پیام خوزستان

آخرين مطالب

مقالات

هشدارهای هواشناسی قابلیت پیش بینی سیل را ندارد

پیام خوزستان- سازمان آب و برق خوزستان اظهارات مدیران هواشناسی را درباره پیش بینی سیل اخیر متناقض دانست و اعلام کرد: هشدارهای صادر شده هواشناسی برای پیش بینی سیلاب و یا آبدهی رودخانه ها کاربردی ندارد.

دزفول از «شهر هزار موشک» تا «بلد الصواریخ»/مقاومت درس همیشگی مردم

پیام خوزستان - اهواز - دزفول چه از سوی ایرانی ها «شهر هزار موشک» نام بگیرد یا چه از سوی عراقی ها به نام «بلد الصواریخ» نامگذاری شود، مهم نیست؛ مهم این است که مقاومت با گوشت و پوست ایرانی ها عجین شده است.

من از تو زنده می‌مانم اگر...

پیام خوزستان - 31 اردیبهشت ماه، به نام روز ملی "اهدای عضو، اهدای زندگی" در تقویم کشور ثبت شده است؛ روزی برای پاسداشت ادامه زندگی پس از مرگ. تصمیم خانواده ...

پیاز؛ از فراز تا فرود/کاشت با امید، برداشت با اشک

پیام خوزستان - اهواز- طبق اعلام مرکز آمار، در فروردین امسال پیاز بیشترین افزایش قیمت را نسبت به مدت مشابه پارسال داشته و در حال حاضر صدای افت ناگهانی قیمت آن به صدا در آمده است.

خورنا:صفوف کالای دولتی دربهبهان، هرروزطویل تر ازروزقبل

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری تحلیلی خورنا یادداشتی را با عنوان `صفوف کالای دولتی در بهبهان، هر روز طویل تر از روز قبل` در خصوص وضعیت قیمت اجناس و عرضه کالاها با نرخ دولتی در بازار به قلم پدرام کسایی منتشر کرد.

جنگ؛ رؤیای بی تعبیر هراس افکنان!

پیام خوزستان- روزنامه نور خوزستان روز سه شنبه مطلبی با عنوان `جنگ؛ رؤیای بی تعبیر هراس افکنان` به قلم سیدطاهر موسوی زاده منتشر کرده است.

تحقق وعده های دولت در سیلاب، مهمترین مطالبه در حوزه اجتماعی

پیام خوزستان- معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان تحقق وعده های دولت را مهمترین درخواست در حوزه اجتماعی دانست و گفت: عملی نشدن تعهدات دولت در مناطق سیل زده، منجر به فرسایش و کاهش اعتماد اجتماعی خواهد شد.

دختر کشتی‌گیری که خانه‌اش را آب برد ولی اراده‌اش را نه!

پیام خوزستان- در روستای سبحانیه سوسنگرد زندگی می‌کند و اگرچه سیل اخیر خوزستان هر آن‌چه از خانه و زمین زراعتی داشتند را با خود برد ولی این دختر کشتی‌گیر انگیزه و اراده‌اش‌‌ را از دست نداد.

اعمال و فضایل ماه رمضان؛ ماه شب‌های مناجات و دعا

پیام خوزستان- رمضان از مصدر «رمض» به مفهوم شدت گرما و تابش آفتاب بر رمل... معنا شده است. انتخاب چنین واژه‌ای به راستی از دقت نظر و لطافت خاصی برخوردار است چرا که سخن از گداخته شدن است و شاید به تعبیری دگرگون شدن در زیر آفتاب گرم و سوزان نفس و تحمل ضربات بی‌امانش، زیرا که رمضان ماه تحمل شدائد و عطش است.

آنچه در روزهای سیل بر خوزستان گذشت

پیام خوزستان- بیش از یک ماه از جاری شدن سیلاب در استان خوزستان گذشته است؛ سیلابی که برخلاف استان‌های دیگر، به تدریج 21 شهرستان خوزستان را درگیر کرد.

تنگه آبزا ایذه؛ کانون توجه مردم و رسانه ها

پیام خوزستان- موضوع واگذاری تنگه آبزا به بخش خصوصی در چند روز اخیر به موضوع داغ فضای مجازی ایذه و نیز موضوع روز مردم این شهرستان تبدیل شده است به طوریکه فعالان محیط زیستی واکنش تندی نسبت به این تصمیم اتخاذ کرده اند.

روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه های کارگران

پیام خوزستان- روز جهانی کارگر فرصتی برای شنیدن دغدغه های کارگران است، دغدغه هایی که برای کارگران به حداقل حقوق یک فرد شاغل همچون تامین امنیت شغلی و پرداخت به موقع حقوق و مزایا خلاصه می شود.

نخل؛ سربلند زیر آب

پیام خوزستان- اردیبهشت ماه سال گذشته بود که له‌له نخل‌های خوزستان، داغ روی داغِ بهارِ نخلداران گذاشت وعطش همیشگی لیف‌های خشک خرما را بیشتر کرد. در آن روزها که آبی در خوزستان وجود نداشت تا به نخلستان‌ها برسد، نخل‌ها از شدت تشنگی یکی یکی ایستاده سر به زمین گذاشتند و از بین رفتند

خوزستان و سیلاب

پیام خوزستان- سیلاب مهیب که با طغیان رودخانه های کرخه، دز و کارون و سرریز تالاب های شادگان و هورالعظیم از ابتدای فروردین در خوزستان آغاز شد و 400 هزار نفر را در مناطق روستایی و شهری درگیر کرد اینک فروکش کرده و این استان روند عادی شدن وضعیت پس از سیلاب را طی می کند.

آگاه نیوز: ناجی بازار کار در دوره رشد منفی اقتصاد

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری آگاه نیوز مطلبی با عنوان ' ناجی بازار کار در دوره رشد منفی اقتصاد ' به قلم مرتضی افقه عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر کرد.

روستای«بنده بیت سلیط»خانه ای روی آب/ سیل زده اماهمچنان مهمان نواز

پیام خوزستان- سیل در خوزستان باعث آبگرفتگی 114 روستا و تخلیه 270 روستا شد و اکنون شرایط به گونه ای است که خانه های روستاهایی مثل «بنده بیت سلیط» سوسنگرد تبدیل به «خانه ای روی آب» شده اند.

عین دو؛ ایستاده در سیلاب و فاضلاب

پیام خوزستان- پایگاه خبری رهیاب مطلبی با عنوان `عین دو؛ ایستاده در سیلاب و فاضلاب` منتشر کرده است

از انکار پس زدگی ها تا تشکیل دریاچه فاضلاب در پردیس اهواز

پیام خوزستان - اهواز - همزمان با افزایش آب رودخانه کارون در بسیاری از نقاط اهواز مشکل پس زدگی فاضلاب نمایان شد، معضلی که دست کم تا چند روز پیش مورد انکار آبفای اهواز قرار می گرفت پردیس از نقاطی است که مشکل آن از پس زدگی گذشته و حالا دریاچه ای از فاضلاب در آن شکل گرفته است.

یک راس گوزن زرد از سیلاب کرخه نجات یافت

پیام خوزستان- معاون محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: یک راس گوزن زرد در پارک ملی کرخه زنده گیری و به منطقه امن و دور از خطر سیلاب و آبگرفتگی انتقال داده شد.

ماجرای روستای در محاصره سیل "آلبونیس" اهواز چیست؟

پیام خوزستان- در حالی که بسیاری از روستاهای در معرض خطر سیلاب جهت پیگشیری از خطرات احتمالی تخلیه شده اند، خبرهایی از محاصره 300 نفر از اهالی یک روستا در اهواز در برخی از سایتهای خبری ارسال شده است.

رهاسازی ناگهانی آب سد،علت تشدیدسیل گلستان/ازشدت بارش‌هامطلع بودند

پیام خوزستان - به گفته یک کارشناس حوزه آب، علت تشدید خسارت‌های سیل گلستان عدم رهاسازی به موقع آب پشت سدهای بالادستی و رهاسازی ناگهانی آن، آن هم از ترس شکستن تاج بتنی سد بوده است.

سفر به دهدز، بام خوزستان را از دست ندهید

پیام خوزستان - اهواز- بخش دهدز از توابع شهرستان دهدز، از طبیعتی کوهستانی و زیبا بهره‌مند است که با جغرافیای خاص و آب و هوایی کوهستانی، ذهنیت عام از خطه گرم خوزستان را تغییر می‌دهد.

