پیام خوزستان

آخرين مطالب

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان:

تاکنون 78 درصد دانش‌آموزان خوزستانی ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند علمي

تاکنون 78 درصد دانش‌آموزان خوزستانی ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه حدود 78 درصد دانش‌آموزان تاکنون کار ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند، گفت: تا روز گذشته (27 مردادماه) 826 هزار و 958 دانش‌آموز ثبت سامانه سناد شده‌اند.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، جمشید کمایی در جلسه شورای آموزش و پرورش خوزستان که امروز (یکشنبه، 28 مردادماه) در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: امسال یکم مهرماه و روز بازگشایی مدارس مصادف با 13 محرم است و جشن بازگشایی مدارس حال و هوای دیگری خواهد داشت. 31 شهریورماه و جشن شکوفه‌ها برای پایه اول ابتدایی و جشن غنچه‌ها نیز برای نوآموزان پیش‌دبستانی مصادف با 12 محرم و آغاز هفته دفاع مقدس است.
وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌ها پروژه مهر از 15 تیرماه آغاز می‌شود و تا 15 مهرماه ادامه دارد. درواقع پروژه مهر از خردادماه با ثبت‌نام دانش‌آموزان آغاز شده است و تا 15 مهرماه نیز جمع‌بندی‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود و دو هفته ابتدایی مهرماه، زمان ارزیابی عملکرد مناطق خواهد بود.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به چهار محور اصلی پروژه مهر، گفت: بر اساس سامانه سناد آموزش و پرورش استان، سال گذشته یک میلیون و 47 هزار و هشت دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت شدند. امسال نیز تا روز گذشته (27 مردادماه) 826 هزار و 958 دانش‌آموز در سامانه سناد ثبت شده‌اند.
کمایی ادامه داد: بر این اساس حدود 78 درصد دانش‌آموزان تاکنون کار ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند. آمار باقی‌مانده نیز مربوط به دانش‌آموزانی است که یا در امتحانات مردود شده و باید شهریورماه در امتحانات امسال شرکت کنند و یا مساله هدایت تحصیلی آن‌ها هنوز به طور کامل انجام نشده است. تلاش می‌کنیم تا 15 شهریورماه ثبت سناد دانش‌آموزان به طور کامل انجام شود تا هفته اول شهریور، کار ساماندهی و سازماندهی همکاران را آغاز کنیم.
وی با اشاره به کمبود فضای آموزشی در استان گفت: کمبود فضای آموزشی به شکل ویژه باید مورد توجه قرار گیرد. با توجه به اینکه امسال برای اولین سال، پایه دوازدهم در سیستم آموزشی استقرار پیدا می‌کند و کتاب‌های درسی این پایه نیز جدید هستند، باید برای معلمان کلاس‌های آموزشی ویژه‌ای برگزار شود تا بتوانند با شیوه‌های جدید دروس را ارائه دهند.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: همچنین امتحانات پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می‌شوند و در قبولی کنکور داوطلب با ضریب 30 درصد اثرگذار هستند. امسال یک پایه به رشته‌های فنی و کار و دانش اضافه می‌شود. اگر تصور کنیم در گذشته هیچ کمبود نیروی انسانی و امکاناتی در این رشته‌ها نداشته‌ایم، امسال نیازهای ما یک‌سوم افزوده می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم یک جلسه ویژه برای استقرار پایه دوازدهم در نظر گرفته شود تا ریز مسائل بررسی شود.
کمایی تصریح کرد: هر چقدر نوآموزان شش ساله را بیشتر در پایه اول ثبت‌نام کنیم، کمتر به دانش‌آموزان بی‌سواد ما افزوده می‌شود. با اجباری شدن پیش‌دبستانی و پوشش صد درصدی این نوآموزان، می‌توانیم بازماندگی از تحصیل در استان را کاهش دهیم. پایه هفتم نرخ گذر ما را از ابتدایی به متوسطه و پایه دهم نیز نرخ گذر ما از متوسطه اول به متوسطه دوم را نشان می‌دهد.
وی خاطرنشان‌کرد: امسال به پروژه مهر بخش جدیدی به نام ایران مهارت افزوده شده است که قرار است 10 درصد مدارس استان در دوره اول متوسط تحت پوشش طرح ایران مهارت برای پایه‌های هفتم، هشتم و نهم قرار گیرند. به این معنی که کسانی که در رشته‌ای مهارت دارند، می‌توانند یک دوره 60 ساعته برای آن بگذرانند. این طرح به طور مشترک با همکاری اداره‌کل آموزش و پرورش و فنی و حرفه‌ای اجرا می‌شود.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: پیشنهاد می‌کنم یک ستاد تحت عنوان ستاد مهر تا مهر در استانداری تشکیل شود و دبیرخانه آن نیز اداره‌کل امور اجتماعی استانداری باشد. با توجه به مشکلاتی که در روند اجرای پروژه مهر وجود دارد، به نظر می‌رسد که در طول سال نیز باید پروژه مهر را ادامه دهیم.
کمایی افزود: همچنین پیشنهاد می‌کنم مناطق آموزشی استان را بین دستگاه‌های مختلف اجرایی تقسیم کنیم. در شهرستان‌ها نیز توزیع مدارس بین ادارات به گونه‌ای باشد که هر دستگاه و اداره، معین یک مدرسه باشد. همچنین پیشنهاد می‌کنم از بخش اعتبارات دهیاری به اندازه 30 درصد برای آماده‌سازی مدارس روستایی در نظر بگیریم. مدارس روستایی اغلب حفاظ ندارند و به نظارت بیشتری نیاز دارند.
وی گفت: برای نظارت بر اجرای پروژه مهر، دو مانور در نظر گرفته شده است تا ببینیم مدارس تا چه اندازه برای اجرای پروژه آمادگی دارند. نواختن زنگ مدرسه در یکی از مناطق محروم، یکی دیگر از پیشنهادات ما است.
معاون آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: آماده کردن معابری که به مدرسه ختم می‌شوند، همکاری دستگاه‌های آموزش پزشکی و آموزش درمان برای آماده‌سازی مدارس از جمله مواردی هستند که باید در بازگشایی مدارس دنبال شوند. همچنین دستگاه‌ها می‌توانند در برگزاری جشن عاطفه‌ها در مناطق حاشیه‌نشین به ما کمک کنند.
کمایی درخصوص شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل در استان گفت: دانش‌آموزانی که در مدارس ثبت‌نام می‌کنند در سامانه سناد ثبت می‌شوند و ما به راحتی می‌توانیم آن‌ها را رصد کنیم اما آماری که از کودکان بازمانده از تحصیل در اختیار ما بود از سوی ثبت احوال و بر اساس کد ملی به ما اعلام شده است و تنها می‌توانستیم کودکان را از نظر کدپستی رصد کنیم.
وی ادامه داد: 11 هزار و 223 کودک بازمانده از تحصیل از سوی ثبت احوال به ما اعلام شده‌اند اما این افراد در واقع به آموزش و پرورش مراجعه نکرده‌اند. توجه به پیش دبستانی می‌تواند موجب کاهش آمار کودکان بازمانده از تحصیل شود، چراکه این کودکان یک سال قبل و از 5 سالگی وارد سیستم آموزش و پرورش می‌شوند.
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت تالاب هورالعظیم رضایت بخش است

