پیام خوزستان

آخرين مطالب

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی اجتماعي

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش اداره ارتباطات سازمان، احمد سراج معاون شهردار و رئیس این سازمان از حضور اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در آن معاونت خبر داد.
احمد سراج با اعلام خبر فوق گفت: پیرو پیشنهادی که در صحن شورای اسلامی شهر ارائه شد هشت تن از اعضای شورای شهر روز گذشته در این سازمان حاضر شده و جلسه ای با موضوع گزارش عملکرد سازمان برگزار شد. این جلسه در نوع خود بی نظیر بوده و برای اولین بار در شهرداری اهواز و در سطح معاونت ها تشکیل شده است.
این مقام مسئول افزود: آقایان موسی پور، ایزدی، حیدری، قنوات، لطفعلی زاده، موسوی زاده و موسوی نژاد در این جلسه حضور داشتند.
وی ادامه داد: در آغاز جلسه ضمن خوشامدگویی به اعضای محترم و معرفی همکاران در معاونت و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، گزارش فعالیت ها در قالب امور ورزش و تفریحات سالم، امور اجتماعی و شهروندی و امور فرهنگی و هنری ارائه شد. هم چنین به علت کمبود وقت و لزوم حضور برخی اعضا در جلسات دیگر مقرر شد چهارشنبه هفته جاری جلسه دیگری با همین موضوع در محل معاونت تشکیل شود.
معاون شهردار اهواز خاطر نشان کرد: تشکیل این جلسه در محل سازمان باب جدیدی را آغاز کرد. از جمله اتفاقات مهم حضور اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر در یکی از سازمانهای مهم و تاثیرگذار شهرداری اهواز بود. نکته مهم دیگر آشنایی بیشتر اعضای محترم با همکاران خدوم سازمان و برقراری امکان یک گفت و گو و گزارش بی واسطه با اعضای شورای اسلامی شهر بود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به انتظارات اعضای محترم شورای اسلامی اشاره داشت و تصریح کرد: پس از ارائه گزارش توسط همکاران، اعضای حاضر نیز پس از استماع گزارش، انتظارات و مطالباتی را ایراد کردند. البته گفتنی است سایر اعضا بابت تشکیل جلسه و گزارشات دقیق عملکردی از سایر همکاران تقدیر و تشکر کردند.
سراج با اشاره به وضعیت استقرار فیزیکی معاونت فرهنگی اظهار کرد: یکی از مباحث مهمی که در جلسه نسبت به آن صحبت شد محل سازمان فرهنگی بود. در این خصوص که با حضور اعضای شورا و دعوت از مدیر محترم منطقه هفت انجام شد، مقرر شد بحث ساخت یک پارک مجهز با سرعت بیشتری پیگیری و اجرایی گردد.
اسکندر لطفعلی زاده عضو شورای اسلامی شهر گفت: با اشاره به انتظار بالا از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: در این حوزه ها مطالبات فراوانی موجود است. هم چنین مسئله ورزش و کمک به ورزش محلات نیازمند توجه بیشتری می باشد.
سید محسن موسوی زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر، اقدامات و فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی را از جمله مراسم بین الحرمین، دهه کرامت و راهپیمایی عظیم مردم اهواز به سمت مرز چذابه را در کشور بی نظیر دانسته و خاطر نشان ساخت: بایستی بازتاب گسترده خبری اقدامات معاونت در دستور کار قرار گرفته و به درستی منعکس شوند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت همکاران افزود: در زمینه فرهنگی نیازمند هماهنگی بیشتری میان ارگان ها و نهادها هستیم.
موسوی زاده ادامه داد: سایر کارها خصوصا فعالیتهای عمرانی نیز باید بر اساس یک پیوست فرهنگی تعریف شوند، البته تمامی امورات نیاز به فرهنگ سازی داشته که نباید از آن غافل شد.
حسین حیدری، عضو شورای اسلامی شهر، ضمن تقدیر و تشکر بابت تشکیل جلسه و ارائه گزارش عملکردی گفت: اساس و ساختار توسعه پایدار، توسعه فرهنگی است. اگر توسعه فرهنگی نداشته باشیم، در واقع نتوانسته ایم پیشرفت کنیم.
وی افزود: کارهای عمرانی به علت وسعت اجرا طولانی مدت هستند. کار در حوزه فرهنگی نیز بازده طولانی مدتی دارد. با این حال بایستی در این زمینه با دقت بیشتری کار کرد.
محمد هادی قنوات در این جلسه ابراز کرد: از سازمان فرهنگی انتظار می رود در خصوص حمایت و تقویت مساجد، حسینیه ها و سمن های اجتماعی، مددکاران اجتماعی، انجمن های روانشناسی در حوزه کودکان و نوجوانان و نیز سمن های محیط زیست اقداماتی را ترتیب دهد.
سید ناصر موسوی نژاد هم حوزه فرهنگی را یک حوزه تخصصی دانسته و تصریح کرد: خروجی هر کاری بدون پیوست فرهنگی در ادامه متوقف خواهد شد. دغدغه ی خاص شهروندان اهوازی در ذات کار فرهنگی، آموزش است. این آموزش می تواند در بحث آب های سطحی، نخاله ها، مشاجرات لفظی و بسیاری موارد دیگر توسط سازمان فرهنگی صورت پذیرد.
وی استفاده از ظرفیت هنر را در زمینه تاثیرگذاری بسیار مهم دانست و گفت: به نظر می رسد اجرای تئاتر می تواند نقش خوبی در این زمینه ایفا نماید. من قبلا در این خصوص پیشنهاداتی را داده بودم. هم چنین می توان کارهای مناسبتی را در اهواز به صورت شرق و غرب انجام داد.
محمدجعفر فلسفی نیز اظهار کرد: هدف اول از کارکرد سازمان فرهنگی، ارائه خدمات فرهنگی است. اما این مسئله در کلانشهری مانند اهواز جدی تر است. در خصوص بحث نشاط اجتماعی، نیاز به کار بیشتری احساس می شود.
وی به اهمیت انتخاب یک شعار در ابتدای هر سال اشاره کرد و افزود: با انتخاب شعار در واقع مسیر خدمت رسانی مشخص می شود. اهداف و اولویت ها تعیین می گردند. ضمن آن که انتظار می رود نظرات بیشتری در خصوص اقدامات اخذ شده تا بتوان در ادامه دفاع بهتری از فعالیت های سازمان فرهنگی ترتیب داد.
محمدرضا ایزدی نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری چنین جلسه ای با اشاره به بحث زمین های ورزشی تصریح کرد: خواستار آن هستیم که در این زمینه هماهنگی های بیشتری ما بین شواری شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی صورت پذیرد.
نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

