پیام خوزستان

آخرين مطالب

فرمانده انتظامی شهرستان آبادان مطرح کرد:

آبادان امن ترین شهر در بین شهرهای بزرگ خوزستان سياسي

آبادان امن ترین شهر در بین شهرهای بزرگ خوزستان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان – فرمانده انتظامی آبادان گفت: در بُعد امنیت، آبادان در صف اول شهرستان‌های بزرگ خوزستان از جمله اهواز، دزفول و ماهشهر قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر ، سرهنگ سید محسن تقی زاده پیش از ظهر امروز در آئین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه که در محل سرسرای اجتماعات این فرماندهی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهدای خبرنگار، افزود: خبرنگاری رسالت عظیمی است و خبرنگار کسی است که کار آگاهی بخشی به جامعه را با هدفی خاص که با اهداف و برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی همخوانی دارد را عهده‌دار است.
وی اظهار کرد: برخی اخبار اگرچه تلخ به نظر می‌رسند و شاید برای برخی مدیران قابل‌پذیرش نباشد اما به‌طور حتم شیرینی آن خبر به جامعه بازمی‌گردد و سبب مباهات است، مسئولان وظیفه دارند در جاهایی که نسبت به انجام مسئولیتشان کوتاهی کرده‌اند پاسخگوی خبرنگاران باشند.
سرهنگ تقی زاده یادآور شد: وضعیت خوزستان نسبت به سایر استان‌ها به لحاظ استراتژیک، فرهنگی، جنگی و سایر موارد خاص است و وضعیت آبادان نیز به‌واسطه ظرفیت‌های متفاوت همچون یادمان‌های جنگی، مرزی، مذهبی، استراتژیک بودن و سایر موارد نسبت به سایر شهرها خاص و متفاوت است، آبادان برندی ملی و جهانی است که با توجه به نام، نشان و حجم عظمتی که دارد از بُعد مذهبی، فرهنگ کلاسیک، آثار جنگی و غیره مطرح شدن است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی عرف‌های عشایری وجود دارد که نمی‌توان از آنها چشم‌پوشی کرد، افزود: به دنبال آن هستیم تا عرف‌هایی که به لحاظ اجتماعی مشکل‌ساز است را رفع کنیم که از جمله آن می‌توان به رسم غلط تیراندازی در مناسبت‌های مختلف اشاره کرد.
وی اظهار کرد: در آبادان مأموریت ما خدمت به مردم در بیش از 100 مأموریت مختلف است که به تناسب وضعیت به طور روزانه در حال انجام این وظایف هستیم. برخورد با پدیده هنجارشکن تیراندازی در مراسم یکی از مطالبات عمده مردم آبادان به شمار می‌رود که برای پرداختن به آن جلسات فراوانی را با بزرگان، شیوخ، متنفذین، معتمدین و اصحاب رسانه برگزار کردیم. در این باره اقدام خوب و بزرگی انجام شد، البته برداشته شدن این رسم غلط هنوز به صفر نرسیده و شاید در برخی از جاها هنوز به 50 درصد هم نرسیده اما کارهای فراوانی انجام شده و بایستی کارهای بیشتری را نیز برای رسیدن این وضعیت به صفر به انجام برسانیم.
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان با بیان اینکه در بحث آموزش اقدامات گسترده‌ای را در سطح مهدهای کودک، مدارس، دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها انجام داده‌ایم، تصریح کرد: حجم تیراندازی‌های خصمانه در آبادان در سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن 37 درصد کاهش را نشان می‌دهد ضمن آنکه از ابتدای امسال تاکنون نیز در این باره نسبت به مدت مشابه پارسال 2 درصد کاهش را شاهد بوده‌ایم.
