اسلامی شهر که 14 اردیبهشت‌ماه مطرح شده بود، به صورت کتبی ارائه شد.
در متن پاسخ‌های شهردار اهواز به این سوالات آمده است:
سوال شماره 1: علت غیرفعال بودن مدیریت بحران در شهرداری و عدم هماهنگی انسجام فعالیت‌ها و عملکرد شهرداری در مواجهه با سیل اخیر و عدم تعیین مدیر بحران شهرداری چه بوده است؟
پاسخ شهردار به سوال شماره 1: لازم به توضیح است در مواقع بحران، رییس دستگاه (شهردار) به عنوان مدیر بحران در حوزه وظایف شهرداری با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و با هماهنگی اداره‌کل مدیریت بحران استان جهت مقابله با بحران وارد عمل می‌شود.
من نیز از آغاز بحران به عنوان مسئول مقابله با بحران از ابتدای اعلام پیش‌بینی بحران وارد عمل شده و اقدامات پیشگیرانه جهت جلوگیری از ورود سیلاب به شهر را بر اساس اخطاریه‌های ابلاغی از سوی اداره‌کل مدیریت بحران استان و با بسیج و سازماندهی کلیه امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی شهرداری و همکاری سایر دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران را به صورت شبانه‌روز مدیریت کردم که نتیجه آن نیز جلوگیری از ورود سیلاب به شهر شد که اعضای شورای اسلامی شهر نیز در طول مدت این بحران از نزدیک شاهد این تلاش‌ها و زحمات بی‌وقفه مجموعه شهرداری بوده‌اند.
ضمنا حوزه مقابله با بحران طبق ساختار شهرداری در حوزه معاونت خدمات شهری است که آن معاونت نیز به نحو احسن به وظایف خود در طول مدیریت بحران عمل کرده است.
سؤال شماره 2: علت عدم موفقیت در جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و عدم اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری علی‌رغم همراهی و تلاش اعضای شورای شهر و مصوبات هیأت عالی سرمایه‌گذاری و کمیسیون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی چیست؟
پاسخ شهردار به سؤال شماره 2: در راستای اجرای مصوبات هیأت عالی سرمایه‌گذاری اقداماتی انجام شده است که شرح خلاصه آن تقدیم اعضای شورا می‌شود.
الف) فراخوان عمومی احداث سرویس‌های بهداشتی که در دو مرحله و هر مرحله طی سه نوبت که اولین مرحله آن در تاریخ‌های 20 آذز ماه سال گذشته، 27 آذر ماه و 4 دی ماه سال گذشته انجام و مرحله دوم در تاریخ‌های یکم، هشتم و پانزدهم اسفندماه انجام شد و انجام مرحله سوم آن در حال پیگیری و انجام است.
همچنین فراخوان عمومی احداث شهربازی پارک ربیع که یک مرحله آگهی عمومی جذب سرمایه‌گذار در سه نوبت انجام شد و انجام مرحله دوم آن در حال پیگیری و انجام است. فراخوان عمومی احداث پردیس سلامت که آگهی آن در سه نوبت انجام و مرحله دوم آن در حال پیگیری و انجام است. تهیه کتابچه فرصت‌های سرمایه‌گذاری شهر اهوا یکی دیگر از اقدامت بوده است.
تهیه و اسناد فراخوان عمومی تکمیل مجتمع اداری – تجاری نهج‌البلاغ، تهیه اسناد فراخوان عمومی احداث مجتمع ایستگاهی – تجاری، ایستگاه سلمان فارسی قطار شهر، تهیه اسناد فراخوان عمومی احداث پروژه مجتمع تفریحی و گردشگری پارک سیاحتی برخی دریگر از اقدامات انجام شده در این زمینه هستند.
در خصوص احداث پروژه سرمایه‌گذاری تفریحی – فرهنگی – اقامتی مهرشهر نیز پس از اخذ مجوزات مربوط از شورای محترم اسلامی شهر اهواز ابتدا با صندوق ذخیره بسیجیان کشور توافق‌نامه‌ای برای انجام بعضی اقدامات و مقدمات امر منعقد شد. پس از چند ماه اکنون در حال تکمیل مدارک و تهیه و تنظیم قرارداد اصلی با صندوق است. لازم به ذکر است محدوده زمین پروژه در پلاک ثبتی 6280/1140 بخش سه ثبتی اهواز به مساحت 65000 مترمربع واقع در مهرشهر اهواز است که کاربری‌های آن شامل دریاچه، رستوران، بازارچه خود اشتغالی، پردیس سینمایی، هتل و موارد دیگر برای آن در نظر گرفته شده است.
