پیام خوزستان

آخرين مطالب

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم گفتگو

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرپرست باشگاه فولاد با بیان اینکه شکایت از سروش رفیعی در مذاکره با این بازیکن لحاظ نشده است، گفت: انتظارمان این است که فولاد نسبت به فصل قبل تفاوت معناداری داشته باشد.

محمدرضا شریف  به تشریح آخرین وضعیت تیم فولاد خوزستان، درخواست سروش رفیعی برای پیوستن به این تیم در نیم فصل و زمان بهره برداری از ورزشگاه اختصاصی فولاد پرداخت و تاکید کرد که انتظار دارد فولاد نسبت به فصل گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
مشروح گفتگوی شریف را در ذیل می آید:
  آقای شریف! زمان زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است. روند جذب بازیکن و تقویت تیم فولاد در این مدت به چه شکل بوده است؟
- محمدرضا شریف: ما کارهایی که در بخش مدیریت باید انجام می شد را انجام دادیم. از بازیکنان، کسانی که مدنظر بودند را حفظ کردیم. عده ای علاقه ای به ادامه کار نداشتند و جدا شدند. بعضی از نفرات هم مدنظر کادر فنی نبودند. سایر بدنه فولاد را حفظ کردیم. تمام کسانی که سال گذشته در فولاد بازی می کردند و امسال در تیم نیستند یا خودشان نخواستند و یا مد نظر کادر فنی نبودند و لذا مدیریت هم در قالب حمایت و نظارت و نه دخالت به وظیفه خود عمل نمود. در کنار این موضوع از تیم های پایه هم نفراتی را به تیم اصلی اضافه کردیم. باید نفرات دیگری هم جذب می شدند تا تیم کامل شود.
بر همین اساس تا جایی که امکان جذب نفرات جدید بود، اقدام کردیم. حتی به این نتیجه رسیدیم که از بازیکنان خارجی استفاده کنیم. برای همین شیمبا که سابقه حضور در فولاد را دارد مجددا برگرداندیم. یک هافبک بازی ساز و یک دفاع وسط برزیلی هم خریدیم. در دروازه هم دو گلر جوان داریم و امیدواریم که بتوانند خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند. سرمربی این فصل 53 روز مانده به مسابقات معرفی شد تا با شناختی که از سال گذشته داشت بتواند از حدکثر ظرفیت تیم خود استفاده کند و البته آن را تقویت کند. وظیفه ما تامین حداکثری خواسته های متعارف در فضای واقع بینانه است. چنین هم کردیم و معتقدم موفق عمل شده است چون تابع یک مسیر و برنامه حرکت کردیم.
* آیا از شرایط تیم راضی هستید؟
- باید بگویم کلیت کار فراتر از آنچه که توقع داشته ایم بوده است. به کادر فنی دو مربی اضافه کرده ایم. البته یکی از این مربیان سال گذشته هم بود و اثرات مثبتش را ملاحظه کردیم. چون منع نانوشته ای در جذب بازیکن خارجی برای فولاد وجود داشت، با اجازه از مدیریت کارخانه فولاد برای تامین هزینه ارزی، در این زمینه هم ورود کردیم و خوشبختانه با درخواستمان موافقت شد. تیم به خوبی نسبت به سال قبل تقویت شده است. سرمربی فولاد تجربه سال قبل را هم دارد. ساختار مدیریت هم به طور اساسی تغییر کرد. این نوید دهنده این است که فصل را خوب شروع می کنیم و به عنوان تیم مدعی قهرمانی پا به عرصه لیگ می گذاریم. علی رغم خروج تعدادی از بازیکنان، با جذب جایگزین‌های مناسب تیم در تمامی خطوط تقویت شده انتظار ما ارائه بازیهای خوب و قوی از این تیم است.