زمان واریز کمک هزینه نقدی مستمری بگیران

کارت سوخت؛راهکار بانک ها برای جذب نقدینگی

چهار پزشک متخصص جذب مراکز درمانی هندیجان شدند

سایه حواشی ماندن یا رفتن شهرداراهواز بر جلسه شورای شهر

تصویب دو لایحه در جلسه امروز شورای شهر اهواز

سرنوشت عجیب 3 نفری که دوست‌شان را به‌خاطر سوءظن به تجاوز کشتند

اهالی یک روستای ایذه خواستار جابجایی منازلشان شدند

ناآشنایی با فنون شنا مهم ترین عامل غرق شدگی در خوزستان است

تصادف نیسان با موتورسیکلت در شوش یک کشته بر جا گذاشت

تیراندازی در آبادان 2کشته بر جا گذاشت

نتیجه احداث سپیتک کوی عابدی در منطقه سه مطلوب بود

رنگ آمیزی نرده های پل شهید صیاد شیرازی در منطقه دو

شستشوی جداول در منطقه سه

دیدار مردمی مدیر منطقه هفت شهرداری اهواز با اهالی سپیدار

پیاده روسازی اطراف پل ولایت در منطقه سه

دیدار حضوری و چهره به چهره مدیر منطقه دو با شهروندان

تئاتر خیابانی به مدارس سطح منطقه 5 رفت

خیابان های سطح منطقه چهار زیرسازی و لکه گیری شدند

نشاء کاری گل اطلسی درسطح منطقه چهار

پاکسازی زمین های خالی سطح منطقه 8

مدیر منطقه هفت: معاونت خدمات شهری از واحدهای مهم شهرداری است

برگزاری کارگاه تخصصی درآمدی شهرداریها در اهواز

شهردار اهواز: 91 درصد شهروندان اهواز هزینه عوارض پسماند را پرداخت نمی‌کنند

کارگران امسال چقدر عیدی می‌گیرند؟

شرایطی که زن حق دریافت مهریه ندارد

خوزستان تا آخر هفته بارانی نیست

اردوی جهادی بسیج دانشجویی شوش برگزارشد

مادر باردار در منطقه تخت گلزار اندیمشک نجات یافت

تاخیر پرداخت بدهی‌های سازمان‌های بیمه‌گر در تامین خون بیماران مشکل ایجاد می‌کند

خوزستان تا آخر هفته بارانی نیست

91 درصد شهروندان اهواز هزینه مدیریت پسماند را پرداخت نمی‌کنند

تداوم عملیات تکمیلی فاز دو پارک ثامن الائمه

بررسی طرح برگزاری استانی گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و ترافیک

حریق خودرو رنو در کوی شهید محسن

نشت گاز از آبگرمکن دیواری حادثه آفرید

نجات دختر بچه محبوس در سرویس بهداشتی

مراسم قرعه کشی مسابقات دارت شهرداری کلانشهرهای کشور برگزار شد

بازدید معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اهواز از مرکز کنترل ترافیک

قیر پاشی و آسفالت باند برگشت جاده اهواز-حمیدیه

سومین کارگاه پیشگیری از ایدز در سرای محله کیانشهر

ملاقات عمومی مدیر منطقه 8 با شهروندان

رسیدگی به درخواست شهروندان در برنامه ملاقات حضوری مدیرمنطقه 5 شهرداری اهواز

لوله گذاری دفع آبهای سطحی در منطقه 8

حضور رئیس و عضو شورای اسلامی شهر در سازمان آرامستانها

شهرداری اهواز، میزبان مسابقات دارت شهرداری کلانشهرهای کشور

بار ترافیکی میدان الغدیر کاهش پیدا می‌‌کند

بازدید علمی دانش آموزان از خانه بازیافت سرای محله کیانشهر

طرح ساماندهی مشاغل آلاینده شهری در دستور کارسازمان ساماندهی قرار گرفت

امداد گران اعتماد اجتماعی را جلب کنند

9 میلیارد ریال کالای قاچاق در خوزستان کشف شد