پیام خوزستان

آخرين مطالب

رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند خبر داد:

استقلال هیات های آبادان و خرمشهر از هیات بدمینتون خوزستان ورزشي

استقلال هیات های آبادان و خرمشهر از هیات بدمینتون خوزستان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند گفت: بر اساس قانون مقرر شد هیات های ورزشی این منطقه از هیات‌های استان خوزستان جدا شوند و زیر نظر هیات های منطقه آزاد فعالیت خود را دنبال کنند.
  محمود نواصر در نشست خبری با اصحاب رسانه که در مرکز همایش‌های هتل بین‌المللی پارسیان آبادان برگزار شد، اظهار کرد: پس از تشکیل اداره کل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند که با پیگیری‌های سازمان منطقه آزاد اروند به ویژه پیمان ادیبی، مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند صورت گرفت، بر اساس قانون مقرر شد هیات های ورزشی این منطقه از‌ هیات‌های استان خوزستان جدا شوند و زیر نظر هیات های منطقه آزاد فعالیت خود را دنبال کنند.
وی افزود : هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند در تاریخ 13 شهریور ماه سال گذشته تشکیل شد که این اتفاق خوشحالی جامعه بدمینتون شهرهای منطقه آزاد اروند را در پی داشت زیرا بسیاری از سهمیه‌ها همچون استعدادیابی، شرکت در کارگاه‌های آموزشی فدراسیون، مسابقات کشوری و غیره که پیش تر از طریق هیات بدمینتون استان خوزستان در اختیار شهرهای این منطقه قرار می‌گرفت، هم‌اکنون مستقیا از طریق فدراسیون سهمیه‌ای جدا به این شهرها اعطا می‌شود.
وی ادامه داد : کلیه ادارات، باشگاه‌ها و ورزشکاران بدمینتون شهرهای آبادان و خرمشهر برای پیگیری امورات خود فقط باید از طریق هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند اقدام کنند.
نواصر با بیان اینکه بر اساس قوانین منطقه آزاد اروند هیات های بدمینتون دو شهر آبادان و خرمشهر طبق ساختار جدید از هیات استان خوزستان مستقل شده‌اند، تصریح کرد : هیات های آبادان و خرمشهر هم اکنون زیر نظر هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند هستند. 
وی بیان کرد: ادارات، سازمان‌ها و بخش خصوصی که قصد میزبانی مسابقات کشوری، حضور در رویدادهای ورزشی و همچنین اخذ کلیه مجوزها در این خصوص را دارند باید از طریق هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند اقدام کنند.
وی ادامه داد: نظارت بر باشگاه‌های ورزشی، بررسی مشکلات ورزشکاران و سایر موارد از طریق هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند انجام می‌شود.
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند با تقدیر از نگاه مثبت رییس فدراسیون به شهرهای این منطقه، خاطر نشان کرد: امیدوارم با شرایط جدیدی که با حمایت‌های ایشان اتفاق افتاده شاهد شکوفایی استعدادهای بالای بدمینتون‌بازان این منطقه باشیم.
وی افزود؛ برای اولین بار در تاریخ شهرهای آبادان و خرمشهر کلاس مربیگری درجه 3 برای آقایان برگزار خواهد شد که طی روزهای آینده شرایط آن اعلام می‌شود. می‌توان این امر را یک رویداد مهم تلقی کرد. مجوز برگزاری این دوره مستقیما از طریق فدراسیون بدمینتون ایران اخذ شده است.
وی از برگزاری دوره استعدایابی بدمینتون در منطقه آزاد اروند خبرداد و گفت: یکی از مواردی که طی روزهای گذشته صورت گرفت، استعدادیابی بود که از طریق فدراسیون بدمینتون مستقیما به هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند ابلاغ شد و پس از برگزاری این استعدادیابی، نتایج آن را به فدراسیون اعلام کردیم.
وی با اشاره به اینکه تاکنون اقدامات قابل توجهی برای رشد و توسعه این ورزش از طریق هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند انجام شده است، عنوان کرد: برای اولین بار در تاریخ بدمینتون این منطقه، مسابقات آزاد بانوان منطقه آزاد اروند برگزار شد که استقبال بالای بانوان شهرهای آبادان و خرمشهر را در پی داشت.
