پیام خوزستان

آخرين مطالب

مهر گزارش می دهد:

خوزستان در تب 50 درجه ای می سوزد/ روزهای گرم در راه هستند اجتماعي

خوزستان در تب 50 درجه ای می سوزد/ روزهای گرم در راه هستند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- پیش بینی هواشناسی نشان می دهد علاوه بر این هفته که به دلیل افزایش دما و عبور از مرز 50 درجه، تمامی ادارات و بانک های خوزستان تعطیل شدند، آغاز هفته آینده نیز با گرمای شدید همراه است.

خبرگزاری مهر -گروه استان‌ها: خوزستان در سال جدید آغازی طوفانی داشت و بارندگی‌های روزهای نخست سال علی رغم سیل آسا بودن، نوید هوایی بهاری را می‌دادند.
تابستان در بهار
این روزها اما هنوز به پایان بهار نرسیده، شاهد آغاز تابستان در خوزستان هستیم. هواشناسی استان یکشنبه 19 خرداد طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده استقرار توده هوای گرم و رخداد دمای 49 و 50 درجه سیلسیوس تا اواخر هفته جاری در خوزستان است.
با ارسال این اطلاعیه، با تصمیم استاندار خوزستان و با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش دمای استان در روزهای سه شنبه و چهارشنبه و وقوع دمای هوای بالای 50 درجه در این روزها و برای صرفه جویی در مصرف برق و رفاه حال شهروندان زمان پایان فعالیت ادارات در روز سه شنبه 21 خردادماه ساعت 12 ظهر اعلام شد و تمامی ادارات و بانک‌ها امروز چهارشنبه تعطیل شدند.
بار شبکه برق در اهواز افزایش یافت
روز دوشنبه نیز مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز اعلام کرد: صدور اطلاعیه‌های متعدد در رسانه‌های جمعی در برخی از مناطق شهرستان اهواز شاهد افزایش بار شبکه برق ناشی از مصرف بودیم.

حسن کریمی افزود: این افزایش بار شبکه باعث شد امروز در ساعت 45: 13 دقیقه نمودار شاخص دیسپاچینگ بالغ بر 164 مگاوات افزایش مصرف نسبت به مدت مشابه سال گذشته را نشان دهد.
به گفته مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز روز دوشنبه از ساعت 12 لغایت 18 اتفاقات متعددی روی شبکه برق فوق توزیع و توزیع اعم از خارج شدن ایستگاه از مدار برق، فیوز سوزی، سیم بریدگی و حتی گداختگی کابل سرویس و تجهیزات تابلوی برق مشترکین خانگی به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف در بخش‌های از اهواز اتفاق افتاد.
دمای هوا خوزستان افزایش می‌یابد
مدیرکل هواشناسی خوزستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر ، با بیان اینکه بررسی نقشه‌های پیش یابی نشان دهنده روند افزایش دما از روز شنبه تا اواسط هفته آینده است، اظهار کرد: وقوع دماهای 49 درجه و بالاتر به ویژه در روزهای یکشنبه و دوشنبه هفته آینده در برخی مناطق جنوبی، جنوب شرقی، غربی و مرکزی استان پیش بینی می‌شود.
محمد سبزه زاری افزود: اوایل هفته آینده لغایت اواسط هفته آینده دماهای بالا و نزدیک 50 یا 50 درجه سانتیگراد در برخی مناطق استان از جمله اهواز، آبادان، امیدیه و شوش پیش بینی می‌شود.
زمین پست و هوا گرم!
شرایط آب و هوایی این روزها در استان خوزستان به گونه‌ای است که مردم روزها درگیر آفتاب سوزان و دمای بیش از 50 درجه هستند و شب‌ها را با هوایی که گرمای آن دست کمی از روز ندارد، سر می‌کنند.

پدر علم کویرشناسی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر ، علت افزایش دمای در خوزستان و عبور آن از مرز 50 درجه را شرایط جغرافیایی استان عنوان کرده و می‌گوید: پست بودن زمین در خوزستان یکی از علت‌های اصلی شرایط آب و هوایی در این استان است.
پرویز کردوانی می‌افزاید: پیش از این عنوان می‌شد در خوزستان به علت کاهش بارندگی، شاهد افزایش دمای هوا هستیم اما همانگونه که ملاحضه شد، بارندگی در پاییز و زمستان سال گذشته مناسب بود و حتی آغاز سال 98 در این استان نیز با بارندگی‌های سیل آسا همراه شد. این بدان معنی است که گرم شدن هوا ارتباطی با کاهش بارندگی ندارد بلکه کاهش بارندگی به دلیل گرم شدن هوا است.
وی با اشاره به بی نظم شدن شرایط آب و هوایی کره زمین می‌گوید: در خوزستان صنایع زیادی مشغول فعالیت هستند که همین امر هم در گرم شدن هوا تأثیر مستیقم دارد.
خوزستانی‌ها مردمی با روحیه سوختن و ساختن!
این روزها توصیه‌های پزشکی و غیر پزشکی با توجه به افزایش بیش از حد دما در خوزستان، فضای مجازی را پر کرده است. استفاده از کلاه و عینک آفتابی، قرار نگرفتن در معرض نور مستقیم خورشید در ساعات گرم روز، صرفه جویی در مصرف آب وبرق بویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در حوالی ظهر تا اوایل غروب به منظور جلوگیری از گرمازدگی و آبیاری مزارع در اوایل صبح یا اوایل شب برخی از این توصیه‌ها است اما قطع برق در این شرایط آب و هوایی گرم باعث رنجش مردم شده است.

