پیام خوزستان

آخرين مطالب

نماینده ولی فقیه در خوزستان:

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد اجتماعي

پاسخگویی به مشکلات مردم در اولویت کاری دستگاه ها قرار گیرد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- نماینده ولی فقیه در خوزستان گفت: پاسخگویی به مطالبات مردم باید در اولویت دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد چرا که این مردم صاحبان اصلی انقلابند.
حجت الاسلام و المسلمین عبدالنبی موسوی فرد در حاشیه نماز عبادی و سیاسی این هفته اهواز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به راه اندازی میز خدمت برای رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم استان در محل مصلی مهدیه این شهر اظهار داشت: رسیدگی به مسائل و مشکلات مردم باید در اولویت قرار گیرد که استفاده از ظرفیت نماز جمعه می تواند فرصت مناسبی باشد تا مردم به صورت حضوری با مسئولان دستگاه های اجرایی گفت و گو کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.
وی افزود: میز خدمت به صورت هفتگی ادامه دارد اما در هفته آینده با توجه به برگزاری راهپیمایی روز قدس ادامه این برنامه به هفته های بعد موکول می شود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: از مسئولان استان می خواهیم در حد توان خود در زمان مراجعه مردم تکریم ارباب رجوع را در نظر گیرند چرا که مردم ولی نعمتان ما و صاحبان اصلی انقلاب هستند.
وی گفت: همه ما باید برای رفع مشکلات مردم تلاش کنیم تا دغدغه های آنها را به حداقل برسانیم.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی فرد گفت: مردم نیز باید روحیه مطالبه گری خود را افزایش دهند و به صورت مستمر پیگیر مشکلات خود باشند.
مرتضی موصلی مدیرکل کمیته امداد خوزستان در این رابطه گفت: کمیته امداد برای خدمت به مردم همواره پیشتاز بوده و اکنون شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم از نزدیک به مسائل و مشکلات آنها رسیدگی کنیم.
وی افزود: رسیدگی به مشکلات خانواده هایی که در کلانشهر اهواز زندگی می کنند و یا تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند در اولویت است .
مدیرکل کمیته امداد خوزستان ادامه داد: مشکلات سایر خانواده ها نیز در سطح استان در صورت مراجعه ، مورد بررسی قرار می‌گیرد و اگر نیاز باشد این مسائل به دفاتر کمیته امداد در سطح استان منتقل می شود.
موصلی تصریح کرد: بحث اشتغال خانواده ها و مسکن آنها و همچنین تهیه برخی اقلام ضروری زندگی از محورهای اصلی این برنامه است که قرار شد به مشکلات این خانواده ها به صورت جدی تر رسیدگی شود.
مدیرکل کمیته امداد خوزستان بیان کرد: تداوم این برنامه در محل مصلای مهدیه اهواز با تشخیص نماینده ولی فقیه بوده و هر زمانی به ما اعلام شود، آمادگی کامل برای حضور در این محل و رسیدگی به مشکلات مردم را داریم.
همچنین ورناصری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: رسیدگی به مشکلات درمانی و بهداشتی مردم در چنین فضایی یکی از اقدامات شایسته ای است که صورت گرفت و امید است بتوانیم خدمات ارزنده ای را به مردم استان ارائه دهیم.
وی افزود: در وصف بهداشت و درمان خدمات خوبی ارائه می‌شود اما بحث استقرار پایگاه‌های فشار خون از اقدامات جدیدی است که در سطح استان صورت گرفته و به صورت جدی دنبال می شود.
وی گفت: فشار خون و دیابت از جمله بیماری های است که در صورت عدم رسیدگی به آنها و شناخت کم نسبت به عوارض آن، مشکلات غیرقابل جبرانی برای مردم ایجاد می کند به همین دلیل توجه ویژه به این بیماری در دستور کار قرار گرفته است.