نواصر در بخشی از صحبت های خود به ثبت نام رایگان در بخش آقایان اشاره کرد و افزود: در بخش آقایان، برای اولین بار به مدت یک ماه ثبت نام را رایگان اعلام کردیم و تمام هزینه‌های سالن و مربی توسط هیات پرداخت شد. این اقدام در راستای تشویق و ترغیب بیشتر بازیکنان انجام شد.
وی از برگزاری تمرین مشترک با تیم های پتروشیمی رازی و هیات ماهشهر خبرداد و گفت: در راستای ایجاد شور و نشاط و انگیزه در بین ورزشکاران، یک تمرین مشترک بین تیم منطقه آزاد اروند، پتروشیمی رازی و تیم هیات بدمینتون ماهشهر برگزار شد.
وی تصریح کرد : یک کارگاه آموزشی استعدادیابی برای مربیان در فدراسیون بدمینتون تشکیل شد که یکی از مربیان منطقه آزاد اروند را به این کارگاه اعزام کردیم و برای اولین بار بود که یک مربی در این کلاس و سطح بسیار بالا شرکت می کرد.
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند بیان کرد: کلاس‌های مربیگری، داوری و سایر دوره‌های آموزشی قبلا در اهواز برگزار می‌شد و بُعد مسافت سبب شده بود تا علاقه مندان در شهرهای این منطقه نتوانند در این کلاس‌ها شرکت کنند اما هم‌اکنون با توجه به اینکه برای اخذ مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی مستقیما از طریق فدراسیون اقدام می‌کنیم بنا داریم با برگزاری دوره‌های آموزشی در این منطقه، همه علاقه مندان بدون طی کردن مسافت بالا در این دوره‌ها شرکت کنند.
وی افزود : مربیان و داوران این منطقه بسیار دلسوز و توانمند هستند و به صورت شبانه‌روزی برای رشد و توسعه این ورزش تلاش می‌کنند.
نواصر منابع انسانی بدمینتون در شهرهای آبادان و خرمشهر که تحت سمت‌های مختلف در حال فعالیت هستند، بزرگترین سرمایه این رشته ورزشی در این منطقه دانست و با اشاره به گردشگری ورزشی خاطر نشان کرد: گردشگری ورزشی یکی از موضوعات مورد تاکید ما است و برای اولین بار در بین هیات‌های ورزشی منطقه آزاد اروند، کمیته گردشگری را تشکیل دادیم تا در حوزه گردشگری ورزشی اقدامات قابل توجهی داشته باشیم.
وی ادامه داد : در حوزه اطلاع‌رسانی تاکنون پیشتاز بوده‌ایم و اخبار را از طریق رسانه‌های رسمی اعلام کردیم تا شهروندان شریف سریعا به اخبار فعالیت‌ها همچون مسابقات و برنامه‌های آموزشی دسترسی یابند. برای اولین بار نیز بین هیات‌های ورزشی منطقه آزاد اروند، رادیو اینترنتی راه‌اندازی کردیم.
او با بیان اینکه معتقدیم باید تفکر بین‌المللی در هیات حاکم باشد، عنوان کرد : با بهره‌گیری از الگوهای جهانی کشورهای موفق، طرح‌های ایده‌آل را متناسب با شرایطی که داریم، بومی سازی کنیم و بر همین پایه و اساس برای اولین بار بین هیات‌های ورزشی منطقه آزاد اروند، واحد بین‌الملل را تشکیل دادیم.
وی از دیپلماسی ورزشی در دیدار با سفیر اندونزی خبر داد و گفت: در حوزه دیپلماسی ورزشی ماه گذشته دیدار دوجانبه و بسیار خوبی با «اوکتاوینو علیمودین»، سفیر کشور اندونزی در ایران داشتم که استقبال بالای وی را به همراه داشت. مباحث مهمی در این دیدار مطرح و مقرر شد همکاری‌های ورزشی در حوزه بدمینتون بین این کشور و هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند صورت بگیرد. اندونزی یکی از قطب‌های بدمینتون در جهان است. 
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند تاکید کرد : برای شهر خرمشهر چند برنامه راهبردی و مهم را در نظر گرفتیم که امیدواریم با اجرای آنها، بدمینتون در این شهر جهشی فراگیر داشته باشد.
