پیام خوزستان

آخرين مطالب

آثار موجود در مخزن موزه هنر‌های معاصر اهواز آسیب دیده‌اند؟ فرهنگي

آثار موجود در مخزن موزه هنر‌های معاصر اهواز آسیب دیده‌اند؟

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: پیش‌بینی می‌کنیم که تخریبی در آثار موجود در مخزن موزه هنرهای معاصر اهواز ایجاد شده باشد ولی برای اطمینان از سلامت این آثار باید از مخزن موزه هنرهای معاصر بازدید کرد.
محمد جوروند در گفت‌وگو با ایسنا ـ منطقه خوزستان، در این خصوص اظهار کرد: از آن جا که ما هنوز از مخزن موزه هنرهای معاصر بازدید نکرده‌ایم و آقای منوچهری مدیر موزه اجازه ورود به این مجموعه را نمی‌دهد ما اطلاع دقیقی از وضعیت آثار موجود در مخزن موزه هنرهای معاصر نداریم اما بنا به پیش‌بینی خودمان و با توجه به قطعی طولانی برق امکان آسیب دیدن این آثار به علت گرمای زیاد و نبود تهویه مناسب وجود دارد. به همین خاطر پیش‌بینی می‌کنیم که تخریبی در این آثار به وجود آمده باشد که برای اطمینان از این موضوع باید از مخزن موزه هنرهای معاصر بازدید کرد.
همچنین محمد منوچهری ، پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز، در واکنش به طرح موضوع آسیب دیدن آثار موزه هنرهای معاصر به ایسنای خوزستان پاسخ داد: چنین موضوعی به هیچ وجه مطرح نیست زیرا دیوارهای مخزن موزه هنرهای معاصر دیوارهای دو جداره است و آثار از روزی که به ما تحویل داده شده‌اند در پوشش‌های مخصوص نگه‌داری می‌شوند و این گونه نیست که آسیب جدی به آن‌ها وارد شده باشد چراکه مرتبا کارشناسان ما این آثار را تحت بررسی قرار می‌دهند.
وی در خصوص پرونده قطع برق در موزه هنرهای معاصر اهواز گفت: با توجه به بدهی اداره ارشاد خوزستان به شرکت توزیع نیروی برق اهواز مدت زیادی است که موزه هنرهای معاصر در خاموشی مطلق به سر می‌برد. متاسفانه اداره کل ارشاد اسلامی خوزستان در این مدت با بهانه این که ما هزینه لازم برای پرداخت بدهی برق را نداریم مدیریت موزه هنرهای معاصر را با مشکل مواجه کرده است. به همین خاطر تا زمانی که اداره ارشاد سهم خود را پرداخت نکند اداره برق هم اقدام برای وصل کردن برق موزه نمی‌کند.
پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز ادامه داد: به این نتیجه رسیدیم که برای حل ریشه‌ای مشکل قطعی برق موزه یک کنتور مجزا برای موزه هنرهای معاصر در نظر بگیریم لذا با قبول این موضوع از طرف هر دو جانب در حال حاضر ترانس مربوط به جدایی برق در حال نصب است و در آینده‌ای نزدیک برق این دو مجموعه از هم جدا می‌شود.
منوچهری با اشاره به این که موزه هنرهای معاصر هنوز هم در خاموشی به سر می‌برد اظهار کرد: در همین هفته ما پنجمین نامه خود را مبنی بر این که هنوز عملیات مربوط به نصب ترانس کامل نشده است به اداره ارشاد ارسال کردیم و گفتیم از آن جا که ممکن است این روند زمان زیادی را ببرد لطفا سهم خود را از پول برق پرداخت کنید تا برق موزه وصل شود.
وی با بیان این که مبلغ بدهی اداره ارشاد چیزی حدود 22 میلیون تومان است تصریح کرد: اگر اداره ارشاد ادعا می‌کند که مبلغ مورد نظر را پرداخت کرده است نسبت به رونمایی از فیش پرداختی اقدام کند چراکه در این خصوص ما هیچ گونه بدهی به اداره برق نداریم و تمام فیش‌های پرداختی مربوط به بدهی‌مان را برای اداره ارشاد ارسال کردیم و مرتبا از آن‌ها خواستار پرداخت بدهی‌شان بوده‌ایم و هر بار قبض‌های مربوطه را به همراه نامه برای اداره ارشاد ارسال کردیم اما مسؤول ذی‌حساب اداره ارشاد می‌گوید که بودجه لازم برای پرداخت این بدهی را نداریم.
پیمانکار موزه هنرهای معاصر اهواز همچنین در خصوص انتشار تصاویری مربوط به برگزاری بازارچه‌ای در موزه هنرهای معاصر اظهار کرد: پیش از این نیز قبل از این که ما مدیریت موزه را بر عهده بگیریم ‌نمایشگاه‌های مختلفی همانند این بازارچه در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شد اما از زمانی که این مجموعه را به بخش خصوصی واگذار کرده‌اند و ما مدیریت آن را به عهده گرفته‌ایم همه روزه فشارهای زیادی را وارد می‌کنند که شما هیچ نمایشگاه و یا فعالیت غیرمرتبط دیگری حتی نمایشگاه کتاب را نباید در موزه هنرهای معاصر برگزار کنید اما واقعیت این است که اداره این مجموعه هزینه بسیار سنگینی دارد و ما تعدادی کارمند در این موزه داریم که باید نسبت به پرداخت ماهانه حقوق آن‌ها اقدام کنیم و یا هزینه‌های مربوط به قبض برق از جمله مواردی هستند که ما را در اداره این مجموعه بزرگ با مشکل مواجه کرده است. به همین دلیل گاهی نیاز داریم تا برای جبران این هزینه‌ها نسبت به برگزاری بعضی از نمایشگاه‌ها اقدام کنیم.
منوچهری با بیان این که مدتی شایعه شده بود موزه هنرهای معاصر اهواز به رستوران تبدیل شده است خاطرنشان کرد: متاسفانه موضوع تغییر کاربری موزه هنرهای معاصر به رستوران شایعه‌ای بود که مدتی فضای فرهنگی و هنری استان را تحت شعاع خود قرار داده بود اما ما برای پایان دادن به این موضوع مبلغ 50 میلیون تومان را برای برپایی دیوار حایل میان موزه‌ هنرهای معاصر و رستوران هزینه کردیم تا تمامی این شایعه‌ها را پایان دهیم.
منوچهری پیشنهاد کرد: خطاب به تمام هنرمندان خوزستانی می‌گویم که برای برپایی نمایشگاه آثار خود و در معرض دید عموم قرار دادن آن‌ها مدیریت موزه هنرهای معاصر اهواز حمایت کامل خود را نسبت به برگزاری رایگان چنین نمایشگاهی اعلام می‌دارد. بنابراین هر نمایشگاهی که هنرمندان تجسمی در نظر داشته باشند ما به صورت کاملا رایگان موزه را در اختیار آنها قرار داده و با تمام وجود از طرح‌ها و برنامه‌های آن‌ها حمایت می‌کنیم چراکه همه ما وظیفه داریم تا نسبت به همکاری با هنرمندان استان خوزستان اقدام ‌کنیم.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

