پیام خوزستان

آخرين مطالب

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول:

خبرنگاران توجه ویژه ای نسبت به معرفی ظرفیت های دزفول داشته باشند سياسي

خبرنگاران توجه ویژه ای نسبت به معرفی ظرفیت های دزفول داشته باشند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - دزفول- سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: خبرنگاران توجه ویژه ای به معرفی ملی و بین المللی ظرفیت های دزفول در تمامی زمینه ها داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر ، محمد حیدری شامگاه سه شنبه در آئین نکوداشت اصحاب رسانه شهرستان که به مناسبت 17 مرداد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: رسانه یکی از ارکان چهارگانه قدرت سیاسی در کشور محسوب می شود و در نظام جمهوری اسلامی برای خبرنگار و رسانه جایگاه ویژه ای تبیین شده است.
وی از توجه ویژه به رفع مطالبات و دغدغه های صنفی اصحاب رسانه خبر داد و افزود: تلاش می شود تا همچون گذشته از نظرات، پیشنهادات و انتقادات خبرنگاران در راستای پیشبرد همه جانبه، متوازن و متعادل امورات شهرستان استفاده شود.
حیدری بیان کرد: گزینش و انتخاب خبر یک تخصص است؛ بنابراین خبرنگار باید خبری تولید کند که امید، روحیه و نشاط را در جامعه تزریق کند و افسردگی، یأس و سرخوردگی را از جامعه دور کند، از این رو خبرنگار یکی از مطلع ترین افراد جامعه است که لازم است رازدار، صادق و امین بوده و وفای به عهد داشته باشد.
وی همچنین نکته سنجی، پژوهشگری و قانونمندی را از دیگر ویژگی های خبرنگار برشمرد و تصریح کرد: خبرنگار در عین رعایت فوریت در اخبار باید نگاه مسئولیت پذیری با رعایت تمامی حقوق را داشته باشد.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با بیان اینکه راستی آزمایی و درست آزمایی بسیاری از وقایع بر عهده خبرنگار است، عنوان کرد: این انتظاری است که مردم از اصحاب رسانه دارند لذا امین بودن خبرنگار شرط اول در راستای تحقق این مهم است.خبرنگار حرفه ای کسی است که از احساسات و عواطف به دور است و بر اساس توانمندی، فکر و پژوهش قلم می زند.
حیدری با تاکید بر اینکه خبرنگار نباید در مقام انحراف و بدبینی افکار عمومی ظاهر شود، یادآور شد: یکسو نگری، تکسو نگری، استبداد رسانه ای و تحریف و تخریب اخبار، جزو مهمترین نبایدها در حوزه رسانه است که خبرنگار باید نسبت به پرهیز از این موارد اهتمام ویژه ای داشته باشد.
وی اضافه کرد: خبرنگار باید تعهد خدمت داشته باشد و با هوشیاری در راستای خدمت به مردم و جامعه گام بردارد و قربانی بازی های سیاسی و جناح بندی ها نشود.
حیدری با تاکید بر اینکه خبرنگاران در زمینه معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های دزفول فعالیت بیشتری داشته باشند، افزود: نباید فقط به دنبال اخبار منفی بود چرا که دزفول در بسیاری از زمینه ها دارای ظرفیت های بالقوه ملی و بین المللی است که باید به این ظرفیت ها پر و بال داد. بعنوان مثال اخبار غرقیات در رودخانه دز بصورت مرتب در رسانه ها منتشر می شود اما لازم است ویژگی ها و ظرفیت های این رودخانه زلال و ارزشمند که موجب شده در