15 بهمن‌ماه، آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره نوجوان سالم در خوزستان

35 باب کوخه بازگیری در هندیجان و ماهشهر تخریب شد

آغاز ثبت درخواست انتقال و میهمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی

نخستین جشنواره اشتغال خوزستان آغاز به‌کار کرد

به دنبال ایجاد رشته‌های فنی در مدارس سمپاد خوزستان هستیم

خوزستان در میان استان‌های برتر در حوزه توسعه آموزش مناطق عشایری

دزفول امسال 11 روز پاک داشته است

زمان برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته و دکتری اعلام شد

تعطیلی مدارس ایذه در نوبت عصر به علت وقوع سیلاب

نارضایتی زائران اربعین از نرخ مکالمات

تالاب شادگان میزبان پرندگان مهاجر شد

باران های پاییزه به داد هورالعظیم رسید

167 قطعه بلبل خرما از یک قاچاقچی در آبادان کشف شد

تمدید مهلت ثبت‌نام در سومین دوره مسابقات دفاع سه دقیقه‌ای پایان‌نامه

تلاش برای تشکیل انجمن‌های علمی در تمام مدارس استعدادهای درخشان خوزستان

تولید مته حفاری کاملا بومی توسط جهاد دانشگاهی موجب غرور است/ صنعت نفت باید صد درصد خودکفا شود

ایجاد یک رشته جدید در دانشکده علوم پزشکی شوشتر

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام در تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی کاربردی

مدارس نوبت عصر بهبهان تعطیل شد

مدارس برخی شهرهای خوزستان تعطیل شد

فردا آخرین مهلت تکمیل ظرفیت رشته‌های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام‌نور

سقوط پنکه سقفی موجب مصدومیت دو دانش‌آموز اروندکناری شد

مدارس کانکسی کی به منطقه صعب‌العبور آرپناه می‌رسند؟

کلنگ‌زنی سه دبستان در مناطق کم‌برخوردار شوشتر

پارک علم و فناوری خوزستان تاثیر خوبی در رشد نوآوری های استان داشته است

تلاش برای اجرایی‌شدن امکان اخذ دو دیپلم توسط دانش‌آموزان سمپاد‌

توزیع 5 هزار بسته حمایتی میان دانش‌آموزان مناطق عشایری خوزستان

برگزاری جشنواره اشتغال خوزستان از هفته سوم آبان

تغییر تقویم آموزشی دانشگاه پیام‌نور

ضایعات نفتی محیط زیست ماهشهر را آلوده کرده است

امروز، آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگیر در دانشگاه پیام‌نور

دعوت از فرهنگیان و دانش‌آموزان خوزستانی برای حضور پرشور در راهپیمایی 13 آبان

رتبه سوم دانشکده علوم پزشکی آبادان در همایش "آمار و اطلاعات نظام سلامت"

مجلس دانش‌آموزی تمرین دموکراسی است

فردا مدارس چهار شهرستان خوزستان تعطیل اعلام شد

آغاز فرآیند اعطای بورس تحصیلی به دانش‌آموزان کم‌برخوردار خوزستانی از نیمه اول بهمن

نظرسنجی از زائران پیاده‌روی اربعین در مرزهای شلمچه و چذابه

سوگواره‌ ملی اربعین ویژه‌ دانشگاهیان سراسر کشور برگزار می‌شود

افتتاح یک مدرسه سه‌کلاسه در باغملک

3 قلاده پلنگ ایرانی در ایذه مشاهده و تصویر‌برداری شد

تعطیلی مدارس شوش در هفتم و نهم آبان ماه

شرکت 1700 دانشجو خوزستانی در پیاده‌روی اربعین

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

حذف "مشق شب" در چه صورت طرح خوبی است؟

روابط عمومی‌ها، اعتماد مدیران را جلب کنند

کسب رتبه اول دانشجوی دانشگاه آزاد اهواز در مسابقات سراسری قرآن

بدون وجود یک روابط عمومی حرفه‌ای، دانشگاه نمی‌تواند مبدا تحولات باشد

مدارس بندرامام در نوبت عصر تعطیل شدند

برپایی موکب آموزش و پرورش دزفول در چذابه