پیام خوزستان

آخرين مطالب

/یادداشت/

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛ اطمینان بی‌جا، نه! ورزشي

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛  اطمینان بی‌جا، نه!

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - پس از تمام حواشی ایجاد شده پیرامون ادامه همکاری فولاد و سروش رفیعی، این بازیکن بدون آن‌که کارایی لازم را برای فولاد داشته باشد و بتواند این تیم را در جهت پیشبرد اهدافش در فصل هجدهم کمک کند، از این باشگاه جدا شد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، پیوستن رفیعی به فولاد از جایی رقم خورد که با توجه به محروم بودن تیم پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات پیش از فصل و اعلام نیاز کادرفنی سابق فولاد برای جذب این بازیکن و موافقت باشگاه، سروش نیز در نهایت از بین دو تیم فولاد و پیکان که مشتری اصلی او بودند، راهی اهواز شد. رفیعی به عنوان آخرین بازیکن، پیش از آغاز لیگ به فولاد پیوست و حتی در اردوی پیش از فصل این تیم نیز حضور نداشت، البته زمانی که رفیعی به صورت رسمی فولادی می‌شود، شائبه‌هایی در خصوص مصدومیت او وجود داشت ولی باشگاه فولاد با اطمینان به گفته‌های ستاره سابق خود مبنی بر سلامت کاملش، با او قرارداد می‌بندد.
سروش در تست پزشکی ایفمارک نیز شرکت می‌کند؛ -البته در این زمان قرارداد همکاری او و فولاد بسته شده بود- پس از 10 روز پاسخ تست ایفمارک چیز دیگری را می‌گوید "سروش از ناحیه مچ پا با یک مصدومیت قدیمی مواجه است که نیاز دارد با استفاده از یکسری آیتم‌های پزشکی بهبود پیدا کند."
کادرفنی سابق فولاد نیز با توجه به این‌که به بازیکن جذب شده خود نیاز داشتند، از او در هفته دوم برابر پرسپولیس استفاده می‌کند ولی در همین بازی همه چیز مشخص می‌شود و سروش نشان داد که آماده و هماهنگ و آن سروش سابق نیست زیرا حتی او به دلیل ترس از تشدید مصدومیت خود با بازیکنان درگیر نمی‌شد، به صورتی که پس از همین دیدار نیز صدای هواداران در آمد و همه از جذب این بازیکن گله‌مند و معترض بودند.
حتی آن‌هایی که از نزدیک نظاره‌گر تمرینات فولاد بودند نیز معتقد بودند که سروش گاها به صورت انفرادی تمرین می‌کند که این اقدام رفیعی به منزله این بود که او با توجه به این‌که احتمال می‌دهد، آسیب‌دیدگی و آن درد قدیمی بیشتر اذیتش کند، در تمرینات گروهی شرکت نمی‌کند یا این‌که او واقعا به دلیل شدت آسیب‌دیدگی توانایی همراهی با دیگر بازیکنان را نداشت.
بعد از بازی با سایپا و شکست فولاد در اهواز و وقفه‌ای که در لیگ ایجاد می‌شود، سروش با هماهنگی کادرفنی تصمیم می‌گیرد برای درمان به یکی از بهترین مراکز پزشکی در قطر برود زیرا نظر چندین پزشک ایرانی این بود که سروش باید برای درمان، پایش را به تیغ جراحی بسپارد ولی او با مکاتباتی که با این مرکز پزشکی در قطر داشت، این اطمینان را به او می‌دهند که جراحی نیازی نیست و او با یک سری درمان‌ها می‌تواند بهبود یابد. در نهایت سروش به قطر می‌رود و بعد هم که باشگاه فولاد تصمیم به قطع همکاری با پورموسوی را می‌گیرد که در این شرایط رفیعی در ایران نبود و تمرینات فولاد با حضور ایلی استان و غیبت رفیعی دنبال می‌شود.
