پیام خوزستان

آخرين مطالب

مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان دشمنان را ناکام گذاشتند سياسي

مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان دشمنان را ناکام گذاشتند

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - اهواز- خطیب جمعه ایذه گفت: دانش‌آموزان و آحاد مردم با شرکت در راهپیمایی 13 آبان، دسیسه‌های دشمنان را خنثی و نقشه‌های آنان را نقش برآب کردند.
به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام سید علی موسوی در خطبه‌های نماز جمعه ایذه اظهار داشت: دشمنان از سال گذشته‌ تلاش کرده بودند که مردم در راهپیمایی 13 آبان شرکت نکنند.
وی گفت: آغاز دور جدید تحریم‌ها را در این روز قرار دادند تا مردم در راهپیمایی شرکت نکنند اما مردم فهیم ایران با حضور خود آنها را ناکام گذاشتند.
وی افزود: دور جدید تحریم‌ها از هفته جاری در حالی آغاز شد که تنها چند کشوری مانند رژیم صهیونسیتی و عربستان که در بین مردم جهان آبرویی ندارند از آن استقبال کردند، بقیه کشورها به حق مردم ایران اعلام موضع کردند و حداقل در حرف از ایران دفاع کردند.
امام جمعه موقت ایذه از تقابل ایران و آمریکا در طول عمر 40 ساله انقلاب سخن گفت و تصریح کرد: ما در ادامه راه، دو مسیر پیش روی خود داریم، راه اول این است که تسلیم خواسته‌های مستکبران شویم و راه دوم این است که در برابر دشمن، استقامت و مقاومت داشته باشیم.
وی افزود: ما برای اینکه دست آمریکا و سایر استعمارگران را از کشور خود کوتاه کنیم و استقلال داشته باشیم انقلاب کردیم به همین دلیل نباید تسلیم خواسته‌های نامعقول آنها شویم.
وی گفت: آمریکا می گوید باید در بحث موشکی و حقوق بشر باید تسلیم خواسته‌های ما شوید و رییس جمهوری آمریکا هم می‌گوید در مذاکرات امتیازات زیادی به ایران دادیم.
موسوی در ادامه سخنان خود گفت: آنها می گویند باید موشک‌ها را بار بزنید و تحویل ما دهید ما برای اینکه تن به خواسته‌های آنها ندهیم انقلاب کردیم و 40 سال هزینه دادیم.
امام جمعه موقت ایذه افزود: دشمن زخم خورده است، آنها عزت و استقلال ما را هدف قرار داده‌اند و اکنون نباید لنگ لنگان حرکت کنیم.
وی گفت: دشمن در اوایل انقلاب تا این حد در اقداماتش جسور نبود، چون ما قدرت بلامنازع شده‌ایم جسارت به خرج می‌دهد و به مقابله با ما پرداخته است.
حجت‌الاسلام موسوی راه ایستادگی را برگشت به شعارها و راه‌های اوایل انقلاب دانست و بیان داشت: این تعبیر امام و رهبری است که ما باید مقاومت و استقامت خود را بالاتر ببریم، ما عزت خود را با هیچ چیز معامله نمی‌کنیم، زمانی که نان خوردن نداشتیم جلوی دشمنان ایستادیم الان که قدرت جهانی هستیم تسلیم نمی شویم.
وی افزود: اگر مردم ببینند که دولت مردانشان مثل خودشان صادق هستند مردم پشت سر آنها قرار می گیرند.
خطیب جمعه ایذه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: علم تبدیل به سلاحی در دست مستکبران عالم شده است و از آن برای ظلم بیشتر و سرکوبی انسانهای مظلوم در کشورهایی مانند سوریه و یمن بهره می‌برند.
**اوضاع نابسامان داخلی آمریکا هر روز آشکارتر می شود
دزفول - امام جمعه درفول با اشاره به اختلافات داخلی آمریکا گفت: اوضاع نابسامان داخلی آمریکا هر روز آشکارتر می شود.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلی امام علی (ع) این شهر افزود: ترامپ برای دموکرات ها خط و نشان کشید.
وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر روبه زوال بودن آمریکا گفت: خداوند دشمنان ما را در مقابل یکدیگر قرار داده است.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه اقتصاد آمریکا نزدیک به 16 تریلیون دلار بدهی دارد، افزود: معافیت هشت کشور از تحریم نفتی ایران نشان از استیصال آمریکا است.
وی با بیان اینکه کشورها در تحریم علیه ایران با آمریکا همراهی نکرده اند، اظهار داشت: اکنون مسئولان بلندپایه آمریکا از کشوری به کشور دیگر می روند تا این کشورها را برای مقابله با ایران همراه خود کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی افزود: چهل سال است که بین ایران و آمریکا مشکل وجود دارد و آمریکا همواره تلاش داشته سیطره قبلی خود بر ایران را احیا کند.
وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع جوانان گفت: فراموش نشدن دشمنی آمریکا، نظریه مقاومت در برابر دشمن و مسئولیت جوانان در قبال پیشرفت کشور سه موضوع محوری سخنان مقام معظم رهبری بودند که باید مورد توجه جوانان قرار گیرند.
وی جوانان را راه حل مشکلات کشور دانست و با تاکید بر لزوم مبارزه با سلطه گری آمریکا افزود: با هجوم به سمت دشمنان باید آنها را وادار به عقب نشینی کنیم.
امام جمعه دزفول در خصوص مساله یمن اظهار داشت: عربستان سعودی با مجوز آمریکا به یمن حمله کرد و با این جنگ بسیاری از دوستان خود را از دست داد.
وی با اشاره به محکومیت این جنایت آل سعود توسط کشورهای مختلف افزود: در اثر مقاومت مردم یمن تیر عربستان به سنگ خورده است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با اشاره به انتصاب محمد حیدری به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویژه دزفول گفت: حدود یک سال بود که این فرمانداری با سرپرستی اداره می شد که امیدواریم با این انتصای جبران مافات شود.
وی با بیان اینکه فصل الخطاب علمکرد مسئولان باید قانون باشد، افزود: هر مسئول باید در چارچوب وظایف خود عمل کند.
امام جمعه دزفول اظهار داشت: اگر مسئولان ما به قانون پایبند باشند به طور قطع مشکلات حل می شوند.
وی افزود: در دیدار با فرماندار جدید دزفول تاکید شد مدیران براساس اصل شایسته سالاری انتخاب شوند و مدیران ضعیف در جای دیگر بکار گرفته شوند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری آیین اربعین حسینی گفت: مبلغان، مداحان و ذاکران اهل بیت در ایام محرم و صفر تلاش زیادی کردند.
وی با اشاره به سالروز شهادت شهید طهرانی مقدم اظهار داشت: این شهید والامقام تلاش زیادی برای پیشرفت موشکی ایران داشتند.
امام جمعه دزفول با تاکید بر لزوم ترویج کتاب و کتابخوانی توسط همه مسئولان و مردم گفت: هرگونه ابتکار و نوآوری باید در جامعه ترویج شود.
وی افزود: کتب و نشریات باید در اختیار مخاطبان قرار داده شوند.
**خیرین نیازهای معیشتی و بیکاری را در اولویت خود قرار دهند
بندرماهشهر- امام جمعه بندرماهشهر گفت: زمینه وقف تنها ساخت مدارس، حسینیه و مساجد نیست، حال با وجود آمار رو به افزایش مشکلات معیشتی و بیکاری، خیرین اقداماتی نیز در این رابطه داشته باشند و امکاناتی را به خصوص برای زوج های جوان فراهم کنند.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام عبدالحسین غبیشاوی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرماهشهر در مصلای امام خمینی (ره) این شهر اظهار داشت: خوشبختانه توسعه اموال عمومی در برخی موارد ثمره کار خیرین است که باید توجه داشته باشیم برای بهره مندی بهینه از این سنت نیک باید اولویت ها را در امور خیریه رعایت کنیم.
