پیام خوزستان

آخرين مطالب

کمبود زمین چمن سد راه توسعه ورزش فوتبال در آبادان ورزشي

کمبود زمین چمن سد راه توسعه ورزش  فوتبال در آبادان

  بزرگنمايي:

پیام خوزستان - آبادان - فوتبال آبادان ملقب به برزیل ایران پر از استعداد و منابع خدادادی است اما تیم های باشگاهی این شهر به دلیل کمبود زمین چمن به ناچار در زمین خاکی و یا پارک تمرین می کنند مشکلی که سد راه توسعه این رشته ورزشی پر طرفدار در این منطقه شده است.
قصه فوتبال آبادان٬ یکی از مرموزترین داستان ‌های این مرز و بوم است، در آبادان تماشاگر و عاشق فوتبال بیش از حد طبیعی است، تفریح بیشتر مردم آبادان تماشای فوتبال است و وقتی تیم اول شهرشان در لیگ برتر حضور می ‌یابد٬ ورزشگاه این تیم جای سوزن انداختن هم ندارد.
فوتبال آبادان حتی از نظر استعداد بومی و جوانان پا به توپ هم وضعیت خوبی دارد، این شهر یکی از مهدهای همیشگی فوتبال ایران بوده و ستارگان خوبی به فوتبال ایران تحویل داده است، فوتبالیست‌ هایی که هنوز نمونه هایشان در کوچه پس کوچه ‌های احمد آباد، ذولفقاری، سده و محله بهمنشیر پیدا می‌ شود.
فوتبال آبادان در دهه 70 با بهره مندی از بازیکنان بومی مانند عوده پور، حمدی اصل، شاملی، برادران سلامات، شریفی، سراج، شریفی نصب، عیسی دارم و هاشمپور توانست دوران طلایی خود را در فوتبال ایران تداعی کند ولی پس از آن به دلیل نبود زمین چمن و کم توجهی به بازیکنان بومی در انزوا رفت.
پسربچه هایی که در دهه 70 به دنبال توپ در کوچه و مدرسه می‌ دویدند و نگاه حاضران را مبهوت مهارت خویش می‌ کردند، شاید به ذهنشان خطور نمی‌ کرد که روزی سکوهای تختی آبادان برای تکنیکی ترین بازیکنان جنوبی به غرش درآید و حاضران چه خودی و چه تماشاگران حریف برای تشویقشان به پا خیزند.
اما از دهه 80 افت فوتبال آبادان به یکباره شکل گرفت، بازیکنان و باشگاه های آبادانی با معضلی بنام نبود زمین چمن برای تمرین مواجه شدند و بازیکنان آبادانی جای خود را به بازیکنان درجه چندم ایرانی و خارجی دادند.
یکی از مشکلاتی که باعث شده کارخانه بازیکن سازی فوتبال آبادان متوقف شود کمبود زمین فوتبال در این شهر است، تیم های باشگاهی آبادان با مواجه شدن به کمبود زمین فوتبال جلسات تمرینی خود را در زمین های خاکی و یا پارک ها انجام می دهند که این امر انگیزه را از بازیکنان آبادانی گرفته است.
فوتبال آبادان با معضل جدی زمین رو به روست و تیم های فوتبال این شهر برخی مواقع در زمین چمن مصنوعی که ابعاد زمین فوتسال را دارند تمرین می کنند.
**فوتبال آبادان در انزوا
یکی از مدیران باشگاهی فوتبال آبادان (نوید آبادان) به خبرنگار ایرنا گفت: تمرین تیم فوتبال این باشگاه به دلیل نبود زمین چمن در آبادان در زمین های خاکی یا پارک ها و زمین چمن مصنوعی در ابعاد زمین فوتسال انجام می شود و این مشکل اصلی ما در این بخش است.
مهدی رعیت دوست اظهار داشت: آبادان منابع پردرآمدی چون پالایشگاه، پتروشیمی، گمرک، اداره بندر و منطقه آزاد‌ دارد که آرزوی هر شهری است، اما این ارگان ها در ساخت زمین چمن که لازمه فوتبال می باشد هیچگونه کمکی نمی کنند.
وی افزود: اگر زمین فوتبال نباشد قطعا نمی توان آینده ای برای فوتبال آبادان که مهد فوتبال کشور و حتی آسیا است تداعی کرد، نبود زمین چمن باعث شده آبادان در امر بازیکن سازی در 2 دهه اخیر متوقف شود.
