پیام خوزستان

آخرين مطالب

480 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی دزفول اختصاص یافت اقتصادي

480 میلیارد ریال برای طرح های عمرانی دزفول اختصاص یافت

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول - سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: 480 میلیارد ریال اعتبار در سال جاری برای اجرا و تکمیل طرح های عمرانی شهرستان دزفول اختصاص یافته است.
به گزارش ایرنا محمد حیدری روز سه شنبه در نشست هماهنگی برنامه های سوم و چهارم خرداد در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول افزود: 180 میلیارد ریال برای جداسازی آب شهری بافت قدیم به آب و فاضلاب اختصاص یافته و 270 میلیارد ریال برای برق رسانی به بخش سردشت دزفول در نظر گرفته شده است.
وی طرح گازرسانی به بخش های محروم سردشت و شهیون به 6 هزار مشترک را از دیگر طرح های امسال عنوان کرد و گفت: عملیات چهاربانده کردن جاده زاویه ها با طول یک کیلومتر و 200 متر و اعتبار 10 میلیارد ریال اخیرا آغاز شده است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول اصلاح پل گاومیش آباد را از دیگر طرح های عمرانی دزفول دانست و افزود: 500 تن قیر رایگان در ستاد بازآفرینی شهری برای بافت قدیم دزفول گرفته شده است.
وی با بیان اینکه طرح پاشنه زاگرس برای اتصال دزفول به فلات مرکزی و اصفهان در حال اجرا است، اظهار د اشت: 110 میلیارد ریال بودجه نیز برای بافت ناکارآمد قدیم دزفول در ستاد بازآفرینی در نظر گرفته شده که توسط صندوق توسعه ملی اعطا می شود.
حیدری با اشاره به دیگر طرح های عمرانی شهرستان دزفول گفت: 70 میلیارد ریال از 200 میلیارد ریالی که پارسال قرار بود استاندار خوزستان به مناطق محروم احمدفداله و دره کاید اعطا کند، تصویب شده و به زودی در اختیار شهرستان دزفول قرار می گیرد.
وی افزود: افزون بر 90 میلیارد ریال نیز به حوزه راه در بخش سردشت و دهستان ماهوربرنجی اختصاص یافته است که با اجرای این طرح های عمرانی شاهد توسعه در مناطق مختلف به ویژه محروم خواهیم بود.
وی اظهار داشت: پارسال یکهزار و 830 میلیارد ریال ارزش افزوده به دزفول اختصاص یافته بود که سهم شهرداری از این اعتبارات 443 میلیارد ریال بود.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول گفت: با امضای هیات وزیران، شهر شهیون با مرکزیت شهی به شهر تبدیل شد که به دنبال احداث یا راه اندازی شهرداری در این شهر هستیم.
وی افزود: همچنین جندی شاپور دزفول نیز با تصویب هیات وزیران به شهر تبدیل شد که با این اقدام اکنون تعداد شهرهای دزفول به 11 شهر رسیده است.
حیدری گفت: تصویب سه شهر دیگر در دزفول نیز در دست تصویب است.
شهرستان دزفول با تصویب این شهرها شامل شهرهای صفی آباد، شمس آباد، حمزه، میانرود، امام، سالند، دزفول، سیاه منصور، شهیون، جندی شاپور و چغامیش است.
** چهارم خرداد فرصتی برای بیان اقتدار مردم دزفول است
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با اشاره به رشادت های مردم دزفول در دوران دفاع مقدس گفت: چهارم خرداد فرصتی برای بیان اقتدار و افتخارات مردم دزفول است.
وی افزود: نهادینه کردن فرهنگ مقاومت امری زمان بر و نیازمند برنامه است لذا باید ایده های مطرح شده در خصوص چنین روزی در دبیرخانه دائمی ستاد چهارم خرداد ثبت و پردازش شوند.
حیدری اظهار داشت: باید از صاحب نظران و ایده پردازان و افرادی که در حوزه دفاع مقدس تبحر دارند نیز استفاده شود تا سال آینده جشنواره مقاومت در دزفول برگزار شود.
وی بر ضرورت پرداختن به موضوع چهارم خرداد از دیدگاه ارزشی و اعتقادی تاکید کرد و افزود: باید برای اجرای برنامه های ویژه چهارم خرداد سال آینده برنامه ریزی کرد تا برنامه هایی پرمحتوا و در خور مردم دزفول برگزار شود.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول فضاسازی رسانه ای در خصوص چهارم خرداد را ضروری دانست و گفت: رسانه ها باید نسبت به چهارم خرداد احساس تکلیف کنند و در حوزه های مختلف دفاع، مقاومت، شهدا، مسایل اجتماعی، توسعه شهری و مفاخر هنری دفاع مقدس به فعالیت رسانه ای خود بپردازند.
