پیام خوزستان

آخرين مطالب

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: راه اندازی 4 پایگاه فرهنگی و هنری کانون در مناطق محروم اهواز/ حوزه کودک متولی مشخصی ندارد سياسي

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان: راه اندازی 4 پایگاه فرهنگی و هنری کانون در مناطق محروم اهواز/ حوزه کودک متولی مشخصی ندارد

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان -

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: یکی از اتفاقات مهم و جذاب کانون در سال گذشته تأسیس و راه اندازی چهار پایگاه هنری و فرهنگی کانون در مناطق حاشیه بود.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت، وحید کیانی شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در نمایشگاه هفته دولت با گرامیداشت هفته دولت و یاد شهیدان رجایی و باهنر به عنوان دو الگوی موفق در عرصه مدیریت و مردمداری اظهار کرد: از نخستین دیواره نگاری کانون پرورشی فعالیت ها را شروع و در ادامه جشنواره قصه گویی منطقه ای را برگزار کردیم.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره قصه گویی در مراکز شهرستان ها افزود: 40 عنوان برنامه فرهنگی، هنری، ادبی، اجتماعی و علمی را اجرا می کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان بیان کرد: همچنین 54 مرکز ثابت در خوزستان داریم که به اجرای برنامه های فرهنگی می پردازند.
کیانی ادامه داد: کانون پرورشی فکری با وجود کمبود اعتبارات اما در 27 شهرستان بیش از 54 مرکز ثابت و اداره فرهنگی دارد که دو برابر حد معمول تعداد ادارات در شهرستان ها است که وظیفه ما را سنگین تر و کارها دشوارتر می شود.
وی ادامه داد: مراکز سیار شهری و روستایی نیز فعالیت های خود را به مخاطبان کودک و نوجوان ارائه می کنند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان بیان کرد: 6 مرکز سیار داریم و سیاست کانون پرورشی فکری ایران برای توسعه فرهنگی احیای فعالیت های فرهنگی است.
کیانی تصریح کرد:آنچه که برای کانون مهم است، حضور در روستاهای دوری است که کودکان و نوجوانان این روستاها در معرض خدمات رسانی مراکز کانون پرورشی قرار ندارند.
وی با اشاره به کمبود مراکز سیار کانون در استان خوزستان یادآور شد: امکان حضور در تمام مناطق را نداریم و ناوگان فعلی یا به سن اسقاط رسیده و یا از این سن گذشته اند؛ هفته گذشته حدود چهار خودرو را از ناوگان حذف و به تهران ارسال کردیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان افزود: برخی مراکز کانون از سال 52 هنوز همان حال را دارند و بسیار دچار فرسودگی شده اند.
کیانی یادآور شد:  آنچه که برای ما مهم است توجه به فعالیت های محوری کانون پرورشی است و کتاب به عنوان محور دانایی فعالیت زیربنایی کانون را شامل می شود که تمام مراکز ما مراکز کتابخانه ای هستند و با استناد به کتاب و به پیوست فعالیت های کتابخانه ای فعالیت های فرهنگی را پیش می بریم.
وی ادامه داد: کتاب های نوستالژیک که رفتار فرهنگی را برای افراد بسیاری شکل داده اند نیز در کتابخانه ها موجود است که به نظر می رسد این کتاب های فرسوده هم نیاز به بروزرسانی دارند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان گفت: در سیر فعالیت ها سعی کردیم کانون های پرورشی را تخصص محور پیش ببریم یعنی با این رویکرد هر مرکز یک فرصت فرهنگی جذاب برای برگزاری همایش و رویداد در اختیار دارد.
