پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خبر داد:

تصویب 480 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در دزفول اقتصادي

تصویب 480 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی در دزفول

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: بالغ بر 480 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی شهرستان دزفول در سال جاری اختصاص یافته است.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری ظهر امروز سه شنبه در سومین جلسه هماهنگی چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری مردم دزفول در سالن جلسات فرمانداری اظهار کرد: اهمیت چهارم خرداد به گونه‌ای است که باید تمام سال در راستای اجرای برنامه‌های متناسب با این روز و همچنین تبیین و معرفی فرهنگ مقاومت مردم دزفول به تمامی کشور و جهان تلاش و پیگیری صورت بگیرد.
وی با اشاره به ایجاد دبیرخانه مخصوص چهارم خرداد افزود: باید شرایط به سمتی پیش برود که تمامی برنامه‌های اجتماعی و فرهنگی در سطح کشور، استان و شهرستان در راستای تبیین فرهنگ مقاومت گام بردارند، هرچند برای رسیدن به این مهم بین دو تا سه سال زمان نیاز است که باید با همکاری و همدلی مسئولان شهرستان در این مسیر حرکت کنیم.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با اشاره به لزوم جمع آوری ایده‌ها و استفاده از صاحب نظران و متخصصان در دبیرخانه چهارم خرداد دزفول تصریح کرد: در سال‌های آینده باید به جای همایش چهارم خرداد شاهد برپایی جشنواره عظیم مقاومت در دزفول باشیم که این امر نیازمند برنامه ریزی است.
حیدری با تاکید بر افزایش کیفیت برنامه‌های در نظر گرفته شده برای چهارم خرداد گفت: از سوی استاندار اعتباری برای برنامه‌های چهارم خرداد امسال در نظر گرفته شده که تخصیص این اعتبار نیازمند ارائه برنامه‌های عملیاتی است.
وی با بیان اینکه باید از جنبه اعتقادی، ارزشی و باوری به چهارم خرداد نگاه کنیم، افزود: در این صورت است که تکلیف و مسئولیت ما سنگین‌تر خواهد شد لذا ایجاد دبیرخانه نیز تا حد بسیاری در این راستا تأثیرگذار خواهد بود.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تاکید بر لزوم آغاز فضاسازی رسانه‌ای در خصوص چهارم خرداد، بیان کرد: رسانه‌های شهرستان باید موضوع شناسی کنند و تا روز چهارم خرداد به موارد مختلف در زمینه‌های مقاومت، دفاع، توسعه شهری، اجتماعی، مفاخر دفاع مقدس و سایر موضوعات مرتبط بپردازند.
حیدری تاکید کرد: مردم دزفول خود به صورت کامل با رویداد چهارم خرداد و آشنایی دارند؛ بنابراین تلاش ما باید به گونه‌ای باشد که رویداد بزرگ چهارم خرداد، حماسه آفرینی‌های مردم دزفول و ظرفیت‌های این شهرستان در هشت سال دفاع مقدس در سطح ملی و بین الملل مطرح و معرفی شود.
تصویب 480 میلیارد ریال اعتبار عمرانی
وی در ادامه از تصویب 480 میلیارد ریال اعتبار برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرستان دزفول در سال جاری خبر داد و گفت: طرح جداسازی آب شهری در بافت قدیم دزفول با 180 میلیارد ریال اعتبار به تصویب سازمان آبفای استان رسیده، ضمن اینکه عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به منطقه سردشت نیز با اعتبار 170 میلیارد ریال به زودی آغاز خواهد شد.
حیدری، طرح گاز رسانی به مناطق شهیون و سردشت با 6 هزار اشتراک را دیگر پروژه در دستور کار سال جاری برشمرد و گفت: طی چند روز گذشته عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده زاویه‌ها با اعتبار 10 میلیارد ریال آغاز شده از سویی اعتبار لازم در راستای اصلاح پل گاومیش آباد در بودجه راه و شهرسازی شهرستان نیز آورده شده است.
وی با بیان اینکه عملیات احداث جاده پاشنه زاگرس همچنان ادامه دارد و متوقف نشده است، افزود: این جاده شهرستان دزفول را به فلات مرکزی کشور و استان اصفهان متصل می‌کند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه از تأمین 500 تن قیر رایگان برای بافت ناکارآمد شهر خبر داد و گفت: 110 میلیارد ریال اعتبار نیز برای توسعه بافت ناکارآمد شهری دزفول در ستاد بازآفرینی استان تصویب شده که این بودجه توسط صندوق توسعه ملی تأمین می‌شود و جدا از 480 میلیارد ریال مذکور می‌باشد.
حیدری همچنین عنوان کرد: سال گذشته استانداری 200 میلیارد اعتبار برای محرومیت زدایی در مناطق دره کاید و احمدفداله را متعهد شد که از این میزان به زودی 70 میلیارد ریال در اختیار پیمانکار قرار خواهد گرفت.
حیدری اضافه کرد: بالغ بر 90 میلیارد ریال نیز به حوزه راه در بخش سردشت و دهستان ماهور برنجی اختصاص یافته است که با اجرای این طرح‌های عمرانی شاهد توسعه در مناطق مختلف به ویژه محروم خواهیم بود.
تصویب دو شهر جدید در دزفول
وی با اشاره به معرفی و تصویب دو روستاهای تاریخی لیوس و اسلام آباد به عنوان روستاهای هدف گردشگری، اظهار کرد: تمامی این اقدامات ارزشمند طی چند هفته اخیر پیگیری شده و به سرانجام رسیده است.
حیدری از اضافه شدن دو شهر دیگر به 9 شهر دزفول خبر داد و گفت: پس از پیگیری‌های مجدانه سرانجام روستای شهیون توسط هیئت وزیران به عنوان یک شهر مصوب و شورای این شهر تأیید شد ضمن اینکه برنامه ریزی در خصوص ایجاد شهرداری شهیون نیز در دستور کار است؛ همچنین جندی شاپور نیز به عنوان یازدهمین شهر از شهرستان دزفول به تصویب هیئت وزیران رسید که این امر نقطه عطفی در توسعه شهرستان خواهد بود.
وی گفت: تصویب سه شهر دیگر در دزفول نیز در دستور کار است.
حیدری همچنین میزان اعتبار جذب شده شهرستان در سال قبل را بالغ بر یک هزار و 180 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: دزفول در جذب اعتبارات ارزش افزوده در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد به گونه‌ای که در سال گذشته بالغ بر یک هزار و 830 میلیون ریال اعتبار از طریق ارزش افزوده به دزفول تزریق شد که از این میزان 440 میلیارد ریال به شهرداری شهر دزفول تعلق گرفت.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استاندار خوزستان:خدمات نظام در همه ابعاد ملموس است