روزهای تعطیل پذیرای 20 تا30 هزار گردشگر از استان ها و شهرستان های مختلف باشد نیز باید به خوبی منعکس و معرفی شوند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول تاکید کرد: لازم است در عصر کنونی که عصر تکنولوژی است خبرنگاران، اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی از ظرفیت این فضا و رسانه های خود در راستای معرفی قابلیت ها و ظرفیت های دزفول در حوزه های مختلف همچون گردشگری استفاده کنند و دزفول را به جهانیان معرفی کنند.
حیدری در خصوص ماجرای تابلوی ورودی دزفول نیز اظهار کرد: آنچه که در این زمینه رخ داد مطلوب و خوشایند هیچکس نبود اما مواردی که می بایست به آن پرداخته شود این است که چه عواملی منجر به شکل گیری این موضوع شدند، بازیگران این صحنه چه کسانی بودند، تا کجا قانون را رعایت کردند و چرا از قانون تعدی کردند.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول با تقدیر از اقدامات قاطعانه دستگاه قضا و دستگاه های انتظامی و اطلاعاتی در مدیریت حوادث مربوط به تابلوی ورودی دزفول، گفت: تعدادی از عوامل اصلی آن آشوب ها هم اکنون در زندان هستند، عده ای نیز متواری و برای عده ای نیز پرونده قضایی تشکیل شده و دستگاه قضا در حال رسیدگی به این پرونده ها است.
حیدری با بیان اینکه رنج حوادث مربوط به تابلوی ورودی که منجر به کشته شدن دو تن از شهروندان دزفولی شد همچنان ادامه دارد، گفت: تلاشمان این است که با صبر، تدبیر، تدبر و تلاش بتوانیم بسیاری از آن اتفاقات تلخ را جبران کنیم ضمن اینکه برخی بخش های این ماجرا قابل کنترل نبود بگونه ای که اخبار موثق ما در مواجهه با اخبار ناصواب و کذبی که از سوی عده ای به مردم ارائه می شد جا پیدا نمی کرد که نتیجه این امر وقوع اتفاقات ناگوار شامگاه عید نوروز بود.
وی توضیح داد: طبیعی است که در زمینه بیان و اطلاع رسانی در خصوص هر اقدام، رویداد، تحول و تصمیمی که در شهرستان رخ می دهد یا انجام می شود ملاحظات همه جانبه ای وجود دارد که نماینده عالی دولت بیش از هرکسی باید این ملاحظات را رعایت کند اما رعایت این ملاحظات به معنای عدم اطلاع رسانی و عدم پاسخگویی نیست.
حیدری عنوان کرد: مجموعه فرمانداری ویژه شهرستان دزفول در راستای وظیفه شفاف سازی، پاسخگویی و مسئولیت پذیری تعامل خوبی با اصحاب رسانه دارد و رویکرد اصلی بنده دلالت بر تعامل همه جانبه با اصحاب رسانه است که ایجاد شورای اطلاع رسانی شهرستان که به زودی نظام نامه این شورا تدوین می شود نیز مهر تاییدی بر این موضوع است.
وی در پایان از عملکرد مطلوب اصحاب رسانه دزفول در زمان وقوع سیلاب فروردین ماه که منجر به ارائه هشدارها در راستای آگاه سازی مردم و کاهش خسارات شد تقدیر و تشکر کرد.
به گزارش خبرنگار مهر ، نداشتن بیمه، نبود تشکل و انجمن اصحاب رسانه، سطح پایین سواد رسانه ای برخی مسئولان، عدم ارتباط برخی ادارات با اصحاب رسانه و ضعف در روابط عمومی های برخی ادارات از جمله مطالبات و دغدغه های خبرنگاران حاضر در این نشست بود که سرپرست فرمانداری دزفول نسبت به پیگیری و رفع این موارد قول مساعدت داد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