شکست پروژه مسکن مهر در اهواز

پیام خوزستان- پایگاه خبری کاوش آنلاین مطلبی با عنوان `شکست پروژه مسکن مهر در اهواز` منتشر کرد

تابانیوز: علل توسعه نیافتگی خوزستان

پیام خوزستان- سایت خبری تابانیوز مطلبی با عنوان `علل توسعه نیافتگی خوزستان` به قلم علی دژمان منتشر کرده است.

پرونده فساد مالی ؛ ` مسیر تکراری`

پیام خوزستان- روزنامه کارون در تازه ترین شماره خود سرمقاله ای را با عنوان ` مسیر تکراری` در خصوص پرونده فساد مالی در پتروشیمی منتشر کرده است.

راه آهن شلمچه – بصره؛ جاده صلح و دوستی

پیام خوزستان - تهران- شهرت جاده ابریشم به مبادلات تجاری سنتی در قرون گذشته بر می گردد و البته برای آن مسیرهای مختلفی از شرق به غرب ترسیم کرده بودند، اما جاده ابریشم قرن 21 به طور قطع جاده صلح و دوستی خواهد بود و ایران و عراق یکی از مهمترین معبرهای آن را از هم اکنون شکل داده اند.

قلقچی، نخستین رستوران تاریخی دزفول

پیام خوزستان- خانه قلقچی به عنوان نخستین رستوران تاریخی شهرستان دزفول پذیرای گردشگران و شهروندانی است که می خواهند دقایقی را بدون دغدغه در فضایی زیبا، تاریخی و دلنشین سپری کنند.

آبادان با جاذبه های گوناگون آماده میزبانی مسافران نوروزی است

پیام خوزستان- آبادان امسال در حالی آماده میزبانی مسافران نوروزی است که شمار مسافران و گردشگرانی که هر سال در ایام نوروز به این شهر بندری سفر می کنند به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان ، متنوع و خاص رو به افزایش است

شوشان: تاملی در باب حجم بالای گردش سرمایه در خوزستان

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری - تحلیلی شوشان یادداشتی را با عنوان ` تاملی در باب حجم بالای گردش سرمایه در خوزستان` در خصوص وضعیت سرمایه گذاری در این استان با قلم مسعود زالی زاده منتشر کرد.

پیرامون استانی شدن انتخابات مجلس

پیام خوزستان - اهواز - روزنامه نور خوزستان در سرمقاله خود مطلبی با عنوان `پیرامون استانی شدن انتخابات مجلس` به قلم سید طاهر موسوی زاده منتشر کرده است.

ممانعت بازنشستگان هفت تپه از ورود تریلرهای حمل نیشکر

پیام خوزستان- تعدادی از بازنشستگان و نی برهای شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه روز دوشنبه با حضور در محل کارخانه اجازه ورود تریلرهای حامل نیشکر را نمی دهند و خواستار پرداخت مطالبات خود هستند.

به سوی بهار

پیام خوزستان- پایگاه خبری شوشان یادداشتی با عنوان `به سوی بهار` به قلم عبدالرحیم سوارنژاد منتشر کرده است.

خورنا : قومیت - ملیت

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری - تحلیلی خورنا یادداشتی را با عنوان ` قومیت - ملیت` را به قلم علی حسن فرد بابلی ، فعال سیاسی منتشر کرده است.

کشتی سازی در خوزستان صنعتی که نیازمند حمایت و توجه است

پیام خوزشستان- کشتی سازی در جنوب خوزستان به ویژه در آبادان و خرمشهر به عنوان صنعتی با قدمتی دیرینه نیازمند حمایت و توجه ویژه مسئولان و دستگاه های اجرایی در راستای ایجاد اشتغال و کارآفرینی دارد.

کارگران نانوایی دزفول ناراضی از دستمزد دریافتی

پیام خوزستان- کارگران نانوایی های دزفول با وجود افزایش قیمت نان از میزان دریافتی خود ناراضی هستند و ضمن انتقاد از حمایت نکردن مسئولان از این قشر عنوان می کنند این دریافتی کفاف هزینه های زندگی آنها را نمی دهد.

کرخه، در تب و تاب سیلاب

پیام خوزستان- در پی ادامه نگرانی ها از وقوع سیلاب در حوزه رودخانه کرخه در خوزستان، استحکام بخشی سیل بندها در دستورکار فرمانداران قرار گرفته است.

