پیام خوزستان

آخرين مطالب

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم گفتگو

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرپرست باشگاه فولاد با بیان اینکه شکایت از سروش رفیعی در مذاکره با این بازیکن لحاظ نشده است، گفت: انتظارمان این است که فولاد نسبت به فصل قبل تفاوت معناداری داشته باشد.

محمدرضا شریف  به تشریح آخرین وضعیت تیم فولاد خوزستان، درخواست سروش رفیعی برای پیوستن به این تیم در نیم فصل و زمان بهره برداری از ورزشگاه اختصاصی فولاد پرداخت و تاکید کرد که انتظار دارد فولاد نسبت به فصل گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
مشروح گفتگوی شریف را در ذیل می آید:
  آقای شریف! زمان زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است. روند جذب بازیکن و تقویت تیم فولاد در این مدت به چه شکل بوده است؟
- محمدرضا شریف: ما کارهایی که در بخش مدیریت باید انجام می شد را انجام دادیم. از بازیکنان، کسانی که مدنظر بودند را حفظ کردیم. عده ای علاقه ای به ادامه کار نداشتند و جدا شدند. بعضی از نفرات هم مدنظر کادر فنی نبودند. سایر بدنه فولاد را حفظ کردیم. تمام کسانی که سال گذشته در فولاد بازی می کردند و امسال در تیم نیستند یا خودشان نخواستند و یا مد نظر کادر فنی نبودند و لذا مدیریت هم در قالب حمایت و نظارت و نه دخالت به وظیفه خود عمل نمود. در کنار این موضوع از تیم های پایه هم نفراتی را به تیم اصلی اضافه کردیم. باید نفرات دیگری هم جذب می شدند تا تیم کامل شود.
بر همین اساس تا جایی که امکان جذب نفرات جدید بود، اقدام کردیم. حتی به این نتیجه رسیدیم که از بازیکنان خارجی استفاده کنیم. برای همین شیمبا که سابقه حضور در فولاد را دارد مجددا برگرداندیم. یک هافبک بازی ساز و یک دفاع وسط برزیلی هم خریدیم. در دروازه هم دو گلر جوان داریم و امیدواریم که بتوانند خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند. سرمربی این فصل 53 روز مانده به مسابقات معرفی شد تا با شناختی که از سال گذشته داشت بتواند از حدکثر ظرفیت تیم خود استفاده کند و البته آن را تقویت کند. وظیفه ما تامین حداکثری خواسته های متعارف در فضای واقع بینانه است. چنین هم کردیم و معتقدم موفق عمل شده است چون تابع یک مسیر و برنامه حرکت کردیم.
* آیا از شرایط تیم راضی هستید؟
- باید بگویم کلیت کار فراتر از آنچه که توقع داشته ایم بوده است. به کادر فنی دو مربی اضافه کرده ایم. البته یکی از این مربیان سال گذشته هم بود و اثرات مثبتش را ملاحظه کردیم. چون منع نانوشته ای در جذب بازیکن خارجی برای فولاد وجود داشت، با اجازه از مدیریت کارخانه فولاد برای تامین هزینه ارزی، در این زمینه هم ورود کردیم و خوشبختانه با درخواستمان موافقت شد. تیم به خوبی نسبت به سال قبل تقویت شده است. سرمربی فولاد تجربه سال قبل را هم دارد. ساختار مدیریت هم به طور اساسی تغییر کرد. این نوید دهنده این است که فصل را خوب شروع می کنیم و به عنوان تیم مدعی قهرمانی پا به عرصه لیگ می گذاریم. علی رغم خروج تعدادی از بازیکنان، با جذب جایگزین‌های مناسب تیم در تمامی خطوط تقویت شده انتظار ما ارائه بازیهای خوب و قوی از این تیم است.
