پیام خوزستان

آخرين مطالب

رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه:

240موکب مردمی در شلمچه مستقر می شوند/پیش بینی حضور 1500هزار زائر سياسي

240موکب مردمی در شلمچه مستقر می شوند/پیش بینی حضور 1500هزار زائر

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه گفت: طی هماهنگی های انجام شده 240 موکب مردمی از شهرهای آبادان و خرمشهر برای پذیرایی از زائران اربعین در شلمچه مستقر می شوند.

مکی یازع در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اشاره به اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر پیشانی شلمچه در پذیرایی از زائران اباعبدالله الحسین هستند، اظهار کرد: از تعداد کل موکب های یاد شده 120 موکب مربوط به آبادان و 120 موکب نیز مربوط به خرمشهر است که این موکب ها تمامی مواد غذای قابل عرضه به زائران را خود تامین و در اختیار آنان قرار می دهند ضمن اینکه تعدادی موکب دیگر نیز با آنها همکاری دارند و کمک هایی را نیز از طریق پایگاه های مردمی کمک به بحث اربعین جمع آوری می شود میان آنان تقسیم می شود.
ثبت نام زائران در سامانه های شهری
وی افزود: امسال با توجه به حذف ویزا به طور حتم با حضور چند برابر زائران مواجه خواهیم بود لذا برابر برنامه ریزی انجام شده از سوی وزارت کشور و ستاد عتبات عالیات کشور برای ساماندهی زائرانی که قصد سفر به عراق را دارند سامانه ثبت نام طراحی شد که برای این منظور زائران می توانند با هماهنگی ستاد عتبات عالیت در شهرهای خود نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند، این اقدام علاوه بر حذف اقدامات وقت گیر کاغذی سبب افزایش سرعت در کار ثبت نام زائران می شود.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه از ماهشهر، رامشیر، کارون، شادگان، امیدیه، و استانهای فارس، خراسان، هرمزگان، کهگیلویه و بویراحمد به عنوان برخی از شهرهای و استان های معین شلمچه در اربعین نام برد و اظهار کرد: با توجه به تنوع مسیرهای رسیدن به کربلای معلی و عتبات عالیات در ایام اربعین در مرز شلمچه اعم از زمینی، ریلی و دریایی به طور حتم ما در بازگشت با استقبال بیشتر زائران در انتخاب مرز شلمچه برای بازگشت مواجه خواهیم بود لذا برای خدمات رسانی بهتر و مطلوب به زائران چه در رفت و چه به هنگام بازگشت موکب ها ساماندهی شده اند.
یازع با اشاره به تشکیل کمیته زیرساخت که به تازه گی و در سال جاری برای کمک رسانی به موکب ها برای زیرسازی محل استقرار موکب هایشان از سوی استانداری تشکیل شده است، یادآور شد: این کمیته زیر نظر شهرداری خرمشهر در امر نظافت و زیرسازی محل استقرار موکب ها فعالیت دارد ضمن اینکه به همت این کمیته 200 چشمه سرویس بهداشتی و 150 چشمه حمام پیش بینی شده که برای استقرار آنها جانمایی در طول مسیر انجام شده است.
استقرار 8 موکب اتباع افغانی در شلمچه
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه گفت: بر اساس تقاضای اتباع خارجی که به طور عمده افغانی های مقیم ایران از استان های تهران، فارس، اصفهان، مشهد و یزد هستند، 8 موکب برای ارائه خدمات این افراد به زائران پیش بینی شده است.
وی با اشاره به پخت نانی که توسط برخی از موکب ها در محل انجام می شود، افزود: طبق هماهنگی های انجام شده با نانوایی های سطح شهرهای آبادان و خرمشهر برای کمک به تامین نان مورد نیاز مواکب برای پذیرایی از زائران، به طور روزانه 100 تا 200 هزار قرص نان تهیه و در میان مواکب توزیع می شود.
یازع اظهار کرد: همچنین از دهم تا پایان صفر به طور روزانه 5 هزار قالب یخ تهیه و میان موکب ها توزیع می شود.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با بیان اینکه با فرماندار خرمشهر در مورد دغدغه مان پیرامون رفع مشکلات احتمالی آب انتقالی در مسیر شلمچه و لزوم پایداری برق گفتگو کرده ایم، تصریح کرد: با توجه به گرمای بیش از حد هوا امسال علاوه برای تامین برق مورد نیاز کولرها، سرخانه ها و یخچال مواکب نیاز به برق سه فاز داریم که قرار شد مراتب پیگیری شود.
