پیام خوزستان

آخرين مطالب

«کمیته اخلاق تاحالا کجا بود؟»

انتقاد شدید دادکان از دخالت وزارت ورزش در فدراسیون فوتبال ورزشي

انتقاد شدید دادکان از دخالت وزارت ورزش در فدراسیون فوتبال

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با انتقاد شدید از «دخالت» وزارت ورزش در اتفاقات بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان گفت: اگر مسابقه فینال حذفی با این وضعیت برگزار نمی‌شد بهتر بود.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد دادکان درباره اتفاقات رخ داده در بازی پرسپولیس و داماش گیلانیان در فینال جام حذفی و تصمیمات وزارت ورزش، گفت: بپذیریم قصد ما کوبیدن فدراسیون فوتبال نیست. اگر فدراسیون عملکرد خوبی داشته باشد، وزارت ورزش هم کنارش است. ولی اگر عملکردش ضعیف شد وزارت ورزش خودش را کنار می‌کشد.
وی که با رادیو تهران گفتگو می‌کرد، با انتقاد از وزارت ورزش و تصمیمات این وزارت طی ماه‌های گذشته، افزود: اینکه شب گذشته در جریان بازی وزارت ورزش اطلاعیه داد چه سنخیتی دارد؟ اجازه نمی‌دهید فدراسیون فوتبال کار اصولی انجام بدهد،.باید بپذیریم فدراسیون یک نهاد خود مختار و غیر دولتی است. هر روز نباید بگویند فلانی را بردار و فلانی را بگذار و یا لیست کند داریم مربی می‌آوریم. یک نفر می‌آید در مجموعه شما این سوال را بکند. به شما چه ارتباطی دارد که مربی بیاورید.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه ممکن بود بازی شب گذشته در صورت عدم دخالت وزارت ورزش برگزار نشود، تاکید کرد: اگر برگزار نمی‌شد بهتر از این بود که این حالت پیش بیاید. استقلال تیم‌ها و فدراسیون زیر سوال می‌رود. وزارت ورزش در مباحث فنی فنی و از بالا دخالت می‌کند.
دادکان در پاسخ به این سوال که چرا فدراسیون فوتبال زیر بار این دخالت‌ها می‌رود؟ گفت: تنها نباید فدراسیون فوتبال، مهدی تاج، سازمان لیگ و افراد دیگر را بکوبیم. اینها به هم وابسته است. اگر بخشی از فدراسیون را زیر سوال ببریم، همه آن زیر سوال می‌روند.
وی همچنین از کمیته اخلاق و صدور بیانیه در جریان بازی به شدت انتقاد کرد و اظهار داشت: کمیته اخلاق شب گذشته با فشار آن اطلاعیه را صادر کرد که فلانی را برکنار می‌کنیم. شما کار خودت را انجام بده. چرا اجازه می‌دهید در کار فدراسیون فوتبال دخالت شود؟ باید مجموعه‌ای که این کارها را کرده است کنار هم گذاشت. الان نماینده‌های مجلس مصاحبه می‌کنند و فدراسیون را می‌کوبند. آیا کسانی را که می‌کوبید بر اساس واقعیت‌ها است؟
دادکان ادامه داد: فدراسیون فوتبال را عقیم می‌کنند، اختیاراتش را می‌گیرند و نمی‌گذارند انتخاب انجام بدهد ولی یک جایش که عیب می‌کند می‌گویند وای فدراسیون فلان شد. وزارت ورزش نقش اصلی را در ضعیف شدن فدراسیون‌ها با دخالت‌های بی جا دارد. یک موقع شما دخالت می‌کنید ولی دارای تخصص و دانش و تجربه هستید. ولی وقتی افرادی هستند که نمی‌دانند ورزش کجاست، در کار فدراسیون‌ها دخالت می‌کنند. مطمئن باشید بدتر از این هم خواهد شد.