غیبت بدون اطلاع رفیعی از نهم شهریورماه در تمرینات، باعث می‌شود که باشگاه فولاد که به انضباط کاری تاکید بسیار دارد به این نتیجه برسد که دیگر آینده‌ای با سروش نخواهد داشت و به همین دلیل تصمیم به فسخ قرارداد و جریمه این بازیکن می‌گیرد؛ پس با توجه به بندی که در قرارداد سروش مبنی بر این‌که اگر این بازیکن بدون هماهنگی با باشگاه، تمرینات را ترک کند، باشگاه مختار است درباره او تصمیم‌‌گیری کند و قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کند، این مهم انجام می‌شود و در تاریخ هشتم مهرماه قرارداد رفیعی به صورت یک طرفه در هیات فوتبال خوزستان فسخ می‌شود.
البته سروش بعد از درمان در تمرینات فولاد شرکت و تلاش می‌کند که رضایت مدیران فولاد را جلب کند و باشگاه نیز از او می‌خواهد برای ادامه این همکاری، با توجه به این‌که قرارداد این بازیکن به صورت دلاری بوده، قرارداد ریالی شود و باشگاه نیز این اطمینان خاطر را به رفیعی می‌دهد که قرارداد او را افزایش خواهد داد.
نتیجه مذاکرات رفیعی و باشگاه، در نهایت با پذیرفتن شرایط فولاد از سوی رفیعی به پایان می‌رسد و البته قرار می‌شود که متممی به قرارداد رفیعی اضافه شود تا فولاد هم وضعیت سروش را از حالت فسخ قرارداد که پیش از این به سازمان لیگ ابلاغ شده بود، خارج کند.
فولاد با توجه به این‌که رفیعی موضوع اضافه شدن متمم به قراردادش را پذیرفته بود، حتی این بازیکن را برای بازی در هفته نهم برابر پدیده با خود به مشهد می‌برد اما رفیعی در مشهد حرف‌های خود را تغییر می‌دهد و اعلام می‌کند که متمم را امضا نمی‌کند. دو گانه رفتار کردن این بازیکن باعث می‌شود فولاد در همان مشهد تصمیم نهایی خود را برای پایان همکاری با سروش بگیرد و این‌گونه مسیر حرکت فولاد و رفیعی از هم جدا می‌شود.
رفیعی نیز شب گذشته با به اشتراک گذاشتن پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام و عنوان کردن یکسری موارد، از پایان همکاری خود و این باشگاه خبر داد و با هواداران فولاد خداحافظی کرد؛ البته او به دفعات به مصدومیت و آماده نبودن خود اشاره کرده است ولی سوال این‌جا است که چرا این بازیکن که اکنون به گفتن یکسری حقایق از سوی باشگاه فولاد تاکید دارد، هنگام عقد قرارداد با این باشگاه، حقیقت و اصل ماجرای مصدومیت خود را به سرمربی سابق فولاد یا مسوولان این باشگاه نگفت؟ اگر او که همیشه از نظر اخلاقی مورد تایید جامعه فوتبال بوده، حقایق را گفته بود، فولاد با به خدمت گرفتن بازیکنی دیگر شاید اکنون شرایط بهتری داشت و شاید هم پورموسوی اکنون روی نیکمت فولاد بود.
به هر حال تمام این اتفاقات نشان داد که اگر مسوولان باشگاه فولاد به بازیکنان پایه و توانمند خود مانند بدرقه، نجاریان، هاشمی، جلالی و حردانی که از سروشِ اسم و رسم‌دار و با آن قرارداد دلاری، بهتر هم کار کرده‌اند، بیشتر اطمینان کند می‌تواند در ادامه راه عملکرد بهتری داشته باشد.
رفیعی با سر و صدای زیادی به فولاد آمد و هواداران نیز بابت کمک کردن او به فولاد و رقم خوردن موفقیتی دوباره و درخشش‌ این بازیکن در فولاد همچون زمان قهرمانی این تیم در لیگ برتر امیدوار بودند و حتی باشگاه نیز به کمک رفیعی که از فولاد رشد کرد و به یک ستاره تبدیل شد هم امیدوار بود ولی تمام این اتفاقات، تنها یک درس برای فولاد داشت که حتی در صورت نیاز مبرم به جذب یک بازیکن باید از سلامتی او پیش از بستن قرارداد اطمینان خاطر داشته باشد و تنها به نیاز خود در آن مقطع و اطمینان خاطر بازیکن از سلامتی خود بسنده نکند؛ باتوجه به این اتفاقات در واقع فولاد بازنده این ماجرا بود.
یادداشت: پریسا زنگنه‌منش – ایسنا خوزستان
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تیم استقلال خوزستان برابر نساجی متوقف شد