یازع یادآور شد: برای تامین و توزیع 5 میلیون بطری آب 300 سی سی در شلمچه به مسئولان خراسان صحبت کردیم که آنها بخشی را تقبل کردند و مابقی را نیز در گفتگویی که فردا با امام جمعه سپیدان خواهیم داشت پیگیری و تامین می کنیم.
وی با بیان اینکه سال گذشته خیران 75 میلیون تومان پول برای خرید یخ در شلمچه کمک کردند، گفت: با منطقه آزاد اروند به جهت کمک در زمینه خرید یخ وارد مذاکره شده ایم.
توزیع رایگان سیلندر گاز برای نخستین بار
وی با اشاره به اینکه کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین 4 قلم اساسی را به مواکب کمک می کند، افزود: به منظور تامین و توزیع گاز مورد نیاز مواکب با شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه آبادان صحبت کردیم و طبق قول مدیرعامل این شرکتبه طور روزانه کپسول های گاز رایگان به میزان روزانه 2 ماشین ایران گاز و 2 ماشین بوتان گاز در محل شلمچه به ما تحویل می شود به این ترتیب مواکب دیگر دغدغه ای در زمینه تایمن گاز و یا تردد مستمر به شهرهای آبادان و خرمشهر برای تامین گاز ندارند.
رئیس کمیته مشارکت های مردمی و اسکان ستاد اربعین شلمچه با تاکید بر اینکه رعایت مسائل بهداشتی و عدم توزیع فله ای آب برای پخت و پز در مواکب مد نظر است، اظهار کرد: برای این منظور طبق رایزنی های انجام شده از سوی استانداری به طور روازنه هر یک از شهرستان های معین 2 تانکر آب را به شلمچه و در موقعیت های خود هدایت می کنند که البته امیدواریم در این باره بد قولی نشود.
وی تصریح کرد: به منظور تامین امنیت در مواکب در هنگام استقرار و استراحت زائران در مواکب طی هماهنگی با مسئولان مواکب امسال یک نیرو در قالب حراست در هر موکب این وظیفه را عهده دار خواهد شد ضمن اینکه یک نفر نیز به ارائه آموزش مسائل اخلاقی و فرهنگی و یک نفر نیز به ارائه آموزش موارد بهداشتی می پردازند، قطع بلندگوها در ساعت 12 شب و به هنگام نماز و ساعت استراحت زائران نیز از موکب داران خواسته شده است.
راه اندازی 5 دالان خنک کننده
یازع یادآور شد: طبق برنامه ریزی انجام شده از سوی مدیرکل امور شهری استانداری خوزستان مقرر شد تا 5 شهرستان آبادان، خرمشهر، ماهشهر، امیدیه و بهبهان نسبت به راه اندازی دالان خنک کننده اقدام کنند تا با توجه به گرمای هوا زائران در مسیر عبور با گرمای بیش از حد هوا مواجه نشوند.
وی با بیان اینکه تمامی اقدامات برای خدمات رسانی مطلوب تر به زائران انجام می شود، گفت: از 14 محرم موکب ها اقدام به برپایی موکب ها و رفع امکانات مورد نیاز خود می کنند و ازابتدای صفر کار سرویس دهی به زائران به مرور آغاز می شود، دهم صفر اوج حضور زائران است.
وی افزود: همچنین به منظور خدمات رسانی به زائران در زمان بازگشت 25 موکب پیش بینی شده است ضمن اینکه چند موکب دیگر نیز در شهرستان با آنان همراهی کرده و غذا را در شهر ستان پخته و برای توزیع در میان زائران به این مواکب می رسانند.
وی اظهار کرد: برای اسکان زائران اداره آموزش و پرورش، مساجد و حسینیه ها العام آمادگی کرده اند ضمن اینکه همچون سال پیش و با هدایت کمیته اسکان ستاد اربعین برخی از زائران در منازل شهروندان اسکان یافته و از آنان به طور مناسبی پذیرایی شده است.
راه اندازی 5 موکب در جاده های منتهی به شلمچه
وی تصریح کرد: همچنین 5 موکب در طول مسیر رسیدن زائران تا شلمچه یعنی جاده آبادان – اهواز، جاده آبدان اهواز، ایستگاه های 7 و 12 در آبادان و فلکه الله در خرمشهر را پیش بینی کرده ایم که مواکب استقرار و به ارائه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین می پردازند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال با توجه به حذف روادید یک میلیون و 500 هزار زائر برای شرکت در آئین عظیم اربعین حسینی به شلمچه بیایند، یادآور شد: از زائران می خواهیم تا با گذرنامه معتبر به مرزها مراجعه کنند با کارت ملی به هیچ وجه امکان عبور از مرز برای زائران وجود ندارد، پس زائرانی که قصد شرکت در آیئن اربعین حسینی را دارند هر چه زود نسبت به تمدید گذرنامه خود اقدام کنند تا بتوانیم مرز خوب و سرحالی را به لحاظ مراجعه زائران و عبور راحت و بدون دغدغه آنان را داشته باشیم.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

