پیام خوزستان

آخرين مطالب

سعداوی: مدیرعامل فولاد کمترین تقصیر را در نتایج دارد/فعلا کی‌روش، رییس فدراسیون ایران است ورزشي

سعداوی: مدیرعامل فولاد کمترین تقصیر را در نتایج دارد/فعلا کی‌روش، رییس فدراسیون ایران است

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - بازیکن و مربی سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این‌که شرایط فعلی فولاد ممکن است برای هر تیم و باشگاهی اتفاق بیفتد، گفت: به نظر من کسی که کمترین تقصیر را در نتایج فعلی تیم دارد، مدیرعامل باشگاه است زیرا به تازگی سکان کار را به دست گرفته است و هواداران نیز باید صبور و در کنار تیم باشند.
نعیم سعداوی در گفت‌وگو با ایسنا - منطقه خوزستان، در خصوص مسایلی از جمله وضعیت تیم فوتبال فولاد خوزستان، حواشی که فولاد را متضرر کرده است و تیم‌ملی و کی‌روش به صحبت پرداخت که در ادامه می‌خوانید:
*شرایط فعلی فولاد ممکن است برای هر باشگاهی اتفاق بیفتد
وی در ابتدا با بیان این‌که زمانی که از فولاد جدا شدم، برخلاف آن‌که خبرگزاری‌های بسیاری با من تماس داشتند که در خصوص آن‌چه که در فولاد گذشت صحبت کنم، خودم خیلی تمایل به این کار و این‌که مبادا حاشیه‌ای برای تیم ایجاد شود، نداشتم، گفت: شرایط فعلی فولاد نیز ممکن است برای هر تیم و باشگاهی اتفاق بیفتد. یک مجموعه کادر فنی و مدیریتی دیگری کار را در دست داشتند و تیمی نیز بر اساس نظر و سلیقه آن‌ها بسته و به نحوی نیز قول قهرمانی داده ‌شد که البته بازهم به هر دلیلی هم آن نتایجی که باید کسب می‌شد، متاسفانه به دست نیامد و هواداران از عملکرد راضی نبودند و مداوم فشار را متوجه مجموعه باشگاه می‌کردند که تغییراتی در کادر فنی ایجاد کنند که به همین صورت هم شد.
*فولاد فعلی به مهره‌های جوان و با استعداد خود بیشتر اهمیت داده است
وی ادامه داد: در باشگاه چه از نظر فنی و چه مدیریتی تغییراتی به وجود آمد و آن‌چه که من می‌بینیم این است که اگرچه هنوز عدم نتیجه‌گیری وجود دارد ولی تفاوت این است که تیم فولاد جوان شده و به مهره‌های با انگیزه، جوان و با استعداد خود بیشتر اهمیت داده می‌شود و این‌ها فاکتورهایی است که نشان می‌دهد زمینه برای رشد باشگاه فراهم است.
سرمربی سابق تیم فوتبال فولاد خوزستان گفت: عدم نتیجه‌گیری و نقد کادر فنی قابل طرح است و البته باید همه تلاش کنند تا مشکلات فنی حل شود و کارشناسان و بزرگترهای تیم نیز باید کمک کنند. این‌که بگوییم فولاد با این همه امکانات در این جای جدول قرار دارد، ساده‌ترین کار است، در حالی‌که که همه باید پای کار باشند، نه این‌که جو را متشنج کرد. خود من فوتبالم را مدیون فوتبال هستم و اگر واقعا این تیم را دوست دارم،‌ باید به مجموعه کمک کنم.
*مدیرعامل فولاد تمام فاکتورهای یک مدیر قوی و توانمند را دارد
وی با بیان این‌که آقای رضایی، مدیرعامل باشگاه فولاد را خیلی خوب می‌شناسم و او تمام فاکتورهایی را که باید یک مدیر قوی و توانمند داشته باشد، دارد، افزود: رضایی شخصی تحصیل‌کرده، بومی، جوان و فوتبالی است و در کنار تمام این مسائل، صاحب تجربه لازم هم است زیرا در مقاطع مختلف چه به عنوان عضو هیات‌مدیره و چه مدیریت ورزش فوتبال در بطن کار بوده است و می‌توان گفت تمام فاکتوری را که باید یک مدیر داشته باشد، دارد.
