پیام خوزستان

آخرين مطالب

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم گفتگو

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرپرست باشگاه فولاد با بیان اینکه شکایت از سروش رفیعی در مذاکره با این بازیکن لحاظ نشده است، گفت: انتظارمان این است که فولاد نسبت به فصل قبل تفاوت معناداری داشته باشد.

محمدرضا شریف  به تشریح آخرین وضعیت تیم فولاد خوزستان، درخواست سروش رفیعی برای پیوستن به این تیم در نیم فصل و زمان بهره برداری از ورزشگاه اختصاصی فولاد پرداخت و تاکید کرد که انتظار دارد فولاد نسبت به فصل گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
مشروح گفتگوی شریف را در ذیل می آید:
  آقای شریف! زمان زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است. روند جذب بازیکن و تقویت تیم فولاد در این مدت به چه شکل بوده است؟
- محمدرضا شریف: ما کارهایی که در بخش مدیریت باید انجام می شد را انجام دادیم. از بازیکنان، کسانی که مدنظر بودند را حفظ کردیم. عده ای علاقه ای به ادامه کار نداشتند و جدا شدند. بعضی از نفرات هم مدنظر کادر فنی نبودند. سایر بدنه فولاد را حفظ کردیم. تمام کسانی که سال گذشته در فولاد بازی می کردند و امسال در تیم نیستند یا خودشان نخواستند و یا مد نظر کادر فنی نبودند و لذا مدیریت هم در قالب حمایت و نظارت و نه دخالت به وظیفه خود عمل نمود. در کنار این موضوع از تیم های پایه هم نفراتی را به تیم اصلی اضافه کردیم. باید نفرات دیگری هم جذب می شدند تا تیم کامل شود.
بر همین اساس تا جایی که امکان جذب نفرات جدید بود، اقدام کردیم. حتی به این نتیجه رسیدیم که از بازیکنان خارجی استفاده کنیم. برای همین شیمبا که سابقه حضور در فولاد را دارد مجددا برگرداندیم. یک هافبک بازی ساز و یک دفاع وسط برزیلی هم خریدیم. در دروازه هم دو گلر جوان داریم و امیدواریم که بتوانند خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند. سرمربی این فصل 53 روز مانده به مسابقات معرفی شد تا با شناختی که از سال گذشته داشت بتواند از حدکثر ظرفیت تیم خود استفاده کند و البته آن را تقویت کند. وظیفه ما تامین حداکثری خواسته های متعارف در فضای واقع بینانه است. چنین هم کردیم و معتقدم موفق عمل شده است چون تابع یک مسیر و برنامه حرکت کردیم.
* آیا از شرایط تیم راضی هستید؟
- باید بگویم کلیت کار فراتر از آنچه که توقع داشته ایم بوده است. به کادر فنی دو مربی اضافه کرده ایم. البته یکی از این مربیان سال گذشته هم بود و اثرات مثبتش را ملاحظه کردیم. چون منع نانوشته ای در جذب بازیکن خارجی برای فولاد وجود داشت، با اجازه از مدیریت کارخانه فولاد برای تامین هزینه ارزی، در این زمینه هم ورود کردیم و خوشبختانه با درخواستمان موافقت شد. تیم به خوبی نسبت به سال قبل تقویت شده است. سرمربی فولاد تجربه سال قبل را هم دارد. ساختار مدیریت هم به طور اساسی تغییر کرد. این نوید دهنده این است که فصل را خوب شروع می کنیم و به عنوان تیم مدعی قهرمانی پا به عرصه لیگ می گذاریم. علی رغم خروج تعدادی از بازیکنان، با جذب جایگزین‌های مناسب تیم در تمامی خطوط تقویت شده انتظار ما ارائه بازیهای خوب و قوی از این تیم است.