* باتوجه به تغییراتی که ایجاد شده، انتظارتان برای فصل آینده از فولاد چیست؟
- کادر فنی فولاد می تواند نشان بدهد که شایستگی اعتماد مدیریت باشگاه را دارد تا با تقویت فصول مشترک خود و ایجاد یکپارچگی نشات گرفته از همدلی در رسیدن به هدف مشترک، فولاد و استان خوزستان را سربلند کنند. همانگونه که گفتم وظیفه ما حمایت و نظارت است و در ادامه هم این سیاست ادامه خواهد داشت. ورود ما به مسائل هم در چارچوب حمایت و نظارت است نه دخالت سلیقه ای.
لذا این انضباط، شفافیت و قاطعیت مدیریتی، رفتار و فضای مشابهی را هم به کادر فنی و هم به تیم تسری خواهد داد و لذا باید منتظر نتایج رضایتبخش باشیم مگر آنکه نتوانیم این الگو را پیاده کنیم که البته تاکنون پیاده شده است و در این مقطع از فرصت باقیمانده به شروع لیگ رضایتمندی هیات مدیره و مدیریت باشگاه را از خانواده تیم اعم از کادر فنی و بازیکنان اعلام می کنم. در بعد فنی هم ما اسکلت تیم را حفظ و تقویت کردیم. البته در سطوح زیرین کادر فنی هم تحول ایجاد کردیم. انتظارمان این است که تیم نسبت به سال گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
* چرا قرارداد تعدادی از نفرات جدید فولاد یکساله است و باشگاه با آنها قرارداد بلندمدت امضا نکرد؟
- ما چند بازیکن جدید از جمله دورقی، سالاری و شاهین شفیعی به خدمت گرفتیم که البته شاید ادامه کار شفیعی میسر نشود. اگر قرارداد یکساله بسته شده، تمایل خود بازیکن بوده است. ولی بودند بازیکنانی مثل شیرزادی که قرارداد دو ساله بسته اند. ضمن اینکه باید زمینه برای حضور بازیکنان جوان از پایه های فولاد فراهم باشد. از لحاظ ساختاری، بازیکنانی که از تیم های پایه قوی بالا می آیند، آینده فولاد را تشکیل می دهند.
* چرا ممکن است ادامه کار با شاهین شفیعی میسر نشود؟
- آنطور که سرپرست و کادر فنی تیم به من منتقل کرده اند، ظاهرا رفت و آمد برای شفیعی از تهران به اهواز سخت است. این بازیکن کماکان تحت قرارداد با فولاد است و تصمیمی برای استفاده نکردن از او نداریم. شفیعی در اردوها هم با فولاد حضور داشته و از نظر کلی باشگاه قانع نشده است که با این بازیکن قطع همکاری شود.
* یکی از مباحث مورد سئوال هواداران فولاد و پرسپولیس حضور سروش رفیعی در فولاد برای نیم فصل است. آیا باشگاه فولاد با این درخواست موافقت کرده است؟
- ما با سروش رفیعی مذاکره داشتیم و صحبت کردیم. بین دو طرف پیشنهاداتی رد و بدل شد ولی در نهایت هیات مدیره به این نتیجه رسید که سروش رفیعی در نیم فصل اول در فولاد بازی نکند. رفیعی هم دوستانه نظراتش را بیان کرد. در هر صورت برای سروش رفیعی به هر تیمی که می رود آرزوی موفقیت می کنیم.
* پیش از این باشگاه فولاد از سروش رفیعی شکایتی را به کمیته تعیین وضعیت فرستاده بود. آیا از شکایت خود صرفنظر کرده اید؟