وی دستگاه های اجرایی شهرستان دزفول را به پرهیز از موازی کاری توصیه کرد و افزود: دستگاه های اجرایی برای اجرای برنامه ها هماهنگ باشند تا بهترین برنامه ها در روز ملی افتخارات دزفول اجرا شود.
دبیر ستاد چهارم خرداد نیز در این نشست گفت: برنامه های مختلفی به مناسبت چهارم خرداد در شهرستان دزفول اجرا می شود که برگزاری همایش رسانه و فضای مجازی در تاریخ یکم خردادماه با هدف تبیین برنامه رسانه ها در چهل سال دوم انقلاب در مرکز دفاع مقدس دزفول برگزار می شود.
بهزاد جولایی افزود: ویژه برنامه همایش چهارم خرداد ماه نیز ساعت 21:30 دقیقه شامگاه شنبه چهارم خرداد در حسینیه ثاراله دزفول برگزار می شود که تلاش بر این است از شخصیت های برجسته کشوری در این همایش دعوت شود.
وی اجرای این برنامه ها را نیازمند حمایت مالی دانست و گفت: قرار است یک خیابان یا میدان در تهران به نام دزفول نامگذاری و در موزه های سراسری دفاع مقدس از المانی با عنوان مقاومت دزفول استفاده شود.
** هشت برنامه فرهنگی هنری در دزفول برگزار می شود
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز گفت: جشنواره نمایشنامه خوانی مقاومت از تاریخ نهم خرداد ماه تا 12 خردادماه در دزفول برگزار می شود که 20 گروه برای شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی کردند که هفت گروه از این تعداد پذیرفته شدند.
نادر سعادتی فرد افزود: برگزاری شب شعر، کتابت خوشنویسی مقاومت و برگزاری نمایشگاه کتاب با ارائه 2 هزار عنوان کتاب و 60 درصد تخفیف در حسینیه ثاراله از دیگر ویژه برنامه های فرهنگی هنری به مناسبت چهارم خرداد در دزفول است.
وی افزود: نمایشگاه کتاب از یکم تا هفتم خردادماه برگزار می شود که با توزیع 30 هزار بن کتاب و عرضه 500 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس همراه خواهد بود.
حجت اله آریایی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری دزفول نیز گفت: تورهای بافت گردی با هدف معرفی مکان های تاریخی و فرهنگی که در دوران جنگ تحمیلی آسیب دیدند از جمله برنامه های ویژه چهارم خرداد خواهد بود.
وی افزود: بازدید رایگان از موزه دفاع مقدس و حمام کرناسیان و برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در خانه تیزنو همراه با برگزاری همایش شعر از دیگر برنامه ها خواهد بود.
امیر قمر نماینده سپاه ناحیه دزفول نیز در این نشست گفت: اجرای گروه سرود درخصوص مقاومت و پایداری دزفول، پخش کلیپ با محوریت شهیده عصمت پورانوری از شهدای شاخص امسال، تقدیر از خانواده های شهدای حرم و امنیت، رونمایی از 2 جلد کتاب با عنوان کتاب مدافعان حرم و کتاب عملکرد لشکر ولی عصر( عج) در عملیات والفجر از جمله برنامه های همایش ویژه چهارم خرداد هستند.
وی افزود: برگزاری جشنواره ملی دیجیتال با محوریت فیلم کوتاه، داستان نویسی و طراحی پوستر و برگزاری جشن میلاد امام حسن(ع) در پارک دولت از جمله برنامه های ویژه چهارم خرداد در دزفول خواهد بود.
ناصر نظری رئیس اداره ورزش و جوانان دزفول نیز گفت: پرواز 20 پاراگلایدر و حمل پرچم 50 متری بر فراز آسمان دزفول و آئین حمل تندیس چهارم خرداد با رژه موتورسواری از جمله برنامه های ورزشی در چهارم خرداد است.
وی افزود: تلاش می شود از بازیکنان تیم ملی امید کشورمان نیز برای برگزاری یک دیدار دوستانه در دزفول دعوت به عمل آید.
به پاس ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس چهارم خرداد روز دزفول نامگذاری شده است.
شهر دزفول در هشت جنگ تحمیلی مورد اصابت 176 موشک دور برد فراگ و اسکاد بی قرار گرفت، هواپیماهای دشمن 489 بمب و راکت بر سر مردم بی دفاع شهر دزفول فرو ریختند و پنج هزار و 821 گلوله توپ به نقاط مختلف این شهر اصابت کرد.
19 هزار و 500 واحد مسکونی، تجاری، آموزشی و مذهبی در هشت سال دفاع مقدس بین 20 تا 100 درصد در دزفول خسارت دید.
مردم دزفول در هشت سال جنگ نابرابر 2 هزار و 600 شهید ، 400 جانباز ، 452 آزاده و 147 جاویدالاثر تقدیم کردند.
به پاس ایستادگی مردم دزفول در هشت جنگ تحمیلی این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی نامگذاری شد.
چهارم خرداد در تقویم رسمی کشور روز مقاومت و پایداری - روز دزفول نامگذاری شده است.
7278/3022

