پیام خوزستان

آخرين مطالب

عملکرد سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تشریح شد وزارت نفت

عملکرد سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت تشریح شد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت ضمن تشریح عملکرد این سازمان در دولت تدبیر و امید از تسویه کامل زیان انباشته سازمان در طول 6 سال گذشته خبر داد و گفت: سازمان بهداشت و درمان هم‌اکنون به یک سازمان سودده تبدیل شده است.

به گزارش شانا به نقل از سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، حبیب‌الله سمیع ابراز امیدواری کرد دولت با ایجاد شرایط مساعدتر و ارائه کارنامه موثرتر، زمینه رضایت‌مندی بیشتر آحاد مردم را فراهم و هر سازمان بتواند خدمات مناسب‌تر و موثرتری را در حوزه اختیارات خود ایفا کند و مایه آسایش، آرامش، شادی و تندرستی مردم باشد.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با اشاره به فعالیت‌های این سازمان در دولت تدبیر و امید گفت: در پنج سال گذشته روی پروژه‌های نیمه‌تمام دولت گذشته متمرکز شدیم و سعی شد تا جایی که امکان دارد پروژه جدیدی در سازمان تعریف نشود و به اتمام فعالیت پروژه‌های پیشین بپردازیم. خوشبختانه با وجود همه مسائل و مشکلاتی که پیش‌ رو، توانستیم به این مهم نائل شویم و به جز یک تا دو طرح که در آستانه بهره‌برداری قرار دارد، بخش قابل توجهی از پروژه‌ها را به فاز بهره‌برداری برسانیم.
بهره‌برداری از بیمارستان آغاجاری
وی به افتتاح طرح‌هایی از جمله بیمارستان سرخس، پلی‌کلینیک آزادی و بیمارستان آغاجاری به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در سال‌های گذشته اشاره کرد و افزود: عملیات احداث بیمارستان گچساران و بیمارستان آغاجاری به صورت همزمان از سوی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب آغاز شد، پس از آن در سال 91 مطابق با مصوبه هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت عملیات احداث بیمارستان آغاجاری به‌عهده سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت قرار گرفت و از دو سال گذشته تاکنون بهره‌برداری از این بیمارستان آغاز شده است.
سمیع، پلی‌کلینیک اراک، ساخت منازل مسکونی، پانسیون و بخش همودیالیز جزیره خارک، بخش همودیالیز بیمارستان جم و احداث پلی‌کلینیک تبریز را از جمله دیگر پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده این سازمان در سال‌های گذشته عنوان کرد و گفت: پیش‌بینی می‌شود پلی‌کلینیک ماهشهر و پلی‌کلینیک هزار جریب اصفهان نیز تا چند ماه آینده به بهره‌برداری برسد.
به گفته وی، عملیات احداث بیمارستان آبادان یکی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای این سازمان به شمار می‌رود که مراحل اجرایی را طی می‌کند.
2 اولویت توسعه‌ای سازمان در سال‌های آینده
وی اجرای پروژه تروماسنتر عسلویه و احداث بیمارستان صنعت نفت تهران در محله میرداماد را از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر پیش روی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت دانست و تاکید کرد: با توجه به گستره تاسیسات نفت و گاز و پتروشیمی در منطقه عسلویه، احداث تروماسنتر یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر این منطقه به شمار می‌آید و سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز بر این مسئله تأکید و تعجیل دارد، زیرا تاسیسات پالایشگاهی و پتروشیمی واقع در منطقه عسلویه و کنگان نیازمند حمایت و پشتیبانی جدی برای حوادث احتمالی است، در نتیجه با استقرار یک اورژانس پیش‌بیمارستانی با امکانات ویژه می‌توانیم آمادگی لازم را برای مواجهه با حوادث احتمالی که ممکن است در آینده رخ دهد، کسب کنیم.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت افزود: در کنار اجرای پروژه تروماسنتر، خرید یک دستگاه اتوبوس آمبولانس نیز در دستورکار این سازمان قرار گرفت و با خرید، تجهیز و راه‌اندازی این دستگاه توانستیم در سیل اخیری که در منطقه پل‌دختر استان لرستان به وقوع پیوست، از آن بهره ببریم.