وی افزود: مینوشهر یکی از شهرهایی است که علاقه مندان ورزشی بسیاری دارد و به طور حتم طی روزهای آینده هیات بدمینتون این شهر را تشکیل خواهیم داد و از مسوولان این شهر انتظار می‌رود تا در این امر مهم و ویژه با ما همکاری کنند چرا که نتایج مثبتی برای مردم شریف این شهر در پی خواهد داشت.
نواصر از احداث سالن چند منظوره برای رفاه بانوان در مینوشهر خبرداد و تصریح کرد : با پیگیری‌های مدیرکل ورزش و جوانان منطقه آزاد اروند، یک سالن چندمنظوره برای بانوان مینوشهری احداث شد که می‌توان از ظرفیت‌های این سالن برای آغاز فعالیت رشته بدمینتون در این شهر استفاده کرد.
وی خطاب به ادارات دولتی و بخش خصوصی، اظهار کرد : ترویج ورزش میان کارکنان موجب ایجاد صمیمیت و انس و محبت بیشتر میان کارمندان و بالا رفتن راندمان کاری می‌شود پس حتما به ورزش پرسنل خودتان اهمیت بدهید.
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند خطاب به ادارات این شهرستان، گفت: شدیدا تاکید می‌کنم ادارات آبادان و خرمشهر برای جذب مربی و یا راه‌اندازی رشته بدمینتون حتما با هیات هماهنگ باشند تا چنانچه فردی به دروغ خود را مربی معرفی کرد با وی برخورد قانونی صورت گیرد. ادارات آبادان برای راه‌اندازی تیم نیز می‌توانند با شماره 09163319037 تماس بگیرند.
وی در خصوص توانمندی‌های مربیان بدمینتون در منطقه آزاد اروند نیز توضیح داد : مربیانی که در تیم‌های هیات فعالیت می‌کنند مورد تایید ما هستند؛ آن دسته از بخش‌های خصوصی که از طریق مکاتبه با ما درخواست مربی کرده‌اند نیز اکنون مربیان توانمند در سطح بالا در اختیار دارند.
وی افزود : به کلیه ادارات، سازمان ها، مراکز آموزشی و علمی، بخش خصوصی و ... اعلام می‌کنم که بدمینتون ارزان‌ترین رشته است که با کمترین هزینه می‌توان یک تیم تشکیل داد. این رشته المپیکی است و باتوجه به جذاب بودن آن، طرفداران بسیاری در منطقه آزاد اروند دارد.
رییس هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از صحبت های خود از فعالیت 400 بدمینتون باز پیش از آغاز به کار هیات منطقه آزاد اروند در هیات آبادان خبرداد و عنوان کرد : آمار علاقه مندان به رشته بدمینتون تا پیش از تشکیل هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند در شهر آبادان به صورت گردشی 400 نفر بود؛ پس از تشکیل هیات بدمینتون منطقه آزاد اروند نیز تعداد ورزشکاران این رشته در شهرهای آبادان و خرمشهر 30 درصد افزایش داشت که این میزان رشد نشان می‌دهد برنامه‌های این هیات اصولی و کاربردی است.
وی از همه مردم خواست تا به این رشته ورزشی گرایش پیدا کنند و گفت: به همه عزیزانی که تاکنون رشته ورزشی خود را انتخاب نکرده‌اند، اعلام می‌کنم به سوی بدمینتون بیایند زیرا دروازه‌های پیشرفت بدمینتون باز است و بدون شک با برنامه‌ریزی‌های کلان و همچنین مربیان بسیار خوبی که حضور دارند، عزیزان می‌توانند در این زمینه موفق باشند.
نواصر در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا زمانی که شهرهای آبادان و خرمشهر زیر نظر هیات بدمینتون استان خوزستان بودند بودجه یا تجهیزات به این هیات‌ها تعلق گرفت، توضیح داد: بیش از 10 ماه عهده‌دار ریاست هیات بدمینتون شهرستان آبادان بودم که هیچ گونه بودجه یا تجهیزاتی از سوی هیات استان داده نشد.
او در پاسخ به سوالی دیگر که چه انتظاراتی از روسای هیات‌های ورزشی آبادان و خرمشهر دارید؟ گفت: بزرگترین انتظارمان رفع مشکل کمبود سالن است، البته ما تاکید داریم که باید خانه بدمینتون منطقه آزاد اروند احداث شود زیرا با بررسی که کردیم چنانچه با همین برنامه‌ریزی حرکت کنیم تا سال آینده رشد 50 درصدی در تعداد ورزشکار خواهیم داشت. از روسای اداره‌های ورزش و جوانان این دو شهر نیز خواهش می‌کنم سانس‌های بیشتری به ما ارائه دهند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