* باتوجه به تغییراتی که ایجاد شده، انتظارتان برای فصل آینده از فولاد چیست؟
- کادر فنی فولاد می تواند نشان بدهد که شایستگی اعتماد مدیریت باشگاه را دارد تا با تقویت فصول مشترک خود و ایجاد یکپارچگی نشات گرفته از همدلی در رسیدن به هدف مشترک، فولاد و استان خوزستان را سربلند کنند. همانگونه که گفتم وظیفه ما حمایت و نظارت است و در ادامه هم این سیاست ادامه خواهد داشت. ورود ما به مسائل هم در چارچوب حمایت و نظارت است نه دخالت سلیقه ای.
لذا این انضباط، شفافیت و قاطعیت مدیریتی، رفتار و فضای مشابهی را هم به کادر فنی و هم به تیم تسری خواهد داد و لذا باید منتظر نتایج رضایتبخش باشیم مگر آنکه نتوانیم این الگو را پیاده کنیم که البته تاکنون پیاده شده است و در این مقطع از فرصت باقیمانده به شروع لیگ رضایتمندی هیات مدیره و مدیریت باشگاه را از خانواده تیم اعم از کادر فنی و بازیکنان اعلام می کنم. در بعد فنی هم ما اسکلت تیم را حفظ و تقویت کردیم. البته در سطوح زیرین کادر فنی هم تحول ایجاد کردیم. انتظارمان این است که تیم نسبت به سال گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
* چرا قرارداد تعدادی از نفرات جدید فولاد یکساله است و باشگاه با آنها قرارداد بلندمدت امضا نکرد؟
- ما چند بازیکن جدید از جمله دورقی، سالاری و شاهین شفیعی به خدمت گرفتیم که البته شاید ادامه کار شفیعی میسر نشود. اگر قرارداد یکساله بسته شده، تمایل خود بازیکن بوده است. ولی بودند بازیکنانی مثل شیرزادی که قرارداد دو ساله بسته اند. ضمن اینکه باید زمینه برای حضور بازیکنان جوان از پایه های فولاد فراهم باشد. از لحاظ ساختاری، بازیکنانی که از تیم های پایه قوی بالا می آیند، آینده فولاد را تشکیل می دهند.
* چرا ممکن است ادامه کار با شاهین شفیعی میسر نشود؟
- آنطور که سرپرست و کادر فنی تیم به من منتقل کرده اند، ظاهرا رفت و آمد برای شفیعی از تهران به اهواز سخت است. این بازیکن کماکان تحت قرارداد با فولاد است و تصمیمی برای استفاده نکردن از او نداریم. شفیعی در اردوها هم با فولاد حضور داشته و از نظر کلی باشگاه قانع نشده است که با این بازیکن قطع همکاری شود.
* یکی از مباحث مورد سئوال هواداران فولاد و پرسپولیس حضور سروش رفیعی در فولاد برای نیم فصل است. آیا باشگاه فولاد با این درخواست موافقت کرده است؟
- ما با سروش رفیعی مذاکره داشتیم و صحبت کردیم. بین دو طرف پیشنهاداتی رد و بدل شد ولی در نهایت هیات مدیره به این نتیجه رسید که سروش رفیعی در نیم فصل اول در فولاد بازی نکند. رفیعی هم دوستانه نظراتش را بیان کرد. در هر صورت برای سروش رفیعی به هر تیمی که می رود آرزوی موفقیت می کنیم.
* پیش از این باشگاه فولاد از سروش رفیعی شکایتی را به کمیته تعیین وضعیت فرستاده بود. آیا از شکایت خود صرفنظر کرده اید؟