سمیع، احداث بیمارستان صنعت نفت تهران در محله میرداماد را یکی دیگر از اولویت‌های این سازمان برشمرد و اظهار کرد: مسائل حقوقی این پروژه در حال پیگیری و فعالیت‌های مقدماتی و طراحی‌های اولیه احداث این بیمارستان انجام شده است.
نصب و راه‌اندازی تجهیزات پزشکی پیش از آغاز تحریم‌ها
وی درباره عملکرد متنوع سازمان خود در حوزه تجهیزات پزشکی نیز گفت: پیش از اعمال تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا علیه ایران، خریدهای ارزشمندی در حوزه تجهیزات پزشکی در بیشتر مناطق داشتیم و توانستیم برای دو بیمارستان فوق‌تخصصی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در اهواز و تهران، تجهیزات پزشکی ارزشمند و تخصصی بخریم.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت، افتتاح بخش سی‌تی‌آنژیو و سی‌تی‌اسکن مولتی اسلایس بیمارستان صنعت نفت تهران را از جمله این اقدام‌ها برشمرد و افزود: با آماده شدن ساختمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه در دولت تدبیر و امید نهایی نصب این تجهیزات پزشکی نهایی شد.
سمیع همچنین از خرید تجهیزات پزشکی برای مناطق دیگر خبرداد و گفت: برای بیمارستان اهواز که پشتیبانی عملیات نفت در جنوب کشور را به‌عهده دارد، تجهیزات جدیدی از جمله دستگاه سی‌تی‌اسکن، ام‌آرآی، دستگاه جدید آنژیوگرافی قلب و دو دستگاه رادیوگرافی خریداری شد که بخشی از 6 دستگاه رادیوگرافی فول دیجیتال دی‌دی‌آر است و باقی این دستگاه‌ها در اهواز، تهران، مسجدسلیمان و اراک نصب شدند.
به گفته وی، افزون بر خرید دستگاه‌های جدید سونوگرافی و نوسازی دستگاه‌ها و تجهیزات اتاق عمل‌های بیمارستان‌های تهران و اهواز، برای بخش‌های آی‌سی‌یو، سی‌سی‌یو، اتاق عمل و... بیمارستان آغاجاری که دو سال پیش به بهره‌برداری رسید، نیز تجهیزات روزآمد خریداری شد.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در بخش دیگری از سخنان خود به دریافت مجوز از هیئت امنای ارزی اشاره کرد و افزود: در یک ماه اخیر توانستیم با مجوزی که از هیئت‌امنای ارزی گرفتیم، تجهیزات مدرنی را با ارز 4200 تومانی برای بیمارستان‌های مسجدسلیمان، آغاجاری و اهواز خریداری کنیم و برنامه‌ریزی شده است در یک تا دو ماه آینده این تجهیزات هم نصب شود.
صرفه‌جویی 20 درصدی با خرید متمرکز دارو
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت با بیان اینکه با سیستم خرید متمرکز دارویی توانستیم در کل هزینه‌های دارویی سازمان 20 درصد صرفه‌جویی کنیم، گفت: برنامه‌ریزی شده تا تجهیزات پرمصرف سازمان نیز به شکل متمرکز خریداری شود، در همین راستا با پنج شرکت دارویی اصلی قراردادهایی را به شرط تسویه‌حساب تا نیمه ماه بعد امضا کرده‌ایم که این روند سبب ارائه تخفیف حداکثری ازسوی شرکت‌های طرف قرارداد می‌شود. از سوی دیگر، پرداخت‌ها هم به صورت متمرکز در مدیریت مالی سازمان انجام می‌شود که حاصل تلاش همکاران‌مان در مدیریت امور مالی، دارو، تجهیزات پزشکی و امور حقوقی است.
استانداردسازی سامانه نیروی انسانی
