پیام خوزستان

آخرين مطالب

نکونام: برای شروع لیگ آمادگی کامل داریم/ به تنهایی نمی توانم هیچ کاری انجام دهم ورزشي

نکونام: برای شروع لیگ آمادگی کامل داریم/ به تنهایی نمی توانم هیچ کاری انجام دهم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این که به تنهایی نمی توانم هیچ کاری انجام دهم، گفت: درخواست من از همه مردم خوزستان این است که کمک کنند تا برنامه‌مای‌مان را پیش ببریم.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان جواد نکونام امروز در نشست با اصحاب رسانه، اظهارکرد: می‌خواهم در این جلسه خیلی شفاف صحبت کنم تا شما دوستان و هواداران فوتبال بدانند چه کارهایی در مجموعه برای تیم اتفاق افتاده است و بتوانیم کارمان را در کنار هم پیش ببریم. تا امروز 39 جلسه تمرین داشته‌ایم و سه اردوی تدارکاتی را پشت‌سر گذاشته‌ایم که یک اردو در شهرکرد و دو اردو در تهران بوده است.
در چند سال اخیر فوتبالیست ها مانند ما چنین تمرینات سختی را نداشتند
 وی بیان کرد: سعی کردیم شرایط بازی‌ها به صورتی باشد که بازیکنان شرایط مختلفی تجربه کنند تا بتوانیم به هدف‌مان که آمادگی بازیکنان برای شروع لیگ است، برسیم. در این راه یوسو سسما مربی بدنساز و تمرین‌دهنده اسپانیا از ابتدا به خاطر مشکلات ویزایش همراهمان نبود ولی در ادامه راه به کنار ما آمد و توانستیم تمریناتی را کنار هم داشته باشیم و با برنامه ریزی های خوب او، شرایط بدنی مناسبی را برای بازیکنان ترسیم کردیم. من فکر می‌کنم در چند سال اخیر بازیکنان فوتبال چنین تمرینات سخت و مقاومی را پشت‌سر نگذاشته بودند. شرایط بدنسازی که داشتیم تقریبا مشابه تمریناتی است که خود من با این مربی در اوساسانا و لالیگا انجام می دادم و تجربه کرده بودم.
اردوی خارجی را به خاطر قیمت ارز و مخارج آن کنسل کردیم
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد: سعی کردیم یک اردوی خارجی داشته باشیم ولی با توجه به درخواست باشگاه مبنی بر این که بتوانیم اردوی داخلی داشته باشیم و از پتاسنیل ایران استفاده کنیم، این اردو را با توجه به قیمت ارز و مخارجی که در بر داشت، کنسل کردیم. در صورتی که واقعیت این است وقتی که اردوهای مان را بررسی کردیم، دیدیم که شرایط اردو در ایران نیز خیلی ساده و ارزان نیست. به هر حال توانستیم بازی‌های دوستانه خوبی را در ایران داشته باشیم.
برای شروع لیگ آمادگی کامل داریم
وی درباره حضور فولاد در مسابقات جام شهدا نیز عنوان کرد: قرار بود دوم و چهارم مردادماه در جام شهدا شرکت کنیم که البته نامه‌ای از طریق سازمان لیگ به ما ارسال شده است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال این مسابقات را هیچ پوششی نمی‌دهد و مسائل امنیتی و دیگر مسائلی که باید اتحادیه فوتبال آن ها را تامین کند، مورد تایید نیست و احتمال دارد این بازی‌ها کنسل شوند. البته ما حتی این برنامه‌ریزی را هم داشتیم که در صورت کنسل شدن این تورنمنت، جه بازی‌هایی را انجام دهیم. همچنین با توجه به شرایطی که در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال به وجود آمد و قرعه‌کشی دیر انجام شد، ما مسابقات تدارکاتی را از پیش برای تیم در نظر گرفته بودیم. در حال حاضر اعلام کرده اند که لیگ بیستم مردادماه آغاز می‌شود که ما هیچ مشکلی نداریم و برای شروع لیگ آمادگی کامل داریم تا ان‌شاءالله بتوانیم لیگ را به خوبی شروع کنیم.
به تنهایی نمی توانم هیچ کاری انجام دهم
