پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد:

فرصت یک ماهه برای لایروبی جوی‌های روباز خوزستان اجتماعي

فرصت یک ماهه برای لایروبی جوی‌های روباز خوزستان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: از دوره تابستانه لایروبی و آهک‌پاشی یک ماه باقی مانده که با توجه به بازگشایی مدارس باید کار تشدید شود.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، فرهاد صفدری در جلسه شورای سلامت که امروز (28 مردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، با اشاره به وضعیت لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اهواز از ابتدای تیرماه تاکنون اظهار کرد: پیرو دستور استاندار خوزستان اقدامات خوبی در حوزه شهری و روستایی در حال انجام است اما انتظار می‌رود اکنون که در پایان مردادماه قرار داریم دو سوم کار یعنی حدود 70 درصد کار انجام شود. در صورتی که 50 درصد لایروبی و آهک‌پاشی نیز انجام شود میزان خواهد بود که امیدوارم مابقی آن در روزهای آینده انجام شود.
وی افزود: در حوزه شهر و روستا، قریب به اتفاق خط السیر به حد نصاب لازم رسیده است اما بعضا در برخی نقاط نیاز به تقویت برنامه ها داریم.
مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان عنوان کرد: در غرب اهواز از 60 نقطه ای که نیازمند لایروبی و آهک‌پاشی هستند، تنها 17 نقطه و در بخش روستایی از 58 نقطه نیازمند لایروبی و آهک‌پاشی حدود 12 نقطه لایروبی و آهک‌پاشی شده اند.
صفدری افزود: همچنین در شرق اهواز لایروبی و آهک‌پاشی 66 درصد و در بخش روستایی 35 درصد گزارش شده است. در بخش شهری امیدیه نیز از 9 نقطه نیازمند لایروبی و آهک‌پاشی، تنها لایروبی و آهک‌پاشی در یک نقطه انجام شده است و در بخش روستایی از 50 نقطه نیازمند لایروبی و آهک‌پاشی هیچ نقطه ای لایروبی و آهک‌پاشی نشده است.
وی ادامه داد: در بخش شهری حمیدیه نیز لایروبی و آهک‌پاشی 16 درصد و در بخش روستایی 61 درصد بوده است. همچنین در بخش شهری دشت آزادگان لایروبی و آهک پاشی 13 درصد و در بخش روستایی 6 درصد گزارش شده است.
مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان تصریح کرد: در بخش شهری هویزه وضعیت لایروبی و آهک‌پاشی 46 درصد، کارون 20 درصد، مسجدسلیمان 8.3 درصد و هندیجان 45 درصد گزارش شده است. همچنین وضعیت لایروبی و آهک پاشی جوی‌های روباز در بخش روستایی هویزه 26.8 درصد، کارون 34 درصد، مسجدسلیمان 2.27 درصد، هفتکل 17 درصد و در هندیجان 25 درصد گزارش شده است.
صفدری در خصوص وضعیت لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز در شهرهای تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان در فصل تابستان امسال گفت: لایروبی و آهک پاشی جوی های روباز در این بازه زمانی در بخش شهری آبادان 25 و در بخش روستایی 22 درصد، در بخش شهری خرمشهر 70 درصد و در بخش روستایی 25 درصد، در بخش شهری شادگان 33 و در بخش روستایی 30 درصد گزارش شده است. در شهرهای دیگر تابعه دانشکده های علوم پزشکی خوزستان نیز وضعیت لایروبی و آهک‌پاشی جوی های روباز در برخی نقاط کمتر از 50 درصد بوده است.
وی عنوان کرد: مطلوبیت میکروبی آب شبکه توزیع شهری در چهار ماهه نخست امسال به ترتیب در بندر ماهشهر، حمیدیه، مسجدسلیمان، دشت آزادگان، هفتکل، رامشیر، اندیمشک، غرب اهواز ، کارون، امیدیه و مخصوصا اندیکا از میانگین استانی کمتر بوده است.
مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: همچنین مطلوبیت میکروبی آب شبکه توزیع روستایی در چهار ماهه اول امسال در برخی شهرهای خوزستان به ویژه به ترتیب در شرق اهواز، هویزه و غرب اهواز کمتر از میانگین استانی بوده است.
صفدری ادامه داد: مطلوبیت کلرسنجی آب شبکه توزیع روستایی نیز در چهار ماهه نخست امسال به ترتیب به ویژه در ایذه، دشت آزادگان، ‌شرق اهواز، غرب اهواز، هویزه، کارون، رامهرمز و اندیکا کمتر از میانگین استانی بوده است.
وی عنوان کرد: مطلوبیت کدورت آب شبکه توزیع روستایی در چهار ماهه نخست امسال نیز به ترتیب به ویژه در شرق اهواز، رامشیر، باوی، دشت آزادگان، هویزه، غرب اهواز، حمیدیه و کارون کمتر از میانگین استانی بوده است.
مدیر سلامت و حرفه‌ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: با توجه اینکه در پیک دوم بیماری های روده ای، بازگشایی مدارس و اربعین حسینی هستیم تلاش ما پاکسازی گسترده در منطقه است که تغییرات اعداد و ارقام نسبت به جلسه قبل نشان دهنده تلاش های در حال انجام است.
وی با بیان اینکه وضعیت، نیازمند مداخلات حداکثری است، عنوان کرد: از دوره تابستانه لایروبی و آهک‌پاشی تنها یک ماه باقی مانده که با توجه به بازگشایی مدارس باید کار تشدید شود. همچنین پیشنهاد می شود خیابان‌ها، اطراف و جوی‌های روباز منتهی به مدارس به صورت ویژه و مجدد لایروبی و آهک‌پاشی شوند.
به گزاش ایسنا، در ادامه آرش یلالی، معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: آمار ارائه شده در خصوص لایروبی و آهک‌پاشی جوی‌های روباز در شهرهای تحت پوشش این دانشگاه طبق گزارش شهرداری است.
وی افزود: تاکنون شرایط نظارت بر روند این کار برای ما محقق نشده است و شاید میزان لایروبی و آهک پاشی جوی های روباز کمتر از میزان گزارش شده باشد زیرا ما وضعیت را رصد نکرده‌ایم.
انتهای پیام


