پیام خوزستان

آخرين مطالب

حمایت رییس جهاددانشگاهی از جوان‌گرایی و کارآمدی در سازمان خوزستان علمي

حمایت رییس جهاددانشگاهی از جوان‌گرایی و کارآمدی در سازمان خوزستان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -
رییس جهاد دانشگاهی با اشاره به روند جوان گرایی و کارآمدی در این نهاد، تاکید کرد: کارآمدی حرف اول را می زند و نیروی جوانی موجب می شود از کارآمدی، استفاده بهینه شود. روند جوان گرایی در جهاد دانشگاهی را موفق می دانم و از جوان گرایی و کارآمدی تیم مدیریت سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان راضی هستم و از آنها حمایت و پشتیبانی می کنم.
دکتر حمیدرضا طیبی با اشاره به اهمیت جوان گرایی در کشور و ضرورت اعتماد به جوانان کارآمد، اظهار کرد: بنده برای مدیریت ها و مسئولیت ها، به تلفیقی از جوان گرایی و کارآمدی معتقد هستم و صرف جوان گرایی را درست نمی بینم و باید درجه ای از کارآمدی رو به رشد در افرادی که مسئولیت به عهده می گیرند وجود داشته باشد.
وی با تاکید بر نمونه موفق جهاد دانشگاهی خوزستان در مقوله جوان گرایی، افزود: به عنوان مثال در سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان که مجموعه بزرگی است، جوان گرایی شد و رییس فعلی این سازمان و تیم همراه وی، از کارآمدی مناسب رو به رشد برخوردارند و همین موضوع موجب می شود که در عرصه های مختلف، مانند پروژه ساخت مته های حفاری، شاهد هستیم که جوانان مستعد که کارآمدی خوبی دارند، به خوبی فعالیت های سازمان خوزستان را پیش می برند.
طیبی تصریح کرد: کارآمدی حرف اول را می زند و نیروی جوانی موجب می شود از کارآمدی، استفاده بهینه شود. جهاد دانشگاهی نیز نیروهای خوب و جوانی دارد که به تدریج مسئولیت ها را بر عهده می گیرند و در مسیر فعالیت، کارآمدتر نیز می شوند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، خاطرنشان کرد: در مجموعه جهاد دانشگاهی مشکلی که با آن مواجه هستیم این است که برای جهاد دانشگاهی در برنامه پیشرفت کشور، ماموریت های مشخصی تعریف نشده است. جهاد دانشگاهی نهادی است که بلافاصله بعد از انقلاب اسلامی، به درستی ایجاد شد، ولی حتی ایجاد آن نیز بر اساس احساس نیاز جهادگران بود که وجود این نهاد را برای پیشرفت کشور ضروری دانستند؛ نه اینکه حکومت به این نتیجه رسیده باشد که برای توسعه و پیشرفت کشور، یک نهاد علمی و فرهنگی غیردولتی و چابک ایجاد کند. این در حالی است که در برخی کشورهای توسعه یافته مانند آلمان، شاهد مجموعه هایی مشابه جهاد دانشگاهی در حوزه های علمی و پژوهشی هستیم و این مجموعه ها با آگاهی ایجاد شده اند تا خارج از بروکراسی اداری بتوانند مسیر را به صورت میان‌بر طی و ایجاد غرور و خودباوری کنند.
رییس جهاد دانشگاهی گفت: در سال های ابتدایی پس از پیروزی انقلاب اسلامی چون قبول داشتیم که باید در حوزه فرهنگی کار شود، جهاد دانشگاهی به درستی به عنوان الگوی بومی پیشنهاد شد و در کشور جا افتاد، ولی جا افتادن جهاد دانشگاهی نیز توسط خود جهادگران انجام شد، زیرا خودمان به دنبال ماموریت برای جهاد دانشگاهی هستیم و برای این کار وقت و انرژی می گذاریم، این در حالی است که اگر برای جهاد دانشگاهی به درستی ماموریت تعریف می شد، همه انرژی مجموعه صرف انجام کار می شد. در این مسیر، انرژی نیروی جوان نیز صرف انجام کار می شود و در مسیر انجام کار نیز کارآمدتر می شود.
