پیام خوزستان

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد:

خوزستان در تب 50 درجه ای می سوزد/ روزهای گرم در راه هستند اجتماعي

خوزستان در تب 50 درجه ای می سوزد/ روزهای گرم در راه هستند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- پیش بینی هواشناسی نشان می دهد علاوه بر این هفته که به دلیل افزایش دما و عبور از مرز 50 درجه، تمامی ادارات و بانک های خوزستان تعطیل شدند، آغاز هفته آینده نیز با گرمای شدید همراه است.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: خوزستان در سال جدید آغازی طوفانی داشت و بارندگی‌های روزهای نخست سال علی رغم سیل آسا بودن، نوید هوایی بهاری را می‌دادند.
تابستان در بهار
این روزها اما هنوز به پایان بهار نرسیده، شاهد آغاز تابستان در خوزستان هستیم. هواشناسی استان یکشنبه 19 خرداد طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم و رخداد دمای 49 و 50 درجه سیلسیوس تا اواخر هفته جاری در خوزستان است.
با ارسال این اطلاعیه، با تصمیم استاندار خوزستان و با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دمای استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و وقوع دمای هوای بالای 50 درجه در این روزها و برای صرفه جویی در مصرف برق و رفاه حال شهروندان زمان پایان فعالیت ادارات در روز سه شنبه 21 خردادماه ساعت 12 ظهر اعلام شد و تمامی ادارات و بانک‌ها امروز چهارشنبه تعطیل شدند.
بار شبکه برق در اهواز افزایش یافت
روز دوشنبه نیز مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد: صدور اطلاعیه‌های متعدد در رسانه‌های جمعی در برخی از مناطق شهرستان اهواز شاهد افزایش بار شبکه برق ناشی از مصرف بودیم.

حسن کریمی افزود: این افزایش بار شبکه باعث شد امروز در ساعت 45: 13 دقیقه نمودار شاخص دیسپاچینگ بالغ بر 164 مگاوات افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان دهد.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز روز دوشنبه از ساعت 12 لغایت 18 اتفاقات متعددی روی شبکه برق فوق توزیع و توزیع اعم از خارج شدن ایستگاه از مدار برق، فیوز سوزی، سیم بریدگی و حتی گداختگی کابل سرویس و تجهیزات تابلوی برق مشترکین خانگی به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف در بخش‌های از اهواز اتفاق افتاد.
دمای هوا خوزستان افزایش می‌یابد
مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده روند افزایش دما از روز شنبه تا اواسط هفته آینده است، اظهار کرد: وقوع دماهای 49 درجه و بالاتر به ویژه در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در برخی مناطق جنوبی، جنوب شرقی، غربی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود.
محمد سبزه زاری افزود: اوایل هفته آینده لغایت اواسط هفته آینده دماهای بالا و نزدیک 50 یا 50 درجه سانتیگراد در برخی مناطق استان از جمله اهواز، آبادان، امیدیه و شوش پیش بینی می‌شود.
زمین پست و هوا گرم!
شرایط آب و هوایی این روزها در استان خوزستان به گونه‌ای است که مردم روزها درگیر آفتاب سوزان و دمای بیش از 50 درجه هستند و شب‌ها را با هوایی که گرمای آن دست کمی از روز ندارد، سر می‌کنند.

پدر علم کویرشناسی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر ، علت افزایش دمای در خوزستان و عبور آن از مرز 50 درجه را شرایط جغرافیایی استان عنوان کرده و می‌گوید: پست بودن زمین در خوزستان یکی از علت‌های اصلی شرایط آب و هوایی در این استان است.
پرویز کردوانی می‌افزاید: پیش از این عنوان می‌شد در خوزستان به علت کاهش بارندگی، شاهد افزایش دمای هوا هستیم اما همانگونه که ملاحضه شد، بارندگی در پاییز و زمستان سال گذشته مناسب بود و حتی آغاز سال 98 در این استان نیز با بارندگی‌های سیل آسا همراه شد. این بدان معنی است که گرم شدن هوا ارتباطی با کاهش بارندگی ندارد بلکه کاهش بارندگی به دلیل گرم شدن هوا است.
وی با اشاره به بی نظم شدن شرایط آب و هوایی کره زمین می‌گوید: در خوزستان صنایع زیادی مشغول فعالیت هستند که همین امر هم در گرم شدن هوا تأثیر مستیقم دارد.
خوزستانی‌ها مردمی با روحیه سوختن و ساختن!
این روزها توصیه‌های پزشکی و غیر پزشکی با توجه به افزایش بیش از حد دما در خوزستان، فضای مجازی را پر کرده است. استفاده از کلاه و عینک آفتابی، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز، صرفه جویی در مصرف آب وبرق بویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب به منظور جلوگیری از گرمازدگی و آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب برخی از این توصیه‌ها است اما قطع برق در این شرایط آب و هوایی گرم باعث رنجش مردم شده است.