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دستگیری سارقان طلاجات منازل در اهواز

ادامه روند افزایش دمای خوزستان تا فردا

روند ساخت موزه دفاع مقدس آبادان کند است

باغ موزه دفاع مقدس آبادان چشم انتظار نیم نگاه مسئولان

رئیسی: با اقدام کانادا مقابله‌ به‌ مثل می‌ کنیم

دستبند پلیس اهواز بر دستان سارق حرفه‌ای پمپ های آب

مشکلی در جاده های منتهی به گذرگاه های اربعین خوزستان وجود ندارد

24مهرماه تردد از مرز مهران دو سفره خواهد شد

معدوم‌سازی بیش از 92 هزار کیلوگرم فرآورده‌های خام دامی غیرقابل مصرف در خوزستان

دستگیری 20 نفر از عوامل درگیری در روستای «آب باران» آغاجاری

از بین رفتن زیرساخت‌های مسیرهای مرزهای خوزستان در سیل

پیش‌بینی افزایش رطوبت در خوزستان

آیا سوال از شهردار اهواز، زمینه‌ساز استیضاح اوست؟

5 مصدوم حاصل سرعت غیرمجاز و واژگونی پژو

مشکلات 6 ماه بی آبی کشاورزان آبادانی مورد توجه قرار گیرد

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد:پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

افزایش دمای خوزستان تا چهارشنبه

زنان مناطق حاشیه‌ای اهواز، نیازمند توجه نهادهای حمایتی

شیوع بیماری‌های گوارشی در "عین 2" در پی مشکلات فاضلاب

کم‌کاری در مسائل اجتماعی، بستری از مشکلات در اهواز ایجاد می‌کند

7 هزار نفر از جمعیت فعال حصیرآباد بیکارند

آمادگی فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش در مناطق حاشیه‌ای

صنایع خوزستان مسئولیت اجتماعی خود را در قبال مردم محقق کنند

پایین بودن اعتماد و مشارکت اجتماعی در خوزستان / حاشیه‌نشینی، کار فرمانداری اهواز را سخت کرده است

اختصاص 130 میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تبعات سیل خوزستان

سامانه هشدار سیل درخوزستان راه‌اندازی می‌شود

اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار با اولویت مناطق سیل‌زده

برای قضاوت در مورد عملکرد شهردار اهواز زود است

اختصاص 80 میلیارد تومان به تکمیل پروژه‌های عمرانی شهر اهواز

مقصر توسعه نیافتگی اهواز، تهرانی‌ها نیستند

استفاده شبکه‌های قاچاق از خوزستان به عنوان معبر

تشکیل پرونده احتکار برای انبارهای تاییدنشده

نصب ردیاب در کشتی‌ها و قایق‌های تجاری و صیادی جهت جلوگیری از قاچاق

ماجرای فیلم جابه‌جایی بیمار باردار ایرانی با بیمار عراقی چه بود؟

افزایش دمای خوزستان در هفته آخر تابستان

طول پل دسترسی به بندر اروندکنار 22 متر افزایش یافت

صلح و سازش، پایان نزاع دو طایفه شادگانی با 8 کشته

دستگیری قاتل فراری پیش از خروج از کشور

شبکه تلفن همراه در 50روستای اندیکا قطع شد

خوزستان امروز و فردا، باد و خاک محلی

برخورد سه خودرو در کیانپارس اهواز

آخرین وضعیت طرح توسعه فرودگاه فعلی اهواز

خوزستانی‌ها در شام غریبان حسینی گریستند

پیش‌بینی خاک محلی برای آبادان و شادگان

سوگواری عاشورای حسینی در سراسر خوزستان برگزار شد

واژگونی پژو 3 مصدوم برجای گذاشت

قیام امام حسین(ع)، روحیه اسلام ناب و اصیل را احیا کرد

دمای خوزستان پایین‌تر می‌آید

مراسم عزاداری تاسوعای حسینی در خوزستان برگزار شد

بدون قیام امام حسین(ع)، چارچوب اسلام با تحریف مواجه می‌شد