این مقام مسئول در وزارت نفت، استانداردسازی سامانه نیروی انسانی را از دیگر اقدام‌های انجام شده در حوزه منابع انسانی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت عنوان و بیان کرد: در این راستا توانستیم نیروهای قراردادی شامل پیمانکاری و مدت‌موقت و بخش عمده‌ای از پزشکان را که در قالب پرکیس با این سازمان همکاری می‌کنند، در مناطق مختلف ساماندهی و چابک‌سازی کنیم و فعالیت این بخش را متناسب با نیازهای سازمان پیش ببریم.
به گفته سمیع، 260 مرکز بهداشتی، 9 بیمارستان، 60 تا 70 پلی‌کلینیک تخصصی، 70 مرکز سلامت کار و سلامت خانواده و مراکز پزشک‌یاری از جمله مراکز ملکی سازمان هستند که با توجه به فعالیت صنعت، عمدتا در مناطق جنوبی کشور متمرکز شده‌اند، اما در مناطقی که امکانات درمانی از سوی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت وجود ندارد، برای همکاران صنعت نفت خرید خدمت انجام شده است. در همین راستا سازمان با بیش از 1500 مرکز درمانی و 15، 20 بیمارستان خصوصی قراردادهایی را امضا کرده است تا امکان مراجعه مستقیم کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت به این مراکز درمانی (بدون ارائه معرفی‌نامه از بیمارستان نفت) مهیا شود.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در بخش دیگری از اظهارات خود به ساماندهی امور اعزام بیماران اشاره کرد و گفت: پارسال برای صرفه‌جویی و برنامه‌هایی که در حوزه اقتصاد مقاومتی مدنظر بود، توانستیم این موضوع را با توسعه امکانات‌مان در مناطق زیر پوشش و بهره‌گیری از خدمات این مناطق تا حد امکان قانونمند کردیم.
وی افزود: بسیاری از پروژه‌هایی را که به بهره‌برداری رسیده بود با طی تشریفات مناقصه در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم و در بیشتر مواقع تجهیزات نیز از سوی این بخش تامین شده و خدمات مناسبی به بیماران ارائه شد، برای نمونه بخش فیزیوتراپی بیمارستان تهران، کلینیک امام علی شیراز و پلی‌کلینیک اراک به صورت برون‌سپاری به بهره‌برداری رسیدند.
راه‌اندازی مرکز کال‌سنتر بیمارستان نفت تهران
راه‌اندازی مرکز کال‌سنتر بیمارستان نفت تهران نیز از جمله خدمات دیگری است که مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت به آن اشاره کرد و افزود: هر فردی در هر کجای کشور می‌تواند با سامانه 1519 تماس بگیرد و اطلاعات لازم را از طریق اپراتورهای سازمان دریافت کند، بدین ترتیب بیماران از هر نقطه کشور می‌توانند بدون اتلاف وقت برای کلینک مورد نظر خود وقت بگیرند و در موعد مقرر به مرکز درمانی مورد نظر مراجعه کنند، بنابراین استفاده از این سرویس رضایتمندی مراجعه‌کنندگان را در پی خواهد داشت.
سمیع با اشاره به پیگیری‌های سازمان در حوزه فعالیت‌های پزشکی خانواده و طب صنعتی، تصریح کرد: عمده فعالیت‌های این سازمان بر فعالیت‌های سلامت‌محور و پیشگیرانه متمرکز است. در نتیجه یکی از اقدام‌هایی که روی آن تاکید داشتیم حوزه فعالیت‌های پزشکی خانواده و معاینات دوره‌ای طب کار بود که سال به سال شاهد افزایش مشارکت کارکنان و خانواده‌ها در این زمینه بودیم و توانستیم در حوزه کنترل بیماری‌های غیرواگیر گام‌های مثبت و موثری را برداریم و در سال 97 کارنامه موفقی را برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر رقم زدیم.
انجام موفقیت‌آمیز معاینات پیشگیرانه دندان‌پزشکی