21 بهمن 1357؛ ادامه درگیری‌ها در تهران

پیام خوزستان- شنبه 21 بهمن 1357؛ ادامه درگیری میان نیروهای گارد حکومتی با همافران که از دیشب در پادگان نیروی هوایی آغاز شده بود و به خیابان کشیدن آن با ورود مردم به ماجرا، مهم‌ترین خبر امروز بود.

3 بهمن 1357؛ انحلال شورای سلطنت

پیام خوزستان- سه‌شنبه 3 بهمن 1357؛ انحلال شورای سلطنت و گفت‌وگوهای امام با رسانه‌های داخلی مهم‌ترین اخبار امروز بودند.

روزنامه نور خوزستان: کتاب؛ برترین هدیه

پیام خوزستان- روزنامه نور خوزستان سرمقاله شماره روز 26 دی خود، را با عنوان ` کتاب؛ برترین هدیه ` به قلم سید محمد طاهر موسوی زاده منتشر کرد.

هور نیوز: منتظر تشدید مهاجرت از خوزستان باشیم

پیام خوزستان- پایگاه خبری هور نیوز مطلبی با عنوان `با اجرایی شدن طرح انتقال کارون؛ منتظر تشدید مهاجرت از خوزستان باشیم` را به قلم صادق ساکی زاده منتشر کرده است

سرمقاله نورخوزستان با عنوان ولادت شیرزن کربلا؛ روز پرستار

پیام خوزستان-روزنامه نورخوزستان سرمقاله روز شنبه خود را با عنوان ` ولادت شیرزن کربلا؛ روز پرستار` به مناسبت سالروز تولد حضرت زینب (س) و بزرگداشت روز پرستار به قلم طاهر موسوی زاده اختصاص داده است.

جشنواره ملی فولاد کشور؛اتفاقی بی بدیل

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری اقتصاد بومی یادداشتی با عنوان `جشنواره ملی فولاد کشور؛اتفاقی بی بدیل` به قلم غلامرضا فروغی نیا منتشر کرده است.

چرا کتاب‌فروشی کانون پرورش فکری خوزستان تعطیل است؟

پیام خوزستان- مهدی مرادی گفت: برای خرید کتاب‌هایی که کانون پرورش فکری کودکان از من به چاپ رسانده به فروشگاه کانون رفتم. کرکره اش پایین بود. رفتم علت را از نگهبان جویا شدم. گفت که از ماه‌ها پیش تعطیل شده است. خبری بسیار غم‌انگیز بود.

امحای زباله دردسر جدید خوزستانی‌ها

پیام خوزستان-پایگاه خبری هورنیوز مطلبی با عنوان `امحای زباله؛ دردسر جدید خوزستانی‌ها` به قلم میترا شهبازی منتشر کرده است.

موانع«پرورش ماهی در قفس»در خوزستان/موافقان و مخالفان چه می‌گویند؟

پیام خوزستان - اجرای طرح «پرورش ماهی در قفس» در استان پر ظرفیت خوزستان که پای اشتغال در آن می‌لنگد و کاهش نرخ بیکاری دغدغه مدیران آن است، هنوز درگیر اختلاف‌نظرهای درون استانی است.

کنشگری در اهواز و شبکه‌های اجتماعی

پیام خوزستان- هفته نامه فرهنگی - اجتماعی `بیان` در نخستین شماره انتشار خود یادداشتی به عنوان `کنشگری در اهواز و شبکه‌های اجتماعی` به قلم رسول عوده زاده سردبیر این نشریه منتشر کرده است.

روزنامه کارون : لطفا جدی بگیرید!

پیام خوزستان - اهواز- روزنامه کارون مقاله ای را به عنوان `لطفا جدی بگیرید!` منتشر کرده که در آن به موضوع اعتراضات کارگری پرداخته است.

سودجویی پارکبانان در غفلت مسئولان آبادان و خرمشهر

پیام خوزستان- در حالیکه کمبود فضا برای پارک خودرو به یک معضل در آبادان و خرمشهر تبدیل شده است افرادی تحت عنوان پارکبان در نقاط مختلف این شهر با محصور کردن بخشی از خیابان بابت پارک خودرو از رانندگان وجه مطالبه می کنند.

فراوانی و انباشت زباله زخمی جدید بر پیکره آبادان

پیام خوزستان - آبادان- این روزها و در کنار سایر معضلات ریز و درشتی که گریبانگیر آبادان شده، جمع نشدن به موقع، فراوانی و انباشت زباله ها در شهر به زخمی جدید بر پیکره این شهر شده است.