امام جمعه بندرماهشهر در ادامه به نتایج انتخابات مجلس آمریکا اشاره کرد و گفت: در این انتخابات مردم هشداری به رئیس جمهوری دیوانه خود دادند و نتایج انتخابات به گونه ای شد که حزب این رئیس جمهوری نتوانست آرای حداکثری را به دست آورد و طبق تحلیل های تحلیل گران دیوانه بازی های ترامپ تا حد زیادی محدود می شود.
وی گفت: اگرچه پشت صحنه هر دولت آمریکا، صهیونیست ها هستند و این صهیونیست ها سیاست گذار می باشند اما حال رای حداقلی حزب رئیس جمهور می تواند برای کنترل شرایط امیدوار کننده باشد.
حجت الاسلام غبیشاوی ادامه داد: می توان انتظار داشت که همتایان آمریکا از جمله عربستان رو به اضمحلال روند و ظلم و استکبار و کودک کشی در جهان به پایان برسد.
خطیب جمعه بندرماهشهر در پایان عنوان کرد: با توجه بارش رحمت الهی و به دنبال آن آبگرفتگی معابر از مسئولین شهرداری و آبفا انتظار می رود برای کنترل شرایط همت کنند که مردم کمتر دچار مشکل شوند.
**جنگ امروز دشمن رسانه ای و روانی است
اندیمشک- امام جمعه اندیمشک با اشاره به اعلام تحریم های جدید آمریکا گفت:جنگ امروز دشمن جنگ رسانه ای و روانی است و این تحریم ها جدید نیست.
به گزارش ایرنا حجت الاسلام سید مصطفی حسینی نوری در خطبه های این هفته نماز جمعه اندیمشک افزود:رسانه های همسو با دشمن تلاش می کنند در سطح وسیع این تحریم ها را بزرگنمایی کرده تا در جامعه ما التهاب ایجاد کنند.
وی بیان کرد:این تحریم ها تازه نیست و ملت و کشور ما 40 سال است این تحریم ها و شرایط را تجریه کرده اند اما امروز در وضعیت کنونی دشمن به دنبال بزرگنمایی آنها است.
وی اظهار داشت: هدف آنها این است که جلوی انقلاب اسلامی را گرفته و دستاوردهای بزرگ کشورمان را کم رنگ جلوه دهند.
حجت الاسلام حسینی نوری افزود: ایجاد التهاب در جامعه ، تنش اقتصادی ، بی اعتمادی مردم به مسئولین و ایجاد ناامیدی مطلق در جامعه اسلامی از اهداف دیرینه دشمنان نظام اسلامی است که امروز پس از ناکامی های مکرر به دنبال رسیدن به این اهداف با استفاده از تحریم و تهدید است.
وی گفت:مسئولان ما برای حفظ آرامش جامعه و مدیریت شرایط تلاش می کنند و وظیفه همه ما این است با شناسایی اهداف شوم دشمن موجب شکست دوباره آنها در این توطئه های جدید شویم.
امام جمعه اندیمشک گفت:وضعیت ذخائر ارزی ما مناسب است و سرمایه های زیادی در کشور داریم که این پتانسیل ها موجب می شود در برابر تمام تهدیدها و تحریم های دشمن به خوبی شرایط را کنترل و این تحریم ها را بی اثر کنیم.
وی با اشاره به استثنا کردن هشت کشور از خرید نفت کشورمان گفت:این موضوع نشان می دهد آمریکا فهمیده با تحریم های یکجانبه نمی تواند کل دنیا را با خود همراه کند.
وی به برنامه های آمریکا در خصوص عربستان اشاره کرد و گفت:آمریکا مجبور است یا عربستان را حذف کند و یا با حفظ بن سلمان به اهداف خود دست پیدا کند .
وی به موضوع اربعین حسینی اشاره کرد و گفت:در هیچ کشور پیشرفته دنیا ، نمی توان 20 میلیون جمعیت را اینگونه با یک هدف جمع کرد.
وی افزود:اربعین امروز به یک مناسک بزرگ دینی و معنوی و جهانی تبدیل شده است و برکت امام حسین (ع) در این راهپیمایی عظیم قابل مشاهده است.
امام جمعه اندیمشک گفت:هرکس بخواهد به عدالت و ازادی دست پیدا کند باید از کربلا و نجف بگذرد و با تامل در موضوع عاشورا و قیام سید الشهدا (ع) به عمق واقعی این مفاهیم دست پیدا می کند.
وی افزود:مردم اندیمشک به خوبی میزبان صدها هزار نفر از زائران کربلای معلی بودند که جای تقدیر دارد و این جلوه های زیبا را باید بیشتر برجسته کنیم.
3022/6064/9434/9858/7281
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

