پیام خوزستان

آخرين مطالب

/یادداشت/

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛ اطمینان بی‌جا، نه! ورزشي

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛  اطمینان بی‌جا، نه!

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - پس از تمام حواشی ایجاد شده پیرامون ادامه همکاری فولاد و سروش رفیعی، این بازیکن بدون آن‌که کارایی لازم را برای فولاد داشته باشد و بتواند این تیم را در جهت پیشبرد اهدافش در فصل هجدهم کمک کند، از این باشگاه جدا شد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، پیوستن رفیعی به فولاد از جایی رقم خورد که با توجه به محروم بودن تیم پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات پیش از فصل و اعلام نیاز کادرفنی سابق فولاد برای جذب این بازیکن و موافقت باشگاه، سروش نیز در نهایت از بین دو تیم فولاد و پیکان که مشتری اصلی او بودند، راهی اهواز شد. رفیعی به عنوان آخرین بازیکن، پیش از آغاز لیگ به فولاد پیوست و حتی در اردوی پیش از فصل این تیم نیز حضور نداشت، البته زمانی که رفیعی به صورت رسمی فولادی می‌شود، شائبه‌هایی در خصوص مصدومیت او وجود داشت ولی باشگاه فولاد با اطمینان به گفته‌های ستاره سابق خود مبنی بر سلامت کاملش، با او قرارداد می‌بندد.
سروش در تست پزشکی ایفمارک نیز شرکت می‌کند؛ -البته در این زمان قرارداد همکاری او و فولاد بسته شده بود- پس از 10 روز پاسخ تست ایفمارک چیز دیگری را می‌گوید "سروش از ناحیه مچ پا با یک مصدومیت قدیمی مواجه است که نیاز دارد با استفاده از یکسری آیتم‌های پزشکی بهبود پیدا کند."
کادرفنی سابق فولاد نیز با توجه به این‌که به بازیکن جذب شده خود نیاز داشتند، از او در هفته دوم برابر پرسپولیس استفاده می‌کند ولی در همین بازی همه چیز مشخص می‌شود و سروش نشان داد که آماده و هماهنگ و آن سروش سابق نیست زیرا حتی او به دلیل ترس از تشدید مصدومیت خود با بازیکنان درگیر نمی‌شد، به صورتی که پس از همین دیدار نیز صدای هواداران در آمد و همه از جذب این بازیکن گله‌مند و معترض بودند.
حتی آن‌هایی که از نزدیک نظاره‌گر تمرینات فولاد بودند نیز معتقد بودند که سروش گاها به صورت انفرادی تمرین می‌کند که این اقدام رفیعی به منزله این بود که او با توجه به این‌که احتمال می‌دهد، آسیب‌دیدگی و آن درد قدیمی بیشتر اذیتش کند، در تمرینات گروهی شرکت نمی‌کند یا این‌که او واقعا به دلیل شدت آسیب‌دیدگی توانایی همراهی با دیگر بازیکنان را نداشت.
بعد از بازی با سایپا و شکست فولاد در اهواز و وقفه‌ای که در لیگ ایجاد می‌شود، سروش با هماهنگی کادرفنی تصمیم می‌گیرد برای درمان به یکی از بهترین مراکز پزشکی در قطر برود زیرا نظر چندین پزشک ایرانی این بود که سروش باید برای درمان، پایش را به تیغ جراحی بسپارد ولی او با مکاتباتی که با این مرکز پزشکی در قطر داشت، این اطمینان را به او می‌دهند که جراحی نیازی نیست و او با یک سری درمان‌ها می‌تواند بهبود یابد. در نهایت سروش به قطر می‌رود و بعد هم که باشگاه فولاد تصمیم به قطع همکاری با پورموسوی را می‌گیرد که در این شرایط رفیعی در ایران نبود و تمرینات فولاد با حضور ایلی استان و غیبت رفیعی دنبال می‌شود.