مهران ورناصری اظهار داشت: هم اکنون در سراسر استان پایگاههای متعددی به مدت یک ماه راه اندازی شده تا افرادی که دچار فشار خون بوده و از آن بی اطلاع هستند، شناسایی شوند.
وی ادامه داد: پیشگیری از فشار خون می‌تواند بسیاری از مشکلات قلبی و اعصاب و‌ روان را برطرف کند چرا که در برخی از کشورها بیش از 50 درصد مردم دچار فشار خون هستند که این نشان می دهد این بیماری به همراه دیابت دو چالش جدی جهانی محسوب می شوند.
وی ادامه داد: این بیماری ها جامعه بشری را تهدید می‌کند و باید در زمینه پیشگیری از آن ها اقدامات جدی صورت گیرد.
همچنین سعید شعبان رئیس پلیس آگاهی خوزستان گفت: بحث تقویت گشت های انتظامی و ارتباط مستقیم با پلیس از مطالبات جدی مردم است که در این برنامه مطرح شد.
وی افزود: پلیس استان از طریق مرکز 197 به صورت هفتگی به مسائل و مشکلات مردم رسیدگی می کند و مراجعه کنندگان می‌توانند شکایات و پیشنهادات خود را در زمینه عملکرد ناجا در این فضا مطرح کنند.
رئیس پلیس آگاهی خوزستان تصریح کرد: مردم می‌توانند با برقراری ارتباط شبانه روزی با سامانه 197 مشکلات خود را مطرح کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این مشکلات رسیدگی شود.
همچنین احمد شجیرات معاون روابط کار اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: رسالت اصلی ما حمایت از جامعه کارگر استان بوده و در حال حاضر به دستور نماینده ولی فقیه در استان فرصت مناسبی فراهم شده تا بتوانیم در محل مصلی اهواز خدمات بیشتری به مردم ارائه دهیم.
وی افزود: رسیدگی به مسائل روزمره مردم و بخصوص افرادی که در زمینه اشتغال با مشکلاتی مواجه هستند در اولویت قرار دارد.
وی ادامه داد: در بخش روابط کار به رابطه کارگر و کارفرما پرداخته می شود و مسائل و مشکلات آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
شجیرات تصریح کرد : همچنین در زمینه اشتغال و کارآفرینی نیز و هدایت افراد به سمت کاریابی ها اقداماتی خوبی در این محل صورت می‌گیرد .
وی گفت: برخی ها نیز به دنبال کارآفرینی هستند که در این فضا می توانیم مشاوره های لازم را به آنها ارائه دهیم.
ابراهیم ممبینی سرپرست سازمان بازرسی خوزستان گفت: ارتباط نزدیک مردم با مسئولان و رسیدگی به مشکلات آنها در چنین فضایی یک امر شایسته و پسندیده است.
وی افزود: وظیفه ذاتی سازمان بازرسی نظارت بر اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اجرایی است که در این زمینه با ارتباط مستقیم با مردم می‌توانیم این مسائل و مشکلات را به صورت دقیق تر پیگیری کنیم.
وی ادامه داد: بازرسی های موردی و همچنین برنامه‌ای از دیگر اقداماتی است که به صورت مستمر در دستور کار سازمان بازرسی خوزستان قرار دارد که تا اندازه زیادی نیز توانسته‌ایم برای مطالبات مردم اقدامات خوبی صورت دهیم.
ممبینی گفت: سازمان بازرسی خوزستان با تمام وجود در خدمت مردم استان بود و هر فردی نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی از حیث عدم اجرای صحیح قوانین شکایتی داشته باشد و به صورت جدی به آن رسیدگی خواهیم کرد.
همچنین سردار حیدر عباس زاده فرمانده انتظامی خوزستان در این خصوص اظهار داشت: نیروی انتظامی همواره به صورت مستمر از طریق پلیس 197 به مسائل و مشکلات مردم استان رسیدگی کرده و اکنون نیز شرایط مناسبی فراهم شده است تا بتوانیم در فضای مصلی مهدیه اهواز بر خدمات خود بیفزایم.
وی افزود: مردم استان روزهای دوشنبه با مراجعه به مرکز 197 می‌توانند مشکلات خود را در زمینه رسیدگی به مطالبات خود، دنبال کنند که تاکنون نیز در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده است.
7152/6002

