پیام خوزستان

آخرين مطالب

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به استیضاح و برکناری شهردار:

تصمیم امروز شورای شهر اهواز یک تصمیم تاریخی است اجتماعي

تصمیم امروز شورای شهر اهواز یک تصمیم تاریخی است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - عضو شورای شهر اهواز در نطق پیش از دستور خود در دفاع از استیضاح کتانباف گفت: تصمیم امروز اعضای شورای شهر اهواز یک تصمیم تاریخی است که آینده شهر اهواز را رقم خواهد زد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، محمدهادی قنوات در نطق پیش از دستور خود در هفتاد و نهمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز (26 اردیبهشت ماه) با دستورکار استیضاح شهردار برگزار شد، با بیان اینکه در این نطق، صدای مردمِ بی‌صدای اهواز هستم، اظهار کرد: شورای پنجم با پشتوانه سرمایه اجتماعی شهروندان اهوازی از هر جناح و قوم و سلیقه‌ای تشکیل شده است. 
وی افزود: امروز 21 ماه پس از تحلیف شورا و 20 ماه پس از انتخاب شهردار اهواز با 13 رأی؛ این سرمایۀ اجتماعی مانند کوهی از یخ در برابر آتشِ بی‌انگیزگی و بی‌برنامگی قرار گرفته است. 
عضو شورای شهر اهواز گفت: در راستای عمل به سوگندی که در روز تحلیف برای صیانت از امانت و انجام وظایف نمایندگی مردم یاد کرده‌ام، مطالب خود را بیان می‌کنم. مطالبه عمومی شهروندان اهوازی که در شعارهای انتخاباتی اعضای شورای پنجم تبلور یافت؛ مبارزه با فساد، کارآمد ساختن مجموعه مدیریت شهری و محرومیت‌زدایی از مناطق کم برخوردار اهواز بود. 
قنوات ادامه داد: شهرداری اهواز با هزاران کارگر زحمتکش، صدها متخصص توانمند و ده‌ها نخبه علمی متعهد، این ظرفیت را داشت که مبداء تحولی سترگ برای شهر اهواز باشد. شورای شهر هم یک فرد با تجربه و خوش‌نام را برای شهرداری اهواز برگزید و من هم در انتخاب وی نقشی بر عهده داشتم. 
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: یکی از انتقادات همیشگی به مدیریت استان خوزستان، عدم ثبات مدیریت‌هاست. از این رو علیرغم پیشنهادهای برخی از اعضا تاکید داشتم که باید شهردار فرصت کافی برای ارائه برنامه‌های خود داشته باشد‌ بنابراین حدود دو سال فرصت کافی در اختیار شهردار گذاشتیم و وی را در خدمت به شهروندان یاری رساندم، اما حالا در نیمه راه، بر مبنای تحلیل شرایط و وضعیت موجود، تغییر مدیریت شهری را نسخه‌ای علاج بخش برای مشکلات شهر می‌دانم تا شاید خون و هوای تازه، موجب تغییر و بهبود شرایط موجود شود. 
وی گفت: قرار بود شهرداری برای همه شهروندان به اتاق شیشه‌ای تبدیل شود حال آنکه حتی اعضای شورا نیز از بسیاری تصمیمات بی‌خبرند و هنوز هم اطلاعات، درون سیستم مدیریت شهری شفاف نیست و این گونه مشکلات که ناشی از عدم اصلاح ساختاری است، صدای اعتراض شهروندان را درآورده است. چرا نهضت خدمت و رفع محرومیت مناطق حاشیه‌ای بر زمین ماند؟ 
قنوات خاطرنشان کرد: آسفالت معابر و شریان‌های مواصلاتی کدام شهر ایران به خرابی شهر اهواز است؟ همچنین شهردار اهواز می‌توانست با تعامل و رایزنی نسبت به نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری فرسوده و کم تعداد اهواز اقدام کند. 
وی ادامه داد: شهردار می‌توانست نسبت به ساماندهی بلوارهای اصلی و معابر اهواز که به اشغال متصرفین درآمده است، اقدام کند و این تهدید به فرصتی برای ایجاد اشتغال تبدیل شود. 
عضو شورای شهر اهواز عنوان کرد: شهردار اهواز می‌توانست پل‌های عابرپیاده مکانیزه اهواز را با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به چرخه خدمت بازگرداند. شهردار اهواز بایستی اهتمام ویژه‌ای در این وضعیت آب و هوایی، نسبت به ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی جهت تجهیز به سیستم سرمایشی می‌داشت. 
وی تصریح کرد: شهردار اهواز می‌توانست با استفاده از اعتبارات ملی ریزگردها، وضعیت پارک‌ها، فضای سبز اهواز و کمربند سبز اهواز را متحول کرده و ارتقا بخشد. شهردار اهواز بایستی توجه بیشتری به وضعیت پرداخت حقوق کارگران خدمات شهری و فضای سبز می‌کرد. 
قنوات بیان کرد: چرا مترو اهواز به موزه تبدیل شده؟ چرا حتی یک پارکینگ در هسته مرکزی شهر احداث نشد؟ شهرداری باید نسبت به تعامل با شرکت آب و فاضلاب برای رسیدگی به وضعیت بحرانی دفع فاضلاب و آب‌های سطحی اهواز اقدام کند. چرا شهرداری نمی‌تواند حقوق مردم اهواز را از وزارت نفت استیفا کند؟