سرمربیگری استقلال خوزستان این‌بار به نعمتی‌نژاد رسید

برنامه‌های ورزشی شهرداری اهواز در تعطیلات نوروز

60 درصد بار کشتی فرنگی کشور روی دوش خوزستان است

50 درصد مبلغ قرارداد بازیکنان تیم نفت مسجدسلیمان پرداخت شد

خوزستان میزبان مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی 2019 شد

اولویت مان در سال 98 توجه به ورزش مناطق حاشیه نشین است

زیرساخت لازم برای میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی فراهم است

مرعشیان: کارنامه کشتی خوزستان قابل قبول است

خوزستان میزبان مسابقات کشتی فرنگی جام‌جهانی 2019 شد

تشکیل کارگروه توسعه ورزش همگانی مناطق حاشیه‌ای در سال 98 برای اولین بار

نمایندگان خوزستان در هفته بیست و سوم سه بازیکن محروم دارند

اهواز میزبان اردوی تیم ملی گلف کشور شد

بنی‌تمیم: تلاش می‌کنیم حق کشتی خوزستان داده شود

2 بوکسور خوزستانی مسافر آسیا شدند

عزم جدی مجموعه ورزش استان برای میزبانی از مسابقات کبدی جهان

هاکی خوزستان در مسیر رشد قرار گرفته است

تمرینات تیم استقلال خوزستان برای پنج روز تعطیل شد

بانوی رزمی کار خوزستانی که با کتف آسیب دیده، طلا گرفت

واکنش سرپرست ذوالفقار کاشان به اظهارات سرمربی تیم فوتبال استقلال شوش

مدیرعامل باشگاه: سرمربیگری فیروز کریمی در استقلال خوزستان منتفی است‌

سومی پالایش آبادان در لیگ برتر تنیس‌روی‌میز نوجوانان - جوانان کشور

استراحت 5 روزه افشین قطبی به شاگردانش

برگزاری اولین مسابقات پیشکسوتان بدمینتون آقایان منطقه آزاد اروند

تساوی نفت آبادان و شکست استقلال خوزستان در هفته بیست و دوم لیگ برتر

مربی استقلال خوزستان: شانس کمی برای بقا داریم ولی مبارزه ادامه دارد

یک خوزستانی عنوان سوم برترین مربی سال کشتی کشور را کسب کرد

تمرینات تیم فولاد خوزستان به مدت هفت روز تعطیل شد

هوادارنماهای دیدار فولاد و سپاهان شناسایی شدند

سومی خوزستان در مسابقات التیمیت فریزبی بانوان کشور

از کتک‌کاری تا پرتاب فلاسک چای در دیدار استقلال شوش و کاشان

شناسایی و تحویل هوادارنماهای دیدار فولاد - سپاهان به دستگاه‌های ذیربط

شطرنج باز آبادانی قهرمان جام اروند شد

اعضای هیات رییسه هیات فوتبال خوزستان مشخص شدند

شهرداری ماهشهر برابر حریفش تیم خونه به خونه متوقف شد

تاج: داوران فوتبال ما پاک قضاوت می کنند

24 طرح نیمه تمام ورزشی در خوزستان به مزایده گذاشته می شود

استقلال خوزستان دربازی برابر ذوب آهن 2بازیکن محروم دارد

برگزاری مراسم تجلیل از قهرمانان لیگ‌های فوتبال خوزستان با حضور تاج

تساوی نمایندگان خوزستان در لیگ یک فوتبال کشور

درخشش خوزستانی‌‌ها در مسابقات کونگ‌فو جهان

12 مدال حاصل تلاش فرنگی‌کاران خوزستانی در انتخابی تیم‌ملی نوجوانان

اعضای هیات رییسه هیات فوتبال خوزستان معرفی شدند

تاج: سرمربی تیم‌ملی برای فیفا دی دوم انتخاب می‌شود/برگزاری فینال جام‌حذفی در خرمشهر یا استان دیگر

حیدری: خوزستان تا تیرماه 98 صاحب 100 زمین چمن مصنوعی می‌شود

طالقانی:‌ از داوران خوزستانی به خوبی در فوتبال کشور استفاده شود

تاج: داوری فوتبال جریان یافته نیست/بازداشت بیش از 10 نفر با موضوع شرط‌بندی

پایان مسابقات اسنوکر کشور در خوزستان

جشنواره اسب اصیل عرب با معرفی برترین ها در دزفول پایان یافت

سپاهان به خاطر اشتباهات داوری هشت امتیاز از دست داده است

قطبی: تیم فولاد مستحق پیروزی در این بازی بود