کیانی با بیان اینکه بیش از هشت انجمن ادبی تحت پوشش کانون پرورشی فکری کانون است، گفت: در سایر حوزه های مختلف از جمله هنری، عکاسی و فرهنگی نیز هر کدام حدود سه انجمن داریم.
وی یادآور شد: اسم کانون که می آید توجه بیشتر به سمت کودک است تا نوجوان ولی با توجه به آسیب پذیری بیشتر نوجوانان به این قشر توجه ویژه ای داریم و فعالیت های روانشناختی را با هشت محور برای آنها انجام می دهیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان افزود: پس از حادثه تروریستی 31 شهریور 97 پیشنهاد دادیم به کانون پرورش فکری ایران که نگارخانه کانون کشور به نام شهید طه اقدامی نامگذاری شود؛ در عین حال اسم تالار اجتماعات کانون پرورش فکری ایران به نام شهید بهنام محمدی زینت یافته است.
کیانی بیان کرد: جشنواره قصه گویی استانی را در پیش رو داریم و میزبانی جشنواره ملی هنرهای نمایشی را نیز برعهده گرفتیم که برای اولین بار با حضور بیش از 400 مهمان از جمله برجستگان و پیشکسوتان تئاتر در خوزستان برگزار می شود.
 وی با اشاره به راه اندازی سینمای کودک و نوجوان در کانون پرورشی فکری برای اولین بار و اکران فیلم های روز جهان در حوزه کودکان و نوجوانان، گفت: زیباسازی بصری و محیطی کانون پرورش فکری در دستور کار قرار گرفته و این کار را به صورت مستمر ادامه می دهیم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به اینکه کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان خوزستان دومین استان کشور از نظر تعدد مراکز و برنامه های در حال اجرا است، اضافه کرد: پویش فصل گرم کتاب را در تابستان اجرا کردیم و تعدادی از کودکان را در پارک های محله ای و شهربازی تحت پوشش قرار دادیم.
کیانی یادآور شد: یکی از اتفاقات مهم و جذاب کانون در سال گذشته تأسیس و راه اندازی چهار پایگاه هنری و فرهنگی کانون در مناطق حاشیه بود؛ در ملاشیه نیز یک مرکز بسیار خوب و باکیفیت را راه اندازی و در این منطقه با یک هزار عضو کودک و نوجوان فعالیت های متعددی را برگزار می کنیم.
وی با اشاره به اینکه کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان 6 دی ماه 1344 به عنوان یک نهاد مستقل تشکیل شده یادآور شد: کانون پرورشی و فکری کودکان متولی تربیت غیر مستقیم کودکان است و ساز و کار این کانون از آموزش و پرورش جداست ولی تعامل مشترک با آنها به عنوان نهاد مؤثر داریم.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ادامه داد: حوزه کودک و نوجوان در سطح استان و کشور دچار چندگانگی است و متولی مشخصی ندارد، به ویژه  کودکان زیر 6 سال و در مهدهای کودک نیز تصمیم گیری برای صدور مجوز با بهزیستی و خانه های بازی نیز با شهرداری است و کانون عملا تماشاچی محسوب می شود که این ضعف قانونی باید اصلاح شود.
کیانی بیان کرد: کانون خوزستان در جشنواره های ملی و بین المللی نقاشی صاحب نام است و  در خانه های بازی و مهدهای کودک نمی دانیم چه اتفاقی رخ می دهد و بارها برای ارائه آموزش های لازم خصوصا شیوه های ارتباط گیری با کودک و قصه گویی به آنها اقدام کردیم که استقبال نشده است.
کد: 53587
نویسنده خبر: کارشناس روابط عمومی - 6

