پیام خوزستان

آخرين مطالب

مقالات

کیانشهر، محله ای که آوازه اش تنها از دور خوش است

پیام خوزستان- کیانشهر از جمله محله های جدید اهواز است که علی رغم قیمت تقریبا بالای اراضی و ساختمان ها، به دلیل نبود زیرساخت مناسب دارای مشکلات عمده ای از جمله آبگرفتگی خیابان هاست،حجم بالای اراضی خالی در کیانشهر سبب شده تا پس از بارش باران حوضچه هایی در دل کیانشهر پیدا شود.

ضرورت حل ریشه ای مشکلات واحدهای تولیدی

پیام خوزستان- روزنامه نور خوزستان مطلبی با عنوان `ضرورت حل ریشه ای مشکلات واحدهای تولیدی` به قلم طاهر موسوی زاده منتشر کرده است.

خورنا:شهردار جدید اهواز، بایدها و نبایدها

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری خورنا روز شنبه یادداشتی با عنوان `شهردار جدید اهواز، بایدها و نبایدها` به قلم مرتضی آژند منتشر کرد.

فضیلت انگیزه!

پیام خوزستان - اهواز – پایگاه خبری عصر ما روز جمعه یادداشتی با عنوان فضیلت انگیزه به قلم خالد لویمی منتشر کرد.

آراس: اقتصاد تولید محور، رهیافتها و ضرورتها

پیام خوزستان- پایگاه خبری آراس روز چهارشنبه یادداشتی با عنوان ` اقتصاد تولید محور، رهیافتها و ضرورتها` به قلم اردلان طلاوری منتشر کرد.

فیل های اهواز بر روی خط مهاجرت

پیام خوزستان - اهواز ـ صد میلیون دلار صرف شناسایی و مقابله با ریزگردها شده و قرار است چند صد میلیون دلار دیگر نیز صرف شود، همزمان اما مردم در حال بستن کوله هایشان هستند برای کوچ.

خوزستان، جولانگاه استوک دارهای غیربومی

پیام خوزستان - از سال 1320 تاکنون، خوزستان یکی از کانونهای بزرگ پرورش فوتبال ایران به شمار می آمده که با معرفی ستاره های ملی و باشگاهی زیادی در طول این ...

مال‌آقا ؛ تکه‌ای از بهشت در شرق خوزستان

پیام خوزستان - اهواز - منطقه گردشگری مال آقا در شهرستان باغملک، همه ساله پذیرای عاشقان طبیعت و گردشگرانی است که به ‌دنبال یک منطقه بکر هستند.

هفتاد من از املت دسته‌دار درآمده است!

پیام خوزستان- بی‌شک بسیاری از شما ضرب‌المثل «مثنوی هفتاد من» را بارها به گوش شنیده‌اید. در اولین برخورد این ‌طور که از نامش برمی‌آید معنای عملی سخت و سنگینی را به ذهن متبادر می‌کند اما در واقع کنایه از طولانی بودن داستان یا اتفاقی است که در میان عامه مردم ایران زبان به زبان می‌چرخد.

هانانیوز: حکایت آشنای مهر و خون

پیام خوزستان - اهواز - پایگاه خبری هانانیوز روز چهارشنبه مطلبی با عنوان `حکایت آشنای مهر و خون` به قلم حسن نسیمی منتشر کرد.

چراغ سبز برای ورزش های آبی اروند

پیام خوزستان - خرمشهر-ورزش های آبی این روزها در شهرهای آبادان و خرمشهر بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته اند و مسئولان می گویند چراغ سبز این نوع ورزش ها مدتی است که در این منطقه روشن شده است.

ورزشگاه جهان‌آرا پشت خاکریز بی تدبیری

پیام خوزستان - "کسی دیگه حواسش به خرمشهر نیست! ولله جوونای ما این‌جا هیچی ندارن! 23 ساله که همه این بچه‌ها چشم انتظار تکمیل همین یه دونه استادیوم نشستن! ما ...

وقتی هدف در باشگاه فولاد گم می‌شود

پیام خوزستان - در حالی شب گذشته سیداکبر پورموسوی از هدایت تیم فولادخوزستان برکنار شد که به نظر می‌رسد این اقدام باشگاه بیشتر برای راضی نگه داشتن ...

