پیام خوزستان

آخرين مطالب

فراز و نشیب تیم فوتبال نفت آبادان در نیم فصل اول لیگ برتر ورزشي

فراز و نشیب تیم فوتبال نفت آبادان در نیم فصل اول لیگ برتر

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - تیم فوتبال صنعت نفت آبادان که از تیم های کم هزینه لیگ برتر کشور به شمار می رود در نیم فصل اول این مسابقات نتوانست چندان رضایت هواداران خود را جلب کند.
به گزارش ایرنا تیم فوتبال صنعت نفت آبادان پس از عملکرد مناسب در فصل گذشته انتظار هواداران خود را افزایش داد ولی در ابتدای فصل ترکیب این تیم دچار 90 درصد دگرگونی شد.
جدا شدن ستاره هایی مانند شیبما، عبدالله زاده، سزار توان تاکتیکی تیم صنعت نفت را کاهش داد تا جایی که این تیم بیشترین تساوی را در نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال کشور به نام ثبت کرد.
تیم نفت آبادان در بازار نقل و انتقالات ابتدای فصل به دلایلی نتوانست بازیکن با کیفیتی البته بجز اکبر ایمانی که تنها خرید خوب تیم بود، جذب نماید.
مدیریت باشگاه صنعت نفت بر خلاف فصل گذشته که چهار بازیکن خارجی با کیفیت جذب کرد و با این چهار بازیکن برای هر تیمی، حریفی سرسخت بود در این فصل اقدام به خرید 2 بازیکن خارجی ضعیف کرد تا مورد انتقاد اهالی فوتبال آبادان قرار گیرد.
پریرا، مگنو و سزار که یکی از بهترین مثلث‌ های لیگ فصل گذشته را تشکیل داده بودند، در حالی که با باشگاه صنعت نفت آبادان توافق کرده بودند در اقدامی غیر منتظره از حضور مجدد در آبادان خودداری کردند تا سرمربی پرتغالی صنعت نفت برای پر کردن جای خالی آنها با چالش جدی مواجه شود.
از سوی دیگر بازیکنان ایرانی که فصل گذشته با حضور فراز کمالوند به صنعت نفت آمده بودند تمایلی به ماندن در جنوب غرب کشور را نداشتند تا باز هم دست کادر فنی این تیم خالی تر از گذشته شود.
برزیلی های ایران که در خط دفاعی بیشترین تغییرات را داشت با پذیرفتن 19 گل خورده متزلزل نشان داد، وفا هخامنش که سابقه بازی در تیم ملی جوانان ایران را دارد نتوانست جای خالی علی عبدالله زاده را در قلب خط دفاعی حفظ کند تا بیشرین آسیب صنعت نفت از طریق این مدافع بلندقامت وارد شود.
هر چه از زمان مسابقات نیم فصل اول لیگ برتر فوتبال گذشت و تیم های دیگر جدول لیگ به هماهنگی آرمانی رسیدند کار برای تیم متوسط نفت آبادان سخت تر شد و روزهای بد این تیم فرا رسید.
نفتی ها که در فصل گذشته و در فاز هجومی با وجود پریرا و جاسم کرار آماده بلای جان خط دفاعی تمامی رقیبان خود شده بودند در این فصل بسیار کم فروغ نشان دادند و در 15 بازی فقط 14 گل به ثمر رساندند تا نشان دهند مهاجمان این تیم چارچوب شناس نیستند.
تساوی برابر سپاهان و پرسپولیس، پیروزی بر تراکتورسازی و سایپا بهترین نتایج این تیم در نیم فصل اول بود ولی در بازی های دیگر نفتی ها متحمل هشت تساوی و سه باخت شدند.
البته بازیکنان بومی تیم صنعت نفت که اکثرا در فاز هجومی به کار گرفته شدند نمایش خیره کننده ای داشتند و در خیلی از مسابقات این تیم نتیجه را رقم زدند.
یکی از دلایل عدم نتیجه گیری تیم صنعت نفت هم بی ارتباط با اشتباهات داوری نبود و به گفته کارشناسان داوری نفتی ها حداقل هشت امتیاز را به واسطه اشتباهات داوری از دست داد تا با 16 امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گیرد
**نارضایتی هواداران
هواداران آبادانی تیم فوتبال صنعت نفت که به واسطه بازی های هجومی فصل گذشته این تیم انتظار داشتند در فصل جاری تقویت شود به شدت از نتایج به دست آمده تیم محبوب شهرشان ناراضی هستند.