کیانشهر، محله ای که آوازه اش تنها از دور خوش است

پیام خوزستان- کیانشهر از جمله محله های جدید اهواز است که علی رغم قیمت تقریبا بالای اراضی و ساختمان ها، به دلیل نبود زیرساخت مناسب دارای مشکلات عمده ای از جمله آبگرفتگی خیابان هاست،حجم بالای اراضی خالی در کیانشهر سبب شده تا پس از بارش باران حوضچه هایی در دل کیانشهر پیدا شود.

ضرورت حل ریشه ای مشکلات واحدهای تولیدی

پیام خوزستان- روزنامه نور خوزستان مطلبی با عنوان `ضرورت حل ریشه ای مشکلات واحدهای تولیدی` به قلم طاهر موسوی زاده منتشر کرده است.

خورنا:شهردار جدید اهواز، بایدها و نبایدها

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری خورنا روز شنبه یادداشتی با عنوان `شهردار جدید اهواز، بایدها و نبایدها` به قلم مرتضی آژند منتشر کرد.

فضیلت انگیزه!

پیام خوزستان - اهواز – پایگاه خبری عصر ما روز جمعه یادداشتی با عنوان فضیلت انگیزه به قلم خالد لویمی منتشر کرد.

آراس: اقتصاد تولید محور، رهیافتها و ضرورتها

پیام خوزستان- پایگاه خبری آراس روز چهارشنبه یادداشتی با عنوان ` اقتصاد تولید محور، رهیافتها و ضرورتها` به قلم اردلان طلاوری منتشر کرد.

فیل های اهواز بر روی خط مهاجرت

پیام خوزستان - اهواز ـ صد میلیون دلار صرف شناسایی و مقابله با ریزگردها شده و قرار است چند صد میلیون دلار دیگر نیز صرف شود، همزمان اما مردم در حال بستن کوله هایشان هستند برای کوچ.

خوزستان، جولانگاه استوک دارهای غیربومی

پیام خوزستان - از سال 1320 تاکنون، خوزستان یکی از کانونهای بزرگ پرورش فوتبال ایران به شمار می آمده که با معرفی ستاره های ملی و باشگاهی زیادی در طول این ...

مال‌آقا ؛ تکه‌ای از بهشت در شرق خوزستان

پیام خوزستان - اهواز - منطقه گردشگری مال آقا در شهرستان باغملک، همه ساله پذیرای عاشقان طبیعت و گردشگرانی است که به ‌دنبال یک منطقه بکر هستند.

هفتاد من از املت دسته‌دار درآمده است!

پیام خوزستان- بی‌شک بسیاری از شما ضرب‌المثل «مثنوی هفتاد من» را بارها به گوش شنیده‌اید. در اولین برخورد این ‌طور که از نامش برمی‌آید معنای عملی سخت و سنگینی را به ذهن متبادر می‌کند اما در واقع کنایه از طولانی بودن داستان یا اتفاقی است که در میان عامه مردم ایران زبان به زبان می‌چرخد.

هانانیوز: حکایت آشنای مهر و خون

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری هانانیوز روز چهارشنبه مطلبی با عنوان `حکایت آشنای مهر و خون` به قلم حسن نسیمی منتشر کرد.

چراغ سبز برای ورزش های آبی اروند

پیام خوزستان - خرمشهر-ورزش های آبی این روزها در شهرهای آبادان و خرمشهر بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند و مسئولان می گویند چراغ سبز این نوع ورزش ها مدتی است که در این منطقه روشن شده است.

ورزشگاه جهان‌آرا پشت خاکریز بی تدبیری

پیام خوزستان - "کسی دیگه حواسش به خرمشهر نیست! ولله جوونای ما این‌جا هیچی ندارن! 23 ساله که همه این بچه‌ها چشم انتظار تکمیل همین یه دونه استادیوم نشستن! ما ...

وقتی هدف در باشگاه فولاد گم می‌شود

پیام خوزستان - در حالی شب گذشته سیداکبر پورموسوی از هدایت تیم فولادخوزستان برکنار شد که به نظر می‌رسد این اقدام باشگاه بیشتر برای راضی نگه داشتن ...