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا مدیران فدراسیون آنقدر قدرتمند هستند که خودشان از پس این مشکلات بر بیایند؟ گفت: بله مطمئن باشید. شب گذشته یک نفر با من تماس گرفت و گفت اگر فدراسیون شما هم بود می‌توانستند این کار را بکنند؟ مگر ما وابسته به جایی بودیم؟ همه دارند در کار فوتبال دخالت می‌کنند.
دادکان درباره اینکه مسئولان فدراسیون نباید به وزارت ورزش اجازه دخالت می‌دادند، تاکید کرد: بله قبول دارم. این ضعف فدراسیون فوتبال هم هست که اجازه دخالت می‌دهد. ولی نباید تمام تقصیرها را گردن فدراسیون انداخت. به محض اینکه تیم ما در جام ملت‌ها شکست خورد، چه کسی اطلاعیه داد؟ وزارت ورزش اطلاعیه داد مربی می‌آوریم. شما باید بپرسید آیا این در اختیار شما است که مربی انتخاب کنید؟
وی گفت: آقای ناظمی روابط عمومی وزارت همان شب اعلام کردند داریم 10 مربی می‌آوریم. مگر این در اختیار شما است؟ جایگاه شما در ورزش کلان است و جنبه ارشادی دارد نه جنبه تحمیلی. الان که روزهای خوبی است. دو چیز هر جایگاهی را زمین می‌زند. یکی دروغ و دوم آدم‌های نالایق. شما آدم نالایق می‌گذارید و انتظار دارید کار پیشرفت کند؟
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره راه ندادن هواداران داماش به ورزشگاه تاکید کرد: درست است. اینجا کار عیب کرد و جایگاهی برای تماشاگر داماش نگذاشتند. ولی باید ببینیم اینجا که کار خراب شد فدراسیون فوتبال مقصر است یا در همه موارد. وقتی می‌گوئید دارم مربی می آورم عملاً فدراسیون فوتبال را در جامعه ورزش ضعیف می‌کنید. اگر می‌خواهید اقدامی کنید، رئیس فدراسیون را صدا کنید و در اتاق تصمیم بگیرید. قدرت نمایی که نیست. کمیته اخلاق متأسفانه نصفه شب بیانیه می‌دهد. تا حالا کجا بودید؟ اصلاً کمیته اخلاق این اختیار را ندارد.
دادکان ادامه داد: چرا تمام کارها را با هم قاطی می‌کنید؟ الان هم نماینده‌های مجلس شروع می‌کنند. اگر می‌خواستید کاری کنید قبلاً می‌کردید. این همه فساد در ورزش و فوتبال بود. برای کدام یک بیانیه دادید و کدام را بررسی کردید. کمیته تحقیق و تفحص مجلس که قرار بود فسادهای ورزش را بگوید کجا است. سرانجام آن پرونده چه شد؟
وی درباره اینکه قانون در این موارد چه می‌گوید، تصریح کرد: هیچ مسابقه‌ای نداریم که با تأخیر دو ساعت و نیمه برگزار شود. گاهی اتفاقاتی می‌افتد مثلاً در فرانسه بمب می‌گذارند. آن موقع بازی را با یک ساعت تأخیر انجام می‌دهند. ولی اینجا چه اتفاقی افتاد که دو ساعت و نیم تأخیر داشت؟ باید داور به زمین می‌آمد، به نفع تیمی که در زمین حضور داشت سوت می‌زد و می‌رفت. حادثه غیر مترقبه چه بوده است؟
رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با بیان اینکه نحوه خالی کردن ورزشگاه و دادن جایگاه به داماشی‌ها یک مدل منحصر به فرد و من درآوری بود، گفت: هیچ کجای دنیا این چیزها را نمی‌بینید. مگر بازیکنان با آن همه استرس که برایش ایجاد کردید می‌توانند بازی کنند؟
دادکان در پایان گفت: درست است که همه اینها ایجاد ناهنجاری شده ولی مقصر فقط فدراسیون نیست. دخالت‌های بی جا و اینکه ما برای تیم ملی مربی می‌آوریم، باید پشت درهای بسته باشد. اگر وزیر می‌خواهد کسی را عوض کند، در اتاقش این کار را انجام بدهد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پایان هفته چهارم لیگ برتر تیراندازی خوزستان