غیبت بدون اطلاع رفیعی از نهم شهریورماه در تمرینات، باعث می‌شود که باشگاه فولاد که به انضباط کاری تاکید بسیار دارد به این نتیجه برسد که دیگر آینده‌ای با سروش نخواهد داشت و به همین دلیل تصمیم به فسخ قرارداد و جریمه این بازیکن می‌گیرد؛ پس با توجه به بندی که در قرارداد سروش مبنی بر این‌که اگر این بازیکن بدون هماهنگی با باشگاه، تمرینات را ترک کند، باشگاه مختار است درباره او تصمیم‌‌گیری کند و قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کند، این مهم انجام می‌شود و در تاریخ هشتم مهرماه قرارداد رفیعی به صورت یک طرفه در هیات فوتبال خوزستان فسخ می‌شود.
البته سروش بعد از درمان در تمرینات فولاد شرکت و تلاش می‌کند که رضایت مدیران فولاد را جلب کند و باشگاه نیز از او می‌خواهد برای ادامه این همکاری، با توجه به این‌که قرارداد این بازیکن به صورت دلاری بوده، قرارداد ریالی شود و باشگاه نیز این اطمینان خاطر را به رفیعی می‌دهد که قرارداد او را افزایش خواهد داد.
نتیجه مذاکرات رفیعی و باشگاه، در نهایت با پذیرفتن شرایط فولاد از سوی رفیعی به پایان می‌رسد و البته قرار می‌شود که متممی به قرارداد رفیعی اضافه شود تا فولاد هم وضعیت سروش را از حالت فسخ قرارداد که پیش از این به سازمان لیگ ابلاغ شده بود، خارج کند.
فولاد با توجه به این‌که رفیعی موضوع اضافه شدن متمم به قراردادش را پذیرفته بود، حتی این بازیکن را برای بازی در هفته نهم برابر پدیده با خود به مشهد می‌برد اما رفیعی در مشهد حرف‌های خود را تغییر می‌دهد و اعلام می‌کند که متمم را امضا نمی‌کند. دو گانه رفتار کردن این بازیکن باعث می‌شود فولاد در همان مشهد تصمیم نهایی خود را برای پایان همکاری با سروش بگیرد و این‌گونه مسیر حرکت فولاد و رفیعی از هم جدا می‌شود.
رفیعی نیز شب گذشته با به اشتراک گذاشتن پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام و عنوان کردن یکسری موارد، از پایان همکاری خود و این باشگاه خبر داد و با هواداران فولاد خداحافظی کرد؛ البته او به دفعات به مصدومیت و آماده نبودن خود اشاره کرده است ولی سوال این‌جا است که چرا این بازیکن که اکنون به گفتن یکسری حقایق از سوی باشگاه فولاد تاکید دارد، هنگام عقد قرارداد با این باشگاه، حقیقت و اصل ماجرای مصدومیت خود را به سرمربی سابق فولاد یا مسوولان این باشگاه نگفت؟ اگر او که همیشه از نظر اخلاقی مورد تایید جامعه فوتبال بوده، حقایق را گفته بود، فولاد با به خدمت گرفتن بازیکنی دیگر شاید اکنون شرایط بهتری داشت و شاید هم پورموسوی اکنون روی نیکمت فولاد بود.
به هر حال تمام این اتفاقات نشان داد که اگر مسوولان باشگاه فولاد به بازیکنان پایه و توانمند خود مانند بدرقه، نجاریان، هاشمی، جلالی و حردانی که از سروشِ اسم و رسم‌دار و با آن قرارداد دلاری، بهتر هم کار کرده‌اند، بیشتر اطمینان کند می‌تواند در ادامه راه عملکرد بهتری داشته باشد.
رفیعی با سر و صدای زیادی به فولاد آمد و هواداران نیز بابت کمک کردن او به فولاد و رقم خوردن موفقیتی دوباره و درخشش‌ این بازیکن در فولاد همچون زمان قهرمانی این تیم در لیگ برتر امیدوار بودند و حتی باشگاه نیز به کمک رفیعی که از فولاد رشد کرد و به یک ستاره تبدیل شد هم امیدوار بود ولی تمام این اتفاقات، تنها یک درس برای فولاد داشت که حتی در صورت نیاز مبرم به جذب یک بازیکن باید از سلامتی او پیش از بستن قرارداد اطمینان خاطر داشته باشد و تنها به نیاز خود در آن مقطع و اطمینان خاطر بازیکن از سلامتی خود بسنده نکند؛ باتوجه به این اتفاقات در واقع فولاد بازنده این ماجرا بود.
یادداشت: پریسا زنگنه‌منش – ایسنا خوزستان
انتهای پیام
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