تصاویر مرتبطنظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محور «اهواز – اندیمشک» 31 شهریور مسدود می‌شود

آمادگی 100 درصدی پلیس آبادان برای خدمات رسانی ویژه به دانش آموزان

گردهمایی نیروهای مسلح در سالروز شکست حصر آبادان

روزهایی فراتر از تاریخ/ وقتی شهر صف به صف مقاومت شد

توزیع 24هزار بسته اهدایی کالا و لوازم‌التحریر در خوزستان آغاز شد

صادرات کالاهای غیرنفتی از گمرکات خوزستان 12 درصد افزایش یافت

صادرات 5.3 میلیارد دلاری کالاهای غیرنفتی از گمرک خوزستان

تحریم ها هیچ تاثیری برگمرکات خوزستان نداشته است

سارقان در منهول فاضلاب با 80 فقره سرقت در اهواز دستگیر شدند

رطوبت هوا در آبادان به 88 درصد رسید

قدرت موشکی و بازدارندگی کشور ضامن امنیت است

ارزش معاملات بورس خوزستان به یک هزار و 14 میلیارد ریال رسید

400 برنامه به مناسبت هفته دفاع مقدس در دزفول اجرا می شود

هت‌تریک نکونام مقابل مدعیان/ فولاد متخصص بردن در وقت‌های اضافه

فرمانده قرارگاه عمار: ترامپ روی هیچکدام از حرف های خود نمانده است

خوزستان روی گنج خوابیده است/مسائل روانی پیروز دربی را تعیین میکند

صدرنشین شکست خورد/ 21 گل از خط دروازه ها عبور کرد

اشتباهات بچه‌گانه‌ای در 3 بازی اخیر داشتیم/ پولی دریافت نکرده ایم

واکنش هواداران نفت به بخشنامه وزیر/سامانه بلیت‌فروشی مشکل داشت

شکست شهرخودرو و توقف سپاهان/ پیکان رکورد لیگ را به نام خودش زد!

ترکیب تیم‌های نفت آبادان و ذوب‌آهن اعلام شد

آتش سوزی مراتع در سالندکوه دزفول مهار شد

یادآوری 8 سال دفاع مقدس برای دشمنان ناراحت کننده است

ایران فرمول مذاکره را به زباله دان تاریخ سپرده است

خطیب نماز جمعه اهواز : فرمول مذاکره باید برای همیشه به زباله دان تاریخ ریخته شود

انفجار گاز در اهواز چهار مصدوم بر جا گذاشت

جزئیات حادثه انفجار منزل مسکونی در اهواز تشریح شد

50 میلیارد ریال کمک بلاعوض به سیل‌زدگان شادگان پرداخت شد

انفجارمنزل مسکونی 4واحده در اهواز/ بیرون کشیدن 4مصدوم از زیر آوار

پرداخت 160 میلیارد ریال تسهیلات برای تعمیر واحدهای سیل‌زده شادگان

کشف 277 قبضه سلاح غیرمجاز در خوزستان

باشگاه نفت آبادان در مورد یک بازیکن محکوم شد

ساقط کردن پهباد آمریکایی جشن ملی می خواست نه برجام

10 پرونده تخلف در طرح نظارتی بازگشایی مدارس شادگان تشکیل شد

وجود 2 میلیون نخل آسیب دیده در آبادان/ کاهش کیفیت آب بهمنشیر

وجود 20 میلیون نخل آسیب دیده در آبادان/ کاهش کیفیت آب بهمنشیر

لزوم مدیریت آب در تمام شهرهای خوزستان/افزایش خروجی آب از سدها

2400 موکب در ایران و عراق پذیرای زائران اربعین هستند

خوزستان در ایام اربعین میزبان زائران 97 کشور است

سهمیه آب اختصاص یافته به آبادان متناسب با نیاز این شهرستان نیست

جدال‌های جذاب و میزبانان مدعی/ دوئل غیرمستقیم سپاهان و شهرخودرو

با صنعت نفت متفاوتی مواجهیم/صدور کارت 3 بازیکن سرباز

شرایط مالی نفت آبادان بد است/ بازیکنان دریافتی ندارند

بورس می تواند پاسخگوی نقدینگی های سرگردان در جامعه باشند

گزارش تصویری / مهرواره قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان

دستگاه‌های اجرایی خوزستان 99 درصد اعتبار اسناد خزانه را جذب کردند

وزیر راه :ظرفیت های پایانه چزابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

وزیر راه :ظرفیت های پایانه چذابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

وزیر راه :ظرفیت های ایجاد شده در پایانه چذابه با میزان استفاده عمومی تناسب دارد

کشف دستگاه گنج یاب توسط ماموران پلیس راه آهن زاگرس