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

لزوم توجه شهردار جدید اهواز به هم‌افزایی و اعتماد مردم

خرداد 98، گرمترین ماه خرداد دوره 30 ساله خوزستان

اعطای وام خوداشتغالی به 243 معتاد بهبودیافته خوزستانی

کشف داروهای احتکاری در امیدیه

ضرورت مدیریت مصرف برق در فصل گرما

42 هزار نفر در شادگان غربالگری فشار خون شدند

شناسایی 30 بیمار مبتلا به اوتیسم در شادگان

ورزش همگانی خوزستان در بلاتکلیفی انتخاب و انتصاب

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز حریم "کارون" در هفته آینده

هشدار رئیس کل دادگاه‌های اهواز نسبت به حمل مواد مخدر در عراق

کمبود قاضی در خوزستان / جزئیات پیگیری حادثه تروریستی 31 شهریورماه

بیانیه موسسه ملی "مرهم" در خصوص حواشی اخیر

ساخت گیت خروجی اتباع خارجی در مرز شلمچه

دستگیری سارقان منزل با 10 فقره سرقت در اهواز

225 مورد خشونت علیه زنان در دزفول ثبت شد

ضرورت رعایت الگوی مصرف برق با توجه به افزایش دما

افزایش صددرصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

اعتیاد، دلیل 65 درصد بزهکاری‌ها / تمام صنوف دچار آسیب اعتیادند

"پل سفید" اهواز پیاده‌راه‌ می‌شود

شرجی و گرما با هم به خوزستان می‌آیند

شهردار پروژه متروی اهواز را روی میز مدیران کشوری بگذارد

وضعیت فاضلاب شهر اهواز در زمستان عواقب وخیمی دارد

برگزاری جلسه شورای شهر اهواز با 5 دستورکار

برافروختگی سیم های برق در گرمای طاقت فرسای اهواز

فعالیت سه پایگاه سنجش سلامت در دزفول آغاز شد

هفت هزار فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شد

سارق پمپ آب منازل احمدآباد در دام پلیس آبادان

مادر شهیدان خرم دل در شوشتر در جوار سه فرزند شهیدش آرام گرفت

چهار طلافروش متخلف در اهواز به حبس و جزای نقدی محکوم شدند

6 مصدوم حاصل برخورد دو خودرو در چهارشیر

تصادف در اهواز 6 مصدوم برجای گذاشت

نهال کاری در کانونهای ریزگرد از مهرماه سال جاری دوباره آغاز می شود/آب اندازی و مدیریت مرتع کانون ریزگرد منطقه مدینات در دستور کار قرار دارد

نباید به موضوع سیل در روستاها با نسخه واحد نگاه کرد

اخراج کارگران پالایشگاه آبادان تکذیب شد

گزارش تصویری / بازدید معاون عمرانی استانداری خوزستان از عملیات نهال کاری در کانون های گرد و غبار جنوب شرق اهواز

مسائل فنی در ساخت منازل روستایی آسیب دیده در سیل رعایت نشد

تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی مناطق سیل زده

تکلیف الحاق مناطق حاشیه‌ای به شهر اهواز کی روشن می‌شود؟

پیمانکار پالایشگاه آبادان 100 کارگر را اخراج کرد

زنده‌گیری و تحویل دو توله خرس قهوه‌ای در اندیکا

خوزستان هفته ای گرم و مرطوب پیش رو دارد

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دما

دمای خوزستان بالا می‌رود

اتصال برق باعث وقوع سه حادثه آتش سوزی در اهواز شد

سنجش سلامت نوآموزان درخوزستان آغاز شد

86 درصد از پرونده‌های قضایی شادگان الکترونیکی ابلاغ می‌شوند

اجرایی شدن 4 پروژه شیلات در خوزستان تا یک ماه آینده

واژگونی اتوبوس زائران کربلا 3 کشته و 38 مجروح برجا گذاشت

وقوع زمین‌لرزه 3.8 ریشتری در جایزان

استقرار مجدد توده هوای گرم در خوزستان