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

استاندار خوزستان:خدمات نظام در همه ابعاد ملموس است

خسارات کشاورزان خوزستان بزودی پرداخت می شود

پنج روستای خوزستان از شبکه ارتباطی و اینترنت پرسرعت بهره مند شدند

برداشت گندم از مزارع شهرستان امیدیه به پایان رسید

چهار هکتار از اراضی ملی در بهبهان رفع تصرف شد

لایروبی اروند کمترین خدمت به مردم خرمشهر است

110میلیارد ریال به ساحل سازی اروندرود آبادان اختصاص یافت

چهار پرواز فرودگاه اهواز باطل شد

خسارت بیش از 5 میلیارد ریالی تندباد اخیر به شبکه برق اهواز

پرداخت حدود 2 هزار میلیارد تومان به کشاورزان بابت خرید گندم و کلزا

کانون کوبی ملخ های دریایی در بخشی ازمزارع رامهرمز ادامه دارد

ابلاغ 926 میلیارد تومان برای جبران خسارت سیل به کشاورزی خوزستان

اعتبارات مربوط به جبران خسارت کشاورزان سیل زده خوزستان ابلاغ شد

نظام مهندسی خوزستان به سیل زدگان خدمات فنی ارایه می کند

آتش زدن بقایای مزارع به تنوع زیستی در خوزستان آسیب می زند

ساعت کار بانک ها در خوزستان کاهش یافت

افزایش قیمت قیر از مشکلات ترمیم آسفالت خیابان های اهواز است

تند باد بیش از پنج میلیارد ریال به شبکه برق اهواز خسارت زد

قیمت اقلام اساسی در بازار

تاسیسات شبکه برق خوزستان فرسوده است

نظارت بر ساخت‌وساز منازل آسیب‌دیده در سیل/کاهش درآمدهای نظام‌مهندسی

سکه در کانال صعود

برداشت محصولات جالیزی درمسجدسلیمان آغاز شد

80 واحد مسکونی در روستاهای محروم اندیکا احداث شد

سود سهام عدالت "فوت‌شدگان" چه می‌شود؟

ایمن سازی چهار خط انتقال نفت و گاز شرکت مارون آغاز شد

خوزستان فاقد مشوق های استانی در امور مالیاتی و بانکی است

خوزستان هشتمین استان کشور از نظر میزان بارندگی است

آتش سوزی مجمتع پتروشیمی بوعلی سینای ماهشهر غیر عمدی بود

بی پولی مانع لایروبی کارون در اهواز است

آتش 50 هکتار از گندمزارهای ایذه را خاکستر کرد

رگبار، رعد و برق و گرد و غبار خوزستان را فرا می گیرد

کارگران پالایشگاه بیدبلند خواستار اشتغال در این واحد هستند

افزایش 9.5 درصدی قیمت CNG از امشب

450 هزار تردد طی امسال در مرز بین المللی شلمچه ثبت شد

309 تن اقلام تنظیم بازار در دزفول توزیع شد

طوفان 20 میلیارد ریال به مزارع ایذه خسارت وارد کرد

برداشت محصولات جالیزی در شهرستان شوشتر آغاز شد

دلار در کانال 13هزار تومان قرار گرفت

ضرورت تامین منابع مالی موردنیاز کشور از منابعی غیر از نفت

عرضه بنزین یورو 4 در جنوب خوزستان آغاز شد

100 هکتار از مزارع گندم اندیمشک در آتش سوخت

400 واحد مسکن مهر آبادان برق غیر مجاز دارند

10 تن سیب زمینی فاسد در خرمشهر معدوم شد

250 میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه گذاری شد

توزیع 100 تن گوشت منجمد گوسفندی در ماه رمضان

پیش‌بینی وضعیت بازار اجاره در اهواز در فصل نقل و انتقالات مسکن

بیش از 90 درصد بهای گندم کشاورزان خوزستان پرداخت شده است

کام کشاورزان چغندرکار دزفول تلخ شد

دستور صادرات پیاز صادر شد