سرهنگ تقی زاده یادآور شد: در کنار برگزاری جلسات مختلف و حضور در محافل گوناگون طرح‌هایی را نیز همچون خلع سلاح در سطح شهرستان انجام شد که امسال نیز این کار با شدت بیشتری دنبال می‌شود.
دستگیری دارندگان سلاح
وی ادامه داد: پارسال 41 نفر از دارندگان سلاح غیرمجاز دستگیر و از آنان 80 قبضه سلاح کشف شد و این در حالی است که از ابتدای سال جاری تاکنون با تشدید اقدامات، 110 دارنده سلاح غیرمجاز دستگیر و 165 قبضه سلاح نیز از آنان کشف شد که بر این اساس در بحث دستگیرشدگان 68 درصد و در زمینه کشف سلاح 106 درصد رشد را شاهدیم.
وی با تأکید بر اینکه قریب به اتفاق کسانی که دست به سرقت می‌زنند اعتیاد آن هم از نوع شیشه دارند که در خیابان‌ها رفتارهای پرخطر انجام می‌دهند، گفت: سال گذشته 46 عرضه کننده موادمخدر دستگیر و از آنان 54 کیلوگرم مواد کشف شد که این میزان کشف از ابتدای سال جاری تاکنون به‌رغم کاهش در تعداد دستگیرشدگان که 27 نفر بوده‌اند در بحث کشف مواد شاهد رشد 33 درصدی بودیم به‌گونه‌ای که از این 27 نفر 69 کیلو و 451 گرم مواد کشف شد.
به گفته وی، بیشتر خرده‌فروشانی که امان مردم را گرفته و وجودشان سبب نگرانی آنان شده بود دستگیر شدند، این خرده‌فروشان پیشتر نیز حداقل 5 یا 6 بار دستگیر شده‌اند.
وی افزود: پارسال 73 خرده‌فروش مواد مخدر را دستگیر و از آنان دو کیلو و 140 گرم مواد کشف و ضبط کردیم اما تعداد این خرده‌فروش دستگیر شده در سال جاری به 102 نفر با سه کیلو و 68 گرم بالغ شد که به لحاظ دستگیری خرده‌فروشان و کشف مواد مخدر به ترتیب 42 و 62 درصد افزایش را شاهدیم.
وی از بیکاری به عنوان دلیل اصلی بروز سرقت‌ها و تداوم این کار از سوی سارقان پرتکرار در اقدام برای سرقت نام برد و اظهار کرد: بسیاری از افراد به ویژه آنانی که فاقد شغل هستند از سرقت به عنوان شغل یاد می‌کنند و همین امر سبب شده تا امسال با افزایش پنج‌درصدی بروز سرقت‌ها مواجه شویم، در حال حاضر 90 درصد از سارقان آزاد شده‌اند که این افراد یا در مرخصی‌اند و یا مشمول رأی باز هستند.
بروز انواع سرقت‌ها در رأس جرائم
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان تصریح کرد: 74 درصد از جرائم مربوط به بروز انواع سرقت‌ها، چهار درصد مربوط به مواد مخدر، هفت درصد مربوط به قاچاقچیان کالا و 15 درصد نیز سایر جرائم را شامل می‌شود.
سرهنگ تقی زاده یادآور شد: 48 درصد افراد دستگیرشده در جرائم مختلف از یک تا 20 بار سابقه ارتکاب دارند که 99 درصدشان مرد و یک درصدشان زن، 99 درصدشان ایرانی و یک درصدشان خارجی، 68 درصدشان مجرد و 32 درصدشان متأهل، 19 درصدشان مشاغل آزاد دارند و 81 درصدشان بیکارند، 88 درصدشان دیپلم و زیر دیپلم‌اند، 10 درصدشان بی‌سواد و 50 درصدشان تحصیلات دانشگاهی دارند، 48 درصدشان سابقه‌دار و 52 درصدشان فاقد سابقه‌اند، یک درصد از دستگیرشدگان در جرائم مختلف زیر 14 سال سن دارند، 71 درصدشان بین 25 تا 40 سال، 6 درصدشان بالای 40 سال سن و 22 درصدشان 15 تا 24 سال سن دارند.