وی افزود: متاسفانه وضعیت فوتبال آبادان مساعد نیست که نتیجه آن شرایط بد تیم صنعت نفت و روی آوردن این تیم به بازیکنان درجه چندم فوتبال ایران است.
یکی دیگر از مربیان فوتبال آبادان گفت: فوتبال آبادان سالهاست با معضلی بنام زمین چمن مواجه است و تاکنون وعده مسئولان برای حل این مشکل محقق نشده است.
مهدی گلستانی اظهار داشت: بازیکنان آبادانی در طول سال کمتر از 10 بازی انجام می دهند در صورتی که در شهرهای دیگر بازیکنان بیش از 50 بازی انجام می دهند و این مهم تجربه آنها را افزایش می دهد.
وی افزود: زمین فوتبال لازمه پیشرفت است ولی آبادان از این مهم بی بهره است، فوتبال علمی پیش می رود و مانند گذشته نمی توان در زمین خاکی و محلات بدنبال شناخت استعدادها بود.
وی تصریح کرد: مدیریت مهم ترین مشکل فوتبال آبادان است، زیرا هیچ مدیری نتوانسته است معضل زمین فوتبال را برای باشگاه ها رفع کند و هیچ باشگاهی در آبادان زمین فوتبال ندارد، همین مسائل موجب شده است از فوتبال ایران عقب بمانیم و دیگر شاهد شناسایی استعدادها نباشیم، ما حتی برای برگزاری رقابت ‌های باشگاهی با مشکل نبود زمین چمن مواجه هستیم.
یکی از بازیکنان فوتبال در آبادان به ایرنا گفت: آرزو دارم در زمین چمن فوتبال بازی کنم ولی با وجود 14 سال فعالیت در فوتبال آبادان هنوز به این آرزوی خود نرسیده ام.
منصور مجدی اظهار داشت: اهواز دارای چندین ورزشگاه و زمین فوتبال است و تازگی ها هم یکی از مجهزترین ورزشگاه های کشور را ساخته ولی مسئولان به ظاهر ورزش دوست آبادان حتی از ساخت یک زمین فوتبال عاجز اند.
وی افزود: فوتبال در رگ و خون جوانان آبادان جاری است ولی زیرساخت ها برای فعالیت در این رشته مهیا نیست.
***کمبود سخت افزاری و زیرساختی فوتبال آبادان
رئیس هیات فوتبال آبادان نیز در خصوص مشکل کمبود زمین چمن به خبرنگار ایرنا گفت: در آبادان 20 باشگاه در رده های سنی مختلف فعالیت دارند که هزار فوتبالیست در قالب این تیم ها بازی می کنند.
محمود شاملی اظهار داشت: کمبود امکانات سخت افزاری و زیرساختی از مهمترین مشکلات ورزش آبادان به ‌ویژه فوتبال است.
شاملی تصریح کرد: در زمان حاضر به دلیل کمبود زمین چمن، در هنگام انجام تمرینات و یا برگزاری مسابقات‌ با کمبود زمین چمن مواجه هستیم، اگر برخی مساعدت‌ های بخش ‌های مختلف نبود، معلوم نبود چه بر سر فوتبال این شهر می ‌آمد.
رئیس هیات فوتبال آبادان گفت: در صورت ساخت زمین چمن جوانان علاقه مند به ورزش فوتبال می ‌توانند از آنها بهره لازم را ببرند، این موضوع بارها با مسئولان در میان گذاشته شده اما هیچگاه همراهی نکردند.
وی با اشاره به اینکه پتانسیل انجام کار در آبادان زیاد است، افزود: هزینه کردن در ورزش در آبادان سرمایه گذاری است، عملکردها ایده آل و قابل قبول نیست و باید بهتر و بیشتر از آنچه که هست، محقق شود.
رئیس هیئت فوتبال آبادان گفت: ساخت زمین‌ های چمن، ما را در رسیدن به اهدافمان یاری می‌ کند، برگزاری هر بازی هزینه ‌بر است و از آنجایی که هیات فوتبال سرمایه‌ ای در اختیار ندارد لذا ورزشکاران به خصوص علاقه مندان به فوتبال انتظار دارند منطقه آزاد اروند در این زمینه آنها را حمایت کند.
7104/6068

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

فولاد یک دفاع چپ جذب کرد

برگزاری آیین افتتاحیه جشنواره فرهنگی ورزشی جاده ولایت با حضور معاون وزیر ورزش در شلمچه