- خیر، آن شکایت مسیر خودش را طی می کند. آن یک مسیر جداگانه است. طبق قانون تجارت، هیات مدیره موظف است وفق قوانین عمل کرده و پاسخگوی مجمع خود باشد. اینکه بخواهیم از یک پرونده در این وضعیت صرفنظر کنیم، نمی تواند از نظر پاسخگویی وجاهت داشته باشد. آن یک مسئله جداگانه است و به هیچ وجه در مذاکراتمان با سروش رفیعی آن را منظور نکردیم. خود آقای رفیعی هم از این وضعیت اطلاع دارد که این یک خواسته است که ما هم خواستیم قوانین صریح اعمال شود. اگر منافع فولاد تامین می شد علاقه داشتیم رفیعی به فولاد بیاید ولی اینطور نبود که بخواهیم پرونده ای را وجه المصالحه قرار بدهیم.
* آیا امکان دارد فولاد باز هم بازیکن جدیدی بگیرد یا پرونده نقل و انتقالات باشگاه بسته شده است؟
- تا زمانی که سهمیه ها اجازه بدهد و نفرات مازاد معرفی شوند، از حداکثر سهمیه و ظرفیت خودمان استفاده می کنیم تا نفرات جدید به تیم اضافه شوند.
* و اما درباره هواداران و سکوها؟
- هواداران واقعی ثروت اصلی باشگاه هستند. این کلام من نیست و اساتید مدیریت ورزشی به آن صراحت دارند. احساس عزت نفس، احترام، تعلق و وابستگی در سطوح میانی هرم مازلو بطور علمی موید این نظر است که بین هوادار و باشگاه باید احترام متقابل برقرار باشد. مدتی است هواداران واقعی نقش کمرنگی در حمایت از فولاد داشته اند که دلایل خود را دارد که بحث جداگانه ای را می طلبد که شاید سلب اعتماد یکی از دلایل مهم آن باشد.
بهر تقدیر شاهد آن هستیم که اقلیت شناخته شده ناسالمی از خلاء حضور هواداران سالم سودجویی می کنند و ابزار آنان تشویش فضای مجازی، تهمت، افترا و بخشهای خاصی از سکوهاست. هوادار واقعی ثروت فولاد است و فولاد را ثروت خود نمی داند و با هیچ فرد و گروه در سایه هم تعامل و بیعت ندارد. باشگاه فولاد خانه چنین هوادارانی است کما اینکه در برنامه های آتی کانون هواداران بعنوان بخشی از بدنه ساختار سازمانی باشگاه دیده شده و لذا بایستی به آن درجه از شخصیت و عیار اجتماعی بدل گردد تا مکانی برای حضور خانواده های هوادار باشد. در اینجا بایستی از مدیریت شرکت فولاد خوزستان نیز کمال تشکر را داشته باشیم که سیاست اصلاح ساختاری باشگاه را ابلاغ نموده اند.
* وضعیت ورزشگاه اختصاصی فولاد به کجا رسید؟ آیا کارهای عمرانی ورزشگاه تمام شده است؟
- ورزشگاه کاملا آماده بهره برداری است و همه چیز آماده است. حتی نمایندگان سازمان لیگ هم از این ورزشگاه بازدید کرده اند. تنها موردی که باعث شده نتوانیم از این ورزشگاه بهره برداری کنیم، وضعیت پارکینگ ها است. شهرداری اهواز و استانداری خوزستان در حال پیگیری هستند تا پارکینگی را مجاور اتوبان و ضلع جنوبی ورزشگاه احداث کنند. شرکت فولاد هم در این زمینه مساعدت لازم را داشته که باید از آنها هم تشکر کنیم. منتظریم شهرداری و استانداری زودتر پروژه خود را تمام کنند. آنها هم کارشان را می کنند ولی تقاضا داریم سریعتر کار را پیش ببرند.
* آیا باشگاه فولاد ورزشگاه اختصاصی خودش را به سازمان لیگ معرفی کرده و یا فصل آینده هم در ورزشگاه غدیر به میدان می رود؟
- ما ورزشگاه اختصاصی فولاد را به عنوان استادیوم اول به سازمان لیگ معرفی کرده ایم و غدیر ورزشگاه دوم است. هر موقع پارکینگ ورزشگاه را تحویل بگیریم، در این ورزشگاه بازی خواهیم کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مهار آتش در یک خوابگاه دخترانه در اهواز

