پیام خوزستان

آخرين مطالب

/یادداشت/

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛ اطمینان بی‌جا، نه! ورزشي

تمام درسی که سروش به فولاد داد؛  اطمینان بی‌جا، نه!

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - پس از تمام حواشی ایجاد شده پیرامون ادامه همکاری فولاد و سروش رفیعی، این بازیکن بدون آن‌که کارایی لازم را برای فولاد داشته باشد و بتواند این تیم را در جهت پیشبرد اهدافش در فصل هجدهم کمک کند، از این باشگاه جدا شد.
به گزارش ایسنا - منطقه خوزستان، پیوستن رفیعی به فولاد از جایی رقم خورد که با توجه به محروم بودن تیم پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالات پیش از فصل و اعلام نیاز کادرفنی سابق فولاد برای جذب این بازیکن و موافقت باشگاه، سروش نیز در نهایت از بین دو تیم فولاد و پیکان که مشتری اصلی او بودند، راهی اهواز شد. رفیعی به عنوان آخرین بازیکن، پیش از آغاز لیگ به فولاد پیوست و حتی در اردوی پیش از فصل این تیم نیز حضور نداشت، البته زمانی که رفیعی به صورت رسمی فولادی می‌شود، شائبه‌هایی در خصوص مصدومیت او وجود داشت ولی باشگاه فولاد با اطمینان به گفته‌های ستاره سابق خود مبنی بر سلامت کاملش، با او قرارداد می‌بندد.
سروش در تست پزشکی ایفمارک نیز شرکت می‌کند؛ -البته در این زمان قرارداد همکاری او و فولاد بسته شده بود- پس از 10 روز پاسخ تست ایفمارک چیز دیگری را می‌گوید "سروش از ناحیه مچ پا با یک مصدومیت قدیمی مواجه است که نیاز دارد با استفاده از یکسری آیتم‌های پزشکی بهبود پیدا کند."
کادرفنی سابق فولاد نیز با توجه به این‌که به بازیکن جذب شده خود نیاز داشتند، از او در هفته دوم برابر پرسپولیس استفاده می‌کند ولی در همین بازی همه چیز مشخص می‌شود و سروش نشان داد که آماده و هماهنگ و آن سروش سابق نیست زیرا حتی او به دلیل ترس از تشدید مصدومیت خود با بازیکنان درگیر نمی‌شد، به صورتی که پس از همین دیدار نیز صدای هواداران در آمد و همه از جذب این بازیکن گله‌مند و معترض بودند.
حتی آن‌هایی که از نزدیک نظاره‌گر تمرینات فولاد بودند نیز معتقد بودند که سروش گاها به صورت انفرادی تمرین می‌کند که این اقدام رفیعی به منزله این بود که او با توجه به این‌که احتمال می‌دهد، آسیب‌دیدگی و آن درد قدیمی بیشتر اذیتش کند، در تمرینات گروهی شرکت نمی‌کند یا این‌که او واقعا به دلیل شدت آسیب‌دیدگی توانایی همراهی با دیگر بازیکنان را نداشت.
بعد از بازی با سایپا و شکست فولاد در اهواز و وقفه‌ای که در لیگ ایجاد می‌شود، سروش با هماهنگی کادرفنی تصمیم می‌گیرد برای درمان به یکی از بهترین مراکز پزشکی در قطر برود زیرا نظر چندین پزشک ایرانی این بود که سروش باید برای درمان، پایش را به تیغ جراحی بسپارد ولی او با مکاتباتی که با این مرکز پزشکی در قطر داشت، این اطمینان را به او می‌دهند که جراحی نیازی نیست و او با یک سری درمان‌ها می‌تواند بهبود یابد. در نهایت سروش به قطر می‌رود و بعد هم که باشگاه فولاد تصمیم به قطع همکاری با پورموسوی را می‌گیرد که در این شرایط رفیعی در ایران نبود و تمرینات فولاد با حضور ایلی استان و غیبت رفیعی دنبال می‌شود.
