پیام خوزستان

آخرين مطالب

نگاهی به دیدارنمایندگان خوزستان درهفته یازدهم لیگ برترفوتبال ورزشي

نگاهی به دیدارنمایندگان خوزستان درهفته یازدهم لیگ برترفوتبال

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز - ایرنا – چهار نماینده فوتبال خوزستان که در رقابت های لیگ برتر این فصل نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده اند در هفته یازدهم به مصاف یکدیگر می روند.
به گزارش ایرنا هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور در حالی آغاز می شود که فوتبال دوستان خوزستانی شاهد 2 بازی کاملا خوزستانی بین تیم های " تیم های استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان " و " نفت آبادان و فولاد خوزستان "در شهرهای اهواز و آبادان خواهند بود.
خوزستان خاستگاه فوتبال و بازیکنان بزرگی است که از دیرباز تاکنون، نمایش ‌های بسیار خوبی در سطح باشگاه های کشور و تیم های ملی ارائه کرده اند، استعدادهای نهفته ای در این استان وجود دارد که در برهه های زمانی مختلف تیم های ملی ما را شکوفا کرده اند لذا توجه به فوتبال خوزستان باید اولویت کاری مسئولان کشور قرار گیرد.
هر چند وجود چهار نماینده در لیگ برتر و 2 نماینده در لیگ یک افتخاری بزرگ برای فوتبال خوزستان به شمار می رود اما جایگاه و نتایج آن ها در حد شان , نام فوتبال این استان نیست.
اگر قدری فراتر به موضوع نگاه کنیم متوجه می شویم که بازیکنان و مربیان بومی کمتر نقشی را در این نتایج داشته اند، در حال حاضر از بین 6 تیم حاضر استان در لیگ برتر و دسته یک تنها تیم استقلال خوزستان به وسیله مربی بومی هدایت می شود که تاکنون نتایجی بهتری نسبت به دیگر تیم های استان کسب کرده است لذا اگر به دنبال آن هستیم که هر 6 سهمیه خود را در لیگ برتر و دسته یک حفظ کنیم باید هر چه زودتر دست به کار شده و به موضوع جدی تر نگاه کنیم.
این بار و در هفته یازدهم رقابت های لیگ برتر بار دیگر شاهد رویارویی چهار تیم خوزستانی با یکدیگر هستیم که شاید 2 بازی بسیار مهم برای همه خوزستانی‌ ها به شمار رود و امیدواریم هواداران فوتبال دوست خوزستانی با استقبال از این 2 دیدار، شاهد بازی جذابی باشند.
استقلال خوزستان – نفت مسجدسلیمان
شاگردان داریوش یزدی پس از تساوی نسبتا شیرین مقابل فولاد خوزستان در هفته گذشته که زیر فشار به دست آوردند، باید خود را برای یک جدال سخت با یکی دیگر از تیم های خوزستانی یعنی تیم نفت مسجدسلیمان آماده کنند.
تیم استقلال خوزستان در این فصل بر مبنای بازیکنان جوان و بومی بسته شد و غیر از چند بازیکن، قرارداد تمام بازیکنان این تیم زیر یک میلیارد ریال است، امری که باعث شده بسیاری از کارشناسان پیش از شروع مسابقات ، تیم استقلال خوزستان را یکی از گزینه های سقوط به لیگ یک بدانند اما درخشش بازیکنان جوان این تیم اکنون آبی های خوزستانی را برای تمام رقبا به یک حریف سرسخت تبدیل کرده است.
شاگردان داریوش یزدی (تیم استقلال خوزستان) که هم اکنون با کسب 2 برد، چهار تساوی و چهار باخت در مکان سیزدهم رده بندی قرار دارند در این هفته به مصاف دیگر تیم خوزستانی یعنی نفت مسجدسلیمان می روند که وضعیت نامناسبی دارد و با چهار امتیاز در مکان پانزدهم رده بندی جای گرفته است؛ این دیدار برای هر 2 تیم استان اهمیت زیادی دارد تا بتوانند جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند.
اما در آن سوی میدان زردپوشان مسجدسلیمانی در 10 بازی گذشته خود عملکرد بسیار ضعیفی داشته و هواداران مسجدسلیمانی از این موضوع ناراضی هستند اکنون در منطقه خطر قرار دارند و صدای زنگ سقوط به لیگ پایین تر برای تیم نفت مسجدسلیمان به صدا درآمده است.
تیم نفت مسجدسلیمان با وجود این که بازیکنان گلزنی همچون اسماعیل شریفات، میلاد میداوودی و پیمان میری را در اختیار دارد، پیش از رقابت های هفته هفتم تنها تیمی بود که هنوز موفق به گلزنی نشده بود اما در بازی مقابل سایپا طلسم گل نزدن این تیم شکسته شد. این تیم تاکنون بردی کسب نکرده و تنها سه گل زده در کارنامه خود دارد.
علیرضا مرزبان که جایگزین عبداله ویسی روی نیمکت نفتی ها شد در نخستین تجربه خود با تیم نفت مسجدسلیمان با نتیجه 2 بر یک مغلوب تیم 10 نفره سایپا شد تا روند شکست های این تیم خوزستانی همچنان ادامه داشته باشد. نفت مسجدسلیمان در پنج هفته ابتدایی با عبدالله ویسی سه تساوی و 2 شکست را تجربه کرد و سپس سکان هدایت آن در دستان مرزبان قرار گرفت.