بوی ماه مهر و دغدغه تحصیل در مناطق سخت گذر

پیام خوزستان - دزفول - فرارسیدن ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس با توجه به کمبود امکانات در مناطق کوهستانی و سخت گذر شهرستان دزفول به یکی از دغدغه های اهالی تبدیل شده است که با تامین نیازها و امکانات باید به رفع این دغدغه کمک کرد.

هورنیوز: مفاسد اقتصادی هویت کش

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری – تحلیلی هور نیوز روز دوشنبه یادداشتی را با عنوان ` مفاسد اقتصادی هویت کش` به قلم سید یحیی عظیمی منتشر کرد.

اینجا ماهی‌ها در آب می‌میرند!

پیام خوزستان- امروز به دلیل بحران کمبود و شوری آب در خوزستان، آبزی‌پروری به خطر افتاده و روزانه بسیاری از ماهیان در استخرهای پرورش ماهی می‌میرند. شوری و کمبود آب در شهرهای خرمشهر و آبادان، آبزی‌پروران را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است، به شکلی که عده‌ای از آن‌ها ناامیدتر از همیشه شاهد مرگ ماهیانی هستند که خود برای پرورش آن‌ها زحمت کشیده‌اند.

بخش نامه ای که کام ورزش خوزستان را تلخ کرد

پیام خوزستان - وزارت نفت اخیرا تصمیمی را مبنی بر کاهش سرمایه‌گذاری شرکت‌های تحت پوشش این وزارت در ورزش اتخاذ کرده است که باتوجه به تعدد تیم‌های نفتی ...

هویزه در حسرت یک قطره آب!

پیام خوزستان- روستای رَگطه هویزه. حال و روز خوبی نداشت، خشکی از آن چکه می‌کرد. زمین‌های منطقه جوری دهان باز کرده بودند که انگار تابحال آب ندیده بودند. لَه لَه می‌زدند. مثل همه جای خوزستان، یک شعله فندک هم نزدیک رگطه بود. از همان شعله فندک‌های نفتی بزرگ! تشنه‌تر از زمین‌های روستا، دام‌ها بودند که تشنگی صدایشان را درآورده بود.

قزبافی (ابریشم بافی)؛ هنری که از یاد خوزستان می رود

پیام خوزستان - اهواز - خوزستان در طول هزاران سال تاریخ خود، تمدن ها و اقوام بسیاری را با فرهنگ و رسوم مختلف به خود دیده که ره آورد آن تنوع صنایع دستی به ویژه درمراکز تمدن های مختلف استان بوده،با وجود این مدرنیته همچون هیولایی بزرگ یکی پس از دیگری این هنرها را بلعیده و در خود هضم می کند.

شیر مادر؛ اکسیر عشق و زندگی

پیام خوزستان - اهواز - شیر مادر یک غذای کامل و یک نعمت خدادادی برای نوزاد و حتی خود مادر است که علاوه بر آثار عاطفی، سلامتی نوزاد را از ابتدای تولد تا پایان عمر تضمین می کند.

بی تفاوتی آفت حرفه خبرنگاری

پیام خوزستان - اهواز- بی تفاوتی آفتی است که اگر در جان خبرنگار رسوخ کند رسالتش را که همان پیگیری مشکلات قشرهای مختلف مردم و نگاه تیز به مسائل و مشکلات جامعه است به فراموشی خواهد سپرد.

هور نیوز: هلند 16 برابر ایران صادرات کشاورزی دارد

پیام خوزستان - اهواز - سایت خبری هورنیوز روز سه شنبه مطلبی با عنوان `چرا هلند دوسوم خوزستان است و 16 برابر ایران صادرات کشاورزی دارد` به قلم جواد عسکر منتشر کرد.

نورخوزستان: لایحه ای مغایر منافع ملی

پیام خوزستان - اهواز- روزنامه نورخوزستان در تازه ترین شماره خود یادداشتی را با عنوان ` لایحه ای مغایر منافع ملی` به نام موسوی زاده منتشر کرده است.