به جای صحبت از دو حقوقه بودن نمایندگان، حقوق قشرهای آسیب‌پذیر را افزایش دهید!

سقوط قیمت نفت شدت گرفت

اعتراض کارگران هفت تپه به سیزدهمین روز رسید

خبری از پرداخت خسارات سیلاب 95 نشد/ فراموشی پس از بحران

مشکلات عجیب رقیب استقلال/ آبی‌پوشان اهواز در شرف سقوط به قعر جدول

8 خانه و ساباط تاریخی در بافت قدیم دزفول ریزش کردند

برگزاری دوره بازآموزی مربیان طرح ملی دادرس خوزستان

نماز عبادی سیاسی جمعه در خوزستان برگزار شد

امام جمعه موقت اهواز: کفار حتی به هم تباران خود رحم نمی‌کنند

امام جمعه شوش پای درد و دل کارگران هفت تپه

نقشه سازش‌گران با آمریکا بی‌پایه و اساس است

بسیج مظهر اقتدار و سربلندی ملت ایران است

ثبت 61 میلی‌متر بارندگی در سطح شهر دزفول

بازگشایی محور دهدز به شهرکرد/ محور دیلم به گناوه مسدود است

حضور بانوان در ورزشگاه اقدامی برای سرپوش گذاشتن بر گرانی ها است

برخورد قاطعانه دستگاه قضا با مفسدان اقتصادی یک مطالبه عمومی است

دهه محسنیه بدعتی از سوی تشیع انگلیسی است

3.5 هزار هکتار از زمین‌های اندیمشک به سبزی و صیفی اختصاص یافت

دستگاه قضا با شجاعت در میدان مبارزه با مفاسد اقتصادی باقی بماند

سامانه بارش زا تا امروز از خوزستان خارج می‌شود

تصادف پژو پارس در مسجدسلیمان با 3 مصدوم و یک فوتی

خوزستان قهرمان مسابقات کشتی فرنگی بزرگسالان کشور شد

بیش از 10 متهم در مورد پرونده شهردار چمران احضار و بازجویی شدند

وزرای دولت روحانی چند سال سن دارند؟

هاشمی: شورا از انتصابات شهرداری راضی نیست

خرم: ظریف انقدر تحمل کرد که به سیم آخر زد

آیین بزرگداشت روز کتاب و کتابدار در بندر ماهشهر برگزار شد

28 نقطه در دزفول نیازمند ایجاد کتابخانه هستند

ادارات دزفول مسیر سرمایه گذاری و اشتغال را هموار کنند

کتابخانه تخصصی تئاتر و نمایش در دزفول افتتاح شد

پورموسوی 6 بازی 8 امتیاز، «استان» 6 بازی 3 امتیاز

عشایر رامهرمز در سیلاب گرفتار شدند /وسایل ضروری ارسال شد

جزئیات پرونده تجاوز به چند نوجوان در شوشتر/ 3نفر بازداشت شدند

پیام تسلیت استاندار خوزستان خطاب به وزیر کار، رفاه و تعاون اجتماعی

ارسال اقلام امدادی به مناطق عشایری رامهرمز

برخی احزاب در کشور نقش پدرخوانده ها را دارند

لایروبی نهرهای قدیمی خرمشهر راهکاری برای رفع آبگرفتکی است

به دستور استاندار خوزستان؛ 50 میلیارد ریال برای ساماندهی شبکه فاضلاب سوسنگرد تخصیص یافت

تحریم های هوشمند آمریکا ناکام خواهند ماند

گزارش تصویری / جلسه اعضای شورای استان با استاندار خوزستان

پیام استاندار خوزستان به مناسبت فرارسیدن هفته کتاب و کتابخوانی

اطلاعیه آنی مدیریت بحران استان خطاب به فرمانداران شهرستان های آبادان، خرمشهر، هندیجان،ماهشهر، شادگان

پیام تسلیت استاندار خوزستان خطاب به خانواده شهید دقایقی

پیام تسلیت استاندار خوزستان خطاب به نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی

همسر ترامپ خواستار اخراج معاون جان بولتون از کاخ سفید شد

بیماری آنفلوآنزای پرندگان وارد خوزستان نشده است

«ج.ا»: جریان انحرافی همسو با احمدی نژاد است

حاشیه های انتخاب «حناچی» به دوره هابیل و قابیل بر می گردد

ایران نگذاشت که آمریکا منطقه را ببلعد

معرفی برگزیدگان مسابقه عکس اشک و شمشیر/عکاس مهر خوش درخشید