پیام خوزستان

آخرين مطالب

مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان دشمنان را ناکام گذاشتند سياسي

مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان دشمنان را ناکام گذاشتند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- خطیب جمعه ایذه گفت: دانش‌آموزان و آحاد مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان، دسیسه‌های دشمنان را خنثی و نقشه‌های آنان را نقش برآب کردند.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام سید علی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه ایذه اظهار داشت: دشمنان از سال گذشته‌ تلاش کرده بودند که مردم در راهپیمایی 13 آبان شرکت نکنند.
وی گفت: آغاز دور جدید تحریم‌ها را در این روز قرار دادند تا مردم در راهپیمایی شرکت نکنند اما مردم فهیم ایران با حضور خود آنها را ناکام گذاشتند.
وی افزود: دور جدید تحریم‌ها از هفته جاری در حالی آغاز شد که تنها چند کشوری مانند رژیم صهیونسیتی و عربستان که در بین مردم جهان آبرویی ندارند از آن استقبال کردند، بقیه کشورها به حق مردم ایران اعلام موضع کردند و حداقل در حرف از ایران دفاع کردند.
امام جمعه موقت ایذه از تقابل ایران و آمریکا در طول عمر 40 ساله انقلاب سخن گفت و تصریح کرد: ما در ادامه راه، دو مسیر پیش روی خود داریم، راه اول این است که تسلیم خواسته‌های مستکبران شویم و راه دوم این است که در برابر دشمن، استقامت و مقاومت داشته باشیم.
وی افزود: ما برای اینکه دست آمریکا و سایر استعمارگران را از کشور خود کوتاه کنیم و استقلال داشته باشیم انقلاب کردیم به همین دلیل نباید تسلیم خواسته‌های نامعقول آنها شویم.
وی گفت: آمریکا می گوید باید در بحث موشکی و حقوق بشر باید تسلیم خواسته‌های ما شوید و رییس جمهوری آمریکا هم می‌گوید در مذاکرات امتیازات زیادی به ایران دادیم.
موسوی در ادامه سخنان خود گفت: آنها می گویند باید موشک‌ها را بار بزنید و تحویل ما دهید ما برای اینکه تن به خواسته‌های آنها ندهیم انقلاب کردیم و 40 سال هزینه دادیم.
امام جمعه موقت ایذه افزود: دشمن زخم خورده است، آنها عزت و استقلال ما را هدف قرار داده‌اند و اکنون نباید لنگ لنگان حرکت کنیم.
وی گفت: دشمن در اوایل انقلاب تا این حد در اقداماتش جسور نبود، چون ما قدرت بلامنازع شده‌ایم جسارت به خرج می‌دهد و به مقابله با ما پرداخته است.
حجت‌الاسلام موسوی راه ایستادگی را برگشت به شعارها و راه‌های اوایل انقلاب دانست و بیان داشت: این تعبیر امام و رهبری است که ما باید مقاومت و استقامت خود را بالاتر ببریم، ما عزت خود را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم، زمانی که نان خوردن نداشتیم جلوی دشمنان ایستادیم الان که قدرت جهانی هستیم تسلیم نمی شویم.
وی افزود: اگر مردم ببینند که دولت مردانشان مثل خودشان صادق هستند مردم پشت سر آنها قرار می گیرند.
خطیب جمعه ایذه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علم تبدیل به سلاحی در دست مستکبران عالم شده است و از آن برای ظلم بیشتر و سرکوبی انسانهای مظلوم در کشورهایی مانند سوریه و یمن بهره می‌برند.
**اوضاع نابسامان داخلی آمریکا هر روز آشکارتر می شود
دزفول - امام جمعه درفول با اشاره به اختلافات داخلی آمریکا گفت: اوضاع نابسامان داخلی آمریکا هر روز آشکارتر می شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلی امام علی (ع) این شهر افزود: ترامپ برای دموکرات ها خط و نشان کشید.
وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر روبه زوال بودن آمریکا گفت: خداوند دشمنان ما را در مقابل یکدیگر قرار داده است.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه اقتصاد آمریکا نزدیک به 16 تریلیون دلار بدهی دارد، افزود: معافیت هشت کشور از تحریم نفتی ایران نشان از استیصال آمریکا است.
وی با بیان اینکه کشورها در تحریم علیه ایران با آمریکا همراهی نکرده اند، اظهار داشت: اکنون مسئولان بلندپایه آمریکا از کشوری به کشور دیگر می روند تا این کشورها را برای مقابله با ایران همراه خود کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: چهل سال است که بین ایران و آمریکا مشکل وجود دارد و آمریکا همواره تلاش داشته سیطره قبلی خود بر ایران را احیا کند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع جوانان گفت: فراموش نشدن دشمنی آمریکا، نظریه مقاومت در برابر دشمن و مسئولیت جوانان در قبال پیشرفت کشور سه موضوع محوری سخنان مقام معظم رهبری بودند که باید مورد توجه جوانان قرار گیرند.
وی جوانان را راه حل مشکلات کشور دانست و با تاکید بر لزوم مبارزه با سلطه گری آمریکا افزود: با هجوم به سمت دشمنان باید آنها را وادار به عقب نشینی کنیم.
امام جمعه دزفول در خصوص مساله یمن اظهار داشت: عربستان سعودی با مجوز آمریکا به یمن حمله کرد و با این جنگ بسیاری از دوستان خود را از دست داد.
وی با اشاره به محکومیت این جنایت آل سعود توسط کشورهای مختلف افزود: در اثر مقاومت مردم یمن تیر عربستان به سنگ خورده است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به انتصاب محمد حیدری به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت: حدود یک سال بود که این فرمانداری با سرپرستی اداره می شد که امیدواریم با این انتصای جبران مافات شود.
وی با بیان اینکه فصل الخطاب علمکرد مسئولان باید قانون باشد، افزود: هر مسئول باید در چارچوب وظایف خود عمل کند.
امام جمعه دزفول اظهار داشت: اگر مسئولان ما به قانون پایبند باشند به طور قطع مشکلات حل می شوند.
وی افزود: در دیدار با فرماندار جدید دزفول تاکید شد مدیران براساس اصل شایسته سالاری انتخاب شوند و مدیران ضعیف در جای دیگر بکار گرفته شوند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری آیین اربعین حسینی گفت: مبلغان، مداحان و ذاکران اهل بیت در ایام محرم و صفر تلاش زیادی کردند.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید طهرانی مقدم اظهار داشت: این شهید والامقام تلاش زیادی برای پیشرفت موشکی ایران داشتند.
امام جمعه دزفول با تاکید بر لزوم ترویج کتاب و کتابخوانی توسط همه مسئولان و مردم گفت: هرگونه ابتکار و نوآوری باید در جامعه ترویج شود.
وی افزود: کتب و نشریات باید در اختیار مخاطبان قرار داده شوند.
**خیرین نیازهای معیشتی و بیکاری را در اولویت خود قرار دهند
بندرماهشهر- امام جمعه بندرماهشهر گفت: زمینه وقف تنها ساخت مدارس، حسینیه و مساجد نیست، حال با وجود آمار رو به افزایش مشکلات معیشتی و بیکاری، خیرین اقداماتی نیز در این رابطه داشته باشند و امکاناتی را به خصوص برای زوج های جوان فراهم کنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: خوشبختانه توسعه اموال عمومی در برخی موارد ثمره کار خیرین است که باید توجه داشته باشیم برای بهره مندی بهینه از این سنت نیک باید اولویت ها را در امور خیریه رعایت کنیم.