هورنیوز : چالشهای حکمرانی آب

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری - تحلیلی هورنیوز روز شنبه یاد داشتی با عنوان `چالشهای حقوقی حکمرانی آب` به قلم محسن عبداللهی منتشرکرده است.

گره هایی که با طالع بینی کورتر می شوند

پیام خوزستان - اهواز- سایت خبری قدس آنلاین روز چهارشنبه گزارشی به نام `گره هایی که با طالع بینی کورتر می شوند` به قلم مریم کروشاوی منتشر کرد.

خورنا: تاگسست نسلی رخ نداده دست به کار شوید

پیام خوزستان - اهواز- پایگاه خبری- تحلیلی خورنا ، یادداشتی با عنوان ` تا گسست نسلی رخ نداده دست به کار شوید ` به قلم شکراله کلاه کج منتشر کرد ودران به بررسی به کار گیری بازنشستگان در مناصب مدیریتی پرداخت.

فرصت های گردشگری که در اندیکا بر باد می روند

پیام خوزستان - اهواز - شهرستان اندیکا به دلیل واقع شدن در میان سلسله کوه های زاگرس از شرایط آب و هوایی خاصی برخوردار است اما نبود زیر ساخت های لازم گردشگری باعث شده که از این ظرفیت ها بهره وری لازم صورت نگیرد.

این روزها در هورالعظیم چه می‌گذرد/آخرین جزئیات از روند اطفای حریق

پیام خوزستان - طی دو هفته اخیر تالاب هورالعظیم با آتش‌سوزی دست‌وپنجه نرم می‌کند و دراین‌بین علاوه بر مشکلات ایجادشده برای مردم، زنگ خطر برای حیات جانداران مختلف در تالاب هم به صدا درآمده است.

خوزستان در کما*از زینب فرحانی

پیام خوزستان - اهواز- در سال های اخیر به دلایل مختلف از جمله بحران های زیست محیطی خوزستان با تعطیلیهای متعددی رو برو شده است و بخصوص در 2 سال اخیر این تعطیلی ها خوزستان را به کما برده است.

صبح کارون: کارنامه یکساله شورای شهر

پیام خوزستان - اهواز- روزنامه صبح کارون روز شنبه یادداشتی با عنوان `کارنامه یکساله شورای شهر!` به قلم غلامرضا فروغی نیا مدیر مسئول این روزنامه منتشر کرد.

سهم 90 دقیقه‌ای مسجدسلیمان را نگیرید

پیام خوزستان - فوتبال با گذشت سال‌ها در بین مردم مسجدسلیمان قد کشید؛ بزرگ و بزرگ‌تر شد تا این‌که امسال نفتی‌ها می‌توانند برای دومین‌بار حضور در لیگ ...

تابستان فصل سرد گردشگری خوزستان!

پیام خوزستان - هر ساله در سراسر جهان، با شروع تابستان حجم وسیعی از فعالیت‌های گردشگری همواره در خطوط ساحلی انجام می‌شود که جذابیت ...

شوشان: پازل بحران های خوزستان

خوزستان آنلاین - اهواز- پایگاه خبری- تحلیلی شوشان روز شنبه یادداشتی با عنوان `پازل بحران های خوزستان` به قلم داود سالمی منتشر کرد.

آراس: پسا بحران

خوزستان آنلاین - اهواز - پایگاه خبری تحلیلی آراس یادداشتی به نام `پسا بحران` به قلم یاسین افرا در پایگاه خود منتشر کرد.

از شکوه همنشینی رود و صخره در «چال کندی» تا فرار از گرما در «کت»

خوزستان آنلاین - دزفول- شهرستان دزفول به برکت وجود رودخانه دز، از جاذبه های گردشگری طبیعی متعددی برخوردار است تا در فصل تابستان پذیرای گردشگران برای تجربه یک سفر هیجان انگیز باشد.

اقتصاد بومی: در شهرداری اهواز جای امید خالی است!

خوزستان آنلاین - اهواز - نشریه خبری اقتصاد بومی روز شنبه در تازه ترین شماره خود مطلبی با عنوان `در شهرداری اهواز جای امید خالی است! `را به قلم غلامرضا فروغی نیا سردبیر این نشریه منتشر کرد.