وی همچنین به اجرای حوزه پیشگیری دندان‌پزشکی در دو سال گذشته اشاره کرد و افزود: فعالیت‌های پیشگیرانه دندان‌پزشکی در حوزه مدیریت سلامت سازمان، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی شد و به اجرا درآمد. در این زمینه هم توانستیم گزارش مثبت و موفقی را از این برنامه رقم بزنیم. در همین راستا بخش عمده‌ای از جمعیت جوان تحت پوشش برای انجام معاینات پیشگیرانه دندان‌پزشکی فراخوانده شدند. این طرح سال‌های سال عمدتا در کشورهای پیشرفته از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی در حال اجرا است که ما هم توانستیم این مهم را در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت اجرایی کنیم.
رهایی سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت از ورشکستگی
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت مدیریت مالی این سازمان را جزو مدیریت‌های بسیار موفق در طول پنج سال گذشته برشمرد و اظهار کرد: 6 سال پیش شرایط خاصی بر سازمان حاکم بود و با توجه به زیان انباشته و متوالی شرکت، مطابق با قانون 141 تجارت باید اعلام ورشکستگی می‌کردیم. این موضوع به مجمع محترم هم گزارش شد، اما مجمع هم توانست در این زمینه کمکی کند، با این حال از پایان سال 93 سازمان سودده شد و تا پایان سال 96 با تمهیدات اندیشیده شده در این زمینه، زیان انباشته سازمان جبران شد و از سال 97 به بعد به‌عنوان یک شرکت سودده به فعالیت خود ادامه دادیم.
وی از تسویه 220 میلیارد تومان بدهی به سازمان امور مالیاتی خبر داد و گفت: با همت و تلاش مدیر امور مالی و همکاران این بخش، مالیات‌های معوق به سازمان امور مالیاتی تسویه شد و هم‌اکنون مالیات سازمان به روز است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
به گفته سمیع، تسویه بدهی‌های این سازمان از طریق شناسایی بهتر درآمدها بخصوص در شرکت‌های واگذار شده میسر شد.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در این باره توضیح داد: همان‌طور که می‌دانید این سازمان به جز خدماتی که به کارکنان چهار شرکت اصلی و خانواده‌های‌شان ارائه می‌دهد، با بیش از 50 شرکت پتروشیمی و پالایشگاه واگذار شده و همچنین صندوق بازنشستگی صنعت نفت قراردادهایی را امضا کرده است که در ازای دریافت سرانه، خدماتی را ارائه می‌دهد. در همین زمینه با شناسایی کامل و اخذ درآمدهای سازمان از شرکت‌های واگذار شده توانستیم زیان انباشته را جبران کنیم و به سوددهی برسیم. این اقدام همچنین موجب شد تا تعهدات مالی سازمان در حوزه پیمانکاران، تجهیزات پزشکی، دارو، پرداخت قراردادهای پرکیس پزشکان و همه اسناد و هزینه‌های موجود در مدیریت مالی در موعد مقرر تسویه شود.
به گفته سمیع، سازمان بهداشت و درمان در پایان سال 97 به همه تعهدهای مالی خود پاسخگو بوده و هیچ‌گونه سند آماده پرداخت در هیچ منطقه‌ای از سازمان وجود نداشته است.
مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت درباره تمهیدات این سازمان برای تامین دارو در زمان تحریم گفت: با توجه به تحریم‌ها در یک سال گذشته، به مناطق ابلاغ کردیم که در زمینه دارو دپوی 6 ماهه داشته باشند. شایان ذکر است که پیش از آغاز دوباره تحریم‌ها، تصور می‌شد با جمع‌آوری انبارهای دپوی دارو از اتلاف هزینه‌های سازمان جلوگیری خواهد شد و هر زمان که نیاز به دارویی باشد، با سفارش به شرکت‌های طرف قرارداد، نیاز این بخش تامین خواهد شد، اما متاسفانه با بازگشت تحریم‌ها فعالیت انبارداری ازسر گرفته و توسعه داده شد تا دپوی مناسب دارویی در سطح کشور داشته باشیم.
سمیع در پایان تصریح کرد: خوشبختانه دپوی مناسبی از داروها و اقلام پرمصرف در سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت وجود دارد و به اندازه نیاز بیماران در اختیارشان قرار می‌گیرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