پدیده هبوب، خوزستان را درنوردید

پیشکسوت فوتبال: سقوط استقلال خوزستان طراحی شده بود

ابتلای بیش از 500 هزار خوزستانی به فشار خون بالا

توزیع مرغ و گوشت با نرخ مصوب تا پایان ماه رمضان ادامه دارد

تاکنون تلفاتی از گوزن‌های سیل‌زده مشاهده نشده است

افزایش زمان فعالیت اتوبوس‌های شهری اهواز در هفته آخر ماه رمضان

برق برخی مناطق شوشتر روز سه شنبه قطع می شود

باند سارقان زورگیر در اهواز شناسایی و دستگیر شدند

235 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد دزفول ایجاد شد

فضیلت‌هایی که خداوند به ماه رمضان داده است

توزیع کالاهای اساسی برای تنظیم بازار در آبادان آغاز شد

نگاهی به مشکلات بیماران تالاسمی، در روزی که به نام آنهاست

نفت سوزی خط 42 اینچ امیدیه مهار شد

رییس هیات: تیراندازی خوزستان از نظر آموزشی و فنی متحول می‌شود

ادامه هدایت سیلاب اطراف آبادان به سمت خلیج فارس

آب و حیوانات ولگرد چالشهای بهداشتی خوزستان دربعد ازسیل هستند

غواصان آتش نشانی اهوازیک زن را ازغرق شدن درکارون نجات دادند

اختصاص 122 میلیون تومان به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه آسیب‌دیده از سیل

برداشت خریط در شهرستان کارون آغاز شد

احتمال زنده بودن تمامی گوزن‌های زرد سایت میانرود

ارتش آماده مقابله با تهدیدات احتمالی است/در اوج آمادگی رزمی هستیم

آب وارد واحدهای تولیدی شهرک شماره 2 اهواز نشده است

همایش دوچرخه‌سواری خانوادگی در اندیمشک برگزار شد

تقویت سیل بند روستاهای ام نوشه و مکسر خرمشهر ادامه دارد

5 مصدوم حاصل انحراف خودرو در محور رامهرمز - بهبهان

شبکه آب 13 روستای بخش مرکزی اهواز وارد مدار شد

استقرار اکیپ های دامپزشکی سایر استان ها در خوزستان

استحکام بخشی سیل بند سه روستای درمعرض سیلاب آبادان شتاب گرفت

3روستای بخش مرکزی اهواز هنوز زیر آب هستند/راه ارتباطی بازگشایی شد

ایمن سازی مسیرهای در معرض سیل شدت می یابد

ایرادهای میدان مرکزی بارفروشان الغدیر اهواز تا فردا رفع می شود

اعزام اکیپ های واکسیناسیون دام درمناطق سیل زده خوزستان

جوان اهوازی از روی پل به رودخانه کارون سقوط کرد

ایمن سازی جاده آبادان - ماهشهر در مقابل سیلاب آغاز شد

2 هزار نیروی بسیجی برای کمک به مردم شادگان اعزام شدند

برق برخی مناطق باغملک سه شنبه قطع می‌شود

به صراحت نمی‌توان گفت پرسپولیس قهرمان می‌شود

300 نفر از سیل زدگان حمیدیه توسط سپاه به نقاط امن منتقل شدند

باید به فکر پیشگیری و درمان اضطراب حاد ناشی از سیل باشیم

خطر سیلاب فعلاً کوشک حمیدیه را تهدید نمی‎کند

محموله کمک های مردمی عراق از مرز شلمچه وارد کشور شد

امدادگران یک زن را از رودخانه کارون نجات دادند

12 روستای درگیر سیلاب دشت آزادگان تخلیه شدند

قطار خرمشهر - تهران تا اطلاع ثانونی تردد ندارد

مردم سیل‌زده اهواز نیازمند چادر، مواد غذایی، سرویس‌های بهداشتی و آب هستند

دبی خروجی سد دز به 2 هزار مترمکعب بر ثانیه کاهش یافت

3،5 کیلومتر سیل بند در جاده قفاس آبادان احداث شد

خسارت 1380 میلیارد ریالی سیل به تأسیسات آب و فاضلاب خوزستان

نگرانی بابت تامین آب شرب اهواز در زمان سیل وجود ندارد