- خیر، آن شکایت مسیر خودش را طی می کند. آن یک مسیر جداگانه است. طبق قانون تجارت، هیات مدیره موظف است وفق قوانین عمل کرده و پاسخگوی مجمع خود باشد. اینکه بخواهیم از یک پرونده در این وضعیت صرفنظر کنیم، نمی تواند از نظر پاسخگویی وجاهت داشته باشد. آن یک مسئله جداگانه است و به هیچ وجه در مذاکراتمان با سروش رفیعی آن را منظور نکردیم. خود آقای رفیعی هم از این وضعیت اطلاع دارد که این یک خواسته است که ما هم خواستیم قوانین صریح اعمال شود. اگر منافع فولاد تامین می شد علاقه داشتیم رفیعی به فولاد بیاید ولی اینطور نبود که بخواهیم پرونده ای را وجه المصالحه قرار بدهیم.
* آیا امکان دارد فولاد باز هم بازیکن جدیدی بگیرد یا پرونده نقل و انتقالات باشگاه بسته شده است؟
- تا زمانی که سهمیه ها اجازه بدهد و نفرات مازاد معرفی شوند، از حداکثر سهمیه و ظرفیت خودمان استفاده می کنیم تا نفرات جدید به تیم اضافه شوند.
* و اما درباره هواداران و سکوها؟
- هواداران واقعی ثروت اصلی باشگاه هستند. این کلام من نیست و اساتید مدیریت ورزشی به آن صراحت دارند. احساس عزت نفس، احترام، تعلق و وابستگی در سطوح میانی هرم مازلو بطور علمی موید این نظر است که بین هوادار و باشگاه باید احترام متقابل برقرار باشد. مدتی است هواداران واقعی نقش کمرنگی در حمایت از فولاد داشته اند که دلایل خود را دارد که بحث جداگانه ای را می طلبد که شاید سلب اعتماد یکی از دلایل مهم آن باشد.
بهر تقدیر شاهد آن هستیم که اقلیت شناخته شده ناسالمی از خلاء حضور هواداران سالم سودجویی می کنند و ابزار آنان تشویش فضای مجازی، تهمت، افترا و بخشهای خاصی از سکوهاست. هوادار واقعی ثروت فولاد است و فولاد را ثروت خود نمی داند و با هیچ فرد و گروه در سایه هم تعامل و بیعت ندارد. باشگاه فولاد خانه چنین هوادارانی است کما اینکه در برنامه های آتی کانون هواداران بعنوان بخشی از بدنه ساختار سازمانی باشگاه دیده شده و لذا بایستی به آن درجه از شخصیت و عیار اجتماعی بدل گردد تا مکانی برای حضور خانواده های هوادار باشد. در اینجا بایستی از مدیریت شرکت فولاد خوزستان نیز کمال تشکر را داشته باشیم که سیاست اصلاح ساختاری باشگاه را ابلاغ نموده اند.
* وضعیت ورزشگاه اختصاصی فولاد به کجا رسید؟ آیا کارهای عمرانی ورزشگاه تمام شده است؟
- ورزشگاه کاملا آماده بهره برداری است و همه چیز آماده است. حتی نمایندگان سازمان لیگ هم از این ورزشگاه بازدید کرده اند. تنها موردی که باعث شده نتوانیم از این ورزشگاه بهره برداری کنیم، وضعیت پارکینگ ها است. شهرداری اهواز و استانداری خوزستان در حال پیگیری هستند تا پارکینگی را مجاور اتوبان و ضلع جنوبی ورزشگاه احداث کنند. شرکت فولاد هم در این زمینه مساعدت لازم را داشته که باید از آنها هم تشکر کنیم. منتظریم شهرداری و استانداری زودتر پروژه خود را تمام کنند. آنها هم کارشان را می کنند ولی تقاضا داریم سریعتر کار را پیش ببرند.
* آیا باشگاه فولاد ورزشگاه اختصاصی خودش را به سازمان لیگ معرفی کرده و یا فصل آینده هم در ورزشگاه غدیر به میدان می رود؟
- ما ورزشگاه اختصاصی فولاد را به عنوان استادیوم اول به سازمان لیگ معرفی کرده ایم و غدیر ورزشگاه دوم است. هر موقع پارکینگ ورزشگاه را تحویل بگیریم، در این ورزشگاه بازی خواهیم کرد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