وی گفت: در زمینه کشف سرقت‌ها و دستگیری سارقان به ترتیب با پنج و 10 درصد رشد مواجه بودیم.
وی با تأکید بر اینکه کالایی که در محدوده منطقه آزاد اروند جابجا می‌شود قاچاق محسوب نمی‌شود، افزود: سال گذشته ارزش کالاهایی که در خارج از محدوده منطقه آزاد کشف و توقیف شده‌اند چهار میلیارد و 567 میلیون تومان بوده که این رقم از ابتدای سال جاری تاکنون به 6 میلیارد و 211 میلیون تومان با 31 درصد افزایش کشف بالغ شده است.
وی اظهار کرد: در زمینه دستگیری اراذل و اوباش نیز پارسال 36 قبضه سلاح سرد با 16 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل تر از آن مواجه بودیم که امسال نیز از 22 اوباش دستگیر شده 41 قبضه سلاح ضبط شده است که این نشان از رشد 37 درصد در بحث اراذل و اوباش دستگیر شده و 14 درصد در کشف سلاح‌های سرد دارد، یک هزار و 131 دستگاه موتورسیکلت و 720 مورد خودرو سرقتی را نیز توقیف کرده‌ایم.
رشد 80 درصدی جرائم رایانه‌ای
فرمانده انتظامی شهرستان آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فعالیت پلیس فتا در زمینه کشف جرائم رایانه‌ای تصریح کرد: در این باره که برداشت از حساب افراد در رأس جرائم قرار دارد متأسفانه با رشد 80 درصدی مواجه بودیم که با تلاش‌های انجام شده 90 درصد از آنها کشف شدند.
سرهنگ تقی زاده با تأکید بر اینکه مسائل خانوادگی نیز به روز رصد می‌شود، یادآور شد: کار فیلتر سایت‌های مستهجن و ضدانقلاب در فضای مجازی به طور مرتب انجام می‌شود به‌طوری‌که ماهانه حداقل 500 سایت را فیلتر می‌کنیم.
وی با اشاره به اینکه هک گوشی تلفن همراه یا حساب و سیستم رایانه‌ای اشخاص توسط برخی از هکرها افزایش یافته است، گفت: در بحث حساب افراد و یا سیستم رایانه‌ای اشخاص این کار از طریق ایمیل و یا حساب‌های کاربری افراد انجام می‌شود که برای جلوگیری از بروز این کار مردم بایستی از پسوردهای 12 رقمی شامل عدد و حروف استفاده شود تا شاهد به حداقل رسیدن این اقدامات شویم.
وی افزود: در بُعد امنیت، آبادان در صف اول شهرستان‌های خوزستان قرار دارد البته مشکلاتی نیز وجود دارد که در حال رفع آنها هستیم، به‌منظور ارتقاء سطح امنیتی در منطقه آزاد اروند بایستی برای آن منطقه ویژه نظامی تعریف شود.
وی با بیان اینکه نوروز امسال با کاهش سرقت مواجه بودیم، تصریح کرد: از 9 قتل حادث شده در سطح شهرستان، امسال هشت مورد آن کشف شده و یک مورد باقی‌مانده نیز به طور حتم با تلاش‌هایی که در حال انجام است تا پایان سال کشف می‌شود، پارسال هم 9 قتل رخ داده است.
وی یادآور شد: 40 درصد از جرائم که بیشتر شامل سرقت‌های خرد هستند، توسط افراد معتاد انجام می‌شود.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تقدیر استاندار از فاطمه عبادی هنرمند خوزستانی