غیبت بدون اطلاع رفیعی از نهم شهریورماه در تمرینات، باعث می‌شود که باشگاه فولاد که به انضباط کاری تاکید بسیار دارد به این نتیجه برسد که دیگر آینده‌ای با سروش نخواهد داشت و به همین دلیل تصمیم به فسخ قرارداد و جریمه این بازیکن می‌گیرد؛ پس با توجه به بندی که در قرارداد سروش مبنی بر این‌که اگر این بازیکن بدون هماهنگی با باشگاه، تمرینات را ترک کند، باشگاه مختار است درباره او تصمیم‌‌گیری کند و قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ کند، این مهم انجام می‌شود و در تاریخ هشتم مهرماه قرارداد رفیعی به صورت یک طرفه در هیات فوتبال خوزستان فسخ می‌شود.
البته سروش بعد از درمان در تمرینات فولاد شرکت و تلاش می‌کند که رضایت مدیران فولاد را جلب کند و باشگاه نیز از او می‌خواهد برای ادامه این همکاری، با توجه به این‌که قرارداد این بازیکن به صورت دلاری بوده، قرارداد ریالی شود و باشگاه نیز این اطمینان خاطر را به رفیعی می‌دهد که قرارداد او را افزایش خواهد داد.
نتیجه مذاکرات رفیعی و باشگاه، در نهایت با پذیرفتن شرایط فولاد از سوی رفیعی به پایان می‌رسد و البته قرار می‌شود که متممی به قرارداد رفیعی اضافه شود تا فولاد هم وضعیت سروش را از حالت فسخ قرارداد که پیش از این به سازمان لیگ ابلاغ شده بود، خارج کند.
فولاد با توجه به این‌که رفیعی موضوع اضافه شدن متمم به قراردادش را پذیرفته بود، حتی این بازیکن را برای بازی در هفته نهم برابر پدیده با خود به مشهد می‌برد اما رفیعی در مشهد حرف‌های خود را تغییر می‌دهد و اعلام می‌کند که متمم را امضا نمی‌کند. دو گانه رفتار کردن این بازیکن باعث می‌شود فولاد در همان مشهد تصمیم نهایی خود را برای پایان همکاری با سروش بگیرد و این‌گونه مسیر حرکت فولاد و رفیعی از هم جدا می‌شود.
رفیعی نیز شب گذشته با به اشتراک گذاشتن پستی در صفحه شخصی خود در اینستاگرام و عنوان کردن یکسری موارد، از پایان همکاری خود و این باشگاه خبر داد و با هواداران فولاد خداحافظی کرد؛ البته او به دفعات به مصدومیت و آماده نبودن خود اشاره کرده است ولی سوال این‌جا است که چرا این بازیکن که اکنون به گفتن یکسری حقایق از سوی باشگاه فولاد تاکید دارد، هنگام عقد قرارداد با این باشگاه، حقیقت و اصل ماجرای مصدومیت خود را به سرمربی سابق فولاد یا مسوولان این باشگاه نگفت؟ اگر او که همیشه از نظر اخلاقی مورد تایید جامعه فوتبال بوده، حقایق را گفته بود، فولاد با به خدمت گرفتن بازیکنی دیگر شاید اکنون شرایط بهتری داشت و شاید هم پورموسوی اکنون روی نیکمت فولاد بود.
به هر حال تمام این اتفاقات نشان داد که اگر مسوولان باشگاه فولاد به بازیکنان پایه و توانمند خود مانند بدرقه، نجاریان، هاشمی، جلالی و حردانی که از سروشِ اسم و رسم‌دار و با آن قرارداد دلاری، بهتر هم کار کرده‌اند، بیشتر اطمینان کند می‌تواند در ادامه راه عملکرد بهتری داشته باشد.
رفیعی با سر و صدای زیادی به فولاد آمد و هواداران نیز بابت کمک کردن او به فولاد و رقم خوردن موفقیتی دوباره و درخشش‌ این بازیکن در فولاد همچون زمان قهرمانی این تیم در لیگ برتر امیدوار بودند و حتی باشگاه نیز به کمک رفیعی که از فولاد رشد کرد و به یک ستاره تبدیل شد هم امیدوار بود ولی تمام این اتفاقات، تنها یک درس برای فولاد داشت که حتی در صورت نیاز مبرم به جذب یک بازیکن باید از سلامتی او پیش از بستن قرارداد اطمینان خاطر داشته باشد و تنها به نیاز خود در آن مقطع و اطمینان خاطر بازیکن از سلامتی خود بسنده نکند؛ باتوجه به این اتفاقات در واقع فولاد بازنده این ماجرا بود.
یادداشت: پریسا زنگنه‌منش – ایسنا خوزستان
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