بوی ماه مهر و دغدغه تحصیل در مناطق سخت گذر

پیام خوزستان - دزفول - فرارسیدن ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس با توجه به کمبود امکانات در مناطق کوهستانی و سخت گذر شهرستان دزفول به یکی از دغدغه های اهالی تبدیل شده است که با تامین نیازها و امکانات باید به رفع این دغدغه کمک کرد.

هورنیوز: مفاسد اقتصادی هویت کش

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری – تحلیلی هور نیوز روز دوشنبه یادداشتی را با عنوان ` مفاسد اقتصادی هویت کش` به قلم سید یحیی عظیمی منتشر کرد.

اینجا ماهی‌ها در آب می‌میرند!

پیام خوزستان- امروز به دلیل بحران کمبود و شوری آب در خوزستان، آبزی‌پروری به خطر افتاده و روزانه بسیاری از ماهیان در استخرهای پرورش ماهی می‌میرند. شوری و کمبود آب در شهرهای خرمشهر و آبادان، آبزی‌پروران را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است، به شکلی که عده‌ای از آن‌ها ناامیدتر از همیشه شاهد مرگ ماهیانی هستند که خود برای پرورش آن‌ها زحمت کشیده‌اند.

بخش نامه ای که کام ورزش خوزستان را تلخ کرد

پیام خوزستان - وزارت نفت اخیرا تصمیمی را مبنی بر کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌های تحت پوشش این وزارت در ورزش اتخاذ کرده است که باتوجه به تعدد تیم‌های نفتی ...

هویزه در حسرت یک قطره آب!

پیام خوزستان- روستای رَگطه هویزه. حال و روز خوبی نداشت، خشکی از آن چکه می‌کرد. زمین‌های منطقه جوری دهان باز کرده بودند که انگار تابحال آب ندیده بودند. لَه لَه می‌زدند. مثل همه جای خوزستان، یک شعله فندک هم نزدیک رگطه بود. از همان شعله فندک‌های نفتی بزرگ! تشنه‌تر از زمین‌های روستا، دام‌ها بودند که تشنگی صدایشان را درآورده بود.

قزبافی (ابریشم بافی)؛ هنری که از یاد خوزستان می رود

پیام خوزستان - اهواز - خوزستان در طول هزاران سال تاریخ خود، تمدن ها و اقوام بسیاری را با فرهنگ و رسوم مختلف به خود دیده که ره آورد آن تنوع صنایع دستی به ویژه درمراکز تمدن های مختلف استان بوده،با وجود این مدرنیته همچون هیولایی بزرگ یکی پس از دیگری این هنرها را بلعیده و در خود هضم می کند.

شیر مادر؛ اکسیر عشق و زندگی

پیام خوزستان - اهواز - شیر مادر یک غذای کامل و یک نعمت خدادادی برای نوزاد و حتی خود مادر است که علاوه بر آثار عاطفی، سلامتی نوزاد را از ابتدای تولد تا پایان عمر تضمین می کند.

بی تفاوتی آفت حرفه خبرنگاری

پیام خوزستان - اهواز- بی تفاوتی آفتی است که اگر در جان خبرنگار رسوخ کند رسالتش را که همان پیگیری مشکلات قشرهای مختلف مردم و نگاه تیز به مسائل و مشکلات جامعه است به فراموشی خواهد سپرد.

هور نیوز: هلند 16 برابر ایران صادرات کشاورزی دارد

پیام خوزستان - اهواز - سایت خبری هورنیوز روز سه شنبه مطلبی با عنوان `چرا هلند دوسوم خوزستان است و 16 برابر ایران صادرات کشاورزی دارد` به قلم جواد عسکر منتشر کرد.

نورخوزستان: لایحه ای مغایر منافع ملی

پیام خوزستان - اهواز- روزنامه نورخوزستان در تازه ترین شماره خود یادداشتی را با عنوان ` لایحه ای مغایر منافع ملی` به نام موسوی زاده منتشر کرده است.

هورنیوز : چالشهای حکمرانی آب

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری - تحلیلی هورنیوز روز شنبه یاد داشتی با عنوان `چالشهای حقوقی حکمرانی آب` به قلم محسن عبداللهی منتشرکرده است.

ساير مطالب

گره هایی که با طالع بینی کورتر می شوند

خورنا: تاگسست نسلی رخ نداده دست به کار شوید

فرصت های گردشگری که در اندیکا بر باد می روند

این روزها در هورالعظیم چه می‌گذرد/آخرین جزئیات از روند اطفای حریق

خوزستان در کما*از زینب فرحانی

صبح کارون: کارنامه یکساله شورای شهر

سهم 90 دقیقه‌ای مسجدسلیمان را نگیرید

تابستان فصل سرد گردشگری خوزستان!