گزیده‌های «نفتی» هفته

بررسی اقدام‌های اقتصاد مقاومتی شرکت ملی نفت ایران در اهواز

پیگیری طرح‌های توسعه‌ای منطقه ویژه پارس در عسلویه با حضور وزیر نفت

سومین نمایشگاه تخصصی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته برگزار می‌شود

وضع تولید بنزین در پالایشگاه‌های بندرعباس و ستاره خلیج فارس بررسی شد

برنامه‌ریزی برای تقویت زیست‌بوم استارت‌آپ‌ها در ارتباط با صنعت نفت

برنامه‌ریزی برای ایجاد و تقویت زیست‌بوم ارتباط صنعت نفت با استارت‌آپ‌ها

آمریکا از نفت به‌عنوان سلاح استفاده می‌کند

نفت در تکاپوی رونق‎بخشی به کسب‎وکار شرکت‎های داخلی است

زنگنه: شرایط کنونی ده‌ها برابر سخت‌تر از دوران جنگ تحمیلی است

ابلاغیه اخیر وزیر نفت برای تقویت جایگاه ورزش است؛ نه تضعیف آن

هزینه‌کرد دستگاه‌های اجرایی در ورزش حرفه‌ای ممنوعیت قانونی دارد

جهش قیمت نفت بازتاب دهنده تهدیدها در بازار نفت است

عربستان درباره حمله اخیر توضیحی به اوپک نداده است

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی ایران‌پلاست پروپیلن‌محور شد

تولید نفت عربستان سریع‌تر از انتظار عادی می‌شود

مسیر خطوط انتقال نفت جدید و لوپ نفت خام اهواز - ری ایمن‌سازی شد

بیش از 176 کارت هوشمند سوخت غیرمجاز در منطقه قم مسدود شد

قیمت سبدنفتی اوپک از 67 دلار فراتر رفت

صادرات محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی شرایط مناسبی دارد

برگزاری دوره‌های آموزشی صادرات و توسعه بازار در نمایشگاه ایران‌پلاست

صادرات محصولات و فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی شرایط بهتری دارد

کشورهای همسایه خواهان محصولات پلاستیکی ایران هستند

زنگنه: دست از تلاش برای فروش نفت برنمی‌داریم

سهم 95 درصدی صنعتگران پلاستیک از نمایشگاه ایران‌پلاست

نشست بررسی تامین مالی طرح‌ فراگیر پالایشی سیراف برگزار شد

تولید نفت عربستان تا پایان سپتامبر عادی می‌شود

عملیات سبک‌سازی سکوی نفتی نوروز یک انجام شد

آزادسازی ذخیره‌سازی‌های راهبردی نفت آمریکا ضروری نیست

لوازم تحصیل دانش آموزان زیر پوشش کمیته امداد منطقه ویژه پارس تهیه می‌شود

دادوستد انواع فرآورده هیدروکربوری در بورس انرژی

افت قیمت نفت به دلیل آمادگی عربستان برای بازگشت تولید

همکاری‌های نفت و گاز اروندان و جهاد دانشگاهی خوزستان توسعه می‌یابد

ذخیره‌سازی نفت عربستان تنها یک حاشیه امن موقت است

پیگیری 30 پروژه زیرساختی و 19 پروژه توسعه‌ای در سواحل مکران

قیمت سبدنفتی اوپک به مرز 67 دلار رسید

تعطیلی خط لوله انتقال نفت عربستان به بحرین

رونق صادرات نفت آمریکا پس از حمله به تأسیسات نفتی عربستان

معطلی نفتکش‌ها در پایانه‌های عربستان

قلم بی‌عدالتی و چای تازه‌دم روی شعله گاز

ظرفیت برداشت گاز در شمال شرق کشور افزایش می‌یابد

دیدار دبیرکل اوپک با رئیس آژانس بین‌المللی درباره تحولات بازار نفت

رویکرد ستودنی وزارت نفت برای تعیین ‌تکلیف میدان‌های مشترک نفت و گاز تا پایان دولت

طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب کلید خورد

بخشی از جهش قیمت نفت خنثی شد

نشست خبری معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی

جهانگیری: جای قدردانی و حمایت، بیشترین هجمه‌ها علیه وزارت نفت است

بازگشت کامل تولید نفت عربستان هفته‌ها طول می‌کشد

افزایش سهم سازندگان داخلی در پروژه‌های پتروشیمی

راه‌اندازی سامانه آشکارساز آتش و گاز در زاگرس جنوبی