پیام خوزستان

آخرين مطالب

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی اجتماعي

اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - به گزارش اداره ارتباطات سازمان، احمد سراج معاون شهردار و رئیس این سازمان از حضور اعضای شورای اسلامی شهر اهواز در آن معاونت خبر داد.
احمد سراج با اعلام خبر فوق گفت: پیرو پیشنهادی که در صحن شورای اسلامی شهر ارائه شد هشت تن از اعضای شورای شهر روز گذشته در این سازمان حاضر شده و جلسه ای با موضوع گزارش عملکرد سازمان برگزار شد. این جلسه در نوع خود بی نظیر بوده و برای اولین بار در شهرداری اهواز و در سطح معاونت ها تشکیل شده است.
این مقام مسئول افزود: آقایان موسی پور، ایزدی، حیدری، قنوات، لطفعلی زاده، موسوی زاده و موسوی نژاد در این جلسه حضور داشتند.
وی ادامه داد: در آغاز جلسه ضمن خوشامدگویی به اعضای محترم و معرفی همکاران در معاونت و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی، گزارش فعالیت ها در قالب امور ورزش و تفریحات سالم، امور اجتماعی و شهروندی و امور فرهنگی و هنری ارائه شد. هم چنین به علت کمبود وقت و لزوم حضور برخی اعضا در جلسات دیگر مقرر شد چهارشنبه هفته جاری جلسه دیگری با همین موضوع در محل معاونت تشکیل شود.
معاون شهردار اهواز خاطر نشان کرد: تشکیل این جلسه در محل سازمان باب جدیدی را آغاز کرد. از جمله اتفاقات مهم حضور اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر در یکی از سازمانهای مهم و تاثیرگذار شهرداری اهواز بود. نکته مهم دیگر آشنایی بیشتر اعضای محترم با همکاران خدوم سازمان و برقراری امکان یک گفت و گو و گزارش بی واسطه با اعضای شورای اسلامی شهر بود.
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی به انتظارات اعضای محترم شورای اسلامی اشاره داشت و تصریح کرد: پس از ارائه گزارش توسط همکاران، اعضای حاضر نیز پس از استماع گزارش، انتظارات و مطالباتی را ایراد کردند. البته گفتنی است سایر اعضا بابت تشکیل جلسه و گزارشات دقیق عملکردی از سایر همکاران تقدیر و تشکر کردند.
سراج با اشاره به وضعیت استقرار فیزیکی معاونت فرهنگی اظهار کرد: یکی از مباحث مهمی که در جلسه نسبت به آن صحبت شد محل سازمان فرهنگی بود. در این خصوص که با حضور اعضای شورا و دعوت از مدیر محترم منطقه هفت انجام شد، مقرر شد بحث ساخت یک پارک مجهز با سرعت بیشتری پیگیری و اجرایی گردد.
اسکندر لطفعلی زاده عضو شورای اسلامی شهر گفت: با اشاره به انتظار بالا از سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی گفت: در این حوزه ها مطالبات فراوانی موجود است. هم چنین مسئله ورزش و کمک به ورزش محلات نیازمند توجه بیشتری می باشد.
سید محسن موسوی زاده دیگر عضو شورای اسلامی شهر، اقدامات و فعالیت های سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی را از جمله مراسم بین الحرمین، دهه کرامت و راهپیمایی عظیم مردم اهواز به سمت مرز چذابه را در کشور بی نظیر دانسته و خاطر نشان ساخت: بایستی بازتاب گسترده خبری اقدامات معاونت در دستور کار قرار گرفته و به درستی منعکس شوند.
وی در ادامه با اشاره به فعالیت همکاران افزود: در زمینه فرهنگی نیازمند هماهنگی بیشتری میان ارگان ها و نهادها هستیم.
موسوی زاده ادامه داد: سایر کارها خصوصا فعالیتهای عمرانی نیز باید بر اساس یک پیوست فرهنگی تعریف شوند، البته تمامی امورات نیاز به فرهنگ سازی داشته که نباید از آن غافل شد.
حسین حیدری، عضو شورای اسلامی شهر، ضمن تقدیر و تشکر بابت تشکیل جلسه و ارائه گزارش عملکردی گفت: اساس و ساختار توسعه پایدار، توسعه فرهنگی است. اگر توسعه فرهنگی نداشته باشیم، در واقع نتوانسته ایم پیشرفت کنیم.
وی افزود: کارهای عمرانی به علت وسعت اجرا طولانی مدت هستند. کار در حوزه فرهنگی نیز بازده طولانی مدتی دارد. با این حال بایستی در این زمینه با دقت بیشتری کار کرد.
محمد هادی قنوات در این جلسه ابراز کرد: از سازمان فرهنگی انتظار می رود در خصوص حمایت و تقویت مساجد، حسینیه ها و سمن های اجتماعی، مددکاران اجتماعی، انجمن های روانشناسی در حوزه کودکان و نوجوانان و نیز سمن های محیط زیست اقداماتی را ترتیب دهد.
سید ناصر موسوی نژاد هم حوزه فرهنگی را یک حوزه تخصصی دانسته و تصریح کرد: خروجی هر کاری بدون پیوست فرهنگی در ادامه متوقف خواهد شد. دغدغه ی خاص شهروندان اهوازی در ذات کار فرهنگی، آموزش است. این آموزش می تواند در بحث آب های سطحی، نخاله ها، مشاجرات لفظی و بسیاری موارد دیگر توسط سازمان فرهنگی صورت پذیرد.
وی استفاده از ظرفیت هنر را در زمینه تاثیرگذاری بسیار مهم دانست و گفت: به نظر می رسد اجرای تئاتر می تواند نقش خوبی در این زمینه ایفا نماید. من قبلا در این خصوص پیشنهاداتی را داده بودم. هم چنین می توان کارهای مناسبتی را در اهواز به صورت شرق و غرب انجام داد.
محمدجعفر فلسفی نیز اظهار کرد: هدف اول از کارکرد سازمان فرهنگی، ارائه خدمات فرهنگی است. اما این مسئله در کلانشهری مانند اهواز جدی تر است. در خصوص بحث نشاط اجتماعی، نیاز به کار بیشتری احساس می شود.
وی به اهمیت انتخاب یک شعار در ابتدای هر سال اشاره کرد و افزود: با انتخاب شعار در واقع مسیر خدمت رسانی مشخص می شود. اهداف و اولویت ها تعیین می گردند. ضمن آن که انتظار می رود نظرات بیشتری در خصوص اقدامات اخذ شده تا بتوان در ادامه دفاع بهتری از فعالیت های سازمان فرهنگی ترتیب داد.
محمدرضا ایزدی نیز ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری چنین جلسه ای با اشاره به بحث زمین های ورزشی تصریح کرد: خواستار آن هستیم که در این زمینه هماهنگی های بیشتری ما بین شواری شهر و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی صورت پذیرد.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سیلاب‌ به هورالعظیم جان دوباره بخشید