شهدای مدافع حرم حافظان امنیت پایدار در جهان هستند

خوزستان آنلاین - اهواز- مدافعان حرم بزرگ ترین گروه نظامی شیعی در سوریه و عراق بوده که برای دفاع از حرم و حریم اهل بیت(ع) جان در طبق اخلاص نهاده و در سالها مبارزه با تکفیری ها امنیت پایداری را در منطقه و شاید در جهان ایجاد کرده اند.

آبتنی‌های تابستانه‌ای که بوی مرگ می‌دهند/ خطر غرق شدن جدی است

خوزستان آنلاین - دزفول - هر ساله با فرا رسیدن فصل گرما در دزفول، افراد قابل توجهی هنگام شنا در رودخانه دز به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی و بی توجهی به تابلوهای هشدار شنا ممنوع، جان خود را از دست می دهند.

خبرگزاری شبستان:اینجا نخل ها تشنه می میرند

خوزستان آنلاین - اهواز- خبرگزاری شبستان روز شنبه یادداشتی به نام نخلداران خوزستان در هراس مرگ نخل ها/ اینجا نخل ها تشنه می می میرند به قلم معصومه صالحی منتشر کرد.

آئین‌های ماه رمضان در خوزستان؛ زندگی مردم به شب‌ها منتقل شد

خوزستان آنلاین - مردم خوزستان هم همانند سایر نقاط کشور، برای ماه رمضان آئین‌های خاصی دارند که اغلب این آئین‌ها که یادگار سال‌های قدیم است، منجر به نزدیکی هرچه بیشتر به خداوند و افزایش دوستی‌ها می‌شود.

مسجدسلیمان؛ افول یک شکوه نفتی

خوزستان آنلاین - اهواز - مسجدسلیمان که اولین فواره های نفت در خاورمیانه را در حدود 110 سال پیش میزبانی کرد، اکنون شکوه دوران گذشته را از دست داده و با مشکلاتی بی شمار دست و پنجه نرم می کند.

به بهانه روز روابط عمومی

خوزستان آنلاین - ندا شفیعی (مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید چمران اهواز) جهان امروز، جهان برتری ارتباط است. مجال اعتلای نام و ...

دختران دیگر رمقی برای پا به توپ شدن ندارند...

خوزستان آنلاین - این جا خوزستان است؛ استانی زرخیر و مملو از ثروت که البته کسی توانایی حمایت از تیم فوتبال بانوان آن را در لیگ برتر کشور ندارد. ...

دل های راهی شده و جسم های مانده/ خدمت جای حسرت را گرفت

خوزستان آنلاین - شلمچه - اربعین حسین از راه رسید و خیلی ها رفتند. اما هستند دل های روشن و جسم های معلولی که با وجود داشتن شوق زیارت امسال هم کربلایی نشدند اما به مرز آمدند تا لذت خدمت جای حسرت زیارت بنشیند.

روایتی از سفری متحیر کننده/ کهنسالانی که با پای دل راهی شدند

خوزستان آنلاین - شلمچه - اربعین که از راه می رسد همه عزم رفتن می کنند حتی آنهایی که پیری، لرزه بر قامتشان انداخته هم عشق تمام این سال ها را بر دوش می کشند و رهسپار می شوند تا به مرادشان «حسین» برسند.

راه های رفع کمبود ویتامین D را بشناسیم

خوزستان آنلاین - اهواز - ایرنا - یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی نقش های مهم ویتامین D و راه های رفع کمبودهای این ویتامین را در بدن تشریح کرد.

تکثیر 2گونه گیاهی جدید به جای کنوکارپوس در خوزستان

خوزستان آنلاین - اهواز - ایرنا - شهردار اهواز با اشاره به جایگزینی گونه‌های گیاهی جدید به جای کنوکارپوس گفت: 2 گونه گیاهی دارای رشد و صنعتی برای اهواز انتخاب شده که در نهالستان خورستان در حال تکثیر است.

