پیام خوزستان

آخرين مطالب

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم گفتگو

فولاد مدعی قهرمانی است/ شکایت از سروش رفیعی را لحاظ نکردیم

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - سرپرست باشگاه فولاد با بیان اینکه شکایت از سروش رفیعی در مذاکره با این بازیکن لحاظ نشده است، گفت: انتظارمان این است که فولاد نسبت به فصل قبل تفاوت معناداری داشته باشد.

محمدرضا شریف  به تشریح آخرین وضعیت تیم فولاد خوزستان، درخواست سروش رفیعی برای پیوستن به این تیم در نیم فصل و زمان بهره برداری از ورزشگاه اختصاصی فولاد پرداخت و تاکید کرد که انتظار دارد فولاد نسبت به فصل گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
مشروح گفتگوی شریف را در ذیل می آید:
  آقای شریف! زمان زیادی تا شروع لیگ برتر باقی نمانده است. روند جذب بازیکن و تقویت تیم فولاد در این مدت به چه شکل بوده است؟
- محمدرضا شریف: ما کارهایی که در بخش مدیریت باید انجام می شد را انجام دادیم. از بازیکنان، کسانی که مدنظر بودند را حفظ کردیم. عده ای علاقه ای به ادامه کار نداشتند و جدا شدند. بعضی از نفرات هم مدنظر کادر فنی نبودند. سایر بدنه فولاد را حفظ کردیم. تمام کسانی که سال گذشته در فولاد بازی می کردند و امسال در تیم نیستند یا خودشان نخواستند و یا مد نظر کادر فنی نبودند و لذا مدیریت هم در قالب حمایت و نظارت و نه دخالت به وظیفه خود عمل نمود. در کنار این موضوع از تیم های پایه هم نفراتی را به تیم اصلی اضافه کردیم. باید نفرات دیگری هم جذب می شدند تا تیم کامل شود.
بر همین اساس تا جایی که امکان جذب نفرات جدید بود، اقدام کردیم. حتی به این نتیجه رسیدیم که از بازیکنان خارجی استفاده کنیم. برای همین شیمبا که سابقه حضور در فولاد را دارد مجددا برگرداندیم. یک هافبک بازی ساز و یک دفاع وسط برزیلی هم خریدیم. در دروازه هم دو گلر جوان داریم و امیدواریم که بتوانند خودشان را به فوتبال ایران ثابت کنند. سرمربی این فصل 53 روز مانده به مسابقات معرفی شد تا با شناختی که از سال گذشته داشت بتواند از حدکثر ظرفیت تیم خود استفاده کند و البته آن را تقویت کند. وظیفه ما تامین حداکثری خواسته های متعارف در فضای واقع بینانه است. چنین هم کردیم و معتقدم موفق عمل شده است چون تابع یک مسیر و برنامه حرکت کردیم.
* آیا از شرایط تیم راضی هستید؟
- باید بگویم کلیت کار فراتر از آنچه که توقع داشته ایم بوده است. به کادر فنی دو مربی اضافه کرده ایم. البته یکی از این مربیان سال گذشته هم بود و اثرات مثبتش را ملاحظه کردیم. چون منع نانوشته ای در جذب بازیکن خارجی برای فولاد وجود داشت، با اجازه از مدیریت کارخانه فولاد برای تامین هزینه ارزی، در این زمینه هم ورود کردیم و خوشبختانه با درخواستمان موافقت شد. تیم به خوبی نسبت به سال قبل تقویت شده است. سرمربی فولاد تجربه سال قبل را هم دارد. ساختار مدیریت هم به طور اساسی تغییر کرد. این نوید دهنده این است که فصل را خوب شروع می کنیم و به عنوان تیم مدعی قهرمانی پا به عرصه لیگ می گذاریم. علی رغم خروج تعدادی از بازیکنان، با جذب جایگزین‌های مناسب تیم در تمامی خطوط تقویت شده انتظار ما ارائه بازیهای خوب و قوی از این تیم است.