امام جمعه بندرماهشهر در ادامه به نتایج انتخابات مجلس آمریکا اشاره کرد و گفت: در این انتخابات مردم هشداری به رئیس جمهوری دیوانه خود دادند و نتایج انتخابات به گونه ای شد که حزب این رئیس جمهوری نتوانست آرای حداکثری را به دست آورد و طبق تحلیل های تحلیل گران دیوانه بازی های ترامپ تا حد زیادی محدود می شود.
وی گفت: اگرچه پشت صحنه هر دولت آمریکا، صهیونیست ها هستند و این صهیونیست ها سیاست گذار می باشند اما حال رای حداقلی حزب رئیس جمهور می تواند برای کنترل شرایط امیدوار کننده باشد.
حجت الاسلام غبیشاوی ادامه داد: می توان انتظار داشت که همتایان آمریکا از جمله عربستان رو به اضمحلال روند و ظلم و استکبار و کودک کشی در جهان به پایان برسد.
خطیب جمعه بندرماهشهر در پایان عنوان کرد: با توجه بارش رحمت الهی و به دنبال آن آبگرفتگی معابر از مسئولین شهرداری و آبفا انتظار می رود برای کنترل شرایط همت کنند که مردم کمتر دچار مشکل شوند.
**جنگ امروز دشمن رسانه ای و روانی است
اندیمشک- امام جمعه اندیمشک با اشاره به اعلام تحریم های جدید آمریکا گفت:جنگ امروز دشمن جنگ رسانه ای و روانی است و این تحریم ها جدید نیست.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود:رسانه های همسو با دشمن تلاش می کنند در سطح وسیع این تحریم ها را بزرگنمایی کرده تا در جامعه ما التهاب ایجاد کنند.
وی بیان کرد:این تحریم ها تازه نیست و ملت و کشور ما 40 سال است این تحریم ها و شرایط را تجریه کرده اند اما امروز در وضعیت کنونی دشمن به دنبال بزرگنمایی آنها است.
وی اظهار داشت: هدف آنها این است که جلوی انقلاب اسلامی را گرفته و دستاوردهای بزرگ کشورمان را کم رنگ جلوه دهند.
حجت الاسلام حسینی نوری افزود: ایجاد التهاب در جامعه ، تنش اقتصادی ، بی اعتمادی مردم به مسئولین و ایجاد ناامیدی مطلق در جامعه اسلامی از اهداف دیرینه دشمنان نظام اسلامی است که امروز پس از ناکامی های مکرر به دنبال رسیدن به این اهداف با استفاده از تحریم و تهدید است.
وی گفت:مسئولان ما برای حفظ آرامش جامعه و مدیریت شرایط تلاش می کنند و وظیفه همه ما این است با شناسایی اهداف شوم دشمن موجب شکست دوباره آنها در این توطئه های جدید شویم.
امام جمعه اندیمشک گفت:وضعیت ذخائر ارزی ما مناسب است و سرمایه های زیادی در کشور داریم که این پتانسیل ها موجب می شود در برابر تمام تهدیدها و تحریم های دشمن به خوبی شرایط را کنترل و این تحریم ها را بی اثر کنیم.
وی با اشاره به استثنا کردن هشت کشور از خرید نفت کشورمان گفت:این موضوع نشان می دهد آمریکا فهمیده با تحریم های یکجانبه نمی تواند کل دنیا را با خود همراه کند.
وی به برنامه های آمریکا در خصوص عربستان اشاره کرد و گفت:آمریکا مجبور است یا عربستان را حذف کند و یا با حفظ بن سلمان به اهداف خود دست پیدا کند .
وی به موضوع اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:در هیچ کشور پیشرفته دنیا ، نمی توان 20 میلیون جمعیت را اینگونه با یک هدف جمع کرد.
وی افزود:اربعین امروز به یک مناسک بزرگ دینی و معنوی و جهانی تبدیل شده است و برکت امام حسین (ع) در این راهپیمایی عظیم قابل مشاهده است.
امام جمعه اندیمشک گفت:هرکس بخواهد به عدالت و ازادی دست پیدا کند باید از کربلا و نجف بگذرد و با تامل در موضوع عاشورا و قیام سید الشهدا (ع) به عمق واقعی این مفاهیم دست پیدا می کند.
وی افزود:مردم اندیمشک به خوبی میزبان صدها هزار نفر از زائران کربلای معلی بودند که جای تقدیر دارد و این جلوه های زیبا را باید بیشتر برجسته کنیم.
3022/6064/9434/9858/7281