نکونام در ادامه نیز خاطرنشان کرد: طی صحبتی که از روز اول با باشگا داشتم، برنامه‌مان این بود تا بتوانیم فولاد را به جایگاه واقعی‌اش برسانیم و صادقانه باید بگویم من به تنهایی هیچ کاری نمی‌توانم انجام دهم و اگر کسی به تنهایی می‌توانست کاری را انجام دهد، پیش از من مربیان بزرگ‌تری بودند که می توانستند این گونه کار کنند. درخواست من از همه مردم خوزستان این است که کمک کنند تا برنامه‌مای‌مان را پیش ببریم.
شش تیم با اختلاف بیشترین پرداختی‌ها را در ایران دارند
وی بیان کرد: ما قطعا مشکل بازیکن داشتیم زیرا خیلی از بازیکنانی که مدنظرمان بودند را نمی‌تواستیم جذب کنیم و به این جا نمیآامدند. بازیکن قرارداد سه میلیارد تومانی را کنار نمی‌گذاشت که با 800 میلیون تومان به فولاد بیاید. بازیکنانی که مدنظرمان بودند شاید انتخاب‌های سوم یا چهارم‌شان را فولاد می‌گذاشتند و دوست داشتند در تهران یا شهرهای خوشان بازی کنند زیرا پول‌های بیشتری دریافت می‌کردند. همانطور که خودتان می‌دانید شش تیم با اختلاف بیشترین پرداختی‌ها را در ایران دارند و این تیم‌ها کاملا خودشان را از تیم‌های دیگر جدا کرده‌اند. اگر بخواهم صادقانه بگویم ما از پنج تیم دیگر پیش هستیم.
امسال در فولاد بازیکن میلیاردی نداریم
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این که امسال هیچ بازیکنی با فولاد قرارداد میلیاردی نبسته است، عنوان کرد: این کار را انجام دادیم تا بگوییم باشگاه فولاد چه قیمت و ارزشی دارد و شما بازیکنان باید ارزش و قیمت آن را بدانید. بنابراین بازیکنانی را جذب کردیم که عاشق کار کردن در فولاد باشند و مبارزه و فدراکاری کنند و در کنارش نیز کیفیت فنی هم داشته باشند. در روند جذب بازیکن نیز بازیکنی بود که علی‌رغم میل باطنی‌مان حتی به او پیشنهاد بالاتر از یک میلیارد تومان را دادیم اما او با مبلغ کمتری به تیم دیگری رفت. به طور مثال یک دفاع وسط را می‌خواستیم که در باشگاهی که شاغل بود، سالی 2.5 میلیارد تومان دریافت می‌کرد و قطعا آن باشگاه را نمی‌گذارد د و به فولاد بیاید. به هر حال در جذب بازیکن چنین اتفاقاتی برای‌مان رخ داد اما بازیکنانی را جذب کردیم که همه با کیفیت هستند و عاشق این هستند که برای فولاد بازی کنند و بهترین عملکرد را داشته باشند که این خیلی مهم است.
مدافع مدنظرمان با مبلغ نجومی به تیم دیگر رفت/تابع باشگاه هستم
وی درباره بازیکنان خارجی نیز گفت: با شیمبا تمددید کردیم که سال گذشته هم در فولاد بود و عملکردش مشخص است. خود من زمانی که نساجی بودم، شیمبا را می‌خواستم که در نهایت فولاد را انتخاب کرد و آقای گل هم شد. موسی کولی بالی هم جذب شد که دوست ندارم قرارداد او را بگویم ولی واقعا قراردادی بسته شد که باشگاه فولاد کار بزرگی در این زمینه انجام داد. ما یک دفاع وسط خارجی دیگر هم می‌خواستیم که با یک مبلغ نجومی به یک تیم دیگر رفت که اصلا نمی‌تواستیم به او نزدیک شویم. همچنین از باشگاه خواستم دو سهمیه خارجی دیگرمان هم جذب شوند، زیرا به این تغییر و تحولات نیاز داریم ولی باشگاه اعلام کرد که نمی‌توانیم بازیکن خارجی دیگری جذب کنیم. آن هم علی‌رغم این که باشگاه فولاد فصل گذشته 9 بازیکن و مربی خارجی داشت. به هر حال امسال نتوانستیم تمام سهمیه خارجی‌مان را به خدمت بگیریم که باید بگویم من تابع دستور و اهداف باشگاه هستم.
فوتبال، هزینه و پول است
