پیام خوزستان

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد اجتماعي

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد چرا که این مردم صاحبان اصلی انقلابند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی فرد در حاشیه نماز عبادی و سیاسی این هفته اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه اندازی میز خدمت برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم استان در محل مصلی مهدیه این شهر اظهار داشت: رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم باید در اولویت قرار گیرد که استفاده از ظرفیت نماز جمعه می تواند فرصت مناسبی باشد تا مردم به صورت حضوری با مسئولان دستگاه های اجرایی گفت و گو کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.
وی افزود: میز خدمت به صورت هفتگی ادامه دارد اما در هفته آینده با توجه به برگزاری راهپیمایی روز قدس ادامه این برنامه به هفته های بعد موکول می شود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: از مسئولان استان می خواهیم در حد توان خود در زمان مراجعه مردم تکریم ارباب رجوع را در نظر گیرند چرا که مردم ولی نعمتان ما و صاحبان اصلی انقلاب هستند.
وی گفت: همه ما باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم تا دغدغه های آنها را به حداقل برسانیم.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت: مردم نیز باید روحیه مطالبه گری خود را افزایش دهند و به صورت مستمر پیگیر مشکلات خود باشند.
مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان در این رابطه گفت: کمیته امداد برای خدمت به مردم همواره پیشتاز بوده و اکنون شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم از نزدیک به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کنیم.
وی افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده هایی که در کلانشهر اهواز زندگی می کنند و یا تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند در اولویت است .
مدیرکل کمیته امداد خوزستان ادامه داد: مشکلات سایر خانواده ها نیز در سطح استان در صورت مراجعه ، مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نیاز باشد این مسائل به دفاتر کمیته امداد در سطح استان منتقل می شود.
موصلی تصریح کرد: بحث اشتغال خانواده ها و مسکن آنها و همچنین تهیه برخی اقلام ضروری زندگی از محورهای اصلی این برنامه است که قرار شد به مشکلات این خانواده ها به صورت جدی تر رسیدگی شود.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: تداوم این برنامه در محل مصلای مهدیه اهواز با تشخیص نماینده ولی فقیه بوده و هر زمانی به ما اعلام شود، آمادگی کامل برای حضور در این محل و رسیدگی به مشکلات مردم را داریم.
همچنین ورناصری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: رسیدگی به مشکلات درمانی و بهداشتی مردم در چنین فضایی یکی از اقدامات شایسته ای است که صورت گرفت و امید است بتوانیم خدمات ارزنده ای را به مردم استان ارائه دهیم.
وی افزود: در وصف بهداشت و درمان خدمات خوبی ارائه می‌شود اما بحث استقرار پایگاه‌های فشار خون از اقدامات جدیدی است که در سطح استان صورت گرفته و به صورت جدی دنبال می شود.
وی گفت: فشار خون و دیابت از جمله بیماری های است که در صورت عدم رسیدگی به آنها و شناخت کم نسبت به عوارض آن، مشکلات غیرقابل جبرانی برای مردم ایجاد می کند به همین دلیل توجه ویژه به این بیماری در دستور کار قرار گرفته است.
مهران ورناصری اظهار داشت: هم اکنون در سراسر استان پایگاههای متعددی به مدت یک ماه راه اندازی شده تا افرادی که دچار فشار خون بوده و از آن بی اطلاع هستند، شناسایی شوند.
وی ادامه داد: پیشگیری از فشار خون می‌تواند بسیاری از مشکلات قلبی و اعصاب و‌ روان را برطرف کند چرا که در برخی از کشورها بیش از 50 درصد مردم دچار فشار خون هستند که این نشان می دهد این بیماری به همراه دیابت دو چالش جدی جهانی محسوب می شوند.
وی ادامه داد: این بیماری ها جامعه بشری را تهدید می‌کند و باید در زمینه پیشگیری از آن ها اقدامات جدی صورت گیرد.
همچنین سعید شعبان رئیس پلیس آگاهی خوزستان گفت: بحث تقویت گشت های انتظامی و ارتباط مستقیم با پلیس از مطالبات جدی مردم است که در این برنامه مطرح شد.
وی افزود: پلیس استان از طریق مرکز 197 به صورت هفتگی به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی می کند و مراجعه کنندگان می‌توانند شکایات و پیشنهادات خود را در زمینه عملکرد ناجا در این فضا مطرح کنند.
رئیس پلیس آگاهی خوزستان تصریح کرد: مردم می‌توانند با برقراری ارتباط شبانه روزی با سامانه 197 مشکلات خود را مطرح کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این مشکلات رسیدگی شود.
همچنین احمد شجیرات معاون روابط کار اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: رسالت اصلی ما حمایت از جامعه کارگر استان بوده و در حال حاضر به دستور نماینده ولی فقیه در استان فرصت مناسبی فراهم شده تا بتوانیم در محل مصلی اهواز خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.
وی افزود: رسیدگی به مسائل روزمره مردم و بخصوص افرادی که در زمینه اشتغال با مشکلاتی مواجه هستند در اولویت قرار دارد.
وی ادامه داد: در بخش روابط کار به رابطه کارگر و کارفرما پرداخته می شود و مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
شجیرات تصریح کرد : همچنین در زمینه اشتغال و کارآفرینی نیز و هدایت افراد به سمت کاریابی ها اقداماتی خوبی در این محل صورت می‌گیرد .
وی گفت: برخی ها نیز به دنبال کارآفرینی هستند که در این فضا می توانیم مشاوره های لازم را به آنها ارائه دهیم.
ابراهیم ممبینی سرپرست سازمان بازرسی خوزستان گفت: ارتباط نزدیک مردم با مسئولان و رسیدگی به مشکلات آنها در چنین فضایی یک امر شایسته و پسندیده است.
وی افزود: وظیفه ذاتی سازمان بازرسی نظارت بر اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اجرایی است که در این زمینه با ارتباط مستقیم با مردم می‌توانیم این مسائل و مشکلات را به صورت دقیق تر پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: بازرسی های موردی و همچنین برنامه‌ای از دیگر اقداماتی است که به صورت مستمر در دستور کار سازمان بازرسی خوزستان قرار دارد که تا اندازه زیادی نیز توانسته‌ایم برای مطالبات مردم اقدامات خوبی صورت دهیم.
ممبینی گفت: سازمان بازرسی خوزستان با تمام وجود در خدمت مردم استان بود و هر فردی نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی از حیث عدم اجرای صحیح قوانین شکایتی داشته باشد و به صورت جدی به آن رسیدگی خواهیم کرد.
همچنین سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی خوزستان در این خصوص اظهار داشت: نیروی انتظامی همواره به صورت مستمر از طریق پلیس 197 به مسائل و مشکلات مردم استان رسیدگی کرده و اکنون نیز شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم در فضای مصلی مهدیه اهواز بر خدمات خود بیفزایم.
وی افزود: مردم استان روزهای دوشنبه با مراجعه به مرکز 197 می‌توانند مشکلات خود را در زمینه رسیدگی به مطالبات خود، دنبال کنند که تاکنون نیز در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.
7152/6002