محموله قاچاق موتور خودروهای سنگین در امیدیه کشف شد

جلوگیری از خروج 7 هزار لیتر سوخت قاچاق توسط دریابانان ماهشهر

بخشش دوباره زندگی

لایروبی نهرهای کشاورزی خرمشهر آغاز شد

سوداگر مرگ برای گمراه کردن پلیس منزل خود را به آتش کشید

برپایی موکب‌های اربعین در عراق آغاز شد

دندان‌درد، کودکان اوتیسم خوزستان را به مراکز درمانی دیگر استان‌ها می‌کشاند

نمایشگاه طراحی و تصویرسازی کودک و نوجوان در اهواز برپا شد

رونمایی و ابلاغ سند توسعه زنان خوزستان، به زودی

نمایشگاه‌های هفته دولت و کارآفرینی با هدف صرفه جویی در هزینه‌ها ادغام شدند

«مُطبَق‎خونه دِسفیلی» منتشر شد

15 پروژه شهرداری دزفول در هفته دولت به بهره برداری می رسند

قیمت مرغ کشتار روز روند کاهشی گرفته است

آتش سوزی در «دشتگل اندیکا» مهار شد

خودروهای اروندی دو بار در سال به مرخصی می روند/ اعلام جزئیات طرح

جنگل‌های بخش الوار گرمسیری اندیمشک طعمه حریق شد

راه خروج آب تالاب شادگان به سمت دریا بسته شود

3 رشته جدید به رشته‌های دانشگاه آزاد شوشتر افزوده شد

کاروان‌های حجاج خوزستانی از امروز وارد کشور می‌شوند

تقاضا برای مسکن هست؛ مردم پول ندارند!

میزان رطوبت در سه نقطه خوزستان به بیش از  70 درصد رسید

هنرمندان اهالی رسانه را مشاوران امین خود بدانند

دانش‌آموزان کنکور را سخت نگیرند

چهار کشتی گیر خوزستانی در رقابت های بین المللی گرجستان نشان طلا کسب کردند

شستشو و لایروبی مخازن ذخیره آب بخش‌های مرکزی و آبژدان اندیکا

2 عطاری متخلف در آبادان تعطیل شدند

در نوع و نحوه واگذاری مراکز فرهنگی به بخش خصوصی تجدید نظر می‌شود

گروه های بهداشتی برای استقرار در مرز شلمچه آمادگی دارند

پروانه صیادی ماهی در رودخانه‌های اندیمشک صادر می‌شود

مردم به اندازه نیاز خرید کنند/انبار کردن کالا در منازل تعادل بازار را به هم می‌زند

دختر نوجوان در رودخانه کارون غرق شد

آتش سوزی در منطقه دشتگل اندیکا مهار شد

103 بیمار هموفیلی شمال خوزستان و ایلام نیازمند کمک خیرین هستند

آتش سوزی جنگل‌های بلوط دهدز مهار شد

ریختن سم به رودخانه علت مرگ و میر ماهی‌های رودخانه رمه‌چر ایذه بوده است

توسعه زیر ساخت های اربعین در مرز شلمچه با شتاب در حال انجام است

کاهش 18 درصدی حوادث ناشی از کار در خوزستان

کدام مناطق غرب اهواز در خطر بیماری‌های پنهان در جوی‌های روباز هستند؟

شرجی و گرمای شدید ول کن خوزستان نیست

چرا می‌گویند در دمای هوای اهواز نمی‌شود زندگی کرد؟

بیش از 50 هکتار مرتع و جنگل در اندیکا خاکستر شد

عضو شورای شهر ترکالکی گتوند بر اثرحادثه رانندگی درگذشت

تیم نفت می تواند در زمینه های مختلف به مردم مسجدسلیمان کمک کند

برنامه‌ریزی شیلات برای استفاده از علوفه تازه در تغذیه ماهیان

سفر گردشگران عراقی با خودروی شخصی به منطقه آزاد اروند امکان‌پذیر شد

کشت حبوبات در شهرستان شوشتر آغاز شد

پوستر جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منتشر شد

نگرانی وزارت بهداشت از سیستم فاضلاب خوزستان و خطر بروز برخی بیماری‌ها

جلوگیری از قاچاق 35 هزار لیتر سوخت به کشورهای حاشیه خلیج فارس

استفساریه حق مناطق جنگی به بازنشستگان در کمیسیون اجتماعی مجلس رسیدگی می شود