پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خبر داد:

تصویب 2 شهر جدید در دزفول/پیشرفت 95 درصدی بیمارستان تامین اجتماعی سياسي

تصویب 2 شهر جدید در دزفول/پیشرفت 95 درصدی بیمارستان تامین اجتماعی

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از اضافه شدن دو شهر جدید به شهرهای دزفول و پیشرفت 95 درصدی احداث بیمارستان تامین اجتماعی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری ظهر امروز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: مطابق با قانون بودجه در سال 98 تأمین اعتبار و تخصیص آن مشروط به ارائه برنامه‌های عملیاتی توسط دستگاه‌های اجرایی است؛ بنابراین بودجه کل کشور یک بودجه عملیاتی است که در قبال کار انجام شده به ارگان‌ها و دستگاه‌ها تعلق می‌گیرد.
وی افزود: بدیهی است موفقیت در جذب بودجه کلان بستگی به مدیریت هوشمند شهرستان خواهد داشت که با دوندگی زیاد و ارائه بیشترین برنامه، بتوانیم اعتبار قابل توجهی جذب کنیم.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با اشاره به دستور العمل دولت در بودجه هر سال مبنی بر تکمیل پروژه‌های با درصد پیشرفت بالا، گفت: یکی از مهمترین پروژه‌های شهرستان که تکمیل آن در اولویت است بیمارستان 96 تخت خوابه تأمین اجتماعی می‌باشد. این بیمارستان در حال حاضر 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد ضمن اینکه تجهیزات آن در حال تکمیل و کادر پزشکی و نیروی انسانی این بیمارستان نیز تأمین شده است.
حیدری، اشتغال مستقیم این بیمارستان مجهز در بخش پزشکی آن را 100 نفر برشمرد و گفت: تاکنون 600 میلیارد ریال اعتبار صرفاً در زمینه فنی و ساختمان سازی برای این طرح هزینه شده است. محوطه سازی و فضای سبز این مرکز نیز در حال اجرا است و پیش بینی می‌شود در هفته دولت به بهره برداری برسد.
وی اضافه کرد: این بیمارستان با برخورداری از بخش‌های مختلفی همچون سی تی اسکن، اورژانس، بخش زنان، کودکان، دندانپزشکی، آی سی یو ، اتاق‌های مخصوص و آزمایشگاه‌های مجهز، از پیشرفته‌ترین بیمارستان‌های استان به شمار می‌رود که در کنار سایر بیمارستان‌های در حال احداث شهرستان، در آینده نزدیک شمال خوزستان را از مراکز درمانی بی نیاز خواهد کرد و دزفول قادر خواهد بود استان‌های همجوار را نیز تحت پوشش درمانی قرار بدهد.
تعریض جاده بن جعفر به دزفول
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در ادامه از آغاز به کار طرح تعریض و بهسازی جاده محمدبن جعفر به دزفول خبر داد و گفت: بهسازی این جاده که به جاده مرگ معروف است از مهمترین دغدغه‌های مردم و مسئولان بوده که طی سال‌های اخیر با وجود انتخاب پیمانکار و شروع عملیات در چند مرحله، به نتیجه نرسیده که خوشبختانه طی توافقات انجام شده با اداره کل راه و شهرسازی استان 60 میلیارد ریال اعتبار برای بهسازی و تعریض این جاده به طول 2.5 کیلومتر پیش بینی و کار آغاز شده است.
حیدری در خصوص پروژه‌های برق رسانی به مناطق محروم شهرستان طی سال جاری، اظهار کرد: احداث 26 کیلومتر خط انتقال برق فشار قوی و متوسط به حدفاصل روستای لیوس تا سرتنگ در بخش کوهستانی و محروم شهیون با اعتبار 30 میلیارد ریال برای سال جاری در دستور کار است که فاز اول این طرح به طول هفت کیلومتر آغاز شده و در سال جاری به پایان می‌رسد.
وی ادامه داد: برق رسانی از دزفول به بخش محروم و کوهستانی سردشت به طول 45 کیلومتر و اعتبار 350 میلیارد ریال از دیگر طرح‌های در دست اجرای شهرستان است که هماهنگی‌های لازم انجام و حریم دکل‌ها نیز خریداری و یا با مالکان آنها توافق شده و دکل‌های فلزی اراضی نیز گذاشته شده است.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول با بیان اینکه پس از اجرای این طرح‌های برق رسانی، پایداری انرژی در این مناطق محروم و صعب العبور تضمین می‌شود، گفت: در این صورت کارخانجات، سیستم‌های مدرن کشاورزی و سرمایه گذاری به این بخش‌ها خواهد رفت؛ ضمن اینکه این امر موجب تثبیت جمعیت منطقه و جلوگیری از مهاجرت و حاشیه نشینی خواهد شد چرا که با تثبیت انرژی یک انقلاب در آن مناطق محروم ایجاد خواهد شد و مردمی که به خاطر کمبود امکانات ناچار به مهاجرت می‌شدند پس از ورود سرمایه گذاران و توسعه منطقه به ویلاسازی و سکونت روی خواهند آورد.