در پنج هفته اخیر، نفت مسجدسلیمان با تیم های قدرتمندی مانند سایپا، سپاهان، استقلال، ماشین سازی و پدیده بازی کرد که با وجود ارائه فوتبالی مالکانه و هجومی، موفق به کسب بیش از یک امتیاز آن هم برابر ماشین سازی نشد.
با این وجود هواداران مسجدسلیمانی می توانند امیدوار باشند که با پایان یافتن روزهای سخت برای تیمشان، در پنج دیدار باقی مانده تا پایان نیم فصل اول برابر تیم های استقلال خوزستان، صنعت نفت آبادان، سپیدرود، پیکان و ذوب آهن نتایج ایده آلی کسب کرده و بتوانند از قعر جدول فاصله بگیرند.
نفت مسجدسلیمان پس از سه فصل دوری از لیگ برتر بار دیگر به میدان بازگشته و امیدوار است این بار با علیرضا مرزبان در لیگ برتر ماندگار شود. این تیم در لیگ چهاردهم یک دوره حضور در لیگ برتر را تجربه کرد اما خیلی زود به لیگ یک سقوط کرد.
صنعت نفت آبادان – فولاد خوزستان
برزیلی های فوتبال ایران در این فصل از رقابت ها با وجود تغییرات بسیاری که در کادر مربیگری و بازیکنان خود انجام دادند هنوز نتوانسته اند نتایج دلخواه هواداران و مردم فوتبال دوست آبادانی را کسب کنند و با گذشت 10 هفته از رقابت ها یک برد، هفت تساوی و 2 باخت کسب کرده و با احتساب 10 امتیاز در مکان یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته اند.
تیم نفت آبادان فصل گذشته با هدایت فراز کمالوند نتایج خوبی کسب کرد و با کسب 40 امتیاز در مکان هشتم رده بندی قرار گرفت که این موضوع رضایت هواداران این تیم را تا حدی فراهم کرد اما در پایان فصل این مربی ساز رفتن زد و سرجیو پرتغالی هدایت نفتیهای آبادان بر عهده گرفت.
تیم صنعت نفت آبادان اگر چه در این فصل بازیکنان بسیاری را از دست داد اما در فصل نقل و انتقالات بازیکنان بسیاری همچون اکبر ایمانی، بهنام برزای، سیروان قربانی، شهاب گردان، عقیل کعبی، مصطفی احمدی و وفا هخامنش را جذب کرد که تاکنون عملکرد درخشانی از خود به نمایش نگذاشته اند.
نفت آبادان در این هفته از رقابت ها میزبان تیم فولادی است که در چند هفته اخیر نتایج ضعیفی کسب کرده و تساوی هفته گذشته این تیم برابر استقلال خوزستان، انگیزه بازیکنان فولاد خوزستان را دوچندان می کند تا با تمام توان برابر صنعت نفت حاضر شوند.
عملکرد تیم نفت آبادان نشان می دهد که سرجیو سرمربی پرتغالی این تیم برای این که شناخت کاملی از فوتبال ایران داشته باشد نیاز به زمان بیشتری دارد هر چند تساوی برابر تیم های قدرتمندی همچون ذوب آهن، سپاهان، پرسپولیس و پارس جنوبی و پیروزی برابر تراکتورسازی در لیگ، نشان می دهد که این مربی در ادامه فصل حرف های بسیاری برای گفتن دارد اما تنها در صورت برد برابر فولاد خوزستان می تواند هواداران متعصب آبادانی را راضی نگه دارد.
اما تیم فولاد خوزستان که پیش از آغاز رقابت های لیگ هجدهم عزم خود را جزم کرده بود که خود را به ‌عنوان یک مدعی مطرح کند، نتایجی بدست آورد که مدیران باشگاه ناگزیر شدند سید سیروس پورموسوی را پس از گذشت 6 هفته از سمت خود برکنار، و دستیارش ایلی استان رومانیایی را به عنوان سرمربی جدید فولاد معرفی کنند؛ با تمام این اوصاف طرفداران این تیم امسال به چیزی کمتر از کسب سهمیه آسیایی فکر نمی ‌کنند.
لوسیانو پریرا برزیلی هم اکنون با زدن سه گل و یک پاس گل موثرترین بازیکن فولاد است؛ این بازیکن فصل گذشته پیراهن صنعت نفت آبادان را به تن داشت و یکی از ارکان مثلث نفوذی این تیم به شمار می رفت لذا رویارویی این بازیکن با هم بازی های سابقش یکی از مهمترین حواشی این دیدار به شمار می رود.
شکست تیم فولاد در هفته نهم رقابت ها برابر پدیده موجب شد که جایگاه تیم فولاد تا رتبه یازدهم جدول تنزل پیدا کند. فولادی ها در این هفته فرصت مناسبی در بیرون از خانه دارند تا با پیروزی برابر نفت آبادان جایگاه خود را در جدول ارتقا دهند.
به گزارش ایرنا هر چهار نماینده خوزستانی حاضر در لیگ تاکنون عملکرد ناموفقی از خود نشان داده اند اما تا پایان لیگ هجدهم زمان زیادی هنوز باقی مانده و نمایندگان خوزستان می توانند با برطرف کردن مشکلات تیم و جلب رضایت خاطر هوادارانشان به آینده راه امیدوار باشند.
دیدار نمایندگاه خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر به شرح ذیل است:
جمعه 11 آبان:
استقلال خوزستان – نفت مسجدسلیمان (ساعت 15:30 ورزشگاه غدیر اهواز)
شنبه 12 آبان:
نفت آبادان – فولاد خوزستان (ساعت 16:45 ورزشگاه تختی آبادان)
9879/6002