* باتوجه به تغییراتی که ایجاد شده، انتظارتان برای فصل آینده از فولاد چیست؟
- کادر فنی فولاد می تواند نشان بدهد که شایستگی اعتماد مدیریت باشگاه را دارد تا با تقویت فصول مشترک خود و ایجاد یکپارچگی نشات گرفته از همدلی در رسیدن به هدف مشترک، فولاد و استان خوزستان را سربلند کنند. همانگونه که گفتم وظیفه ما حمایت و نظارت است و در ادامه هم این سیاست ادامه خواهد داشت. ورود ما به مسائل هم در چارچوب حمایت و نظارت است نه دخالت سلیقه ای.
لذا این انضباط، شفافیت و قاطعیت مدیریتی، رفتار و فضای مشابهی را هم به کادر فنی و هم به تیم تسری خواهد داد و لذا باید منتظر نتایج رضایتبخش باشیم مگر آنکه نتوانیم این الگو را پیاده کنیم که البته تاکنون پیاده شده است و در این مقطع از فرصت باقیمانده به شروع لیگ رضایتمندی هیات مدیره و مدیریت باشگاه را از خانواده تیم اعم از کادر فنی و بازیکنان اعلام می کنم. در بعد فنی هم ما اسکلت تیم را حفظ و تقویت کردیم. البته در سطوح زیرین کادر فنی هم تحول ایجاد کردیم. انتظارمان این است که تیم نسبت به سال گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
* چرا قرارداد تعدادی از نفرات جدید فولاد یکساله است و باشگاه با آنها قرارداد بلندمدت امضا نکرد؟
- ما چند بازیکن جدید از جمله دورقی، سالاری و شاهین شفیعی به خدمت گرفتیم که البته شاید ادامه کار شفیعی میسر نشود. اگر قرارداد یکساله بسته شده، تمایل خود بازیکن بوده است. ولی بودند بازیکنانی مثل شیرزادی که قرارداد دو ساله بسته اند. ضمن اینکه باید زمینه برای حضور بازیکنان جوان از پایه های فولاد فراهم باشد. از لحاظ ساختاری، بازیکنانی که از تیم های پایه قوی بالا می آیند، آینده فولاد را تشکیل می دهند.
* چرا ممکن است ادامه کار با شاهین شفیعی میسر نشود؟
- آنطور که سرپرست و کادر فنی تیم به من منتقل کرده اند، ظاهرا رفت و آمد برای شفیعی از تهران به اهواز سخت است. این بازیکن کماکان تحت قرارداد با فولاد است و تصمیمی برای استفاده نکردن از او نداریم. شفیعی در اردوها هم با فولاد حضور داشته و از نظر کلی باشگاه قانع نشده است که با این بازیکن قطع همکاری شود.
* یکی از مباحث مورد سئوال هواداران فولاد و پرسپولیس حضور سروش رفیعی در فولاد برای نیم فصل است. آیا باشگاه فولاد با این درخواست موافقت کرده است؟
- ما با سروش رفیعی مذاکره داشتیم و صحبت کردیم. بین دو طرف پیشنهاداتی رد و بدل شد ولی در نهایت هیات مدیره به این نتیجه رسید که سروش رفیعی در نیم فصل اول در فولاد بازی نکند. رفیعی هم دوستانه نظراتش را بیان کرد. در هر صورت برای سروش رفیعی به هر تیمی که می رود آرزوی موفقیت می کنیم.
* پیش از این باشگاه فولاد از سروش رفیعی شکایتی را به کمیته تعیین وضعیت فرستاده بود. آیا از شکایت خود صرفنظر کرده اید؟