* باتوجه به تغییراتی که ایجاد شده، انتظارتان برای فصل آینده از فولاد چیست؟
- کادر فنی فولاد می تواند نشان بدهد که شایستگی اعتماد مدیریت باشگاه را دارد تا با تقویت فصول مشترک خود و ایجاد یکپارچگی نشات گرفته از همدلی در رسیدن به هدف مشترک، فولاد و استان خوزستان را سربلند کنند. همانگونه که گفتم وظیفه ما حمایت و نظارت است و در ادامه هم این سیاست ادامه خواهد داشت. ورود ما به مسائل هم در چارچوب حمایت و نظارت است نه دخالت سلیقه ای.
لذا این انضباط، شفافیت و قاطعیت مدیریتی، رفتار و فضای مشابهی را هم به کادر فنی و هم به تیم تسری خواهد داد و لذا باید منتظر نتایج رضایتبخش باشیم مگر آنکه نتوانیم این الگو را پیاده کنیم که البته تاکنون پیاده شده است و در این مقطع از فرصت باقیمانده به شروع لیگ رضایتمندی هیات مدیره و مدیریت باشگاه را از خانواده تیم اعم از کادر فنی و بازیکنان اعلام می کنم. در بعد فنی هم ما اسکلت تیم را حفظ و تقویت کردیم. البته در سطوح زیرین کادر فنی هم تحول ایجاد کردیم. انتظارمان این است که تیم نسبت به سال گذشته تفاوت معناداری داشته باشد.
* چرا قرارداد تعدادی از نفرات جدید فولاد یکساله است و باشگاه با آنها قرارداد بلندمدت امضا نکرد؟
- ما چند بازیکن جدید از جمله دورقی، سالاری و شاهین شفیعی به خدمت گرفتیم که البته شاید ادامه کار شفیعی میسر نشود. اگر قرارداد یکساله بسته شده، تمایل خود بازیکن بوده است. ولی بودند بازیکنانی مثل شیرزادی که قرارداد دو ساله بسته اند. ضمن اینکه باید زمینه برای حضور بازیکنان جوان از پایه های فولاد فراهم باشد. از لحاظ ساختاری، بازیکنانی که از تیم های پایه قوی بالا می آیند، آینده فولاد را تشکیل می دهند.
* چرا ممکن است ادامه کار با شاهین شفیعی میسر نشود؟
- آنطور که سرپرست و کادر فنی تیم به من منتقل کرده اند، ظاهرا رفت و آمد برای شفیعی از تهران به اهواز سخت است. این بازیکن کماکان تحت قرارداد با فولاد است و تصمیمی برای استفاده نکردن از او نداریم. شفیعی در اردوها هم با فولاد حضور داشته و از نظر کلی باشگاه قانع نشده است که با این بازیکن قطع همکاری شود.
* یکی از مباحث مورد سئوال هواداران فولاد و پرسپولیس حضور سروش رفیعی در فولاد برای نیم فصل است. آیا باشگاه فولاد با این درخواست موافقت کرده است؟
- ما با سروش رفیعی مذاکره داشتیم و صحبت کردیم. بین دو طرف پیشنهاداتی رد و بدل شد ولی در نهایت هیات مدیره به این نتیجه رسید که سروش رفیعی در نیم فصل اول در فولاد بازی نکند. رفیعی هم دوستانه نظراتش را بیان کرد. در هر صورت برای سروش رفیعی به هر تیمی که می رود آرزوی موفقیت می کنیم.
* پیش از این باشگاه فولاد از سروش رفیعی شکایتی را به کمیته تعیین وضعیت فرستاده بود. آیا از شکایت خود صرفنظر کرده اید؟
