پیام خوزستان

آخرين مطالب

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی اجتماعي

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش اداره ارتباطات سازمان، احمد سراج معاون شهردار و رئیس این سازمان از حضور اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در آن معاونت خبر داد.
احمد سراج با اعلام خبر فوق گفت: پیرو پیشنهادی که در صحن شورای اسلامی شهر ارائه شد هشت تن از اعضای شورای شهر روز گذشته در این سازمان حاضر شده و جلسه ای با موضوع گزارش عملکرد سازمان برگزار شد. این جلسه در نوع خود بی نظیر بوده و برای اولین بار در شهرداری اهواز و در سطح معاونت ها تشکیل شده است.
این مقام مسئول افزود: آقایان موسی پور، ایزدی، حیدری، قنوات، لطفعلی زاده، موسوی زاده و موسوی نژاد در این جلسه حضور داشتند.
وی ادامه داد: در آغاز جلسه ضمن خوشامدگویی به اعضای محترم و معرفی همکاران در معاونت و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، گزارش فعالیت ها در قالب امور ورزش و تفریحات سالم، امور اجتماعی و شهروندی و امور فرهنگی و هنری ارائه شد. هم چنین به علت کمبود وقت و لزوم حضور برخی اعضا در جلسات دیگر مقرر شد چهارشنبه هفته جاری جلسه دیگری با همین موضوع در محل معاونت تشکیل شود.
معاون شهردار اهواز خاطر نشان کرد: تشکیل این جلسه در محل سازمان باب جدیدی را آغاز کرد. از جمله اتفاقات مهم حضور اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر در یکی از سازمانهای مهم و تاثیرگذار شهرداری اهواز بود. نکته مهم دیگر آشنایی بیشتر اعضای محترم با همکاران خدوم سازمان و برقراری امکان یک گفت و گو و گزارش بی واسطه با اعضای شورای اسلامی شهر بود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به انتظارات اعضای محترم شورای اسلامی اشاره داشت و تصریح کرد: پس از ارائه گزارش توسط همکاران، اعضای حاضر نیز پس از استماع گزارش، انتظارات و مطالباتی را ایراد کردند. البته گفتنی است سایر اعضا بابت تشکیل جلسه و گزارشات دقیق عملکردی از سایر همکاران تقدیر و تشکر کردند.
سراج با اشاره به وضعیت استقرار فیزیکی معاونت فرهنگی اظهار کرد: یکی از مباحث مهمی که در جلسه نسبت به آن صحبت شد محل سازمان فرهنگی بود. در این خصوص که با حضور اعضای شورا و دعوت از مدیر محترم منطقه هفت انجام شد، مقرر شد بحث ساخت یک پارک مجهز با سرعت بیشتری پیگیری و اجرایی گردد.
اسکندر لطفعلی زاده عضو شورای اسلامی شهر گفت: با اشاره به انتظار بالا از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: در این حوزه ها مطالبات فراوانی موجود است. هم چنین مسئله ورزش و کمک به ورزش محلات نیازمند توجه بیشتری می باشد.
سید محسن موسوی زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر، اقدامات و فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی را از جمله مراسم بین الحرمین، دهه کرامت و راهپیمایی عظیم مردم اهواز به سمت مرز چذابه را در کشور بی نظیر دانسته و خاطر نشان ساخت: بایستی بازتاب گسترده خبری اقدامات معاونت در دستور کار قرار گرفته و به درستی منعکس شوند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت همکاران افزود: در زمینه فرهنگی نیازمند هماهنگی بیشتری میان ارگان ها و نهادها هستیم.
موسوی زاده ادامه داد: سایر کارها خصوصا فعالیتهای عمرانی نیز باید بر اساس یک پیوست فرهنگی تعریف شوند، البته تمامی امورات نیاز به فرهنگ سازی داشته که نباید از آن غافل شد.
حسین حیدری، عضو شورای اسلامی شهر، ضمن تقدیر و تشکر بابت تشکیل جلسه و ارائه گزارش عملکردی گفت: اساس و ساختار توسعه پایدار، توسعه فرهنگی است. اگر توسعه فرهنگی نداشته باشیم، در واقع نتوانسته ایم پیشرفت کنیم.
وی افزود: کارهای عمرانی به علت وسعت اجرا طولانی مدت هستند. کار در حوزه فرهنگی نیز بازده طولانی مدتی دارد. با این حال بایستی در این زمینه با دقت بیشتری کار کرد.
محمد هادی قنوات در این جلسه ابراز کرد: از سازمان فرهنگی انتظار می رود در خصوص حمایت و تقویت مساجد، حسینیه ها و سمن های اجتماعی، مددکاران اجتماعی، انجمن های روانشناسی در حوزه کودکان و نوجوانان و نیز سمن های محیط زیست اقداماتی را ترتیب دهد.
سید ناصر موسوی نژاد هم حوزه فرهنگی را یک حوزه تخصصی دانسته و تصریح کرد: خروجی هر کاری بدون پیوست فرهنگی در ادامه متوقف خواهد شد. دغدغه ی خاص شهروندان اهوازی در ذات کار فرهنگی، آموزش است. این آموزش می تواند در بحث آب های سطحی، نخاله ها، مشاجرات لفظی و بسیاری موارد دیگر توسط سازمان فرهنگی صورت پذیرد.
وی استفاده از ظرفیت هنر را در زمینه تاثیرگذاری بسیار مهم دانست و گفت: به نظر می رسد اجرای تئاتر می تواند نقش خوبی در این زمینه ایفا نماید. من قبلا در این خصوص پیشنهاداتی را داده بودم. هم چنین می توان کارهای مناسبتی را در اهواز به صورت شرق و غرب انجام داد.
محمدجعفر فلسفی نیز اظهار کرد: هدف اول از کارکرد سازمان فرهنگی، ارائه خدمات فرهنگی است. اما این مسئله در کلانشهری مانند اهواز جدی تر است. در خصوص بحث نشاط اجتماعی، نیاز به کار بیشتری احساس می شود.
وی به اهمیت انتخاب یک شعار در ابتدای هر سال اشاره کرد و افزود: با انتخاب شعار در واقع مسیر خدمت رسانی مشخص می شود. اهداف و اولویت ها تعیین می گردند. ضمن آن که انتظار می رود نظرات بیشتری در خصوص اقدامات اخذ شده تا بتوان در ادامه دفاع بهتری از فعالیت های سازمان فرهنگی ترتیب داد.
محمدرضا ایزدی نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری چنین جلسه ای با اشاره به بحث زمین های ورزشی تصریح کرد: خواستار آن هستیم که در این زمینه هماهنگی های بیشتری ما بین شواری شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی صورت پذیرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