- خیر، آن شکایت مسیر خودش را طی می کند. آن یک مسیر جداگانه است. طبق قانون تجارت، هیات مدیره موظف است وفق قوانین عمل کرده و پاسخگوی مجمع خود باشد. اینکه بخواهیم از یک پرونده در این وضعیت صرفنظر کنیم، نمی تواند از نظر پاسخگویی وجاهت داشته باشد. آن یک مسئله جداگانه است و به هیچ وجه در مذاکراتمان با سروش رفیعی آن را منظور نکردیم. خود آقای رفیعی هم از این وضعیت اطلاع دارد که این یک خواسته است که ما هم خواستیم قوانین صریح اعمال شود. اگر منافع فولاد تامین می شد علاقه داشتیم رفیعی به فولاد بیاید ولی اینطور نبود که بخواهیم پرونده ای را وجه المصالحه قرار بدهیم.
* آیا امکان دارد فولاد باز هم بازیکن جدیدی بگیرد یا پرونده نقل و انتقالات باشگاه بسته شده است؟
- تا زمانی که سهمیه ها اجازه بدهد و نفرات مازاد معرفی شوند، از حداکثر سهمیه و ظرفیت خودمان استفاده می کنیم تا نفرات جدید به تیم اضافه شوند.
* و اما درباره هواداران و سکوها؟
- هواداران واقعی ثروت اصلی باشگاه هستند. این کلام من نیست و اساتید مدیریت ورزشی به آن صراحت دارند. احساس عزت نفس، احترام، تعلق و وابستگی در سطوح میانی هرم مازلو بطور علمی موید این نظر است که بین هوادار و باشگاه باید احترام متقابل برقرار باشد. مدتی است هواداران واقعی نقش کمرنگی در حمایت از فولاد داشته اند که دلایل خود را دارد که بحث جداگانه ای را می طلبد که شاید سلب اعتماد یکی از دلایل مهم آن باشد.
بهر تقدیر شاهد آن هستیم که اقلیت شناخته شده ناسالمی از خلاء حضور هواداران سالم سودجویی می کنند و ابزار آنان تشویش فضای مجازی، تهمت، افترا و بخشهای خاصی از سکوهاست. هوادار واقعی ثروت فولاد است و فولاد را ثروت خود نمی داند و با هیچ فرد و گروه در سایه هم تعامل و بیعت ندارد. باشگاه فولاد خانه چنین هوادارانی است کما اینکه در برنامه های آتی کانون هواداران بعنوان بخشی از بدنه ساختار سازمانی باشگاه دیده شده و لذا بایستی به آن درجه از شخصیت و عیار اجتماعی بدل گردد تا مکانی برای حضور خانواده های هوادار باشد. در اینجا بایستی از مدیریت شرکت فولاد خوزستان نیز کمال تشکر را داشته باشیم که سیاست اصلاح ساختاری باشگاه را ابلاغ نموده اند.
* وضعیت ورزشگاه اختصاصی فولاد به کجا رسید؟ آیا کارهای عمرانی ورزشگاه تمام شده است؟
- ورزشگاه کاملا آماده بهره برداری است و همه چیز آماده است. حتی نمایندگان سازمان لیگ هم از این ورزشگاه بازدید کرده اند. تنها موردی که باعث شده نتوانیم از این ورزشگاه بهره برداری کنیم، وضعیت پارکینگ ها است. شهرداری اهواز و استانداری خوزستان در حال پیگیری هستند تا پارکینگی را مجاور اتوبان و ضلع جنوبی ورزشگاه احداث کنند. شرکت فولاد هم در این زمینه مساعدت لازم را داشته که باید از آنها هم تشکر کنیم. منتظریم شهرداری و استانداری زودتر پروژه خود را تمام کنند. آنها هم کارشان را می کنند ولی تقاضا داریم سریعتر کار را پیش ببرند.
* آیا باشگاه فولاد ورزشگاه اختصاصی خودش را به سازمان لیگ معرفی کرده و یا فصل آینده هم در ورزشگاه غدیر به میدان می رود؟
- ما ورزشگاه اختصاصی فولاد را به عنوان استادیوم اول به سازمان لیگ معرفی کرده ایم و غدیر ورزشگاه دوم است. هر موقع پارکینگ ورزشگاه را تحویل بگیریم، در این ورزشگاه بازی خواهیم کرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