- خیر، آن شکایت مسیر خودش را طی می کند. آن یک مسیر جداگانه است. طبق قانون تجارت، هیات مدیره موظف است وفق قوانین عمل کرده و پاسخگوی مجمع خود باشد. اینکه بخواهیم از یک پرونده در این وضعیت صرفنظر کنیم، نمی تواند از نظر پاسخگویی وجاهت داشته باشد. آن یک مسئله جداگانه است و به هیچ وجه در مذاکراتمان با سروش رفیعی آن را منظور نکردیم. خود آقای رفیعی هم از این وضعیت اطلاع دارد که این یک خواسته است که ما هم خواستیم قوانین صریح اعمال شود. اگر منافع فولاد تامین می شد علاقه داشتیم رفیعی به فولاد بیاید ولی اینطور نبود که بخواهیم پرونده ای را وجه المصالحه قرار بدهیم.
* آیا امکان دارد فولاد باز هم بازیکن جدیدی بگیرد یا پرونده نقل و انتقالات باشگاه بسته شده است؟
- تا زمانی که سهمیه ها اجازه بدهد و نفرات مازاد معرفی شوند، از حداکثر سهمیه و ظرفیت خودمان استفاده می کنیم تا نفرات جدید به تیم اضافه شوند.
* و اما درباره هواداران و سکوها؟
- هواداران واقعی ثروت اصلی باشگاه هستند. این کلام من نیست و اساتید مدیریت ورزشی به آن صراحت دارند. احساس عزت نفس، احترام، تعلق و وابستگی در سطوح میانی هرم مازلو بطور علمی موید این نظر است که بین هوادار و باشگاه باید احترام متقابل برقرار باشد. مدتی است هواداران واقعی نقش کمرنگی در حمایت از فولاد داشته اند که دلایل خود را دارد که بحث جداگانه ای را می طلبد که شاید سلب اعتماد یکی از دلایل مهم آن باشد.
بهر تقدیر شاهد آن هستیم که اقلیت شناخته شده ناسالمی از خلاء حضور هواداران سالم سودجویی می کنند و ابزار آنان تشویش فضای مجازی، تهمت، افترا و بخشهای خاصی از سکوهاست. هوادار واقعی ثروت فولاد است و فولاد را ثروت خود نمی داند و با هیچ فرد و گروه در سایه هم تعامل و بیعت ندارد. باشگاه فولاد خانه چنین هوادارانی است کما اینکه در برنامه های آتی کانون هواداران بعنوان بخشی از بدنه ساختار سازمانی باشگاه دیده شده و لذا بایستی به آن درجه از شخصیت و عیار اجتماعی بدل گردد تا مکانی برای حضور خانواده های هوادار باشد. در اینجا بایستی از مدیریت شرکت فولاد خوزستان نیز کمال تشکر را داشته باشیم که سیاست اصلاح ساختاری باشگاه را ابلاغ نموده اند.
* وضعیت ورزشگاه اختصاصی فولاد به کجا رسید؟ آیا کارهای عمرانی ورزشگاه تمام شده است؟
- ورزشگاه کاملا آماده بهره برداری است و همه چیز آماده است. حتی نمایندگان سازمان لیگ هم از این ورزشگاه بازدید کرده اند. تنها موردی که باعث شده نتوانیم از این ورزشگاه بهره برداری کنیم، وضعیت پارکینگ ها است. شهرداری اهواز و استانداری خوزستان در حال پیگیری هستند تا پارکینگی را مجاور اتوبان و ضلع جنوبی ورزشگاه احداث کنند. شرکت فولاد هم در این زمینه مساعدت لازم را داشته که باید از آنها هم تشکر کنیم. منتظریم شهرداری و استانداری زودتر پروژه خود را تمام کنند. آنها هم کارشان را می کنند ولی تقاضا داریم سریعتر کار را پیش ببرند.
* آیا باشگاه فولاد ورزشگاه اختصاصی خودش را به سازمان لیگ معرفی کرده و یا فصل آینده هم در ورزشگاه غدیر به میدان می رود؟
- ما ورزشگاه اختصاصی فولاد را به عنوان استادیوم اول به سازمان لیگ معرفی کرده ایم و غدیر ورزشگاه دوم است. هر موقع پارکینگ ورزشگاه را تحویل بگیریم، در این ورزشگاه بازی خواهیم کرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مه شعاع دید در اهواز و دزفول را به زیر 100 متر کاهش داد