حیدری، اجرای طرح انتقال گاز از سه راهی سردشت تا بخش مرکزی شهیون به طول 52 کیلومتر با اعتبار 300 میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌های در دستور کار شهرستان برای سال جاری برشمرد و افزود: در حوزه آب و برق نیز بهسازی یکی از مهمترین کانال‌های آبیاری شهرستان به طول 10 کیلومتر در حد فاصل جاده بن جعفر تا صفی آباد با اعتبار 350 میلیارد ریال در دستور کار است. پیمانکار این پروژه که از نظر فنی، حجم آبرسانی به زمین‌های کشاورزی و بهداشت محیط منطقه اهمیت زیادی دارد مشخص و کارگاه نیز تجهیز شده است.
احداث چند راه روستایی
وی، احداث 35 کیلومتر راه روستایی با اعتبار 94 میلیارد ریال برای پنج روستای ماهوربرنجی ، چغامیش ، زاویه‌ها، شهید بهشتی و حمزه به المهدی را از دیگر طرح‌های در دست اجرای سال 98 عنوان کرد و افزود: طرح احداث 35 کیلومتر راه روستایی برای 6 روستای بخش شهیون شامل پامنار، بازارگه ، شوی، آبیدسره یک و دو، دیونی و لیوس با اعتبار 118 میلیارد ریال نیز به زودی آغاز خواهد شد.
جداسازی آب شرب و معمولی بافت قدیم
حیدری با اشاره به ضرورت اجرای طرح جدا سازی آب معمولی و آب شرب در بافت قدیم دزفول، عنوان کرد: بسیاری از ساکنان بافت قدیم دزفول از آب معمولی استفاده می‌کنند که ناسالم است، از سویی فرسودگی و شکستگی لوله‌های آب در بافت قدیم مشکل اساسی ساکنان بافت و از مهمترین دلایل تخریب منازل در این محدوده است که خوشبختانه با سازمان آبفای استان در راستای اجرای این طرح به توافق رسیدیم، ضمن اینکه برآورد اولیه این طرح 180 میلیارد ریال بوده و مطالعات آن در حال انجام است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول همچنین گفت: طرح تعریض و بهسازی جاده آوج تا صفی آباد و پل صفی آباد مجموعاً با اعتبار 40 میلیارد ریال نیز در دستور کار است.
وی در ادامه طرح جامع آبرسانی دزفول که طی چندسال اخیر آغاز شده را از بزرگترین طرح‌های جامع آبرسانی در خوزستان دانست و گفت: این طرح با یک خط لوله 600 اینچی با 30 حلقه چاه عمیق آب شرب شهر دزفول، شمس آباد، سیاه منصور، چغامیش و تمامی شهرهای پایین دست شهرستان را تأمین می‌کند، از سویی با این طرح جامع معضل افت فشار آب در شرق، مرکز و غرب دزفول رفع شده است.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه طرح جامع آبرسانی تا 50 سال آینده آب شرب دزفول را تأمین می‌کند، تصریح کرد: این طرح آب شرب مناطق مسکن مهر و تمامی شهرهای شرقی دزفول را تحت پوشش قرار می‌دهد و ضمن تأمین نیازمندی‌های مشترکان جدید، افت فشار داخل شهر را نیز رفع می‌کند که این طرح همچون روال سابق در حال پیشرفت است.
حیدری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به معرفی دو روستای پامنار و اسلام آباد دزفول به عنوان روستاهای هدف گردشگری از تصویب 85 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و رفع مشکلات زیرساختی این دو روستا خبر داد و افزود: با اجرای چند طرح توسعه‌ای، این دو روستا لباس جدید به تن خواهند کرد. از این پس باید به سمت تبلیغ و تبیین جایگاه و ظرفیت‌های این روستاها به تمام گردشگران داخلی و خارجی حرکت کنیم تا در آینده نزدیک این دو روستا به یکی از قطب‌های گردشگری کشور تبدیل شوند.
وی اضافه کرد: برای نخستین بار پس از پیگیری‌های مجدانه، موفق به تأمین 15 میلیارد ریال اعتبار برای کاوش‌های باستان شناسی در دزفول شدیم که این اعتبار در اختیار دانشگاه جندی شاپور برای مطالعات باستان شناسی و کاوش در مناطق باستانی قرار گرفته است.
سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در ادامه از اضافه شدن دو شهر جدید به این شهرستان خبر داد و گفت: با تصویب هیأت وزیران، شهیون با مرکزیت شهی به شهر تبدیل شد که به دنبال احداث یا راه اندازی شهرداری در این شهر هستیم چرا که مجوز شهر شدن و مجوز تأسیس شهرداری دو امر جداگانه می‌باشند.
وی افزود: همچنین جندی شاپور دزفول نیز با تصویب هیأت وزیران به شهر تبدیل شد که با این اقدام اکنون تعداد شهرهای دزفول به 11 شهر رسیده است ضمن اینکه ایجاد شهرداری این شهر جدید نیز در دستور کار است.
حیدری با بیان اینکه تصویب سه شهر دیگر در دزفول نیز در دستور کار است، افزود: این شهرها قطعاً از این پس از ارزش افزوده و خدمات شهری و سایت اداری شامل ادارات مختلف برخوردار خواهند بود که این امر تأثیر زیادی در توسعه شهرستان خواهد داشت.
وی در پایان اعتبار سال 97 دزفول را یکهزار و 820 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: 70 درصد این اعتبار شامل یک‌هزار و 130 میلیون ریال تخصیص یافت که این اقدام ارزشمند مرهون تلاش‌های مدیران شهرستان از جمله نماینده مجلس، بنده و حمایت‌های استاندار خوزستان بوده که جای تقدیر دارد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