جزئیات مرگ چهار کارگر خوزستانی اعلام شد

تبیین اقدامات نظام اسلامی بذر امید را در کشور خواهد کاشت

نوسازی ماشین آلات راهداری خوزستان100میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد

30 هزار واحد مسکونی در خوزستان شرایط خوبی ندارند

قیام عاشورای حسینی (ع) عامل آزادگی ملت ایران و جهان تشیع است

منطقه آزاد اروند تنها در حد یک نام/مطالبه استقرار گمرک 16 ساله شد

پیشرفت بازسازی در مناطق سیل زده خوزستان/ بانکهای استان روند پرداخت خسارات سیل را با جدیت پیگیری کنند

استنشاق گاز آمونیاک چهار نفر را در خوزستان کشت

حادثه گازگرفتگی در حوضچه پرورش ماهی 4 فوتی و 6 مصدوم داشت

استنشاق گاز چهار نفر در خوزستان را به کام مرگ کشاند

بازسازی مناطق سیل زده خوزستان 60 درصد پیشرفت داشته است

مسئولان در هفته دولت فعالیت‌های خود را به مردم گزارش دهند

آبادان در بحث عمران به حق خود نرسیده است

پایان کار آسفالت مسکن مهر طی 10 روز آینده

ورزشگاه فولاد بهترین ورزشگاه کشور شد

ظریف : اروپا باید راهی برای آسان‌ تر شدن شرایط برای ایران بیابد

لزوم ترسیم نقشه راه برای بهبود وضعیت آبادان

تخصیص اعتبار 160 میلیون تومانی برای سلامت دانش آموزان خرمشهری

رطوبت در خوزستان به 90 درصد رسید

افزایش عوارض آزاد راه «خرم‌زال» بررسی می‌شود

469 پروژه در هفته دولت در خوزستان به بهره برداری می رسد

هوک: امروز، روز دوستی مردم ایران و آمریکاست!

آزادراه خرم‎زال، گران با خدمات ناچیز

معاون وزیر راه: افزایش عوارض آزاد راه خرم‌زال ناچیز است

133 کیلومتر آزاد راه در کشور به بهره برداری می رسد

جهانگیری : زنده نگه‌ داشتن امید مردم، وظیفه ماست

آمادگی ایران برای رویارویی با هر تهدید احتمالی

برنامه‌های هفته دولت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی باشند

فیلم های خاطر انگیز کودکان در مناطق سیل زده خوزستان اکران می شوند

استاندارخوزستان: 9 درصد ارزش افزوده قراردادهای 32 مخزن نفتی به خوزستان داده شود

پیام استاندار خوزستان به مناسبت روز پزشک

پیام استاندار خوزستان به مناسبت فرارسیدن هفته دولت

20حرفه تاپایان شهریور به طرح اجبار نصب کارت خوان اضافه می شود

خوزستان در وصول مالیات جز دو استان مانده به آخر است

میزان ارزش افزوده در خوزستان شفاف نیست

مرمت مسجد تاریخی ملاحاجی دزفول نیازمند بیش از4میلیارد ریال اعتبار

ماجرای بازداشت دو نماینده مجلس بررسی می‌شود

ظریف : اجازه نمی‌ دهم یک قطره از خزر را از ما بگیرند

فارس، بوشهر و هرمزگان استان های معین خرمشهر برای اربعین شدند

پنج استان و هشت شهرستان معین خرمشهر در اربعین امسال شدند

791 پروژه اجتماعی درمناطق نفتخیز و سیل‎زده درحال اجراست

پیش بینی تردد 2 میلیون زائر اربعین حسینی از مرز شلمچه

دمای هوای اهواز به 47 درجه رسید

انتصاب سرپرست اداره کل سیاسی،انتخابات وتقسیمات کشوری استانداری

عاملان تیراندازی به ترانس برق در اهواز دستگیر شدند

کشف محموله میلیاردی تلفن همراه هوشمند توسط مرزبانان خوزستان

دستگیری 13 خرده فروش مواد مخدر و معتاد پرخطر در آبادان

افزایش رطوبت و شرجی هوا در خوزستان

انتصابات جدید در استانداری خوزستان

مردم توقع دارند که جلوی فساد گرفته شود