وی افزود: هیچ گاه در کشور به صورت جدی تصمیم گرفته نشد که پیشرفت متکی بر توان ملی داشته باشیم و به همین دلیل نگاشت نهادی برنامه پیشرفت کشور و ساختارهای مورد نیاز، به خوبی تعیین نشد؛ به همین دلیل برای مجموعه جهاد دانشگاهی نیز ماموریت تعریف نشد و تا به امروز نیز خودمان به دنبال ماموریت می دویم و می گوییم که توانمندی داریم و چه کارهایی ضروری است انجام شود. اخیرا نیز خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم و قابلیت ها و توانمندی های مجموعه را ارائه دادیم و زمانی که ایشان از آخرین توانمندی های جهاد دانشگاهی مطلع شدند، فرمودند که خودتان بگویید چه کارهای دیگری می توانید انجام دهید و ما نیز لیستی از پروژه ها را ارائه دادیم.
طیبی گفت: به هر حال این ماموریت باید تعیین شود تا در همه حوزه ها نیروهای جوان و با استعداد، شناسایی شوند و در حسن انجام کار نیز به درجه ای از کارآمدی و سرآمدی برسند. اکنون جهاد دانشگاهی در وضعیت خوبی قرار دارد و تلاش ها دارد به نتیجه می رسد؛ نیروهای موجود در مجموعه نیز به تدریج رو به جوان تر شدن می روند و نیروهای جدید نیز جذب و کارآمد می شوند و آینده خوبی برای جهاد دانشگاهی پیش بینی می کنیم. هرچه کارهای بزرگ تری نیز در جهاد دانشگاهی انجام شود، اعتماد به مجموعه نیز بیشتر می شود و پروژه های بزرگ تری واگذار خواهد شد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: خواست ما این است که کشور دارای برنامه پیشرفت منسجم و زمان دار باشد و به اعتقاد من، باید مجدد چشم انداز برای کشور تعریف شود و یک برنامه جهشی 10 ساله نیز تعریف شود تا با استفاده از آن، به چشم انداز برسیم و بر اساس آن، نقش و ماموریت سازمان ها مشخص و از موازی کاری ها نیز جلوگیری شود. در آن برنامه، نقش مهمی نیز در زمینه توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه در داخل و خارج کشور، برای جهاد دانشگاهی در نظر گرفته شود.
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری پرچم دار توسعه و پیشرفت کشور هستند و ایشان نیز به مجموعه جهاد دانشگاهی اعتماد دارند. ما نیز باید تلاش کنیم ماموریت هایی را که بر عهده داریم به خوبی به انجام برسانیم و به فکر ماموریت های بزرگ تر باشیم تا انقلاب اسلامی به اهداف خود برسد. لازم است مدل موفقی برای اداره کشور توسط جمهوری اسلامی ارائه شود و توان این کار نیز در کشور وجود دارد، تنها نیازمند همدلی میان جریان های سیاسی هستیم تا در شرایط دشواری که اکنون کشور در آن قرار گرفته و بلوک های قدرت استعماری تلاش می کنند نگذارند کشور مستقل شود، این مدل موفق از سوی جمهوری اسلامی بتواند به توسعه کشور کمک کند.
طیبی گفت: در مجموع، روند جوان گرایی در جهاد دانشگاهی، به ویژه در سازمان خوزستان را موفق می دانیم و از جوان گرایی و کارآمدی تیم مدیریت سازمان جهاد دانشگاهی خوزستان راضی هستم و از آنها حمایت و پشتیبانی می کنم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