هدایت استقلال خوزستان به باقری‌نیا سپرده شد

رهبر انقلاب: ‌می‌دانم ملت با شوق در انتخابات حضور می‌یابند

عاشوری به فولاد خوزستان بازگشت

هافبک تیم فوتبال نساجی دوباره شاگرد نکونام شد

پیوستن روح‌الله سیف‌الهی به فولاد

نشان برنز مسابقات بین‌المللی بر گردن شطرنج‌باز خوزستانی

کولیبالی: تیم فولاد با حمایت هواداران، می تواند به اهداف خود برسد

مدیر عامل باشگاه ورزشی صنعت نفت آبادان ابقا شد

موسی کولیبالی: فولاد با سایر تیم‌ها فرق دارد

در باشگاه نفت‌مسجدسلیمان چه می‌گذرد؟/پیوستن کولیبالی به فولاد

پایان دور رفت لیگ فوتبال جوانان خوزستان با صدرنشینی بهبهان

انتخاب سرمربی نفت‌ آبادان تا پایان هفته از بین گزینه‌‌های داخلی و خارجی

باشگاه فولاد خوزستان از «بلبلی» شکایت می کند

ابقای عیسی‌زاده در پست مدیرعاملی باشگاه نفت آبادان

تلاش خوزستانی‌ها برای کسب جواز مسابقات پارا دو و میدانی جهان

محمد طیبی به تیم نفت مسجدسلیمان پیوست

یک خوزستانی عضو فدراسیون تنیس روی میز کشور شد

بی‌تفاوتی نسبت به تخلف بلبلی رواج فساد در فوتبال است

نفت، کولیبالی را به فولاد نداد/پیوستن طیبی به مسجدسلیمان

پیمان حسنی، سرپرست دبیری فدراسیون تنیس‌روی‌میز شد

باشگاه کارون اروند خرمشهر محکوم شد

برگزاری مسابقات مچ‌اندازی خوزستان

انتقاد فدراسیون فوتبال از وضعیت ورزشگاه اروندان خرمشهر/بالاخره متولی کیست؟

دعوت وزنه‌برداران خوزستانی به اردوی تیم‌ملی نوجوانان

مدیرعامل باشگاه استقلال خوزستان استعفا داد

در باشگاه استقلال خوزستان چه می‌گذرد؟/مدیرعامل استعفا کرد

تقدیر مجلس از سپاه برای سرنگونی پهپاد آمریکایی

کنایه کواکبیان به ولایتی: کار را به جوان‌تر‌ها بده

بلبلی به استقلال پیوست/‌اشتباهات کار دست باشگاه حرفه‌ای فولاد داد!

قهرمانی ستارگان جنوب در مسابقات والیبال چهار نفره بانوان خوزستان

نشان برنز مسابقات دارت کشور برگردن ورزشکار خوزستانی

دیگر نگویید خوزستان مهد فوتبال است!/باشگاه‌های‌مان در خواب خرگوشی هستند

تیم فوتبال نفت‌مسجدسلیمان همچنان در بلاتکلیفی

فروش امتیاز تیم فوتبال کارون اروند تکذیب شد

نتایج لیگ برتر تیراندازی بانوان خوزستان تا پایان هفته پنجم

صف نمایندگان برای دیدار با زنجانی در زندان!

معرفی برترین‌های تور تنیس‌روی‌میز جوانان خوزستان

3مدال دستاورد دختران خوزستانی در مسابقات دو و میدانی کم‌بینایان کشور

انتخاب بوکسور خوزستانی برای مسابقات جهانی

تاکنون قرارداد بازیکنان فولاد در هیات فوتبال خوزستان ثبت نشده است

فرنگی‌کاران جوان خوزستانی در اردوی پایانی مسابقات آسیایی

پایان اولین رنکینگ اسنوکر زیر 21 سال خوزستان

پیروزی شاگردان نکونام در دیدار تدارکاتی

توافق باشگاه نفت‌مسجدسلیمان با تارتار

حضور یک بازنشسته در هیا‌ت‌مدیره استقلال خوزستان/نقض قانون؟

پایان اردوی تیم فوتسال ملی‌حفاری در بروجن با 2 بازی تدارکاتی

مربی دروازه‌بان‌های فولاد معرفی شد

معرفی برترین‌ المپیاد استعدادهای برتر بسکتبال دختران خوزستان