مدارس آبادان، خرمشهر و شادگان در نوبت صبح دوشنبه تعطیل شدند

منتظران منجی در اهواز میلاد ولیعصر (عج) را جشن گرفتند

مدارس آبادان، خرمشهر و شادگان در نوبت صبح دوشنبه تعطیل شدند

بسته کتاب و اسباب بازی ازتهران برای کودکان خوزستان ارسال شد

هنوز زمان بازگشایی مدارس مناطق درگیر سیلاب مشخص نشده است

بازگشایی مدارس مناطق سیل زده باتوجه با شرایط هر منطقه است

بارندگی به 73 بنای تاریخی دزفول خسارت زد

با فروکش کردن سیل، سیل‌زدگان از مُد نیفتند

کاروان مهر تئاتر خوزستان به کمک مردم سیل زده شوش رفت

میراث فرهنگی شوشتر خسارتی از سیل ندیده است

دانشگاه در جمع آوری اطلاعات سیل و ثبت مستندات نقش مهمی دارد

15 اقدام فوری برای سلامت دانش‌آموزان سیل‌زده ابلاغ شد

تنها 6 واحد دانشگاه پیام نور تا پایان هفته تعطیل هستند

عین دو؛ ایستاده در سیلاب و فاضلاب

نمایش ‌درمانگران برای کاهش آلام سیل‌زدگان به خوزستان آمدند

جای خالی سلبریتی‌های خانه نشین شده در سیل

هفته نامه صدای شوش مجوز گرفت

کارگروه رسیدگی به امور فرهنگی مناطق سیل‌زده تشکیل می‌شود

برنامه های آموزشی دانشگاه شهید چمران اهواز تغییر کرد

ساعت شروع به کارمدارس ابتدایی اهواز و کارون تغییر کرد

15مدرسه در بخش شعیبیه شوشتر فردا شنبه تعطیل است

مدارس و مراکز آموزش عالی آبادان شنبه تعطیل شدند

آزمون نهایی متوسطه اول درخوزستان امسال متفاوت برگزار می شود

تجهیزات آموزشی دربین مدارس مناطق سیل زده خوزستان توزیع شد

خطر سیلاب فعلاً کوشک حمیدیه را تهدید نمی‎کند

نخستین دوره فراگیر اجراهای نمایش در اندیمشک آغاز شد

آلبوم موسیقی تئاتر «شنیدیدار» کوروش بهراد منتشر شد

انتشار فراخوان کمک‌رسانی «کاروان مهر هنرمندان استان خوزستان» به مردم سیل‌زده

یونسکو در حال بررسی وضعیت میراث جهانی شوشتر پس از سیلاب

کاروان مهر تئاتر خوزستان به کمک مردم سیل‌زده شوش رفت

ارسال کتاب و اسباب‌بازی برای کودکان سیل‌زده خوزستان

رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در خوزستان

در ضرورت آموزش «خبرنگاری در بحران»

حمیدرضا آذرنگ دبیر جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر شد

سیل حریف سازه‌های آبی ـ تاریخی دزفول نشد

«بند میزان» میزان نیست

همه ظرفیت مجموعه فرهنگ و هنر خوزستان در خدمت سیل‌زدگان

فعالیت‌های فرهنگی و هنری در مناطق سیل‌زده متناسب با نیاز مخاطبان باشد

مسجد «حاج‎علی حاج علی‎اکبر» شوشتر ثبت ملی شد

کارشناس یونسکو وضعیت چغازنبیل و آثار تاریخی دزفول را بررسی کرد

ارسال کمک‌های غیرنقدی کارگروه مد و لباس کشور برای سیل‌زدگان خوزستان

تلاش برای برپایی هفته جهانی گرافیک در خوزستان

پایگاه حفظ و مرمت پل باستانی دزفول ایجاد خواهد شد

هفته نامه صدای شوش مجوز گرفت

تحصیل در خوزستان تا پایان اردیبهشت ادامه دارد

شمار موکبهای اربعین در مناطق سیل زده خوزستان به 152رسید

«بند میزان» میزان نیست

سیل حریف سازه‌های آبی ـ تاریخی دزفول نشد

رشد 13 درصدی اقامت گردشگران نوروزی در خوزستان

ارسال کتاب و اسباب‌بازی برای کودکان سیل‌زده خوزستان