معلمی که «قیصر» شد/ بچه‌های آبادان، بچه‌های سینمایی بودند

ثبت رکورد 5250 کیلوگرم گندم دیم در یک هکتار در لالی

گزارش تصویری / همایش فاتحان سوم خرداد در مسجد جامع خرمشهر با حضور استاندار خوزستان

استاندار خوزستان:فتح خرمشهر نقطه عطف اقتدار ایران اسلامی است

سوم خرداد سند کارآمدی گفتمان مقاومت است

جشنواره کتاب‌خوانی فتح خرمشهر از امروز آغازبه کار کرد

تحریم را به رسمیت نمی شناسیم

وحدت و همدلی رمز پیروزی در خرمشهر است

گزارش تصویری / جلسه رفع موانع توسعه صادرات با حضور داستاندار خوزستان

خانه‌های آسمانی میزبان جمع‌خوانی قرآن مجید در اندیمشک هستند

عملیات اجرایی سالن نمایش اندیمشک آغاز شد

پیش بینی وقوع باران و خاک تا اواسط هفته آینده برای خوزستان

سیل همچنان اولویت نخست خوزستان باشد

برای خشکاندن ریشه مفسدان اقتصادی همه دستگاه‌ها به قوه قضاییه کمک کنند

گزارش تصویری / آغاز عملیات اجرایی و افتتاح پروژه های عمرانی شهرستان اندیمشک با حضور استاندار خوزستان