یکی از هواداران تیم صنعت نفت آبادان به خبرنگار ایرنا گفت: فصل گذشته تیم به شکلی بازی می کرد که آبادانی ها می پسندند ولی در این فصل شاهد تیمی محتاط بودیم.
سعید حاجیان اظهار داشت: مدیریت باشگاه متاسفانه در حفظ شاکله فصل گذشته موفق نشان نداد و با از دست دادن بازیکنان خود بخصوص بازیکنان خارجی تیم را تضعیف کردند.
یکی دیگر از هواداران تیم صنعت نفت نیز گفت: فوتبال تنها تفریح مردم آبادان است و همه آبادانی ها به تیم صنعت نفت عشق می ورزند ولی امسال این تیم به سوهان روح هوداران تبدیل شد.
منصور رفیعی افزود: انتظار می رفت تیم صنعت نفت با حفظ بازیکنان فصل گذشته و با اضافه شدن بازیکنان مطرح به تیمی مدعی در فصل جاری تبدیل شود ولی شرایط برعکس پیش رفت.
**عدم شناخت مربی پرتغالی از فرهنگ فوتبال ایران
یکی از کارشناسان فوتبال استان خوزستان گفت: تیم فوتبال صنعت نفت در این فصل دچار دو بعد منفی مدیریتی و تاکتیکی شد.
عبدالرضا شاه غریب اظهار داشت: علی عیسی زاده که از سال 93 مدیریت باشگاه صنعت نفت را بر عهده دارد توجه ای به بومی گرایی نداشت تا اکنون تیم به چالش کشیده شود.
وی افزود: با سیاستی که باشگاه صنعت نفت پیش برد و با هزینه های گزافی که برای جذب بازیکنان غیر بومی متحمل شد اکنون انگیزه در استعدادهای فوتبال آبادان از بین رفت و اکثر جوانان خانه نشین شدند.
این کارشناس فوتبال خوزستان گفت: مدیریت باشگاه نگاه خاص به کار ساختاری نداشت و در این فصل نیز با از دست دادن بازیکنان مهم فصل گذشته در نتیجه گیری ضعیف عمل کرد.
شاه غریب با انتقاد از عملکرد سرمربی تیم فوتبال صنعت نفت آبادان نیز گفت: در چند سال اخیر تیم صنعت نفت اقدام به جذب مربیان غیر بومی و ناکارآمد بخصوص مربیان پرتغالی کرد که برای فوتبال آبادان طبعات داشت.
وی تصریح کرد: سرجیو در این فصل نشان داد شناختی از فرهنگ فوتبال ایران ندارد و اشراف کامل بر بازیکنان صنعت نفت را نداشت.
کارشناس فوتبال صنعت نفت گفت: بازیکنان خارجی که در این فصل به تیم صنعت نفت ملحق شدند عملکردی فوق العاده ضعیفی داشتند و با شرایط سخت اقتصادی فقط باشگاه متحمل هزینه های سنگین شد.
وی اظهار داشت: نفت برای موفقیت در نیم فصل دوم نیاز به تقویت دارد و اگر نتواند بازیکنانی با کیفیت بالا جذب کند قطعا برای ماندن در لیگ برتر با مشکل اساسی مواجه می شود.
**تقویت تیم در نیم فصل دوم
مدیر عامل باشگاه صنعت نفت آبادان گفت: تیم فوتبال صنعت نفت در نیم فصل دوم با جذب بازیکنان جدید تقویت خواهد شد.
علی عیسی زاده در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: امسال تیم فوتبال نفت آبادان با تغییرات زیادی در ترکیب خود مواجه شد و با توجه به داشته هایمان نتایج قابل قبولی کسب کردیم.
وی افزود: بازیکنان خارجی که فصل گذشته عملکرد مناسبی در تیم داشتند امسال از این تیم جدا شدند و با توجه به مشکلات ارزی موفق به جذب بازیکن خارجی نشدیم.
مدیر عامل باشگاه صنعت نفت آبادان با اشاره به جذب بازیکنان جدید در نیم فصل دوم گفت: در تمامی خطوط نیاز به بازیکن جدید داریم و قطعا در نیم فصل دوم چند بازیکن جدید به تیم اضافه خواهند شد.
عیسی زاده با اشاره به مشکلات ارزی گفت: سعی ما این است بازیکنان با کیفیت خارجی جذب کنیم ولی با توجه به مشکلات ارزی که باشگاه متحمل شده احتمال جذب بازیکن ایرانی بیشتر است.
7104/6068