تقديم به تو که حتي يک بنر در شهر به نامت نيست/ روزمان مبارک!

خوزستان انلاين- به پاس يک‌سال زحمت بي‌ادعا و صادقانه به پاس تمام ناملايمت‌ها و پياده دويدن‌ها در پشت ماشين‌هاي چند صد ميليوني و اداري مسئولان، به پاس عرق‌هاي ريخته شده در گرماي 50 درجه تابستان خوزستان به دور از چشم کساني که نمي‌بينندمان، کمي به خودمان تبريک بگوييم.

پروژه انتقال آب درون حوزه‌اي به دشت‌هاي ايذه در پشت وعده‌هاي تبليغاتي مسؤولان

خوزستان انلاين- با وجود مانورهاي تبليغاتي دولت مردان گذشته تا به امروز و نمايندگان قبلي و فعلي مردم در مجلس، ايذه همچنان در تشنگي خود رنگ شعارهاي تبليغاتي را به خود مي‌بيند.

اين جا نخل‌ها ايستاده مُرده‌اند...

خوزستان انلاين- دَم خَفه شرجي هوا، نفس کشيدن را سخت کرده است. خورشيد کَم کَمَک در آسمان سَرک مي‌کشد و هوا رو به گرمي مي‌رود. نخل‌ها همه جا خودنمايي مي‌کنند و هرجا چشم کار مي‌کند، نخل است. به سمتشان مي‌روم. کدام دست و کدام دسته تَبَر که نه، تشنگي سر نخل‌ها را بريده و کمرشان را خم کرده است. همه خشک و بسياري رو سياه و بي سر شده‌اند.

تب تند تابستان ازخوزستان تا سيستان؛گرما در برخي استان‌ها رکورد زد

خوزستان انلاين- تب تند تابستان امسال از دهه سوم خردادماه برخي استان‌ها را فراگرفت تا گرماي هوا علاوه بر خسارات جاني و مالي، مشکلاتي را براي اهالي برخي مناطق کشور به همراه داشته باشد

الگوي انتقال ويروس اچ آي وي به سمت تماس هاي جنسي تغيير کرده است

خوزستان انلاين- رييس اداره پيشگيري و کنترل ايدز و بيماري هاي آميزشي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي گفت: با توجه به موارد جديد ابتلا به اچ آي وي در سال هاي اخير روند انتقال از طريق جنسي شده و درصد ابتلاي زنان روبه افزايش است

ناقوس مرگ پل تاريخي 1700 ساله دزفول به صدا درآمد

خوزستان انلاين- پل باستاني و 1700 ساله دزفول به دليل بي توجهي هاي متوليان در وضعيت بسيار نامطلوبي قرارگرفته و تخريب قسمتي از آن در چند روز گذشته دل دوستداران ميراث فرهنگي را به درد آورده است

2 ميليارد ريال به توسعه گردشگري در روستاي ليوس دزفول اختصاص يافت

خوزستان انلاين- سرپرست اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي وگردشگري دزفول گفت: به منظور توسعه زير ساخت هاي گردشگري در روستاي ليوس از روستاهاي هدف گردشگري استان خوزستان 2 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است.

گاز همچنان در اهواز قرباني مي گيرد

خوزستان انلاين- هنوز چهار ماه از انفجار گاز در منطقه بهارستان اهواز نگذشته بود که روز گذشته اين بار در منطقه ديگري از اهواز به نام باغ شيخ منفجر شد و يک خانواده را داغ دار کرد

گردشگري خوزستان و نقش استانداري در رونق آن

خوزستان انلاين- پايگاه خبري، تحليلي شوشان ياداشتي با عنوان گردشگري خوزستان و نقش استانداري در رونق آن را به قلم سيد ابراهيم موسوي منتشر کرده است

تمام مواکب در شلمچه جانمايي شد/ صدور کارت سلامت براي خدام مواکب

خوزستان انلاين- رئيس اداره تبليغات اسلامي خرمشهر گفت: جانمايي مواکب در مرز شلمچه انجام گرفته و تقريبا همه مواکب داربست و چادرهاي خود را نصب کرده اند و از هفته آينده آماده خدمات رساني هستند.