خسارات کشاورزان خوزستان بزودی پرداخت می شود

پنج روستای خوزستان از شبکه ارتباطی و اینترنت پرسرعت بهره مند شدند

برداشت گندم از مزارع شهرستان امیدیه به پایان رسید

چهار هکتار از اراضی ملی در بهبهان رفع تصرف شد

لایروبی اروند کمترین خدمت به مردم خرمشهر است

110میلیارد ریال به ساحل سازی اروندرود آبادان اختصاص یافت

چهار پرواز فرودگاه اهواز باطل شد

خسارت بیش از 5 میلیارد ریالی تندباد اخیر به شبکه برق اهواز

پرداخت حدود 2 هزار میلیارد تومان به کشاورزان بابت خرید گندم و کلزا

کانون کوبی ملخ های دریایی در بخشی ازمزارع رامهرمز ادامه دارد

ابلاغ 926 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به کشاورزی خوزستان

اعتبارات مربوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده خوزستان ابلاغ شد

نظام مهندسی خوزستان به سیل زدگان خدمات فنی ارایه می کند

آتش زدن بقایای مزارع به تنوع زیستی در خوزستان آسیب می زند

ساعت کار بانک ها در خوزستان کاهش یافت

افزایش قیمت قیر از مشکلات ترمیم آسفالت خیابان های اهواز است

تند باد بیش از پنج میلیارد ریال به شبکه برق اهواز خسارت زد

قیمت اقلام اساسی در بازار

تاسیسات شبکه برق خوزستان فرسوده است

نظارت بر ساخت‌وساز منازل آسیب‌دیده در سیل/کاهش درآمدهای نظام‌مهندسی

سکه در کانال صعود

برداشت محصولات جالیزی درمسجدسلیمان آغاز شد

80 واحد مسکونی در روستاهای محروم اندیکا احداث شد

سود سهام عدالت "فوت‌شدگان" چه می‌شود؟

ایمن سازی چهار خط انتقال نفت و گاز شرکت مارون آغاز شد

خوزستان فاقد مشوق های استانی در امور مالیاتی و بانکی است

خوزستان هشتمین استان کشور از نظر میزان بارندگی است

آتش سوزی مجمتع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بود

بی پولی مانع لایروبی کارون در اهواز است

آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه را خاکستر کرد

رگبار، رعد و برق و گرد و غبار خوزستان را فرا می گیرد

کارگران پالایشگاه بیدبلند خواستار اشتغال در این واحد هستند

افزایش 9.5 درصدی قیمت CNG از امشب

450 هزار تردد طی امسال در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد

309 تن اقلام تنظیم بازار در دزفول توزیع شد

طوفان 20 میلیارد ریال به مزارع ایذه خسارت وارد کرد

برداشت محصولات جالیزی در شهرستان شوشتر آغاز شد

دلار در کانال 13هزار تومان قرار گرفت

ضرورت تامین منابع مالی موردنیاز کشور از منابعی غیر از نفت

عرضه بنزین یورو 4 در جنوب خوزستان آغاز شد

100 هکتار از مزارع گندم اندیمشک در آتش سوخت

400 واحد مسکن مهر آبادان برق غیر مجاز دارند

10 تن سیب زمینی فاسد در خرمشهر معدوم شد

250 میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری شد

توزیع 100 تن گوشت منجمد گوسفندی در ماه رمضان

پیش‌بینی وضعیت بازار اجاره در اهواز در فصل نقل و انتقالات مسکن

بیش از 90 درصد بهای گندم کشاورزان خوزستان پرداخت شده است

کام کشاورزان چغندرکار دزفول تلخ شد

دستور صادرات پیاز صادر شد