شوشان: پازل بحران های خوزستان

مروری بر زندگی مردم خوزستان در روزهای داغ تیر

هورنیوز:نگاهی به آسیب شناسی حضور سلبریتی ها در فضای مجازی

آراس: پسا بحران

از شکوه همنشینی رود و صخره در «چال کندی» تا فرار از گرما در «کت»

با انتقال آب به تماشای مرگِ حیات در خوزستان بنشینید

اقتصاد بومی: در شهرداری اهواز جای امید خالی است!

شهدای مدافع حرم حافظان امنیت پایدار در جهان هستند

آبتنی‌های تابستانه‌ای که بوی مرگ می‌دهند/ خطر غرق شدن جدی است

خبرگزاری شبستان:اینجا نخل ها تشنه می میرند

آئین‌های ماه رمضان در خوزستان؛ زندگی مردم به شب‌ها منتقل شد

مسجدسلیمان؛ افول یک شکوه نفتی

به بهانه روز روابط عمومی

مربیان نهضت، ستارگان درخشان آسمان تیره و تار سوادآموزی

نوشداروی استاندار بعد از مرگ 11 نفر در قهوه‌خانه‌ای در اهواز

منگره ، منطقه ای گردشگری با چشم اندازهای زیبا در اندیمشک

دختران دیگر رمقی برای پا به توپ شدن ندارند...

یک کاپیتان نفتکش: دستور ترک "سانچی" تنها با اجازه کاپیتان بوده است

چرا کمیته داوران به اعتراضات فولاد توجه نمی کند؟

رونق گردشگری خوزستان و بهسازی سازه‌های اقلیت‌های دینی استان

امسال جشنواره‌ گل نرگس بهبهان در سطح ملی برگزار می‌شود

دل های راهی شده و جسم های مانده/ خدمت جای حسرت را گرفت

آنچه باید دربارره "زمان طلایی" درمان سکته مغزی بدانید

روایتی از سفری متحیر کننده/ کهنسالانی که با پای دل راهی شدند

خواب آشفته حاشیه شهر اهواز/مرگ سهم کودکان حاشیه شهر اهواز

یادداشت روزنامه‌نگار خوزستانی اثر برگزیده جشنواره رسانه و رفاه اجتماعی شد

راه های رفع کمبود ویتامین D را بشناسیم

توانمندسازی فناوری واحدهای تولیدی اهمیت ویژه ای دارد

"فلسفه به روایت سینما" در باغچه آموزش داده می‎شود

تکثیر 2گونه گیاهی جدید به جای کنوکارپوس در خوزستان

نمايشگاه دستاوردهاي دولت در خوزستان افتتاح شد

تقديم به تو که حتي يک بنر در شهر به نامت نيست/ روزمان مبارک!

پروژه انتقال آب درون حوزه‌اي به دشت‌هاي ايذه در پشت وعده‌هاي تبليغاتي مسؤولان

اين جا نخل‌ها ايستاده مُرده‌اند...

تب تند تابستان ازخوزستان تا سيستان؛گرما در برخي استان‌ها رکورد زد

الگوي انتقال ويروس اچ آي وي به سمت تماس هاي جنسي تغيير کرده است

پايگاه خبري هور نيوز: واکاوي نقش رسانه ها در ارتقاي فرهنگ شهرنشيني و توسعه

ناقوس مرگ پل تاريخي 1700 ساله دزفول به صدا درآمد

2 ميليارد ريال به توسعه گردشگري در روستاي ليوس دزفول اختصاص يافت

مسئولان فرهنگي دانشگاه هاي منطقه 10 کشور در خرمشهر گردهم آمدند

روزنامه نور خوزستان: اندر خم کوچه بيسوادي!