گزارش تصویری / جلسه ستاد بازسازی مناطق سیل زده با حضور استاندار خوزستان

آملی‌ لاریجانی به یزدی : جز توهین کاری هم می‌کنید؟

همسویی همه دستگاههای اجرایی لازمه تحقق رونق تولید است

21درصد واحدهای تولیدی درشهرک‌های صنعتی کشور دچار رکود هستند

لزوم همکاری دستگاه های متولی در اجرای طرح مدیریت پسماندهای دزفول

انقلابمان را در جنگ تحمیلی به دنیا ثابت کردیم

تیم دختران بسکتبالیست اروند تیم کردستان را مغلوب خود کردند

موفقیت ملت ایران در دفاع مقدس مدیون حقیقت غدیر است

افتتاح 3 تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی شوش، دزفول و اندیمشک

2 غرق شدگی در خرمشهر به فاصله یک روز

افزایش شرجی هوا در خوزستان

ارزآوری 30 میلیون دلاری گردشگری سلامت در خوزستان

مجموعه بردگوری‌های بردپاره در ایذه ثبت ملی شد

اصلاح‌طلبان بهانه‌تراشی می‌کنند/ جناح‌های موجود پوشش‌دهنده همه مطالبات جامعه نیستند

700 گروه جهادی تهران در زمینه محرومیت زدایی فعالیت می کنند

ساخت و تعمیر 620 واحد مسکونی در دشت آزادگان توسط سپاه تهران

70 سری جهیزیه به زوج های جوان سوسنگرد اهدا شد

دستبند پلیس اهواز بر دستان سارق حرفه ای پمپ های آب

جشنواره صلح و کودک در اندیمشک برگزار شد

به بهتر شدن شرایط استان و کشور کمک کنید

ظریف : هزینه مقاومت را بر مردم تحمیل نکنیم

استاندار خوزستان: باید دنبال خلق ثروت از طریق علم بود

نخبگان ثروت جامعه را رقم می زنند

مشکلات فاضلاب در مناطق نوساز اهواز قابل قبول نیست

باند حرفه ای موبایل قاپ در اهواز به زانو درآمد

وجود 42 هزار اشتراک غیرمجاز آب در شهر اهواز

دمای هوای خوزستان آخر هفته افزایش می یابد

شوش میزبان سی‌ویکمین جشنواره تئاتر استان خوزستان

دستور ویژه رهبری به رئیس جمهور برای حل مشکل آب اهواز

14 درصد از مشترکین آبفا در اهواز بد مصرف هستند

تیم دختران بسکتبالیست نوجوان اروند بر تیم یزد غلبه کرد

تشکیل کمیته اشتغال ایثارگران در دستگاه های اجرایی خوزستان

6000سگ بی صاحب دراهواز وجود دارد/عدم همکاری نهادها برای جمع آوری

حل مشکل آب و فاضلاب استان نیازمند نگاه ملی است

4 مغازه فلافل فروشی در اهواز دچار حریق شدند

57 درصد مشترکان آب سقف الگوی مصرف را رعایت می کنند

واکنش کواکبیان به سخنان آیت‌الله یزدی

آیت‌الله یزدی: آقای روحانی اگر نمی‌توانی، برو

هیات فرهنگی بصره عراق به منطقه آزاد اروند سفر کرد

عضویت دستگاه نظارتی در کمیته اشتغال ایثارگران برای تحقق سهمیه اشتغال ایثارگران در دستگاه های اجرایی

گزارش تصویری / بازدید استاندار خوزستان از کانال بحره

ساخت 2 هزار و 300 خانه آسیب دیده از سیل خوزستان ادامه دارد

1950 کارت هوشمند برای معلولان در شادگان صادر شده است

تبادل فرهنگی هنری از اروند آغاز و به سراسر ایران ادامه خواهد داشت

دکتر امیر محبیان: «انحصار قدرت» از آفات نظام حزبی است/ شفافیت مانع پیوند قدرت و ثروت در کشور می‌شود

آتش این بار در ارتفاعات کوه مناردر بخش چلو اندیکا شعله ور شد

آتش در ارتفاعات اندیکا شعله ور شد

طرح مدیریت پسماند حفاری خوزستان تاییدیه محیط زیست ندارد

پساب صنعتی خورموسی را به جیوه آلوده کرده‌است