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

تساوی استقلال خوزستان و نفت مسجدسلیمان در دیدار تدارکاتی

جاسم کرار : بازی در فوتبال ایران نکات زیادی به من آموخت

شکست فولادنوین و تساوی استقلال اهواز در لیگ دو فوتبال کشور

میزبانی اهواز از اردوی تیم‌‌های ملی پیوند اعضا

پایان مسابقات بسکتبال سه نفره دانش‌آموزی خوزستان

6 خوزستانی در اردوی تیم‌ملی کشتی فرنگی

قول مساعد استاندار برای میزبانی اهواز از مسابقات بین‌المللی شطرنج

سالن شهید سروندی اندیمشک آماده میزبانی از کشتی فرنگی جام تختی

تداوم صدرنشینی پتروشیمی در لیگ برتر بسکتبال کشور

علوی به کادر فنی تیم استقلال خوزستان اضافه شد

تیم پتروشیمی بندر امام مقتدرانه از سد حریف گذشت

کرار جاسم آبادان را ترک کرد

بهمن و اسفند سخت و فشرده در انتظار استقلال و شفر

قرارداد جاسم کرار با تیم فوتبال صنعت نفت آبادان فسخ شد

تیم فولاد خوزستان در دیدار برابر تراکتورسازی متوقف شد

ورزشگاه‌ تختی و غدیر به هیات فوتبال اهواز واگذار شد

قطبی: تیم فولاد خوزستان 2 بازی تدارکاتی دیگر انجام می دهد

تیم فولاد درهفته هفدهم لیگ برتر فوتبال جوانان به پیروزی رسید

تقابل فولاد - تراکتور برنده نداشت

علوی، دستیار بوستانی در استقلال خوزستان

مصاف شاگردان مرزبان با استقلال خوزستان در اردوی اهواز

رقابت نفت آبادان در پلی‌‌آف لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور

تداوم صدرنشینی افتخار شوشتر در لیگ برتر فوتبال خوزستان

توضیحات مربی خوزستانی پس از نجات جان بازیکن سابقش از مرگ

واگذاری ورزشگاه‌های تختی و غدیر به هیات فوتبال اهواز

نفت آبادان گزینه‌ سقوط نیست/مشاوران فنی قوی در کنار سرجیو نیستند

بازیکن مورد نظر پرسپولیس به کمیته انضباطی باشگاه فولاد احضار شد

مربی سابق سپاهان به استقلال خوزستان پیوست

دیدار فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر برگزار می شود

200 وزنه بردار در رقابت های قهرمانی کشور به روی تخته می روند

استخر گتوند بهره برداری شد

قنبری مربی جدید استقلال خوزستان شد

نماینده اتحادیه جهانی در مسابقات بین المللی جام تختی شد

هفته دوم رقابت های لیگ برتر گلف کشور برگزار شد

مربی سابق سپاهان دستیار بوستانی شد

احضار مریدی به کمیته انضباطی باشگاه فولاد

مصاف نفت‌آبادان در بازی تدارکاتی با کارون اروند خرمشهر

اعلام برنامه نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال/26 اردیبهشت، پایان فصل هجدهم

برگزاری دیدارهای فولاد همچنان در غدیر/خبری از آره‌نا نیست

کرار جاسم از نفت آبادان جدا شد

یک خوزستانی رکورد دو 110 متر با مانع ایران را شکست

2 خبر از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی

هفته هفدهم لیگ برتر فوتبال جوانان کشور برگزار شد

فرنگی کاران خوزستانی حاضر در جام تختی مشخص شدند

آذربایجان، مصر و چین با ترکیب کامل در جام تختی حاضر می شوند

قهرمانی بانوی خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی نوجوانان

پایان مسابقات انتخابی جودو خوزستان

این رشته در کشور متحول شده است/اقدام خوزستان کم‌سابقه بود

برگزاری مسابقات کبدی دانش‌آموزی خوزستان برای اولین بار در کشور

دونده نوجوان خوزستانی، رکورد ملی 110 متر با مانع را شکست