گاز همچنان در اهواز قرباني مي گيرد

کمترين توقف زائران در مرز چذابه/عبور روزانه 40 هزار زائر از مرز

اربعين است و هياهوي رفتن‌ها و ماندن‌ها/روايتي از دلدادگي به حسين

گردشگري خوزستان و نقش استانداري در رونق آن

تمام مواکب در شلمچه جانمايي شد/ صدور کارت سلامت براي خدام مواکب

جزئياتي از اقدامات انجام شده در مرزهاي خوزستان

اشتغال ، تنها مطالبه روشندلان که ديده نمي شود

قلم‌هاي شکسته کودکي

خوزستان ظرفيت انجام سالانه 80 عمل کشت حلزون شنوايي را دارد

ايستادگي 45 روزه اي که رؤياي تسخير خرمشهر را بر باد داد

روايت مدافعان شهر از نقش مقاومت مردم در شکست حصر آبادان

«بازمانده»از تحصيل؛ميراث‌دار محروميت/دختراني که مشقِ حسرت مي‌کنند

جزييات نشت خط لوله انتقال گاز در بندر امام

پاي سينما دوباره به زادگاه هنر هفتم باز شد

برنز کيميا عليزاده تاريخ در طلايي شدن کشتي گيران تاريخ ساز خواهد شد

مردم شهر بندري چوئبده؛ تشنه کنار دريا

اينک آبادان و خرمشهر؛ در آستانه بهار

وقتي که توسعه شهر با سلامت همراه مي شود

ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ خ‍وزس‍ت‍‍ان

جشنواره ملي فيلم اهواز از نگاه فيلم‌سازان و سينماگران کشور

چرا جاده‌هاي خوزستان حادثه‌خيزند؟

خوزستان پرچمدار ميراث جهاني ايران...

گردشگري صنعتي، رونق بخش صنعت و گردشگري

افزايش چشم‌گير استقبال گردشگران از مضيف‌هاي خوزستان

خاک بر سرمان! پايتخت‌نشين‌ها به فريادمان برسند

نگاهي به نمره صادرات از خوزستان به عراق

کارون و چشم هاي نگران

قلعه فرانسوي شوش در معرض نابودي

تصوير اوج عشق بر دروازه‌هاي وصال

بندرامام‌، در گذر تبديل به نسل سوم بنادر

اول شهري که به آخر رسيده است

انتقاد همه جانبه از نحوه اجراي مصوبه افزايش كرايه تاكسي در اهواز

جولان عقربها در خوزستان

افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي؛ سود کشاورزان را به شدت کاست

پرسه در گوشه و کنار گردشگري فرهنگي منطقه آزاد اروند

برگزاري نخستين مسابقه عکس با موضوع اسب اصيل عرب در منطقه آزاد اروند

15 سال تبعيد براي شاعر اهل بيت/ مجسمه دعبل در انبار خاک مي خورد

باغ موزه آبادان در انتظار تزريق اعتبارات ملي / رنج مردم آبادن از نبود اماکن فرهنگي

«بندقير» دربند محروميت /معافيت از تحصيل بخاطر نبود تسهيلات

آب ماهشهر با طعم جنازه!

توريسم‌درماني خوزستان تشنه برنامه‌ريزي‌هاي اعتباري

توقف پالايش نفت آبادان در ديداري نفس‌گير و پرحاشيه

مروري بر جهاد دانشگاهي خوزستان، از تاسيس تا امروز

خاک شهادت‌خيز سوسنگرد، پابرجا از دلاوري عشاير

رودخانه‌هاي کم‌آب خوزستان؛ طعمه نفت و لوله‌هاي فرسوده

«سپر يوني» همچنان در ابهام/ يون هايي که سلامت اهوازي ها را نشانه مي رود

آنجا که دست بيمار HIV را بي‌وحشت مي‌فشارند...

مجسمه حافظ به دستور چه کسي ناپديد شد؟

ماريه» جانباز 50 درصد جنگ تحميلي، جايي در ميان قوانين حمايتي ندارد

يافته‌هاي پژوهشگر ايراني درباره تاثير جيره غذايي «خرفه» بر جوجه‌هاي گوشتي

ترجمه نخستين كتاب هيدرولوژي برف در كشور منتشر شد

سهم ساکنان عسلويه از ثروت منطقه چيست؟!

آزمايشگاه آب شناسي شرق اهواز به بهره‌برداري رسيد

درمان شکستي مهره کمر با تزريق سيمان

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان:

از پهن سفره‌هاي افطار با طعم ماهي تا سرو حلواي مسقطي و فرني

مرگ كارون ، پايان تلخ يك تمدن...

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

طبل انتخابات شوراها به صدا درآمد/ از حضور در مجالس عزا تا تقبل شام عروسي

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

10 ملاک در انتخاب اصلح

آرايش انتخاباتي رسانه ملي