روز گذشته شرکت توزیع نیروی برق اهواز طی اطلاعیه‌ای خبر از خاموشی در 10 منطقه شهری این شهرستان به دلیل بروز اشکال فنی در تجهیزات انتقال نیرو، در اثر افزایش دمای هوا و پر باری تجهیزات نیرو رسان ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف برق در روز چهارشنبه خبر داد و برق این 10 منطقه شهری امروز از ساعت 6 لغایت 10 صبح قطع شد.
وعده‌های روی زمین گرم مانده!
سال گذشته بود که عباس پاپی زاده، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و رئیس وقت مجمع نمایندگان خوزستان در نشست اعضای این مجمع با وزیر نیرو در استانداری خوزستان گفت: در فصل تابستان با توجه به وجود ریزگردها و بالابودن مصرف برق دستگاه تهویه هوا و کولرها مردم خوزستان برای تأمین دمای مشابه یک استان سردسیر باید 5 برابر انرژی مصرف کنند که موجب بالاتر بودن پیک مصرف می‌شود که مطالبه مردم خوزستان کاهش بهای برقشان است.
مطالبه‌ای که قرار بود با پیگیری مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای به نتیجه برسد اما ظاهراً با سرد شدن هوا، داغ بودن اعداد نجومی قبض‌های برق خوزستانی‌ها به فراموشی سپرده می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر ، روحیه مردم خوزستان با گرم شدن هوا عجین شده است؛ شکایتی از گرم شدن هوا ندارند اما برایشان سخت است در راستای رعایت الگوی مصرف، قطع گاه و بی گاه و با اطلاع و بی اطلاع قبل برق را هم به دمای بالای 50 درجه سنجاق کنند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جلسه پاسخ شهردار اهواز به طرح سوال عضو شورا برگزار شد

عملیات اجرایی 50 درصد از محل اسکان در چذابه آغاز شده است

لزوم تکریم زائران خارجی سفر اربعین در گذر از خوزستان

پیش‌بینی افزایش سه برابری جمعیت زائران اربعین در سال جاری

قلعه خواجه در استان خوزستان به شدت لرزید

دستفروشان در مرزهای اربعین خوزستان ساماندهی شوند

ظرفیت های راهیان نور آماده ارائه به زائران اربعین حسینی است

دستگیری سارقان طلاجات منازل در اهواز

ادامه روند افزایش دمای خوزستان تا فردا

15 درصد زائران اربعین مرز مهران به اندیمشک اعزام می شوند

فوریت های پزشکی خرمشهر 600ماموریت ماهیانه انجام می دهد

روند ساخت موزه دفاع مقدس آبادان کند است

باغ موزه دفاع مقدس آبادان چشم انتظار نیم نگاه مسئولان

رئیسی: با اقدام کانادا مقابله‌ به‌ مثل می‌ کنیم

دستبند پلیس اهواز بر دستان سارق حرفه‌ای پمپ های آب

مشکلی در جاده های منتهی به گذرگاه های اربعین خوزستان وجود ندارد

24مهرماه تردد از مرز مهران دو سفره خواهد شد

معدوم‌سازی بیش از 92 هزار کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف در خوزستان

دستگیری 20 نفر از عوامل درگیری در روستای «آب باران» آغاجاری

از بین رفتن زیرساخت‌های مسیرهای مرزهای خوزستان در سیل

پیش‌بینی افزایش رطوبت در خوزستان

آیا سوال از شهردار اهواز، زمینه‌ساز استیضاح اوست؟

5 مصدوم حاصل سرعت غیرمجاز و واژگونی پژو

مشکلات 6 ماه بی آبی کشاورزان آبادانی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد:پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

افزایش دمای خوزستان تا چهارشنبه

زنان مناطق حاشیه‌ای اهواز، نیازمند توجه نهادهای حمایتی

شیوع بیماری‌های گوارشی در "عین 2" در پی مشکلات فاضلاب

کم‌کاری در مسائل اجتماعی، بستری از مشکلات در اهواز ایجاد می‌کند

7 هزار نفر از جمعیت فعال حصیرآباد بیکارند

آمادگی فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش در مناطق حاشیه‌ای

صنایع خوزستان مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم محقق کنند

پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تبعات سیل خوزستان

سامانه هشدار سیل درخوزستان راه‌اندازی می‌شود

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با اولویت مناطق سیل‌زده

برای قضاوت در مورد عملکرد شهردار اهواز زود است

اختصاص 80 میلیارد تومان به تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر اهواز

مقصر توسعه نیافتگی اهواز، تهرانی‌ها نیستند

استفاده شبکه‌های قاچاق از خوزستان به عنوان معبر

تشکیل پرونده احتکار برای انبارهای تاییدنشده

نصب ردیاب در کشتی‌ها و قایق‌های تجاری و صیادی جهت جلوگیری از قاچاق

ماجرای فیلم جابه‌جایی بیمار باردار ایرانی با بیمار عراقی چه بود؟

افزایش دمای خوزستان در هفته آخر تابستان

طول پل دسترسی به بندر اروندکنار 22 متر افزایش یافت

صلح و سازش، پایان نزاع دو طایفه شادگانی با 8 کشته

دستگیری قاتل فراری پیش از خروج از کشور

شبکه تلفن همراه در 50روستای اندیکا قطع شد

خوزستان امروز و فردا، باد و خاک محلی

برخورد سه خودرو در کیانپارس اهواز