13 رشته جدید به رشته‌های دانشگاه آزاد اهواز اضافه شد

کمبود اعتبارات ایاب و ذهاب مشکل‌ساز خواهد شد

بازگشایی خوابگاه‌های دانشگاه شهید چمران از 22 شهریور

40 درصد مدارس خوزستان پایگاه تغذیه سالم دارند

دیدار معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی با آیت‌الله شفیعی

ارائه 70 رشته جدید در سال تحصیلی پیش رو/ابطال کد مدرسی 1400 مدرس

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه شهید چمران اهواز و شرکت فولادخوزستان

نخبگان به دانشگاه شریف اعتبار دادند

موفقیت با بخشنامه به دست نمی آید

کاهش میانگین سنی دانشجویان علمی کاربردی/لزوم ایجاد یک مرکز برای رشته‌های فرهنگی و هنری

رتبه یک گروه ریاضی: فضا برای بروز استعدادهای خوزستان مهیا شود

معایب حذف شرط بومی بودن معلمان در آزمون استخدامی بیش از مزایای آن است

اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان بدون آزمون دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز

عناوین برتر دانش‌آموزان خوزستانی در جشنواره فرهنگی هنری کشور

دانش‌آموزان به جای شرکت در کلاس‌های تقویتی خودشان درس بخوانند

2 رشته جدید به رشته‌های موسسه آموزش عالی جهاددانشگاهی خوزستان افزوده شد

پذیرش دانشجو در 20 رشته کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در علمی کاربردی جهاددانشگاهی خوزستان

دانشگاه جندی شاپور دزفول وارد عرصه تولید فناوری شارژ بیسیم شد

تلاش برای خود کنکور باشد نه فکر کردن به نتیجه آن

2 رشته جدید در دانشکده علوم پزشکی شوشتر

2رشته تحصیلی به دانشکده علوم پزشکی شوشتر اضافه شد

چند نکته برای انتخاب رشته کنکور

اختصاص 5 درصد سهمیه مازاد ظرفیت دوره‌های روزانه برای دانش‌آموزان درگیر سیل

اعلام تقویم آموزشی گروه‌های علوم پزشکی و دامپزشکی دانشگاه آزاد

سنجش سلامت بیش از 58 هزار نوآموز خوزستانی تاکنون

کسب رتبه اول جشنواره کشوری نوجوان سالم توسط خوزستان

برگزاری کنفرانس فناوری اطلاعات و کاربردهای هوش مصنوعی در دانشگاه شهید چمران

فعالیت 36 پایگاه انتخاب رشته کنکور در خوزستان

صحبت‌های اخیر رهبر، مسئولیت جهاددانشگاهی را سنگین‌تر کرده است

لزوم استفاده از طرح‌های نخبگان در زمینه کنترل سیل و آلودگی‌های نفتی

تواضع علمی خود را حفظ کنید

خوزستان در کنکور سال آینده دو تا سه رتبه تک رقمی خواهد داشت

تقویم آموزشی دانشگاه پیام‌نور اعلام شد

ایجاد سامانه جامع اطلاعات پژوهشی برای استفاده از طرح‌های نخبگان

نباید فرهنگ "ترک استان به‌خاطر شرایط بهتر"، جا بیفتد

کسب 2 رتبه برتر کنکور سراسری 98 توسط دانش‌آموزان خوزستانی

علوی: دستاوردهای جهاددانشگاهی از مصادیق کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است

دانشگاه شهید چمران مطابق با ظرفیت‌های خوزستان حرکت نکرده است/افتتاح دانشکده نفت تا مهر 99

448 هزار ساعت تدریس رایگان برای دانش‌آموزان لازم‌التوجه خوزستان

تاسیس یک رشته جدید در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول

انتخاب امید حاجتی به عنوان حامی برتر جهاد دانشگاهی

برگزاری آزمون استخدامی آتش‌نشانی با حضور بیش از 6 هزار داوطلب در خوزستان

اگر قصد انتخاب رشته اقتصاد را دارید، بخوانید

بهره‌برداری از دو طرح آموزشی در اندیمشک

جهش تحصیلی و تاثیرات آن بر دانش آموز

علوی: دستاوردهای جهاددانشگاهی از مصادیق کارآمدی نظام جمهوری اسلامی ایران است

درخشش دانش آموز شوشتری در مسابقات ریاضیات جهانی واترلو

مقام‌آوری دانش‌آموزان خوزستانی در مسابقات قرآن، عترت و نماز

انتصاب کاظمی‌نژاد به عنوان مدیر کارگروه برنامه‌ریزی و گسترش آموزش عالی فیزیک

برگزاری همایش "سیلاب اگر تکرار شود" در اهواز