همچنین در خصوص احداث مجموعه سرمایه‌گذاری هایپرمارکت اهواز ابتدا در همایش بین‌المللی سرمایه‌گذاری شهرداری اهواز در مورخه تیرماه سال 1397 تفاهم‌نامه اولیه با شرکت‌ها، هایپرمارکت‌های ماف‌پارس، منعقد شد که از سوی اداره کل راه و شهرسازی مقرر بود با توجه به صورت‌جلسه هیأت عالی سرمایه‌گذاری که به تأیید استانداری خوزستان رسیده بود، 5 هکتار زمین در شهرک پردیس اهواز به پروژه اختصاص داده شود اما علی‌رغم مکاتبات و پیگیری‌های متعدد که انجام یافته اداره کل راه و شهرسازی، زمین مورد نظر را به پروژه اختصاص نداده‌اند، در نتیجه اجرای پروژه متوقف شده است.
در خصوص پروژه سرمایه‌گذاری احداث مجموعه اوشناریوم، نیز علی‌رغم طی مراحل کار (تهیه اسناد فراخوان – تنظیم آگهی و ارائه اسناد سرمایه‌گذاری و اخذ مجوزات، مصوبه شورای اسلامی شهر اهواز و عقد قرارداد کاری) اما در آخرین مرحله یعنی تحویل زمین پروژه، شورای ترافیک استان طی نامه‌ای به شماره 36323/2/4/44 در دهم بهمن ماه سال گذشته مبادرت به ارسال نامه‌ای کرد و طی آن توقف طرح و جلوگیری از انجام آن را به علت ایجاد مشکلات ترافیکی خواستار شد، در نتیجه سرمایه‌گذار بعد از چندین ماه پیگیری و اخذ مجوزات متعدد از انجام پروژه درخواست انصراف کرده است.
همچنین علی‌رغم آگهی‌های انتشار یافته مع‌الوصف با توجه به شرایط عمومی و حال حاضر اقتصادی کشور و وضعیت تورم موجود در بازار کسب و کار و از سوی دیگر نوسانات متعدد ارزها و ... باعث شده که وضعیت تورم در ساخت و ساز و عمران با عدم ثبات قیمت‌ها مواجه شده که سرمایه‌گذاری را با مخاطرات و ریسک فراوان مواجه ساخته که در نتیجه شرکت‌کنندگان آگهی‌های منتشره برای ارائه پیشنهاد اقتصادی اقدام نکرده‌اند، که در بررسی‌های بعدی در نظر است که با تغییراتی در آگهی و اسناد فراخوان و ایجاد مشوق‌هایی قانونی پس از اخذ مجوز از مبادی ذیربط، اقدام لازم برای تجدید آگهی به عمل آید. بنابراین همانگونه که ملاحظه می‌شود مجموعه شهرداری متعاقب مصوبات مأخوذه از هیأت عالی سرمایه‌گذاری اقدام بایسته را معمول کرده است.
سؤال شماره 3: چرا علی‌رغم بند چهار ماده هفت آیین‌نامه اجرایی تشکیلات انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها مصوب 11/01/1378 صورت تأیید شده جامع درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری تاکنون به شورا ارائه نشده و انتشار عمومی نیز نشده است.
پاسخ شهردار به سؤال شماره 3 :با توجه به سیاست‌های شورای شهر جهت شفاف‌سازی در شهرداری بالاخص در حوزه مالی و درآمد، از ابتدای مسئولیتم در راستای تحقق این سیاست یکی از اولویت‌های اینجانب مکانیزه کردن ساختار صدور اسنادی درآمدی و ارائه تراز مالی (دریافت فیش‌های قطعی، مقایسه اطلاعات فیش‌های قطعی، ثبت دریافتی‌های مربوط به اطلاعات فیش‌های قطعی، کانورت اطلاعات و مغایرت‌گیری اسناد ملی و درآمدی و ...) بوده است.
به دلیل اینکه در سنوات گذشته این اقدامات به صورت غیرمکانیزه و غیر سیستمی انجام می‌شد اما با اصرار من بر انجام موضوع فوق‌الذکر و تلاش مجموعه شهرداری باعث شد مغایرت‌گیری به روز اسناد و نیز دریافت به روز اطلاعات درآمدی، نرم‌افزار جامع درآمدی برای اولین بار در این حوزه پیاده‌سازی شود. بنابراین استقرار این سیستم‌ها و تغییر از وضعیت غیرمکانیزه به مکانیزه باعث شد که نتوانیم گزارش شش ماهه را در سال گذشته منتشر کنیم اما اکنون با استقرار سیستم مذکور و اطمینان بالا از شفافیت‌های مالی می‌توانیم گزارش مذکور را منتشر کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سارق حرفه‌ای ادوات ریلی راه آهن زاگرس دستگیر شد