سعداوی بیان کرد: با شناختی که نسبت به آقای رضایی دارم و باتوجه به طرز تفکر، دیدگاه و بینش بسیار خوب او، مطمئنم اگر آن فرصتی که باید به یک شخص معمولی داده شود، در اختیار او نیز گذاشته شود، قطعا می‌تواند فولاد را به آن شرایطی که باید داشته باشد، برگرداند. مطمئنم این اتفاق خیلی زود برای فولاد خواهد افتاد و فقط هواداران باید صبر و حوصله داشته باشند و او نیز حمایت شود.
*رضایی کمترین تقصیر را در نتایج فعلی فولاد دارد
وی ادامه داد:‌ به نظر من کسی که کمترین تقصیر را در نتایج فعلی دارد، آقای رضایی است و از شخصی که چند ماه است سکان کار را به دست گرفته است، چه انتظاری می‌رود. آیا انتظار داریم که او شق القمر کند؟ در حال حاضر می‌بینیم در باشگاه فولاد تصمیمات صحیح، کارشناسی و بسیار خوبی گرفته می‌شود و مطمئنم می‌تواند آینده بسیار روشنی در انتظار مجموعه فولاد باشد.
*رفیعی می‌خواهد هواداران را برابر مسوولان باشگاه قرار دهد
این مربی در ادامه نیز با اشاره به موضوع سروش رفیعی و با تاکید بر این‌که من کاملا در جریان قرارداد وی هستم، گفت: چند روز پیش سروش رفیعی پس از آن مسائلی که برایش در فولاد پیش آمد، پستی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که با جان و دل در خدمت مجموعه فولاد بوده است که به نظر من این طور نیست. حداقل از زمانی که سروش جذب فولاد و از آن جدا شد، من در آن مجموعه بوده‌ام و از تمام جزئیات موضوع جذب او و بند بندِ قرارداد او مطلع هستم. او هر چه دارد را مدیون باشگاه فولاد است و این باشگاه به نحوی شرایط را برای او فراهم کرد تا توانست آن طور که باید و شاید به رشد نسبی برسد. به نظر من کمال بی‌انصافی است که او در خصوص مجموعه باشگاه فولاد این گونه موضوعاتی را مطرح می‌کند و به نحوی می‌خواهد هواداران را برابر مسوولان باشگاه قرار دهد، آن‌ هم به جای این‌که حقایق موجود را بیان کند.
*زمانه فریب افکار عمومی گذشته است
وی عنوان کرد: البته زمانه فریب افکار عمومی گذشته است و تمام هواداران و فوتبالی‌ها می‌دانند چه اتفاقاتی اطراف آن‌ها می‌افتد. او آسیب دیده بود و طبق نظر کادر فنی قبلی جذب شد و پنج بازی نیز از او استفاده شد و متاسفانه ضعیف‌ترین بازی‌ها را از او شاهد بودیم و پس از آن هم به قول خود سروش با اجازه کادر فنی و البته بدون هماهنگی مدیریت باشگاه برای درمان به قطر رفت. سوال من از رفیعی این است که آیا زمانی که در قطر فعالیت می‌کرد، حتی می‌توانست به این که یک ساعت بدون اجازه مدیریت تمرین و این کشور را ترک کند، فکر کند؟
سعداوی افزود: او تاکنون دو بار این کار را در مجموعه فولاد انجام داده است و این‌که اکنون حرف از جان و دل می‌زند، رقم قراردادش مشخص است و ای کاش می‌گفت من با جان و دل و برای بحث مالی بازی کردم. به هر حال طبق شناختی که من نسبت به او دارم، بحث مالی برای او مهم است، نه چیز دیگری. ضمن این‌که او تمام کارهایش را برای نیم‌فصل دوم و حضور در تیم پرسپولیس انجام داده بود و همانطور که دیدید بلافاصله بعد از جدایی از فولاد در کمتر از 24 ساعت، آن تصمیمی که از قبل مبنی بر حضور در تمرین پرسپولیس داشت را اجرایی کرد.