می خواهم رکورد روپایی جهان متعلق به خوزستان باشد

تیم فوتسال اهورا بهبهان نخستین برد خود را درلیگ برتر کسب کرد

مسابقات شطرنج قهرمانی کشور در اهواز آغاز شد

تیم فوتسال ملی حفاری برابر حریف خود متوقف شد

نمایندگان خوزستان سه پیروزی و 2 تساوی کسب کردند

تیم بسکتبال رعد پدافند دزفول مقابل پتروشیمی ماهشهر شکست خورد

شکست نفت آبادان در هفته سوم لیگ برتر بسکتبال بانوان

لیگ برتر فوتسال/ پیروزی اهورا بهبهان پس از 15 هفته

مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور در آبادان آغاز شد

مدال برنز مسابقات امیدهای جهان بر گردن فرنگی کار خوزستانی

مدیر رسانه ای کارون اروند: هنوز با افاضلی قرارداد بسته نشده است

نایب قهرمانی حفاری در لیگ برتر وزنه برداری کشور

هومن افاضلی سرمربی تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر شد

کشتی گیر خوزستانی نشان برنز جهان را کسب کرد

تیم ملی حفاری نایب قهرمان لیگ برتر وزنه برداری شد

فدراسیون ترجیح داد بازی تیم ملی در ورزشگاه فولاد برگزار نشود

آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات وزنه برداری کشور را داریم

اعزام جودوکار کم‌بینای خوزستانی به مسابقات جهانی پرتغال

برای تغییر سرمربی به نتایج قطعی رسیدیم/تیم به شوک نیاز دارد

دستگاه‌ها برای جلوگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی کنار ورزش باشند

سانتوز: هرگز پروژه‌ای را نیمه‌تمام نمی‌گذارم/سه‌گانه در ایران خیلی کوچک است

تیم کبدی بخشداری الوار اندیمشک به مسابقات کشوری اعزام شد

مدال‌آوری بوکسورهای خوزستانی در مسابقات نوجوانان کشور

استقلال خوزستان از خطر کسر امتیاز در امان می‌ماند؟

آبادان میزبان مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان شد

حیدری: مطالعات شفافی درباره سرانه ورزش خوزستان صورت گرفته است

دولت با جدیت قانون منع به کارگیری بازنشستگان را دنبال می کند

سالن تیراندازی الکترونیکی اهواز با حضور وزیر ورزش افتتاح شد

حضور استیماچ در تیم فولاد خوزستان شایعه است

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در سمت خود ماندنی شد

فتاحی: برای برگزاری بازی‌های ملی در اهواز باید زیرساخت‌ها فراهم باشد

2 ورزشگاه 15 هزار نفری جدید در زنجان و ارومیه ساخته می شود

بازی فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه فولاد برگزار می شود

بدهی های باشگاههای استقلال و پرسپولیس پرداخت شده است

ورزشگاه فولاد آرنا پتانسیل خوبی برای میزبانی رویدادهای بین‌المللی است

استان خوزستان یکی از کانون‌های امن منطقه است

پاسخ وزیر ورزش به احتمال برکناری مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان

ساختمان اداره کل ورزش و جوانان خوزستان به بهره برداری رسید

ورزشگاه مدرن باشگاه فولاد خوزستان افتتاح شد

وزیر ورزش:زیرساخت های ورزش خوزستان مناسب است

فولادآرنا با حضور معاون اول رییس جمهور افتتاح شد

فولاد - پرسپولیس؛ دیدار افتتاحیه فولاد آره‌نا در هفته هفدهم

80 خانه ورزش روستایی در خوزستان فعالیت می کنند

پایان مسابقات سه گانه کشور در آبادان

شکست دزفول در دیدار معوقه لیگ برتر بسکتبال کشور

نماینده خوزستان حریفان خود را در لیگ برتر واترپلو شناخت

پیروزی استقلال اهواز و شکست فولادنوین در لیگ دو فوتبال

نفرات برتر مسابقات سه گانه کشور در رده بزرگسالان مشخص شدند

نفرات برتر مسابقات سه گانه کشور در رده امید مشخص شدند

اهواز میزبان مسابقات بوکس قهرمانی کشور شد