نکونام افزود: این که مردم و هواداران فولاد انتظار دارند قهرمان شویم یا سهمیه آسیایی بگیریم، باید این را هم در نظر بگیرند که دو فصل پیش یک تیم در لیگ ایران در حالی که داشت به لیگ یک سقوط می‌کرد، سال بعد مدعی قهرمانی شد، چرا که 45 میلیارد تومان هزینه کرد. فوتبال هزینه، پول و بیزینس است و این بازیکنان هستند که کار را انجام می‌دهند که کیفیت آن‌ها خیلی تاثیر دارد. در ابتدای صحبت‌هایم نیز گفتم که شش تیم هستند که از سایر تیم‌ها خود را جدا کرده اند و با توجه به این شرایط ما فقط می‌توانیم قول دهیم که به قول کشتی‌گیرها با این تیم‌ها تنها سرشاخ شویم و بتوانیم مبارزه کنیم و البته بهترین عملکرد را داشته باشیم.
مربیان با قرارداد چهار پنج میلیارد هم قول قهرمانی نمی دهند
وی با بیان این که این قول می‌دهم، هیچ تیمی نه تنها در اهواز بلکه در هیچ شهری نتواند به راحتی ما را اذیت کند و شکست دهد، ادامه داد: تمام تلاش مان را می کنیم تا در تمام بازی‌ها بهترین نتیجه را کسب کنیم اما این که بخواهیم قول دهیم سهمیه کسب کنیم، این قول را حتی مربیانی که قرارداد چهار پنج میلیارد تومانی دارند و باشگاه‌های‌شان هم 60، 70 میلیارد تومان خرج می‌کند، نمی‌دهند. بودجه تیم ما و قرارداد بازیکنان ما مشخص است.
برخی بازیکنان کم لطفی داشتند و به تمرین نیامدند
سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان درباره غیبت چند بازیکن در ابتدای تمرینات تیم نیز اظهار کرد: طبق تجربه‌ای که من دارم بازیکنان در اروپا وقتی با یک باشگاه قرارداد دارند باید در محل تمرین حاضر شوند، حتی اگر قرار است صبح فردای آن روز یا هفته بعدش از این تیم بروند ولی در ایران به این صورت نیست بلکه بازیکنانی که قصد جدایی دارند، استراحت می‌کند تا تکلیف‌شان مشخص شود و این از نظر بدنی بازیکنان را عقب می‌اندازد. طبق همین تجربه من یک هفته تا 10 روز تمرینات تیم‌هایم را زودتر آغاز می‌کنم. در یکی از مصاحبه‌هایم از بازیکنی نام بردم که کم‌لطفی داشت و در تمرینات حضور نداشت و یکسری بازیکنان هم با وجود این که با باشگاه فولاد قرارداد داشتند ولی کم‌لطفی کردند و سر تمرین نیامدند که البته اسمی از آن‌ها نمی‌آورم. آن‌ها بچه این استان هستند ولی کم‌لطفی داشتند. یکسری هم حق داشتند، چراکه باید حق شان را می گرفتند. به هر حال متاسفانه شروع تمرینات با نفرات کامل نبود اما کم کم شرایط بهتر شد و یکی دو بازیکن که بی‌نظم بودند و به تمرینات نیامدند که قطعا خود من و باشگاه برای آن ها تنبیهی در نظر گرفته و خواهیم گرفت تا دیگر هیچ وقت این اتفاق نیفتد.
خوزستانی ها به خاطر نداشتن مشاوران خوب از چرخه فوتبال محو می‌شوند
وی افزود: به هر حال این رفتارها باعث می شود، این بازیکنان علی رغم این که استان خوزستان دارای پتانسیل و بازیکنان توانمندی است، به خاطر همین کارهای کوچک و ریز از فوتبال دور ‌شوند. متاسفانه می‌بینیم در چند سال اخیر بازیکنان خوزستانی نتوانستند به تیم ملی برسند، در حالی که در گذشته خود من وقتی فوتبال بازی می‌کردم، 11 بازیکن خوزستانی در تیم ملی داشتیم. خوزستان همیشه مهد فوتبال ایران بوده و بهترین بازیکنان را داشته است ولی اکنون به خاطر همین مشکلاتی که بازیکنان ناخواسته و به دلیل عدم اطلاع کافی و نداشتن مشاوران خوب ایجاد می کنند، خیلی زود از چرخه فوتبال محو می‌شوند. البته ما با صحبت و راهنمایی‌هایی که خواهیم داشت تلاش می‌کنیم تا امسال بازیکنانی را از فولاد در تیم ملی امید و بزرگسالان داشته باشیم تا ان‌شاءالله آغازی برای برگشت فولاد به چرخه بازیکن‌سازی کشور باشد.
ادامه دارد...
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