پیگیر مطالبات بازنشستگان هفت تپه هستیم

عشایر خوزستان خواهان تداوم مسولیت آیت الله جزایری شدند

جمع آوری معتادان متجاهر یکی از مشکلات جدی کلانشهر اهواز است

بیمارستان صنایع پتروشیمی ماهشهر به تعزیرات معرفی شد

قاچاقچیان ذغال به جنگل بانان ایذه تیراندازی کردند

بهره‌برداری از کمپ نگهداری معتادان متجاهر خوزستان تا پایان سال

جزئیات ایجاد اردوگاه کار و درمان "بوستان کرامت" در خوزستان

در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی انسجام و برنامه‌ریزی وجود ندارد

کلاهبرداری با خودرو‌های ارزان قیمت!

فریب پیامک جعلی «سهام عدالت» را نخورید

بیماری های زنان در خوزستان شیوع بیشتری دارد

سه فردمسلح در تعقیب وگریز ماموران انتظامی دراهواز دستگیرشدند

مجازات مصرف مواد الکلی در کشور بازدارنده نیست

بازدید مشترک مدیرمنطقه 5 و عوامل اجرایی سازمان آبفا اهواز از محل های آبگیر وحادثه خیز در سطح حوزه

پیاده روسازی در کوی نهضت آباد در حال انجام است

پارک تازه تاسیس شهرک برق در منطقه چهار خاکریزی و تسطیح شد

جمع آوری قلیان از فضاهای تفریحی منطقه چهار

کاشت نهال متولدین بهمن ماه در پارک ثامن

دیدار مدیر شهرداری منطقه هفت اهواز با نقاش صاحب سبک بدریسم

پیشرفت فیزیکی احداث "پارک هنر" اهواز در ساحل کارون

چینی‌های خودروساز هم از ایران می‌روند

حادثه در جاده اهواز - آبادان هفت مصدوم بر جا گذاشت

جزئیات حادثه انفجار گاز در دارخوین تشریح شد

نیروی متخصص نیاز مبرم شبکه بهداشت و درمان ماهشهر است

بارندگی پراکنده و مه پدیده های غالب جوی خوزستان است

شمال خوزستان بارانی می‌شود

صلح و سازش بین دو طایفه اندیمشک پس از 4 سال منازعه

کشف 700 عقرب زنده صیدشده توسط متخلفان در باغملک

نصب صندلی بتنی در پارک لاله و بلوار ساحلی شرقی

پیام تسلیت معاون حمل و نقل و ترافیک در پی حادثه تروریستی حمله به اتوبوس نیروهای سپاه

نصب تابلوی اعلام مسیر در سطح منطقه هفت

اجرای عملیات حاشیه زنی در منطقه دو اهواز

تجلیل از بانوان ورزشکار منطقه شش

کاشت درختان مثمر در پارک های منطقه 3

مراسم تودیع و معارفه معاون اجرایی سازمان پایانه های شهرداری اهواز

داوری نخستین سمپوزیوم ملی مجسمه‌سازی فلز و بازیافت دراهواز برگزارشد

عملیات فرم دهی و باز پیرایی فضای سبز در سطح منطقه دو

همه مراکز گاز LPG فعال در اهواز غیرمجاز هستند

بندر امام یکشنبه با قطعی آب مواجه است

فریب دختران با خودروی شاسی بلند و ویلا

دانش‌آموز متهم به قتل معلم در آستانه اجرای حکم

زمان پایان اعتبار کارت‌های ملی قدیمی

افزایش عرضه در بازار مسکن شب عید

ماجرای گم شدن 927 راس دام زنده وارداتی!

قیمت هر کیلو گوشت در بازار تهران

عامل آدم ربایی در اهواز دستگیر شد

تیراندازی در بندرامام منجر به مرگ یک شهروند شد

89مسافر در پایگاه امداد ونجات تاراز اسکان یافتند

بارندگی در برخی نقاط خوزستان ادامه دارد