فشارخون 90 هزار نفر در شوشتر پایش می‌شود

شست و شوی آبنمای پارک لاله

نصب ست ورزشی در ورزشگاه شهید نریمی منطقه هفت

نصب ست بازی کودکان در پارکهای سطح منطقه 8

گزارش تصویری نمایشگاه قران و عترت

مسابقات دارت جام رمضان ویژه کارکنان شهرداری اهواز آغاز شد

انتصاب مشاور و دستیار ویژه شهردار اهواز

عملیات زیرسازی و کوپال ریزی خیابانهای سطح منطقه پنج

2 هزار کودک یتیم و محسنین منتظر کمک نیکوکاران دزفول هستند

تعمیر و بهسازی آبنمای بلوار پهلوان در منطقه دو

محفل انس با قرآن و عترت در کوی عین دو منطقه شش

آسفالت خیابان آزادگان بین سلمان فارسی و طالقانی در منطقه یک

شرکت آبیاری دز نسبت به شنا در رودخانه ها و کانالها هشدار داد

دوره جدید نصب ست های ورزشی همگانی در سایر مناطق اهواز آغازشد

بازدید معاون دادستان اهواز به همراه رئیس اداره دامپزشکی استان از سایت نگهداری سگهای ولگرد اهواز

برپایی موکب اهل بیت در حوزه منطقه پنج شهرداری اهواز

سیلاب380میلیاردریال به زیرساخت بهداشت ودرمان خوزستان خسارت زد

کشف20 دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در آبادان

24 مدرسه اهواز در سیلاب اخیر آسیب دید

هر ایرانی روزانه 10 تا 12 گرم نمک مصرف می کند

جابجایی 120 بیمار روانی قبل از آبگرفتگی بیمارستان سلامت / ممکن بود بیمارستان سینا را از دست بدهیم

در سیل خوزستان بروز بیماری خارج از نرم رخ نداد

20دستگاه خودرو و موتورسیکلت سرقتی در آبادان کشف شد

روادید و آسیب به جاده منتهی به چذابه 2 چالش اربعین در خوزستان

یک قهوه خانه سنتی دراهواز آتش گرفت

تمام اردوگاه های سیل زدگان دشت آزادگان جمع آوری شده است

آتش سوزی در بیشه بنه مهدی شوشتر مهار شد

تیراندازی در مجلس عروسی در هفتکل 10 مصدوم بر جا گذاشت

14 نفر در رابطه با تیراندازی درتالار عروسی هفتکل دستگیر شدند

11 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد

طرح ملی فشارخون در خوزستان آغاز شد

محموله کالای قاچاق در گتوند کشف شد

استاندار خوزستان مشکلات سیل زدگان شوش را بررسی کرد

2 جسد در رودخانه دز کشف شد

کارکنان بیمارستان پتروشیمی ماهشهر به خصوصی سازی معترض شدند

نیکوکاران دزفول 2.5 میلیارد ریال به زندانیان کمک کردند

191 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف در آبادان معدوم شد

محموله تلفن همراه قاچاق در شلمچه کشف و ضبط شد

فرمانده ارشد آجا در جنوب غرب: جانانه برای دفاع ایستاده ایم

23 نفر درشهرستان های اهواز و هویزه غرق شدند

رطوبت و رگبار پراکنده برای خوزستان پیش بینی می شود

848 نفر در سال گذشته در جاده های خوزستان کشته شدند

169هزار واحد آسیب دیده از سیل در حال تامین اعتبار است

آتش سوزی در منطقه سرخون اندیکا مهار شد

نگرانی وزارت بهداشت از عوامل بیماری‌زا در مناطق سیل‌زده در فصل گرما

10 زخمی حاصل درگیری مسلحانه در هفتکل

اول هفته خوزستان ابری است

معدوم‌سازی 191 کیلوگرم ماده غذایی غیرقابل مصرف در آبادان

جزئیات خون‌گیری مراکز انتقال خون خوزستان در ماه رمضان