باهنر: می‌ گفتند سلطان چای هستم

نکونام به یحیی صدرنشین رسید/جدال نفتی های خوزستان با اصفهانی ها

تقدیر از تیم نونهالان خوزستان پس از قهرمانی در کشور/طالقانی: استعدادهای خوبی در فوتبال پایه داریم

فرید نمازی: بازی بدون تماشاگر فایده ندارد

یعقوب مراقی: تلاش می کنیم هفته به هفته بازی های بهتری انجام دهیم

سرمربی تیم فوتسال ارژن: بازیکنانم در اهواز به خوبی تنبیه شدند

پیروزی ملی‌حفاری در بازی بدون تماشاگر

زیباکلام: مردم، نگران جنگ با آمریکا هستند

اولین اتفاق پس از ابلاغیه جدید وزیر نفت؛ انصراف حفاری از لیگ برتر فوتسال امید

فولاد با حواشی کوچک دچار مشکل نمی‌شود/تعداد کمی علیه نکونام شعار دادند

مهاجم نفت مسجدسیمان نیم فصل نخست لیگ برتر را از دست داد

رجایی: آجر، سنگ و سیمان نبودیم که ما را معامله کردند/خدا اشک و آه این دختران را بی‌جواب نمی‌گذارد

بازیکن سابق نفت مسجدسلیمان به استقلال خوزستان پیوست

تساوی نفت و شکست فولاد در هفته سوم لیگ فوتبال جوانان کشور

آقای حسن زاده تمام تیم ها را یکسان ببینید/مگر ما باید تاوان ناکامی های استقلال را بدهیم؟

کشتی فرنگی جهان/قاسمی منجزی با 3 اخطار مدال برنز را از دست داد

نتیجه بازی نیمه‌تمام به سود قم اعلام شود، بازهم اعتراض می‌کنیم

تیم بسکتبال پالایش نفت آبادان عازم تهران شد/برپایی اردوی 5 روزه

گرفتن سهمیه هدف هیچ کدام از تیم‌های خوزستانی نیست/فولاد در انتخاب‌هایش اشتباه کرد

حضور فرهاد توکلی در تیم‌ملی پس از 18 ماه

سیناصنعت برای اعتلای کشتی کشور فعالیت می‌کند

میزبانی فینال جام حذفی فوتبال از خوزستان گرفته شد

حریف آویسا در هفته اول لیگ برتر بانوان مشخص شد/تیم داری همچنان در هاله ابهام

اسکوچیچ: بدون آن اشتباه بچه‌گانه پرسپولیس نمی‌توانست به ما گل بزند

یک شانزدهم نهایی جام حذفی/ 3 تیم لیگ برتری خوزستان حریفان خود را شناختند

در پی نتایج ضعیف در لیگ یک؛ اعضای تیم استقلال خوزستان جریمه شدند

شکست شاگردان اسکوچیچ برابر پرسپولیس در آزادی

محرومیت نفت مسجدسلیمان از حضور تماشاگر در بازی‌های خانگی

مسابقات کشتی فرنگی جهان/قاسمی‌منجزی با پیروزی شروع کرد، تاب به سهمیه المپیک نرسید

عبدولی: با دنده شکسته مدال گرفتم

معطل 9 میلیون تومان برای حضور در لیگ یک هندبال هستیم/تمام درها بسته است

یعقوب مراقی: منتظر رای کمیته انضباطی درباره خودم و میزبانی‌های تیم هستیم

آذری: مشکل فولاد درون زمین یا روی نیمکت نیست/یکسری شیطنت‌ها در حال انجام است

آتش وزارت نفت به جان 3 تیم‌ لیگ برتری! + نامه

درگیری هواداران نفت مسجدسلیمان با کادر اجرایی تیم استقلال

مدافع اردنی فولاد به اهواز رسید

تارتار: بازی با استقلال شبیه شطرنج بود

استراماچونی: بدترین قسمت مسابقه، نبود سه بازیکن در دربی است/ باید روش‌مان را تغییر دهیم

تساوی ارزشمند نفت مسجدسلیمان برابر استقلال

لیگ یک فوتبال/استقلال خوزستان روی نوار باخت

غیبت آمبولانس در بازی نفت مسجدسلیمان و استقلال با تصمیم عجیب ناظر بازی!

مدال برنز جهان بر گردن سعید عبدولی

آرای انضباطی تیم‌های لیگ‌ برتر/ نفت آبادان جریمه شد، آذری احضار

معرفی چهارمین یار کمکی آبادانی‌ها برای مسابقات بسکتبال آسیا

تلاش عبدولی برای مدال برنز جهان/طاهری به یک‌چهارم رسید

شارژ مالی بازیکنان نفت‌ در روزهای آینده/مکانی به بازی با استقلال نمی‌رسد

بازیکن کامرونی قید فولاد را زد/ نکونام به دنبال یک «شماره 10»

قطبی از فولاد شکایت نکرده است/ 15 نفر با هدف خاص شعار دادند

ادامه مذاکره مدیر برنامه افشین قطبی با باشگاه فولاد

استقلال به دنبال اولین پیروزی فصل/ حضور تراکتور مدعی در اصفهان