گزارش تصویری / حضور استاندار خوزستان در همایش سوم خرداد

گزارش تصویری / دیدار استاندار خوزستان با جمعی از خیرین استان جهت بازسازی روستای سیل زده مگرن 3

گزارش تصویری / دیدار استاندار خوزستان با خانواده معزز شهدای استان

به مناسبت سوم خرداد دیدار استاندار خوزستان با 2 خانواده شهید دفاع مقدس

دیدار استاندار خوزستان با نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز

تخصیص2500میلیارد برای ساخت30هزار واحد مسکونی در استان‌های سیل زده

استاندار خوزستان: خسارات کشاورزان خوزستان بزودی پرداخت می شود

ملاقات مردمی مسئولان در نماز جمعه اهواز انجام می شود

گلزار شهدای خرمشهر غبارروبی و عطرافشانی شد

194 هکتار از گندمزارهای اندیمشک طعمه حریق شدند

استاندار خوزستان : لایروبی اروند در توسعه و پیشرفت خرمشهر و گسترش تجارت در خوزستان نقش بسزایی دارد

٣٣هزارتن شکر کوبایی وارد بندرامام شد/واردات ٢٧هزار تن روغن خوراکی

موجودی 103 هزار تنی شکر در انبارهای بندر امام خمینی

خبری که قلب جنگ‌زدگان را فتح کرد/ «طعم شیرین شادی» دور از خانه

تاکید بر همکاری های مشترک استانداری و جهاد دانشگاهی خوزستان

فرماندار جدید اندیکا معرفی شد

فراخوان دومین جشنواره ساخت فانوسِ رمضان منتشر شد

نشست بررسی اقدامات انجام شده مربوط به مصوبه هیئت دولت برای خوزستان برگزار شد

دشمن دنبال ایجاد ناامیدی و وحشت بین مردم است

پیش‌بینی رگبار پراکنده و رعد و برق برای خوزستان

جانشین رئیس قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده: بانک ها موظف به پذیرش تضمین های زنجیره ای از سیل زدگان هستند

کشف مجسمه مومیایی حین معامله غیرمجاز در دزفول

دستگیری سارقی که می‌خواست گانگستر آبادان شود

زمین لرزه در سردشت خوزستان خسارتی نداشت

دستیاران نکونام معرفی شدند / یک آبادانی مربی فولاد خوزستان شد

گزارش تصویری / جلسه بررسی مشکلات جاده ساسحلی اهواز-ملاثانی با حضور استاندار خوزستان

فولاد آینده درخشانی پیش رو دارد/ به بهترین پیشنهاد پاسخ مثبت دادم

دکتر امیر محبیان: با بازشدن باب همه‎پرسی، شیرازه امور از دست دولت خارج می‎شود

پمپئو: احتمالا ایران پشت حادثه فجیره است

گفتگوی روزنامه شرق با دکتر امیر محبیان درباره بهنگامی و نابهنگامی تصمیمات سیاسی

سرمربی جدید فولاد خوزستان قرارداد بست

سازمان آب و برق خوزستان به اخطاریه های هواشناسی توجه نکرد

پیشنهادات قطبی بررسی می‌شود/ در فوتبال حرفه‌ای محدودیت وجود ندارد

گزارش تصویری / نشست کمیته فرهنگی، تبلیغات و اطلاع رسانی قرارگاه بازسازی مناطق سیل زده

انتصاب سرپرست معاونت فرمانداری شهرستان کارون