دیدارتدارکاتی استقلال خوزستان ونفت مسجدسلیمان مساوی پایان یافت

تساوی استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان در دیدار تدارکاتی

جاسم کرار : بازی در فوتبال ایران نکات زیادی به من آموخت

شکست فولادنوین و تساوی استقلال اهواز در لیگ دو فوتبال کشور

میزبانی اهواز از اردوی تیم‌‌های ملی پیوند اعضا

پایان مسابقات بسکتبال سه نفره دانش‌آموزی خوزستان

6 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی

قول مساعد استاندار برای میزبانی اهواز از مسابقات بین‌المللی شطرنج

سالن شهید سروندی اندیمشک آماده میزبانی از کشتی فرنگی جام تختی

تداوم صدرنشینی پتروشیمی در لیگ برتر بسکتبال کشور

علوی به کادر فنی تیم استقلال خوزستان اضافه شد

تیم پتروشیمی بندر امام مقتدرانه از سد حریف گذشت

کرار جاسم آبادان را ترک کرد

بهمن و اسفند سخت و فشرده در انتظار استقلال و شفر

قرارداد جاسم کرار با تیم فوتبال صنعت نفت آبادان فسخ شد

تیم فولاد خوزستان در دیدار برابر تراکتورسازی متوقف شد

ورزشگاه‌ تختی و غدیر به هیات فوتبال اهواز واگذار شد

قطبی: تیم فولاد خوزستان 2 بازی تدارکاتی دیگر انجام می دهد

تیم فولاد درهفته هفدهم لیگ برتر فوتبال جوانان به پیروزی رسید

تقابل فولاد - تراکتور برنده نداشت

علوی، دستیار بوستانی در استقلال خوزستان

مصاف شاگردان مرزبان با استقلال خوزستان در اردوی اهواز

رقابت نفت آبادان در پلی‌‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

تداوم صدرنشینی افتخار شوشتر در لیگ برتر فوتبال خوزستان

توضیحات مربی خوزستانی پس از نجات جان بازیکن سابقش از مرگ

واگذاری ورزشگاه‌های تختی و غدیر به هیات فوتبال اهواز

نفت آبادان گزینه‌ سقوط نیست/مشاوران فنی قوی در کنار سرجیو نیستند

بازیکن مورد نظر پرسپولیس به کمیته انضباطی باشگاه فولاد احضار شد

مربی سابق سپاهان به استقلال خوزستان پیوست

دیدار فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر برگزار می شود

200 وزنه بردار در رقابت های قهرمانی کشور به روی تخته می روند

استخر گتوند بهره برداری شد

قنبری مربی جدید استقلال خوزستان شد

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات بین المللی جام تختی شد

هفته دوم رقابت های لیگ برتر گلف کشور برگزار شد

مربی سابق سپاهان دستیار بوستانی شد

احضار مریدی به کمیته انضباطی باشگاه فولاد

مصاف نفت‌آبادان در بازی تدارکاتی با کارون اروند خرمشهر

اعلام برنامه نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال/26 اردیبهشت، پایان فصل هجدهم

برگزاری دیدارهای فولاد همچنان در غدیر/خبری از آره‌نا نیست

کرار جاسم از نفت آبادان جدا شد

یک خوزستانی رکورد دو 110 متر با مانع ایران را شکست

2 خبر از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال جوانان کشور برگزار شد

فرنگی کاران خوزستانی حاضر در جام تختی مشخص شدند

آذربایجان، مصر و چین با ترکیب کامل در جام تختی حاضر می شوند

قهرمانی بانوی خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی نوجوانان

پایان مسابقات انتخابی جودو خوزستان

این رشته در کشور متحول شده است/اقدام خوزستان کم‌سابقه بود

برگزاری مسابقات کبدی دانش‌آموزی خوزستان برای اولین بار در کشور