روز گذشته شرکت توزیع نیروی برق اهواز طی اطلاعیه‌ای خبر از خاموشی در 10 منطقه شهری این شهرستان به دلیل بروز اشکال فنی در تجهیزات انتقال نیرو، در اثر افزایش دمای هوا و پر باری تجهیزات نیرو رسان ناشی از عدم رعایت الگوی مصرف برق در روز چهارشنبه خبر داد و برق این 10 منطقه شهری امروز از ساعت 6 لغایت 10 صبح قطع شد.
وعده‌های روی زمین گرم مانده!
سال گذشته بود که عباس پاپی زاده، نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی و رئیس وقت مجمع نمایندگان خوزستان در نشست اعضای این مجمع با وزیر نیرو در استانداری خوزستان گفت: در فصل تابستان با توجه به وجود ریزگردها و بالابودن مصرف برق دستگاه تهویه هوا و کولرها مردم خوزستان برای تأمین دمای مشابه یک استان سردسیر باید 5 برابر انرژی مصرف کنند که موجب بالاتر بودن پیک مصرف می‌شود که مطالبه مردم خوزستان کاهش بهای برقشان است.
مطالبه‌ای که قرار بود با پیگیری مجمع نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای به نتیجه برسد اما ظاهراً با سرد شدن هوا، داغ بودن اعداد نجومی قبض‌های برق خوزستانی‌ها به فراموشی سپرده می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر ، روحیه مردم خوزستان با گرم شدن هوا عجین شده است؛ شکایتی از گرم شدن هوا ندارند اما برایشان سخت است در راستای رعایت الگوی مصرف، قطع گاه و بی گاه و با اطلاع و بی اطلاع قبل برق را هم به دمای بالای 50 درجه سنجاق کنند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز حریم "کارون" در هفته آینده

هشدار رئیس کل دادگاه‌های اهواز نسبت به حمل مواد مخدر در عراق

کمبود قاضی در خوزستان / جزئیات پیگیری حادثه تروریستی 31 شهریورماه

بیانیه موسسه ملی "مرهم" در خصوص حواشی اخیر

ساخت گیت خروجی اتباع خارجی در مرز شلمچه

دستگیری سارقان منزل با 10 فقره سرقت در اهواز

225 مورد خشونت علیه زنان در دزفول ثبت شد

ضرورت رعایت الگوی مصرف برق با توجه به افزایش دما

افزایش صددرصدی کشفیات مواد مخدر در سال جاری

اعتیاد، دلیل 65 درصد بزهکاری‌ها / تمام صنوف دچار آسیب اعتیادند

"پل سفید" اهواز پیاده‌راه‌ می‌شود

شرجی و گرما با هم به خوزستان می‌آیند

شهردار پروژه متروی اهواز را روی میز مدیران کشوری بگذارد

وضعیت فاضلاب شهر اهواز در زمستان عواقب وخیمی دارد

برگزاری جلسه شورای شهر اهواز با 5 دستورکار

برافروختگی سیم های برق در گرمای طاقت فرسای اهواز

فعالیت سه پایگاه سنجش سلامت در دزفول آغاز شد

هفت هزار فلامینگو در تالاب شادگان سرشماری شد

سارق پمپ آب منازل احمدآباد در دام پلیس آبادان

مادر شهیدان خرم دل در شوشتر در جوار سه فرزند شهیدش آرام گرفت

چهار طلافروش متخلف در اهواز به حبس و جزای نقدی محکوم شدند

6 مصدوم حاصل برخورد دو خودرو در چهارشیر

تصادف در اهواز 6 مصدوم برجای گذاشت

نهال کاری در کانونهای ریزگرد از مهرماه سال جاری دوباره آغاز می شود/آب اندازی و مدیریت مرتع کانون ریزگرد منطقه مدینات در دستور کار قرار دارد

نباید به موضوع سیل در روستاها با نسخه واحد نگاه کرد

اخراج کارگران پالایشگاه آبادان تکذیب شد

گزارش تصویری / بازدید معاون عمرانی استانداری خوزستان از عملیات نهال کاری در کانون های گرد و غبار جنوب شرق اهواز

مسائل فنی در ساخت منازل روستایی آسیب دیده در سیل رعایت نشد

تشریح جزئیات پرداخت تسهیلات به واحدهای مسکونی مناطق سیل زده

تکلیف الحاق مناطق حاشیه‌ای به شهر اهواز کی روشن می‌شود؟

پیمانکار پالایشگاه آبادان 100 کارگر را اخراج کرد

زنده‌گیری و تحویل دو توله خرس قهوه‌ای در اندیکا

خوزستان هفته ای گرم و مرطوب پیش رو دارد

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در خصوص افزایش دما

دمای خوزستان بالا می‌رود

اتصال برق باعث وقوع سه حادثه آتش سوزی در اهواز شد

سنجش سلامت نوآموزان درخوزستان آغاز شد

86 درصد از پرونده‌های قضایی شادگان الکترونیکی ابلاغ می‌شوند

اجرایی شدن 4 پروژه شیلات در خوزستان تا یک ماه آینده

واژگونی اتوبوس زائران کربلا 3 کشته و 38 مجروح برجا گذاشت

وقوع زمین‌لرزه 3.8 ریشتری در جایزان

استقرار مجدد توده هوای گرم در خوزستان

پیش‌بینی وزش باد برای امروز و فردای خوزستان

افتتاح دو خانه هلال در روستاهای شهرستان کارون

یک کشته و 6 مصدوم در حوادث ترافیکی امروز خوزستان

پوشش تاکنون 35 درصدی جمعیت هدف طرح کنترل فشار خون

پیش‌بینی گرد و خاک موقت برای آخر هفته خوزستان

وضعیت آب در اهواز خوب نیست / هشدار به شهرداری و شورای کارون

مطلوبیت میکروبی آب در مناطق سیل‌زده خوزستان پایین است

30 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های هادی روستایی مصوب شد