وی ادامه داد: چرا سیستم دیجیتال و GIS املاک شهر اهواز راه‌اندازی نشد؟ نقشه‌برداری هوایی اهواز به کجا رسید؟ 
عضو شورای شهر اهواز گفت: در این دوره جدید مدیریت شهری انتظار داشتیم پروژه‌های شاخص عمرانی که مردم شورای پنجم را با آن ارزیابی کنند، کلنگ بخورد. نباید به اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بسنده می‌شد. 
وی افزود: آیا شخص شهردار اهواز از روند خدمت‌رسانی به شهروندان در بخش خدمات شهری راضی است؟ آیا شخص شهردار اهواز از فعالیت‌های شهرداری در جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی رضایت دارد و چرا حتی یک قرارداد در این زمینه منعقد نشد؟ سامانه ارتباطی مدیریت شهری و مکانیزم شهروندمداری و پاسخگویی بهنگام و دقیق و علمی به شهروندان اهوازی کجاست؟ 
قنوات بیان کرد: چرا مدیریت شهری در کلانشهر اهواز به شکل سنتی و شخص محور اداره می‌شود به نحوی که بسیاری از مدیران با‌سابقه و متخصص شهرداری از نبود اختیارات لازم برای اداره مدیریت تحت امر و هدایت خود انتقاد می‌کنند.
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: مگر قرار نبود برای کارکنان و کارگران شهرداری یک مجموعه رفاهی و تفریحی احداث شود، چه شد؟ مگر قرار نبود هر سه ماه به شورا گزارش عملکرد داده شود، چه شد؟ فرصت‌ها از دست رفت و زمان باقی مانده اندک است. 
وی گفت: منکر فعالیت‌های جناب کتانباف نیستم. وضعیت اهواز بحرانی است و انتظار ما بیش از اداره معمولی شهر است. باید برای یک لحظه تعلقات جناحی، گروهی و عاطفی خود را کنار بگذاریم و در پیشگاه افکار عمومی پاسخ دهیم. 
قنوات بیان کرد: پیشنهاد اول من برای شهرداری اهواز کتانباف بود. بیشترین حمایت هم توسط من از شخص شهردار انجام شد. یکی از دلایل جدّی من برای طرح سوال و استیضاح و اصرار بر تغییر مدیریت، رعایت شان و حال کتانباف است. 
عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: ادامه روند فعلی بیشترین آسیب را متوجه شخصیت و سابقه کتانباف می‌کند. آیا می‌توان مدعی بود که مناطقی مانند منبع آب، گلدشت، مندلی، عین2، بروال، آل صافی، شهرک اندیشه، شهرک پیام، فدک، مهدیس و زرگان متحول شده‌اند؟ 
وی افزود: آیا وضعیت مناطقی مانند زیتون کارمندی و کارگری، هسته مرکزی شهر و حتی کیانپارس و گلستان بدتر از گذشته نشده است؟ مردم و نخبگان اهوازی بدانند شورای پنجم از هیچ اقدامی در حمایت از شهردار منتخب خود فروگذار نکرد. 
قنوات گفت: بیشترین اختیارات در تاریخ شوراهای شهر اهواز به شهردار بیست و سوم اعطا شد. کمترین دخالت توسط اعضای شورا در چیدمان مدیران، استخدام‌ها و نحوه اجرای پروژه‌ها انجام شده است. 
وی ادامه داد: کمترین حاشیه‌سازی از سوی شورای پنجم پیش روی فعالیت شهردار ایجاد شد. آن هم شورایی که از مدیران با سابقه اجرایی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و از افراد برجسته و خوش‌نام شهر اهواز تشکیل شده و من به عنوان عضو کوچکی از این جمع، عضویت در این شورا و همکاری با تک تک اعضای شورا را یک افتخار و توفیق بزرگ در کارنامه خود می‌دانم. 
عضو شورای شهر اهواز تصریح کرد: متاسفانه با وجود همه مساعدت‌های شورای پنجم از همان سال اول شاهد استعفاهای مکرر شهردار بودیم که آثار سوِئی در کاهش انگیزه مدیران و کارکنان شهرداری داشت. امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند تزریق خون تازه‌ای به مدیریت شهری اهواز هستیم. 
وی بیان کرد: در دهه پنجم انقلاب اسلامی مهم‌ترین چالش نظام، افزایش کارآمدی در همه حوزه‌هاست. چنان‌که می‌بینیم مقام معظم رهبری با جوان‌گرایی، فصلی تازه در مدیریت کشور گشوده است. شهرداری اهواز نیز نیازمند تحول، شجاعت و فعالیت هدفمند و شبانه‌روزی است. 
قنوات تاکید کرد: تغییر مدیریت الزاما به معنای ناکارآمدی نیست بلکه بر انگیزه‌ها خواهد افزود و شعله امید را در شهر می افروزد چراکه در نیمه راه شورای پنجم قرار داریم و باید برای تحولات بزرگ، تصمیمات سخت اتخاذ کنیم. امیدواریم در سایه تغییر مدیریت، همدلی اعضای شورای شهر و وحدت مدیران شهری، قطار مدیریت شهری اهواز با سرعت بیشتری در جهت توسعه و آبادانی شهر اهواز حرکت کند. 
وی گفت: تصمیم امروز اعضای شورای شهر اهواز یک تصمیم تاریخی است که آینده شهر اهواز را رقم خواهد زد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اعلام آمادگی جمعی از دانشگاهیان شهید چمران برای کمک به مدیریت شهری اهواز