وی تاکید کرد: تمام این‌ها نشان می‌دهد، حرف‌های که رفیعی در خصوص این‌که با جان و دل برای فولاد بازی کرده است، تنها در حد شعار بوده و در عمل چیزهای دیگر مطرح بوده است. به هر حال در این مقطع به نظر من مدیریت باشگاه فولاد بهترین تصمیم را در جهت فسخ قرارداد با سروش گرفت. به نظرم بازیکنی که فکر و ذهنش جای دیگر است و اولویتش مسائل مالی بوده و از لحاظ فنی نیز کارایی لازم را نداشته و افت هم کرده است، دلیل و اصراری بر ماندنش نمی‌باشد.
*سروش باید یک فصل رایگان برای فولاد بازی می‌کرد
این مربی خوزستانی بیان کرد: سروش مدیون فولاد است و زمانی که من سرمربی فولاد بودم، قرار بود به تیم فولاد برگردد و به نظر من حداقل باید یک فصل تمام را به صورت رایگان برای فولاد بازی می‌کرد؛ من تمام جزئیات قرارداد او را می‌دانم و حتی اگر لازم باشد این جزئیات را خواهم گفت. آن زمان که من سرمربی فولاد بودم تا روز آخرین روز یک جای خالی برای او گذاشتیم، آن هم به این دلیل که با توجه به مدارک موجود باید یک فصل را به صورت رایگان برای فولاد بازی می‌کرد. بعد از مدتی شکایتی هم صورت گرفت و به نحوی حکم به سود فولاد صادر شد اما باز هم باشگاه فولاد همچون گذشته به سروش کمک و لطف کرد و سخت‌گیری روی این موضوع نداشت. این‌ها نشان می‌دهد که باشگاه فولاد همه جوره به گردن رفیعی حق دارد اما متاسفانه بعد می‌بینیم سروش با حرف‌های شعاری، با افکار عمومی بازی می‌کند.
*بحث‌های حاشیه‌ای به پیکره فولاد ضربه می‌زند
وی در ادامه با بیان این‌‌که متاسفانه آن‌چه به پیکره فولاد ضربه می‌زند، بحث‌های حاشیه‌ای است، گفت: به نظر من فولاد از سه جبهه تحت فشار قرار می‌گیرد که هواداران باید نسبت به این قضایا باهوش باشند؛ اولین موضوع بحث دلالی و آن‌هایی است که می‌خواهند به نحوی از موضوع فوتبال و دلالی به سود برسند و جیب خود را پر کنند. در رابطه با همین موضوعات باید بگویم یک سایت دلالی معروف وجود دارد که خیلی روی موضوعات فولاد مانور می‌دهد که همین می‌تواند پیامی برای هواداران باشد تا بدانند پشت ماجرای این دلالی‌ها چه کسانی و با چه برنامه‌هایی برای ضربه زدن به فولاد قرار دارند.
سعداوی ادامه داد: موضوع دیگر نیز مربوط به افرادی می‌شود که دست‌شان از مجموعه فولاد کوتاه شده است و متاسفانه این عده نیز سکوت نمی‌کنند و به صورت مرتب موضوعاتی را مطرح می‌کنند که حاشیه ایجاد شده و استرس به تیم وارد شود تا در نهایت عدم نتیجه‌گیری حاصل شده و تغییراتی ایجاد شود که امیدوارم هواداران نیز نسبت به این موضوع هوشیار باشند.
*برخی هواداران در باطن هدف‌شان، منافع خودشان است نه باشگاه
وی افزود: موضوع دیگر هم این است که هواداران واقعی باید در همه شرایط کنار تیم باشد اما در این فضا متاسفانه عده‌ای بین هواداران واقعی نفوذ کرده‌اند و شرایطی را ایجاد می‌کنند تا تیم به حاشیه برود. همه باید هوشیار بوده و تحت تاثیر این تعداد که رنگ و بوی فولادی به خود گرفته‌اند ولی در باطن هدف‌شان منافع خودشان و ضربه زدن به مجموعه فولاد است، قرار نگیرند.
سرمربی سابق تیم فوتبال فولادخوزستان عنوان کرد: آن‌چه در این شرایط بسیار می‌تواند به فولاد کمک کند، این است که همدلی، صبر و حمایت گسترده از سوی هواداران وجود داشته باشد و اگر درخواست و مطالباتی هم از سوی این هواداران وجود دارد، در چهارچوبی مناسب به باشگاه انتقال داده شود. من هم مطمئن هستم که با توجه به مدیریتی که آقای رضایی دارد، قطعا می‌تواند راهکاری مناسب برای موضوعات مختلف پیدا کند.