نگاهی به دیدار نمایندگان خوزستان در هفته بیست و هفتم

وزنه ‌بردار خوزستانی نایب قهرمان آسیا شد

سرمربی تیم استقلال خوزستان:بهتر از نساجی بودیم ،حقمان برد بود

جلالی: بازیکنان استقلال خوزستان دونده تر از ما بودند

اسنوکر باز خوزستانی نایب قهرمان آسیا شد

شطرنج باز خوزستانی قهرمان مسابقات بین المللی شد

تساوی استقلال خوزستان برابر نساجی/شاگردان علوی در لبه پرتگاه

جلالی: گل در دقیقه یک، برای بازیکنانم ذهنیت توهم‌زا ایجاد کرد

نشان نقره آسیا بر گردن اسنوکرباز خوزستانی

علوی: استقلال خوزستان روز به روز بهتر می‌شود

قهرمانی استادبزرگ شطرنج خوزستان در مسابقات بین المللی

نایب‌قهرمانی وزنه‌بردار خوزستانی در آسیا

شوش میزبان اردوی تیم ملی کشتی فرنگی کارگری کشور شد

نگاهی به عملکرد باشگاه فولاد در لیگ برتر فوتبال پایه کشور

سرمربی تیم استقلال خوزستان:هنوز هم به بقا در لیگ امید داریم

حضور بانوان گلف‌باز خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی بالای 18 سال

تغییر ساعت دیدار استقلال خوزستان برابر نساجی

امید آبی‌های خوزستان به بازگشت 6 امتیاز/ علوی: تیم ما شایسته سقوط نیست

نساجی تیمی جنگنده است/در بازی فولاد هر بازیکن به اندازه 4نفر دوید

تیم فوتبال شهرداری ماهشهر به لیگ 2 سقوط کرد

دیدار استقلال خوزستان ونساجی در ورزشگاه فولاد برگزارمی شود

باشگاه نفت مسجدسلیمان نسبت به قضاوت داوران معترض شد

سقوط ماهشهری‌ها به لیگ دو فوتبال/خرمشهر در لیگ یک ماند

صعود ملی‌پوش خوزستانی اسنوکر ایران به مرحله حذفی رقابت‌های آسیایی

برگزاری دیدار استقلال خوزستان - نساجی در ورزشگاه فولاد

میزبانی شوش از اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی کارگری

4 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتسال بانوان

ماموریت ناممکن علوی در استقلال خوزستان/جهنم زرد آبادان در انتظار فیروز کریمی

وزیر ورزش و جوانان از برخی اماکن ورزشی اهواز دیدن کرد

14 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی نوجوانان

اعزام تیم خوزستان به مسابقات انتخابی تیم‌ملی ووشو کارگری

تاکید رییس‌جمهور بر جبران خسارت سیل است/جامعه ورزش تا بهبود شرایط کنار مردم خواهد بود

بازدید وزیر ورزش از ورزشگاه غدیر و اماکن ورزشی در اختیار سیل‌زدگان

حیدری: بحران سیل با همدلی و حداقل‌ها کنترل شد

برگزاری بازی خداحافظی مبعلی، نوروزی و ممبینی از مستطیل سبز

4 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی فوتبال جوانان

تهدید نفت‌مسجدسلیمان به انصراف از ادامه لیگ برتر

سرمربی استقلال خوزستان:‌ هنوز به بقا امیدواریم/به دنبال فوتبال پاک هستیم

پایان مسابقات تنیس آزاد خوزستان

رقابت بانوان خوزستانی در مسابقات انتخابی کشتی آلیش استان

حضور رزمی‌کار خوزستانی در مسابقات کارگری جهان

مدیرعامل باشگاه: فولاد قربانی اشتباهات داوری شده است

2 بانوی فوتبالیست خوزستانی مسافر آسیا شدند

نباید از ما انتظار جایگاه و رتبه در لیگ برتر را داشت

ناکامی جهان نژادیان در هفته دوم لیگ برتر فوتبال ساحلی کشور

2 بانوی فوتبالیست خوزستانی مسافر آسیا شدند

نباید از ما انتظار جایگاه و رتبه در لیگ برتر را داشت

انتصاب مدیرعامل جدید باشگاه ملی حفاری

قطبی: روی کاغذ شانس آسیایی شدن داریم