حضور دختران خوزستانی در تیم‌ملی گلف بالای 18 سال

در خشش شطرنج‌باز خوزستانی در مسابقات کشوری

زهیوی: دوست دارم مثلث ZBZ دوباره شکل بگیرد/ویسی را فراری دادند

گفت و گو با سه بازیکن تیم فوتبال فولاد خوزستان

هیات ورزش بیماران خاص خوزستان بازهم در کشور اول شد

نکونام: جاه طلبم و تنها به موفقیت فولاد فکر می‌کنم

کاپیتان فولاد: امیدواریم امسال با کمک نکونام نتیجه خوبی کسب کنیم

دورقی: تلاش باشگاه برای سهمیه آسیایی یا قهرمانی لیگ است

نکونام: از نظر مالی شرایط رقابت با چند تیم را نداریم/به بازیکن ستاره اعتقاد‌ ندارم

تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان جریمه شد

پایان مسابقات فوتسال محلات خوزستان

7 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال امید

برگزاری کارگاه آموزشی "اوج عملکرد کشتی‌گیر" در اهواز

سه خبر از تیم فوتبال فولاد خوزستان

تمرینات فولاد خوزستان امروز آغاز می شود/ تمدید با 2 بازیکن

چرا افشین نوروزی از ادامه بازی در انتخابی تیم‌ملی انصراف داد؟

جهان‌نژادیان در قعر جدول لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور

میثم دورقی در فولاد ماند

شناخت برترین‌های تیراندازی با کمان خوزستان

کاپیتان فولاد تمدید کرد

بازدید نکونام از امکانات باشگاه فولاد

آغاز تمرینات فولاد از فردا زیر نظر نکونام در اهواز

رقابت کمانداران خوزستانی در مسابقات داخل سالن استان

بازیکن فصل گذشته سپیدرود با تیم فولاد به توافق رسید

پیوستن 2 هافبک به فولاد خوزستان

فولادی‌ها در انتظار جبران خسارت‌های فینال حذفی

مالک باشگاه سپیدرود: «بلبلی» را به استقلال و فولاد نمی‌دهیم

تراکتورسازی رقیب جدید استقلال و فولاد در جذب بازیکن جنجالی

بیت‌سعید با فولاد تمدید کرد

هیات ورزش‌های نابینایان و کم‌بینایان خوزستان به آرامش و ثبات رسیده است

موفقیت جودوکاران خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی جوانان

نصیری خبر داد: برگزاری زودهنگام مجمع انتخاب رییس هیات کاراته خوزستان

بی‌اعتنایی طالقانی به 2 بار احضار کمیته‌ اخلاق فوتبال!

11 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی جوانان

تلاش‌مان توسعه ورزش است/سرمربی تیم فوتبال امید نفت اهواز ابقا شد

برخی اعضای شورای تامین خوزستان مخالف برگزاری فینال جام حذفی در ورزشگاه فولاد بودند

با وجود مصدومیت در انتخابی تیم‌ملی شرکت می‌کنم/امیدوارم تنیس‌روی‌میز خوزستان به جایگاه اصلی‌اش برگردد

عباس بوعذار به فولادخوزستان پیوست

مدیرعامل فولاد: بلبلی بازیکن ما است/ مذاکره او با استقلال حرفه‌ای نیست

انتخاب فوتبالیست خوزستانی به عنوان استعدادیاب باشگاه سپاهان

بیش از دو هزار تذکر کتبی به روحانی و وزرا

آغاز رقابت نمایندگان خوزستان در لیگ برتر فوتسال بانوان کشور از 18 مرداد

دارنده نشان نقره وزنه برداری جهان: انتظار داشتم نشان طلا کسب کنم

عضویت یک خوزستانی در کمیته استعدادیابی فدراسیون بوکس

داور خوزستانی برای حضور در مسابقات فوتبال کاپ آسیا انتخاب شد

حضور 12 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی نوجوانان

انتخاب یک خوزستانی به عنوان سرمربی تیم باشگاهی کاراته عمان

قضاوت داور بین‌المللی خوزستان در مسابقات فوتبال کاپ آسیا

شناخت حریفان تیم‌های خوزستانی در فصل جدید لیگ برتر فوتسال کشور