*هواداران پرسپولیس پیام خوبی را برای همه داشتند
وی در پاسخ به این سوال که آیا فولاد می‌تواند از این شرایط خارج شود؟ گفت: قطعا شرایط سخت است و به نظرم باید یک برنامه دقیق برای ادامه راه در نظر گرفته شود. پرسپولیس در مقطعی در بدترین شرایط ممکن قرار داشت و هر روز یک موضوع حاشیه‌ای نیز وارد این مجموعه می‌شد ولی هواداران یک پیام خوبی را به همه دادند، آن هم این‌که در تمام شرایط و سختی‌ها با تمام وجود از پرسپولیس حمایت کردند و از حاشیه‌ها جلوگیری و برخورد کردند و نتیجه آن شد که اکنون می‌بینید و این تیم توانسته به فینال لیگ قهرمان آسیا برسد. این پیام خوبی برای هواداران تمام باشگاه‌ه است که باید صبر و حوصله داشته باشند. همچین جا دارد صعود تیم پرسپولیس را به فینال لیگ قهرمانی آسیا تبریک بگویم و این موضوع یک افتخار برای فوتبال ایران محسوب می‌شود و امیدوارم روزی یکی از باشگاه خوزستانی را هم بر قله آسیا ببینیم.
سعداوی تاکید کرد: در هر صورت هوادار واقعی آن کسی است که در شرایط سخت و دشوار کنار تیمش باشد و این‌که با عدم نتیجه‌گیری توهین کند و خواهان برطرفی همه اعضای باشگاه باشد، درست نیست و چنین اتفاقی در هیچ جای دنیا نمی‌افتد. جوانان زیادی در حال حاضر در مجموعه فولاد فعالیت می‌کنند که نیازمند کمک هستند و اگر حاشیه‌ای ایجاد شود و با استرس کار کند، مطمئنا مجموعه و فوتبال خوزستان آسیب خواهد دید. پس همه باید کنار مجموعه بوده و کمک کنند.
*موضوع کی‌روش و تیم‌ملی در فوتبال دنیا نادر است
وی همچنین درخصوص وضعیت تیم‌ملی و کی‌روش گفت: موضوع تیم ملی و کی‌روش نیز یک موضوع نادر در فوتبال دنیا شده است و نمی‌دانم کی‌روش و کادرش باید چه کار دیگری انجام دهند که فدراسیون از آن‌ها بابت آن توضیح بخواهد. متاسفانه بیشتر کسانی که در این فوتبال زحمت کشیده‌اند و افتخارآفرینی کرده‌اند، به نحوی با بی‌احترامی با آن‌ها رفتار و برخورد شده است ولی بعد می‌بینیم هیچ برخوردی از سوی فدراسیون و دست‌اندرکاران با موضوعات مربوط به کی‌روش صورت نمی‌گیرد.
ملی‌پوش سابق فوتبال ایران عنوان کرد: پس از هشت سال آن هم با قراردادهای هنگفتی که با کی‌روش داشته‌اند، قرار است چه اتفاق دیگری بیفت؟. برخی می‌گویند او از نظر فنی عالی است اما می‌خواهم بگویم آیا بعد از این همه مدت ما نباید شاهد تغییر و تحول در فوتبال باشیم؟در حالی که اکنون می‌بینیم یک تیم باشگاهی مانند پرسپولیس با حداقل امکانات در سطح آسیا افتخارآفرینی می‌کند.
*اکنون کی‌روش، رییس فدراسیون و مرجع تصمیم‌گیری است
وی بیان کرد: به نظرم شگرد این‌ها این است که در هر مقطعی سوژه‌ای برای مطرح کردن و درگیر کردن ذهن مردم دارند و سوژه جدیدشان هم که بحث حمید استیلی بود. به هر حال حَنای کی‌روش رنگی ندارد و این‌ها برای همه شناخته شده‌اند و تنها می‌توانم بگویم متاسفم. فدراسیون کاملا در اختیار کی‌روش است و به نحوی کی‌روش، رییس فدراسیون و مرجع تصمیم‌گیری است. امیدوارم زودتر از این‌ها شرایط به صورتی شود تا آن چه در فوتبال دنیا متعارف است، رخ دهد و جایگاه هر شخص و همچنین چهارجوب وظایفش مشخص شده باشد.
گفت‌وگو: پریسا زنگنه‌منش - ایسنا
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