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

از شکنجه تا واقعیت پشت پرده کارگر بازداشتی هفت تپه

شماره 34 مجله «ایران‌مهر» منتشر شد

مسیر تأمین آب آشامیدنی مردم اهواز فراهم شده است

وضعیت سیل در شعیبیه تحت کنترل است/ تخلیه چند منزل در نزدیکی مسیل

اختلاف برسر زیرگذر شهر باستانی شوش/ پل یا زیرگذر؛ مسئله این است

خانه های روستای دراویزه در معرض ریزش/ زندگی با طعم دلهره

سلفی خبرساز بهرام رادان در اهواز

روستایی در معرض رانش زمین و غرق شدن/مردم راه نجات می خواهند

دمای هوا در خوزستان به زیر 3 در جه رسید

گردشگران گرفتار شده در ارتفاعات برفگیر دزفول نجات یافتند

تمهیدات لازم برای مقابله با سیلاب در دزفول اندیشیده شده است

10هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم درحوزه کشاورزی اندیمشک ایجاد می شود

صلح و سازش بین دو عشیره در اهواز بعد از یک سال اختلاف

68 خانوار از سیلاب روز گذشته خوزستان آسیب دیده‌اند

دهدز با دمای منفی سه درجه سردترین شهر خوزستان/ پیش‌بینی پدیده مه

اعزام پزشکان متخصص برای ویزیت رایگان به روستاهای محروم شادگان

مسیر ارتباطی شهرک امام رضای اندیمشک ایمن‌سازی شد

دستگیری و انهدام باند سارقان خودرو در دزفول

آیین نمادین گرامیداشت هوای پاک در اهواز برگزار شد

رتبه اول آموزش همگانی محیط زیست به خوزستان رسید

امیدوارم بارش باران خشکسالی 15 ساله خوزستان را ریشه کن کند

قاتل فراری در حال خروج از مرز دستگیر شد

سند ملی مبارزه با مواد مخدر باید در استان اجرا شود

پیام تسلیت استاندارخوزستان خطاب به نماینده اسبق اهواز در مجلس شورای اسلامی

استاندار بر تامین حقابه محیط زیست خوزستان برای پیشگیری از وقوع مشکلات سال های گذشته تاکید کرد

بحرینی مقدم:شرایط خاص کشور و منافع مردم محور تصمیم‌گیری باشد

30 دی 1357؛ شروط امام برای ملاقات با رئیس شورای سلطنت

شعارهای تند و فشارهای ترامپ با هدف معامله صورت می گیرد و نه جنگ

آیت‌الله حیدری: پیروزی‌های بزرگ در منطقه و دنیا به برکت انقلاب اسلامی است

مدارس خوزستان به علت تداوم پدیده گردوغبار تعطیل شد

رهاسازی آب سد دز آغاز شده است

گرفتار شدن یک گروه گردشگری در جاده برفگیر سالند دزفول

استاندار خوزستان تاکید کرد:لزوم شتاب در حرکت دانشگاه‌ها به سمت دانشگاه‌های نسل سوم

نوبت صبح مدارس روز شنبه در سراسر استان تعطیل اعلام شد

اولین واکنش ترامپ به پرتاب ناموفق ماهواره پیام

خطیب جمعه اهواز:سهم بودجه خوزستان منصفانه پرداخت شود

نماز جمعه در شهر های مختلف خوزستان برگزار شد

سهم خوزستان در بودجه سال جدید منصفانه دیده شود

آماده‌باش برای جلوگیری ازخسارت سیلاب/50خانوار عشایری جابه‌جا شدند

نتانیاهو بداند جمهوری اسلامی عاشق مبارزه و نابودی اسرائیل است

مدیرکل مدیریت بحران استان از ترمیم سیل بندهای شعیبیه شوشتر خبر داد

28 دی 1357؛ سفر جلال‌الدین تهرانی به پاریس برای دیدار با امام

15 مجروح نتیجه تصادف تریلی و اتوبوس در مسجدسلیمان

غلظت گرد و غبار در اهواز به 13 برابر حد مجاز رسید

جشنواره شکرانه برداشت مرکبات در دزفول برگزار شد

وضعیت سیل در شعیبیه تحت کنترل است/ تخلیه چند منزل در نزدیکی مسیل

دیدار استاندارخوزستان با خانواده شهید شاوردی در شادگان

وزیر راه و شهرسازی: برای تکمیل راه‌آهن شلمچه - بصره منتظر تصمیم طرف عراقی هستیم

وزیر راه و شهرسازی در خرمشهر: اراضی دولتی برای تولید مسکن در خوزستان از طریق مشارکت واگذار می‌شوند

بارش برف راه ارتباطی سالند به احمد فداله دزفول را مسدود کرد