کارامدی دفاعی رزمندگان اسلام در عملیات بیت المقدس به اثبات رسید

شتاب بخشی به بازسازی خرمشهر ضرورت برای پاسداشت مقاومت ها است

روحیه انقلابی رمز پیروزی در جنگ فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است

ابر و باد و باران شمال و شرق خوزستان را فرا می گیرد

آسمان آخر هفته خوزستان غبارآلود است

خروجی آب شیرین تالاب شادگان به خلیج فارس مسدود شد

درگیری خانوادگی در الوار گرمسیری اندیمشک یک کشته برجا گذاشت

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

کارمند اداره برق شوش بدلیل برق گرفتگی جان باخت

مرکز نیکوکاری غدیر دهدز افتتاح شد

باند سارقان منزل و مغازه در اهواز متلاشی شد

وزش باد و گرد و غبار برای خوزستان پیش بینی می شود

فشار خون بالا، عامل بسیاری از مرگ‌های زیر 70 سال

خوزستان، شمال ابر، جنوب غبار

فشار خون بالا از مهمترین علل بیماری های ناتوان کننده است

زمین‌لرزه 3.7 ریشتری در سردشت هندیجان

سردشت هندیجان لرزید

برگزاری 2 هزار برنامه به مناسبت روزهای سوم و چهارم خرداد در خوزستان

مردم مراقب کلاهبرداری‌های پیامکی باشند

روستای سیل‌زده "حمدان سلجه"؛ بلاتکلیفی، چادرنشینی، گرما

17مغازه به دلیل رعایت نکردن شئونات اسلامی درآبادان پلمپ شدند

230 تن گندم در اندیمشک طعمه حریق شد

جوان موتورسوار در برخورد با تانکر جان داد

ساعت کاری جدید بانک‌های خوزستان اعلام شد

کمیته امداد دزفول یکهزارو573 دانش آموز و دانشجو زیرپوشش دارد

ادارات خوزستان از امروز با ساعت کاری جدید فعالیت می‌کنند

دعای روز شانزدهم ماه مبارک رمضان

به من زندگی ببخش ...

اطلاعیه هواشناسی خوزستان در پی پیش‌بینی وقوع گرد و غبار

بیش از 50 درصد ناوگان تاکسیرانی اهواز فرسوده است

پیش‌بینی باد و‌ خاک برای امروز فردای خوزستان

شهردار جدید زیربار سهم خواهی ها نرود

تصویب 16 لایحه در جلسه امروز شورای شهر اهواز

سرنوشت شهرداران گذشته را نصب‌العین قرار دهیم

روایت هواشناسی خوزستان از خاک و باد و سیل / کارشناسان پیش‌بینی خوزستان بهترینند

2نفر از خطر غرق شدن در رودخانه کارون در اهواز نجات یافتند

2،5 میلیارد ریال کالای قاچاق در آبادان کشف شد

رکورد سالیانه بارش باران در ایذه شکسته شد

خطر "ناگ انسانی" در خوزستان هنوز رفع نشده است

21موردحادثه براثر وقوع طوفان در اهواز رخ داد

شب پر حادثه آتش‌نشانان در پی توپ و تشر طوفان در اهواز

صاعقه جان یک مرد ایذه‌ای را گرفت

وقوع 8 مورد آتش سوزی در پی طوفان دیشب اهواز

مردم با پیکر پیشکسوت تئاتر آبادان وداع کردند

کشف و توقیف 2.5 میلیارد ریال کالای قاچاق در آبادان

اولین جلسه پیگیری عملیات لایروبی اروند خردادماه برگزار می شود

پلمب 30 قهوه‌خانه غیرمجاز در اهواز

دعای روز پانزدهم ماه مبارک رمضان

گرد و خاک هوای آبادان و خرمشهر را آلوده کرد

آذرخش چهار نفر را در ایذه مصدوم کرد