برنامه‌های ورزشی شهرداری اهواز در تعطیلات نوروز

60 درصد بار کشتی فرنگی کشور روی دوش خوزستان است

50 درصد مبلغ قرارداد بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان پرداخت شد

خوزستان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2019 شد

اولویت مان در سال 98 توجه به ورزش مناطق حاشیه نشین است

زیرساخت لازم برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی فراهم است

مرعشیان: کارنامه کشتی خوزستان قابل قبول است

خوزستان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام‌جهانی 2019 شد

تشکیل کارگروه توسعه ورزش همگانی مناطق حاشیه‌ای در سال 98 برای اولین بار

نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم سه بازیکن محروم دارند

اهواز میزبان اردوی تیم ملی گلف کشور شد

بنی‌تمیم: تلاش می‌کنیم حق کشتی خوزستان داده شود

2 بوکسور خوزستانی مسافر آسیا شدند

عزم جدی مجموعه ورزش استان برای میزبانی از مسابقات کبدی جهان

هاکی خوزستان در مسیر رشد قرار گرفته است

تمرینات تیم استقلال خوزستان برای پنج روز تعطیل شد

بانوی رزمی کار خوزستانی که با کتف آسیب دیده، طلا گرفت

واکنش سرپرست ذوالفقار کاشان به اظهارات سرمربی تیم فوتبال استقلال شوش

مدیرعامل باشگاه: سرمربیگری فیروز کریمی در استقلال خوزستان منتفی است‌

سومی پالایش آبادان در لیگ برتر تنیس‌روی‌میز نوجوانان - جوانان کشور

استراحت 5 روزه افشین قطبی به شاگردانش

برگزاری اولین مسابقات پیشکسوتان بدمینتون آقایان منطقه آزاد اروند

تساوی نفت آبادان و شکست استقلال خوزستان در هفته بیست و دوم لیگ برتر

مربی استقلال خوزستان: شانس کمی برای بقا داریم ولی مبارزه ادامه دارد

یک خوزستانی عنوان سوم برترین مربی سال کشتی کشور را کسب کرد

تمرینات تیم فولاد خوزستان به مدت هفت روز تعطیل شد

هوادارنماهای دیدار فولاد و سپاهان شناسایی شدند

سومی خوزستان در مسابقات التیمیت فریزبی بانوان کشور

از کتک‌کاری تا پرتاب فلاسک چای در دیدار استقلال شوش و کاشان

شناسایی و تحویل هوادارنماهای دیدار فولاد - سپاهان به دستگاه‌های ذیربط

شطرنج باز آبادانی قهرمان جام اروند شد

اعضای هیات رییسه هیات فوتبال خوزستان مشخص شدند

شهرداری ماهشهر برابر حریفش تیم خونه به خونه متوقف شد

تاج: داوران فوتبال ما پاک قضاوت می کنند

24 طرح نیمه تمام ورزشی در خوزستان به مزایده گذاشته می شود

استقلال خوزستان دربازی برابر ذوب آهن 2بازیکن محروم دارد

برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان لیگ‌های فوتبال خوزستان با حضور تاج

تساوی نمایندگان خوزستان در لیگ یک فوتبال کشور

درخشش خوزستانی‌‌ها در مسابقات کونگ‌فو جهان

12 مدال حاصل تلاش فرنگی‌کاران خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی نوجوانان

اعضای هیات رییسه هیات فوتبال خوزستان معرفی شدند

تاج: سرمربی تیم‌ملی برای فیفا دی دوم انتخاب می‌شود/برگزاری فینال جام‌حذفی در خرمشهر یا استان دیگر

حیدری: خوزستان تا تیرماه 98 صاحب 100 زمین چمن مصنوعی می‌شود

طالقانی:‌ از داوران خوزستانی به خوبی در فوتبال کشور استفاده شود

تاج: داوری فوتبال جریان یافته نیست/بازداشت بیش از 10 نفر با موضوع شرط‌بندی

پایان مسابقات اسنوکر کشور در خوزستان

جشنواره اسب اصیل عرب با معرفی برترین ها در دزفول پایان یافت

سپاهان به خاطر اشتباهات داوری هشت امتیاز از دست داده است

قطبی: تیم فولاد مستحق پیروزی در این بازی بود

هفته سوم از دور رفت لیگ برتر گلف کشور برگزار شد