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

4 خوزستانی در اردوی تیم ملی جودو نوجوانان

تیم سورتمه اهواز به برتری رسید

توسعه زیرساخت های ورزش استان در اولویت است

2 خبر از رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام تختی

مبعلی از تیم استقلال خوزستان جدا شد

ایمان مبعلی رسما از استقلال خوزستان جدا شد/مقصد بعدی فولاد؟

مدافع فولاد خوزستان جدایی خود را از این تیم اعلام کرد

اهواز میزبان مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم قهرمانی کشور شد

حضور تیم فوتسال فولاد در مسابقات دسته اول کارگری کشور

قضاوت 2 خوزستانی در مسابقات بین‌المللی کشتی فرنگی

مرکز فیزیوتراپی ورزشی باشگاه نفت آبادان آماده ارائه خدمات به ورزشکاران است

میزبانی اهواز از راند پایانی مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم کشور

دلیل حذف پتروشیمی از بسکتبال باشگاه‌های جهان برای ما واضح نیست

حذف پتروشیمی از جام باشگاه‌های بسکتبال جهان

پیمان شیرزادی از فولاد رفتنی شد

دروازه بان استقلال خوزستان از این تیم جدا شد

پیمان میری از نفت مسجدسلیمان جدا شد

ماریو بودیمیر بازیکن جدید پرسپولیس؛ قاتلی خونسرد یا مهاجمی بی انگیزه!!

ستاره محبوب برانکو بازهم مصدوم شد

وعده به بازیکنان استقلال برای افزایش انگیزه آنها

فولاد خوزستان با یک تیم باشگاهی از کشور غنا دیدار می کند

حضور گرجستان و مصر در رقابت‌ های کشتی فرنگی جام تختی قطعی شد

آبادان میزبان مسابقات کاراته قهرمانی کشور شد

دعوت 4 خوزستانی به اردوی انتخابی تیم‌ملی دو و میدانی نوجوانان

جدایی گلر استقلال خوزستان از این تیم

به دلیل نبود زیرساخت، 10 درصد از اهداف‌مان هم محقق نشده است

تمجید باشگاه "آ اس‌ رم" ایتالیا از فولاد

دیدار تدارکاتی فولاد در کیش با تیم‌های داخلی و خارجی

مسابقات کشتی فرنگی جام تختی با حضور 16 تیم برگزار می شود

دیدار تدارکاتی فولاد در کیش با تیم‌های داخلی و خارجی

حضور وزیر ورزش در مراسم افتتاح سالن 2500 نفری اندیمشک

تساوی فولادنوین در لیگ دو فوتبال با حضور سرمربی تیم ملی جوانان

ایرانسل خواهان قرارداد با چهار تیم خوزستانی لیگ برتر است

تیم بسکتبال پتروشیمی جام باشگاه های جهان را از دست داد

مهاجم نفت مسجدسلیمان از این تیم جدا شد

چهار بازیکن جدید به تیم فوتبال کارون اروند خرمشهر پیوستند

بوستانی سرمربی استقلال خوزستان شد

کریم بوستانی رسما سرمربی استقلال خوزستان شد

سه کشتی گیر جوان خوزستانی در جام تختی شرکت می کنند

حضور 6 تیم خارجی در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی قطعی شد

فراخوانده شدن عبدولی از سوی بنا برای حضور در جام وهبی امره ترکیه

نشان برنز کشتی‌گیر خوزستانی در مسابقات پهلوانی کشور

دیدار تدارکاتی شاگردان سرجیو و مرزبان در آبادان

شریعتی: تا سال گذشته پای استقلال خوزستان ایستادم اما اکنون متولی دارد

دعوت 2 خوزستانی به اردوی استعدادهای برتر هندبال کشور

شناگر خوزستانی در اردوی انتخابی تیم ملی معلولان

تجهیز جاده های سلامت خوزستان به تجهیزات ورزشی

میزبانی جام حذفی فوتبال از خرمشهر جابجا نشده است

مهاجم سابق تیم پارس جنوبی به نفت مسجدسلیمان پیوست

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان برابر ذوب آهن متوقف شد