جزئياتي از اقدامات انجام شده در مرزهاي خوزستان

خوزستان انلاين- مرزهاي خوزستان هم اکنون آماده استقبال از روزهاي پر تب و تابي است که زائراني از سراسر ايران براي حضور در مراسم باشکوه اربعين حسيني در کربلا آنها رقم مي زنند

اشتغال ، تنها مطالبه روشندلان که ديده نمي شود

خوزستان انلاين- اشتغال به عنوان مهمترين مطالبه روشندلان چندان مورد توجه مسئولان و مديران دستگاه هاي اجرايي قرار نگرفته و اين قشر با وجود تحصيلات و توانمندي بالا در زمينه هاي مختلف مورد بي مهري قرار گرفته اند

قلم‌هاي شکسته کودکي

خوزستان انلاين- مهرماه براي همه دانش‌آموزان خاطره انگيز است؛ چه براي آنها که کتاب هايشان را در کوله پشتي نونوارشان گذاشته و راهي کلاس درس مي شوند و چه براي دانش آموزاني که اول مهر رنگ مدرسه نمي‌بينند

ايستادگي 45 روزه اي که رؤياي تسخير خرمشهر را بر باد داد

خوزستان انلاين- جنگ در خرمشهر تنها به آوارگي هاي چند ساله محدود نمي شود، بلکه مقاومت مردمانش خالق حماسه اي 45روزه شدتا با ايستادگي خود، تسخير سه روزه خرمشهر را درحد يک رويا براي بعثي‌ها باقي بگذارد.

روايت مدافعان شهر از نقش مقاومت مردم در شکست حصر آبادان

جزيره آبادان واقع در دورترين منطقه جنوب غربي ايران قرار دارد که از جنوب، آب هاي گرم خليج فارس و از شمال و مشرق رودخانه هاي کارون و بهمنشير و از غرب، اروندرود آن را در برگرفته اند. اروند رود به عنوان تنها رودخانه قابل کشتيراني در ايران، آبادان را از عراق جدا مي کند و تاريخ آبادان با تاريخ صنعت کشور به ويژه پالايشگاه آن گره خورده است.

«بازمانده»از تحصيل؛ميراث‌دار محروميت/دختراني که مشقِ حسرت مي‌کنند

خوزستان انلاين- مي‌گويند آمارهاي چندان دقيقي وجود ندارد اما هنوز هستند دختراني که به دليل نبود فضاي آموزشي و امکانات براي تردد ميان روستاها و برخي سنت‌هاي ناصواب در مناطق محروم از تحصيل بازمي‌مانند

جزييات نشت خط لوله انتقال گاز در بندر امام

خوزستان انلاين- مدير توليد شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب با اشاره به ايمن‌سازي کامل خط لوله16 اينچ گاز مايع ارسالي به بندر امام گفت: با تعويض قطعه معيوب تا امشب انتقال گاز مايع به واحدهاي پتروشيمي بندرامام مجدداً از سر گرفته خواهد شد

پاي سينما دوباره به زادگاه هنر هفتم باز شد

خوزستان انلاين- عمر سينما در آبادان با عمر بلند پالايشگاه نفت برابر مي کند، انگليسي ها در سال هاي نخست ورود خود به آبادان يک دستگاه آپارات براي نمايش فيلم آوردند و يک سينماي روباز بسيار کوچک براي خود در محله «بريم» ساختند.

مردم شهر بندري چوئبده؛ تشنه کنار دريا

خوزستان انلاين- بندر چوئبده آبادان که از آن به عنوان در دفاع مقدس دروازه فتح شهر فاو عراق از سوي رزمندگان اسلام لقب گرفت، قطب پرورش ميگوي کشور است، ولي مردمان اين خطه در ماه مبارک رمضان بدون آب آشاميدني مانده اند.

اينک آبادان و خرمشهر؛ در آستانه بهار

خوزستان انلاين- اگرچه چند روزي به آغاز سال جديد نمانده است، صداي پاي عمو نوروز در کوچه و بازار شهرهاي کشور به ويژه شهرهاي آبادان و خرمشهر به گوش مي رسد.