ترمیم دیواره نهرها در شهر اروندکنار آبادان آغاز شد

91 میلیارد ریال برای مکانیزاسیون کشاورزی دزفول پرداخت شد

آمادگی کامل برای کنترل سیلاب احتمالی در خوزستان وجود دارد

بنادر آبادان برای گردشگری آبی آماده اند

استقرار 44 پایگاه امداد و نجات نوروزی در مسیرهای خوزستان

جسد مردی مجهول الهویه در رودخانه کارون خرمشهر پیدا شد

پلیس های دزفول به دوربین مجهز شدند

معرفی برترین‌های دومین دوره مسابقات فوتوالی خوزستان

انقلاب خیز بلندی برای تربیت نسل حججی ها برداشته است

80هزار شاخه گل بهاری در ایذه کاشته شد

سند مالکیت 15 هزار و 858 هکتار از اراضی دولتی گتوند صادر شد

اجرای برنامه بسیج سلامت نوروزی در خوزستان

برق برخی مناطق شوشتر روز دوشنبه 20 اسفند قطع می شود

شناور در حال غرق در اروند رود نجات یافت

برق برخی مناطق شوشتر روز شنبه قطع می شود

پلمب 11 آرایشگاه زنانه با تخلف لیزردرمانی

کشف محموله داروی قاچاق در مرز دشت آزادگان/ متواری شدن قاچاقچیان به عراق

ساخت المان‌های نوروزی با مصالح بومی و بازیافتی در اهواز

کسر امتیاز از صنعت نفت جدی است؟

مرمت شیرهای سنگی قبرستان تاریخی شهسوار ایذه آغاز شد

واژگونی پژو پارس در جاده اهواز - شوش 2 کشته بر جا گذاشت

کارت بازی بازیکن سنگالی نفت آبادان صادر شد

امیدواریم لایحه پالرمو به تصویب مجلس تشخیص مصلحت نظام برسد

اختصاص 100 میلیون یورو در بودجه 98 جهت مقابله با آثار مخرب ریزگردها

شطرنج بازان ایران در مسابقات بین المللی جام کارون صدرنشین شدند

دستگیری 2 سارق به عنف در اهواز

نخستین کارگاه گرافیتی در اهواز اجرا شد

یکی از داوران بازی نفت مسجدسلیمان و پرسپولیس عمل جراحی شد

هاری، شایع‌ترین بیماری در حیات وحش خوزستان

شهرداری خرمشهر هزار و 800 میلیارد ریال بدهکار است

کشف 2 میلیارد ریال داروی قاچاق در دشت آزادگان

دفاع آماری از سیزدهمین نمایشگاه کتاب خوزستان

ملخ دریایی در آبادان مشاهده شد

جمع آوری معتادان متجاهر یکی از مشکلات جدی کلانشهر اهواز است

برق آموزش و پرورش شوش بدلیل بدهی قطع شد

معدوم‌سازی 1277 کیلوگرم مواد غذایی فاسد در شوشتر

اول هفته خوزستان، بارندگی و تندباد

خوزستان شنبه بارانی است

انفجار مین در شوش یک نوجوان همدانی را مجروح کرد

راه دسترسی 30 روستای اندیکا بازگشایی شد

6 کشته و مصدوم در پی غرق شدن یک خودرو در لالی

تخصیص 51 میلیارد تومان به توسعه زیرساخت‌های بهداشت و درمان خوزستان

بزرگنمایی کاستی ها از اهداف اصلی دشمن است

صنعت نفت آبادان با 2 غایب برابر سپاهان اصفهان بازی می کند

استعدادیابی از دانش آموزان مدارس باید در چارچوب قانون انجام شود

800 برنامه برای گرامیداشت دهه فجر در شوش تدارک دیده شد

جزئیات پیش‌فروش بلیت قطارهای نوروزی/ قیمت‌ها افزایش نمی‌یابد

خوزستان| سد بالارود اندیمشک سال آینده آبگیری می‌شود

طغیان رودخانه دز 132 میلیارد ریال به کشاورزی دزفول خسارت زد

امدادرسانی به 2830 خانوار سیل‌زده خوزستانی / تخلیه 35 روستا