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری 20 نفر از عوامل درگیری در روستای «آب باران» آغاجاری

از بین رفتن زیرساخت‌های مسیرهای مرزهای خوزستان در سیل

پیش‌بینی افزایش رطوبت در خوزستان

آیا سوال از شهردار اهواز، زمینه‌ساز استیضاح اوست؟

5 مصدوم حاصل سرعت غیرمجاز و واژگونی پژو

مشکلات 6 ماه بی آبی کشاورزان آبادانی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد:پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

افزایش دمای خوزستان تا چهارشنبه

زنان مناطق حاشیه‌ای اهواز، نیازمند توجه نهادهای حمایتی

شیوع بیماری‌های گوارشی در "عین 2" در پی مشکلات فاضلاب

کم‌کاری در مسائل اجتماعی، بستری از مشکلات در اهواز ایجاد می‌کند

7 هزار نفر از جمعیت فعال حصیرآباد بیکارند

آمادگی فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش در مناطق حاشیه‌ای

صنایع خوزستان مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم محقق کنند

پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تبعات سیل خوزستان

سامانه هشدار سیل درخوزستان راه‌اندازی می‌شود

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با اولویت مناطق سیل‌زده

برای قضاوت در مورد عملکرد شهردار اهواز زود است

اختصاص 80 میلیارد تومان به تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر اهواز

مقصر توسعه نیافتگی اهواز، تهرانی‌ها نیستند

استفاده شبکه‌های قاچاق از خوزستان به عنوان معبر

تشکیل پرونده احتکار برای انبارهای تاییدنشده

نصب ردیاب در کشتی‌ها و قایق‌های تجاری و صیادی جهت جلوگیری از قاچاق

ماجرای فیلم جابه‌جایی بیمار باردار ایرانی با بیمار عراقی چه بود؟

افزایش دمای خوزستان در هفته آخر تابستان

طول پل دسترسی به بندر اروندکنار 22 متر افزایش یافت

صلح و سازش، پایان نزاع دو طایفه شادگانی با 8 کشته

دستگیری قاتل فراری پیش از خروج از کشور

شبکه تلفن همراه در 50روستای اندیکا قطع شد

خوزستان امروز و فردا، باد و خاک محلی

برخورد سه خودرو در کیانپارس اهواز

آخرین وضعیت طرح توسعه فرودگاه فعلی اهواز

خوزستانی‌ها در شام غریبان حسینی گریستند

پیش‌بینی خاک محلی برای آبادان و شادگان

سوگواری عاشورای حسینی در سراسر خوزستان برگزار شد

واژگونی پژو 3 مصدوم برجای گذاشت

قیام امام حسین(ع)، روحیه اسلام ناب و اصیل را احیا کرد

دمای خوزستان پایین‌تر می‌آید

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در خوزستان برگزار شد

بدون قیام امام حسین(ع)، چارچوب اسلام با تحریف مواجه می‌شد

اعلام محدودیت‌های ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی در اهواز

تلاش جهت تعمیر و احداث منازل روستای سیل‌زده «حمدان سلجه» در موعد مقرر

تمهیدات آتش‌نشانی اهواز ویژه مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی

جزئیات برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی در اهواز

خودسوزی سوداگر مرگ در اهواز ناکام ماند

ادامه روند کاهش دما در خوزستان

مهار آتش در کوه‌های منگشت باغملک پس از 4 شبانه‌روز

5 مصدوم حاصل برخورخورد دو خودرو در ایذه

نظارت دامپزشکی خوزستان بر ذبح دام‌های قربانی در تاسوعا و عاشورا