وقتي که توسعه شهر با سلامت همراه مي شود

سپاهان انلاين- سلامت اجتماعي، جسمي و رواني شهروندان مهمترين سرمايه اجتماعي است و برنامه ريزي مديريت شهري در اين زمينه، چشم اندازي روشن تر را براي کلانشهر اصفهان نويد مي دهد

ساير مطالب

ص‍ن‍‍اي‍‍ع‌ دس‍ت‍‍ي‌ خ‍وزس‍ت‍‍ان

جشنواره ملي فيلم اهواز از نگاه فيلم‌سازان و سينماگران کشور

چرا جاده‌هاي خوزستان حادثه‌خيزند؟

خوزستان پرچمدار ميراث جهاني ايران...

گردشگري صنعتي، رونق بخش صنعت و گردشگري

افزايش چشم‌گير استقبال گردشگران از مضيف‌هاي خوزستان

خاک بر سرمان! پايتخت‌نشين‌ها به فريادمان برسند

نگاهي به نمره صادرات از خوزستان به عراق

کارون و چشم هاي نگران

قلعه فرانسوي شوش در معرض نابودي

تصوير اوج عشق بر دروازه‌هاي وصال

بندرامام‌، در گذر تبديل به نسل سوم بنادر

اول شهري که به آخر رسيده است

انتقاد همه جانبه از نحوه اجراي مصوبه افزايش كرايه تاكسي در اهواز

جولان عقربها در خوزستان

افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي؛ سود کشاورزان را به شدت کاست

پرسه در گوشه و کنار گردشگري فرهنگي منطقه آزاد اروند

برگزاري نخستين مسابقه عکس با موضوع اسب اصيل عرب در منطقه آزاد اروند

15 سال تبعيد براي شاعر اهل بيت/ مجسمه دعبل در انبار خاک مي خورد

باغ موزه آبادان در انتظار تزريق اعتبارات ملي / رنج مردم آبادن از نبود اماکن فرهنگي

«بندقير» دربند محروميت /معافيت از تحصيل بخاطر نبود تسهيلات

آب ماهشهر با طعم جنازه!

توريسم‌درماني خوزستان تشنه برنامه‌ريزي‌هاي اعتباري

توقف پالايش نفت آبادان در ديداري نفس‌گير و پرحاشيه

مروري بر جهاد دانشگاهي خوزستان، از تاسيس تا امروز

خاک شهادت‌خيز سوسنگرد، پابرجا از دلاوري عشاير

رودخانه‌هاي کم‌آب خوزستان؛ طعمه نفت و لوله‌هاي فرسوده

«سپر يوني» همچنان در ابهام/ يون هايي که سلامت اهوازي ها را نشانه مي رود

آنجا که دست بيمار HIV را بي‌وحشت مي‌فشارند...

مجسمه حافظ به دستور چه کسي ناپديد شد؟

ماريه» جانباز 50 درصد جنگ تحميلي، جايي در ميان قوانين حمايتي ندارد

يافته‌هاي پژوهشگر ايراني درباره تاثير جيره غذايي «خرفه» بر جوجه‌هاي گوشتي

ترجمه نخستين كتاب هيدرولوژي برف در كشور منتشر شد

سهم ساکنان عسلويه از ثروت منطقه چيست؟!

آزمايشگاه آب شناسي شرق اهواز به بهره‌برداري رسيد

درمان شکستي مهره کمر با تزريق سيمان

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان رودان:

از پهن سفره‌هاي افطار با طعم ماهي تا سرو حلواي مسقطي و فرني

مرگ كارون ، پايان تلخ يك تمدن...

آيا ائتلاف 1+2 دچار بحران شده است؟

طبل انتخابات شوراها به صدا درآمد/ از حضور در مجالس عزا تا تقبل شام عروسي

آيا هر سليقه‌اي صلاحيت رئيس‌جمهور شدن دارد؟

بلاتکليفي جريانات سياسي؛ واقعيات و ملاحظات

غفلت از شوراها

عوامل خلق حماسه سياسي

10 ملاک در انتخاب اصلح

آرايش انتخاباتي رسانه ملي