بورس می تواند پاسخگوی نقدینگی های سرگردان در جامعه باشند

گزارش تصویری / مهرواره قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان

دستگاه‌های اجرایی خوزستان 99 درصد اعتبار اسناد خزانه را جذب کردند

وزیر راه :ظرفیت های پایانه چزابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

وزیر راه :ظرفیت های پایانه چذابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

وزیر راه :ظرفیت های ایجاد شده در پایانه چذابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

کشف دستگاه گنج یاب توسط ماموران پلیس راه آهن زاگرس

حکم جالب یک قاضی در آبادان / کاشت نهال در گلزار شهدا به جای زندان

رئیس قرارگاه اربعین ناجا از پایانه مرزی چذابه بازدید کرد

جانمایی موکب ها در مرزها با هماهنگی پلیس باشد

ظرفیت پلیس راه در ایام اربعین افزایش می‌یابد

4خطه شدن تمام مسیرهای منتهی به مرزهای اربعین برای سال آینده

شناسایی 20 نقطه در خرمشهر برای توسعه گردشگری دفاع مقدس

اتوبوس‌های زائران اربعین از مرز چذابه می‌توانند به عراق بروند

ظرفیت پلیس‌راه‌ برای اربعین حسینی افزایش می‌یابد

کشف راکت عمل نکرده جنگی هنگام حفاری شرکت گاز در دزفول

زیرساخت‌های اربعین در مرزها باید منسجم‌تر از سال قبل باشد

بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه آبادان

آسمان خوزستان در 24ساعت آینده صاف خواهد بود

بیش از سه هزار ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در خوزستان برگزار می‌شود

بخشنامه تغییر ساعت کاری ادارات خوزستان ابلاغ شد

شوش همچنان گرمترین نقطه استان خوزستان است

برگزاری بیش از 3 هزار برنامه ویژه هفته دفاع مقدس در خوزستان

گزارش تصویری / بازدید وزیر راه و استاندار خوزستان از پایانه مرزی شلمچه و روند بهسازی جاده کمربندی سوسنگرد به بستان

رئیس قرارگاه اربعین ناجا از پایانه مرزی چذابه دیدن کرد

پیش بینی 11 هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین

وزیر راه و شهرسازی از مرز شلمچه بازدید کرد

انتشارفراخوان برگزاری دوازدهمین جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دزفول

کلنگ خانه بهداشت نهر ابتر اروندکنار به زمین زده شد

کمک شیعیان هندوستان به ساخت 150 خانه و 3 خانه بهداشت در خوزستان

جزئیات تغییر ساعت کاری ادارات و مراکز آموزشی خوزستان اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری: پنج روستای در معرض خطر استان جا به جا میشوند

استاندار خوزستان در بخشنامه ای جزئیات مربوط به تغییر ساعت کاری ادارات و مراکز آموزشی را ابلاغ کرد / مشروح بخشنامه

ساعت آغاز به کار ادارات خوزستان تغییر کرد

با دستور استاندار خوزستان مقرر شد / شروع با تاخیر کار ادارات در استان از ابتدای سال تحصیلی به مدت دو هفته

ساخت 150 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان در خوزستان آغاز شد

شماره 42 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

نیکوکاران 70 میلیارد ریال برای بهداشت سیل‌زدگان کشور هزینه کردند

لزوم فضاسازی مناسب به مناسبت هفته دفاع مقدس در دزفول

13 یادواره شهدا در دزفول برگزار می شود

کمک 10 میلیارد تومانی مردم هندوستان به مردم سیل‌زده ایران

اعضای هیئت‌رئیسه شورای شهر دزفول سرانجام انتخاب شدند

کمک 100 میلیارد ریالی مسلمانان هند به سیل‌زدگان خوزستان

دیدار نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان با نماینده ولی فقیه در خوزستان

گزارش تصویری / جلسه هیأت امنای دانشگاه فرهنگیان با حضور استاندار خوزستان

استاندار خوزستان خبر داد: اختصاص زمین برای تاسیس دانشگاه جامع فرهنگیان در استان

طرح‌های تامین آب فضای سبز شهرهای خوزستان نیاز به بازنگری دارند

توزیع آب و یخ سالم بین موکب های اربعین بسیار ضروری است

باید نقاط ضعف و قوت اربعین حسینی شناسایی شود

فعالیت موکب ها تا 5 روز بعد از اربعین ادامه دارد