چرا نخاله‌های ساختمانی سال‌ها در مناطق شهری اهواز انباشته شد؟

12 هزار نفر منتظر اعتبار ساخت پل در باوی/پل شناور زیر آب رفت

47میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در مسجدسلیمان پرداخت شد

پایان مهلت ارسال آثار به دومین مسابقه عکس آن سوی واقعه

وزیر اقتصاد دستور پرداخت حقوق معوقه کارگران هفت تپه را داد

287 بیمار دیالیزی در آبادان نیازمند حمایت هستند

بیش از 230 کیلوگرم مواد مخدر در خوزستان کشف شد

تعطیلی استخر ایذه نارضایتی مردم را به همراه داشته است

گاز برخی نقاط اهواز امروز چهارشنبه قطع می شود

واکنش فضای مجازی به فیلم درگیری یک پزشک ایذه ای با بیمارش

کاشت پائیزه جو در ایذه آغاز شد

انتشار خبر واگذاری ورزشگاه تختی اهواز به فردی خاص کاملا مغرضانه است

میثاقیان برکنار شد/ او نتوانست انتظارات باشگاه را تامین کند

مدیرعامل مناطق نفت‌خیز: می‌خواهیم از باشگاه‌های تاثیرگذار فوتبال ایران باشیم

افراد همیشه نالان را از هیات دور کردم/تعامل خوبی با اداره کل ورزش داریم

بیش از 2 هزار زایر در مرز چذابه خدمات درمانی دریافت کردند

امنیت مرزهای سه گانه تردد زائران عتبات عالیات برقرار است

پیاده‌روی بدون پا/ می‌روم حتی با ناتوانی

شرایط بازگشت زائران اربعین به کشوراز چذابه و شلمچه فراهم است

پرندگان مهاجر در تالابهای خوزستان فرودآمدند

140 تیم بهداری در مرزهای کشور مستقر هستند

ویژه برنامه سالگرد قیصرامین پور در زادگاهش گتوند به تعویق افتاد

برپایی موکب دولتی در 2 مرز چذابه و شلمچه ممنوع است

استقرار شبانه روزی گروه مدیریت بحران در مرز چذابه از امشب

واگذاری بیش از 340 مورد انشعاب آب به موکب داران

رقم بورس تحصیلی دانش آموزان محروم خوزستانی افزایش می یابد

برای موزه هنرهای معاصر اهواز طرح دعوی اساسی نشده است

هنرمندانی که مصرف می‌شوند!

مراجعه بیش از 22 هزار زائر به بیمارستان صحرایی شلمچه

وسیله نقل و انتقال زوار در شلمچه عراق فراهم است

ترافیک سنگین کامیون ها در مرز چذابه/عراق صادرات ایران را قطع کرد

موسسه سرویس مدارس هندیجان لغو همکاری شد

شهردار اهواز: بازنشسته نیستم

دانشجویان تا یکم آبان‌ماه فرصت ثبت‌نام در پیاده‌روی اربعین را دارند

عملیات اجرایی شبکه توزیع وانشعابات خانگی گتوند آغاز شد

25 آمبولانس اورژانس در مسیر منتهی به شلمچه مستقر شدند

نجاتم بدهید؛ من هم دوست دارم بخندم

تدابیر ویژه برای امنیت زائران در مرز شلمچه پیش بینی شده است

ورزش کارگری ردیف بودجه ندارد/هیات خوزستان پرکار و تلاشگر است

100دستگاه اتوبوس جابه‌جایی زائران اربعین را در چذابه برعهده دارند

میکروتالاب باقر در پارک ملی دز آبگیری شد

مرزبان خطاب به خبرنگار معترض: شما مصاحبه من را خوانده‌اید؟

قائدی بازیکن حرفه ای است/ بازیکنان بدانند درتیم بزرگی توپ می‌زنند

انفجار گاز در استادیوم تختی اهواز آسیب جانی در پی نداشت

ساختمان آموزش اداره کل ورزش وجوانان خوزستان تخریب شد

مردم دزفول یک میلیارد ریال به دانش آموزان نیازمند اهدا کردند

حیدری: با ناداوری‌ها سر ورزش خوزستان را می‌برند/فیفا به این قضاوت‌ها می‌خندند

برابر تیم فولاد ضد فوتبال بازی نکردیم

سوانح رانندگی در خوزستان 9 مصدوم بر جا گذاشت