جامعه امروز ما به عدالت امیرالمومنین(ع) نیاز دارد

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد

اعمال شب‌ نوزدهم ماه مبارک رمضان

اوج فضیلت ماه رمضان در شب‌های قدر است

پیش‌بینی گرد و خاک موقتی برای روزهای اول هفته خوزستان

باران و خاک، مهمان هفته آینده خوزستان هستند

به خرمشهر نگاه می‌کنم، عشق است

دعای روز هجدهم ماه مبارک رمضان

کارامدی دفاعی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس به اثبات رسید

شتاب بخشی به بازسازی خرمشهر ضرورت برای پاسداشت مقاومت ها است

روحیه انقلابی رمز پیروزی در جنگ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است

ابر و باد و باران شمال و شرق خوزستان را فرا می گیرد

آسمان آخر هفته خوزستان غبارآلود است

خروجی آب شیرین تالاب شادگان به خلیج فارس مسدود شد

درگیری خانوادگی در الوار گرمسیری اندیمشک یک کشته برجا گذاشت

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

کارمند اداره برق شوش بدلیل برق گرفتگی جان باخت

مرکز نیکوکاری غدیر دهدز افتتاح شد

باند سارقان منزل و مغازه در اهواز متلاشی شد

وزش باد و گرد و غبار برای خوزستان پیش بینی می شود

فشار خون بالا، عامل بسیاری از مرگ‌های زیر 70 سال

خوزستان، شمال ابر، جنوب غبار

فشار خون بالا از مهمترین علل بیماری های ناتوان کننده است

زمین‌لرزه 3.7 ریشتری در سردشت هندیجان

سردشت هندیجان لرزید

برگزاری 2 هزار برنامه به مناسبت روزهای سوم و چهارم خرداد در خوزستان

مردم مراقب کلاهبرداری‌های پیامکی باشند

روستای سیل‌زده "حمدان سلجه"؛ بلاتکلیفی، چادرنشینی، گرما

17مغازه به دلیل رعایت نکردن شئونات اسلامی درآبادان پلمپ شدند

230 تن گندم در اندیمشک طعمه حریق شد

جوان موتورسوار در برخورد با تانکر جان داد

ساعت کاری جدید بانک‌های خوزستان اعلام شد

کمیته امداد دزفول یکهزارو573 دانش آموز و دانشجو زیرپوشش دارد

ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

به من زندگی ببخش ...

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در پی پیش‌بینی وقوع گرد و غبار

بیش از 50 درصد ناوگان تاکسیرانی اهواز فرسوده است

پیش‌بینی باد و‌ خاک برای امروز فردای خوزستان

شهردار جدید زیربار سهم خواهی ها نرود

تصویب 16 لایحه در جلسه امروز شورای شهر اهواز

سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم

روایت هواشناسی خوزستان از خاک و باد و سیل / کارشناسان پیش‌بینی خوزستان بهترینند

2نفر از خطر غرق شدن در رودخانه کارون در اهواز نجات یافتند

2،5 میلیارد ریال کالای قاچاق در آبادان کشف شد

رکورد سالیانه بارش باران در ایذه شکسته شد

خطر "ناگ انسانی" در خوزستان هنوز رفع نشده است

21موردحادثه براثر وقوع طوفان در اهواز رخ داد

شب پر حادثه آتش‌نشانان در پی توپ و تشر طوفان در اهواز